Şimdi Ara

Chromium tabanlı Opera tarayıcısı PC ve Mac için final sürüme ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  10 yıllık emektar tarayıcı motoru Presto'yu bir kenara bırakarak Google'ın Chromium projesine dahil olan Opera, beta sürümüyle yaklaşık bir aydır PC ve Mac kullanıcının denemesine sunulmuştu.

Google'ın Chromium projesinde WebKit yerine yeni nesil Blink tarayıcı motorunu temel almasından istifade eden tarayıcı, Opera 15 final adıyla PC ve Mac için indirmeye sunuldu.

Opera 15 tarayıcısında; Speed Dial özelliği ile desteklenen tarayıcının ana sayfası, bölgesel veyahut uluslararası kaynaklardan topladığı içerikleri tek sayfa üzerinden konularına ve diğer niteliklerine göre sınıflandırarak kullanıcıya sunan Discover, belirlenen internet sayfalarının aynı pencerede bir araya getirilebilmesini sağlayan Stash, arama motoru fonksiyonuna da sahip yeni adres çubuğu, daha önce Opera Turbo olarak bilinen Off-road modu gibi yenilikler yer alıyor.

Yapılan SunSpider testlerinde Mac için Opera 15 167ms skor elde etmiş. Chrome da ise bu skor 171ms ile daha fazla. 

• google chromium projesini iptal ederse neolacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkank53

google chromium projesini iptal ederse neolacak?

Tarayıcılarını kaldıkları yerden geliştirmeye devam edecekler. Daha önce chromium projesinde değilken ne yapıyorlardı? Opera'da yazılımcılar yok mu?

• Hızlı, son zamanlarda problemler minimum düzeye indirilmiş iyi bir tarayıcı.
  • @cngiz

ben ne diyorum sen nediyorsun?

• Bu bişey değilde androiddeki tarayıcıyı öldürüdü opera en çok ona sinir oluyorum. Yeni opera ne lanet bişey, doğru düzgün çalışmıyor hatta çıkış özelliğini bile kaldırmışlar.

• ana sayfa belirleyemiyorsun sık kullanılanlar ve hızlı erişim yok ram kullanımı çok düşük...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyes22 -- 2 Temmuz 2013; 20:53:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyes22

ana sayfa belirleyemiyorsun sık kullanılanlar ve hızlı erişim yok ram kullanımı çok düşük...

opera da mı yapamıyoruz bunları, bi yanlışın olmasın, opera15 kullandım ama yapabiliyordun, soldan açılıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

quote:

Orijinalden alıntı: reyes22

ana sayfa belirleyemiyorsun sık kullanılanlar ve hızlı erişim yok ram kullanımı çok düşük...

opera da mı yapamıyoruz bunları, bi yanlışın olmasın, opera15 kullandım ama yapabiliyordun, soldan açılıyordu

ben mi göremiyorum acaba sık kullanılılanlar çubuğu ve açılış sayfasını belirleyemiyorum
  • reyes22 R kullanıcısına yanıt
    ayarlarda ağ ayarları vekil sunucuları kullan deyince internet ayarları açılıyor, sol sekmeden başlangıç sekmesini ayarlayabiliyorsun. Akşam akşam opera kurdurdun bana
  • yahu bu 15. sürüm ne biçim olmuş.Chrome kullanmamak için opera kullanıyoruz ama gel gör ki son sürümün chrome dan farkı kalmamış.Ben 12.15 sürümüne geri döndüm.bu ne be resmen batırmışlar.
  • başlangıçta anasayfa ile başla seçeneği yok

hızlı erişimdeki kutuları küçültmenin yolunu bulamadım

Yer imileri yok yada ben bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgyur -- 2 Temmuz 2013; 22:47:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

ayarlarda ağ ayarları vekil sunucuları kullan deyince internet ayarları açılıyor, sol sekmeden başlangıç sekmesini ayarlayabiliyorsun. Akşam akşam opera kurdurdun bana

o İE özelliklerini açıyor
  • reyes22 R kullanıcısına yanıt
    Aynen, ama işe yaramıyor, sık kullanılanları cep diye isimlendirmişler, daha 1 ay önce 15 sürümünü kullanmıştım, yan sekmeden açılıyordu. İlginç.En iyisi yandex.Bugun gördüm neler varmış içinde

Yandex = Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.4 (KHTML, like Gecko) Chrome/22.0.1105.511 YaBrowser/1.5.1105.511 (gtsr) Safari/537.4
  • Hız olarak en hızlı tarayıcı ancak ayarları az.
  • bırakın betayı alpha olması lazım.

hiçbir şey yok içinde.

ayarların çok az olması, kendi proxy ayarı olmaması (sistemin ayarını kullanıyor), mail client'ı geçtim, eşleme yok, var ama eski sistemi açıyor; opera:config yok (bu bir sürü ayarı yapamamak demek), adam gibi eklenti düğmelerinin bile yerini değiştiremiyoruz.

şu haliyle chrome'un daha az özellikli olanı.

gerçekten özelleştirilebilirlik arayan deneyimli kullanıcıları en az 2-3 sürüm firefox kullanımı bekliyor, bilginiz olsun.

• Güzelim Opera nın içine etmişler.Chrome istesem onu kullanırdım.Eskisini kullanmaya devam.
  • Yer İmleri(Sık Kullanılanlar) Final sürümü diye yayınladıkları sürümde de yok. Çok ilginç..

Opera 15 şu haliyle Final i bırakın Beta sürüm bile değil, olsa olsa Alfa sürümü olabilir. Yazık oldu Opera ya..
  • yer imlerini özellikle kaldırıp sadece hızlı erişimi bıraktılar...

bu bi eksiklik değil bence hızlı erişim gayet yeterli...
  • Zaten piyasada bi sürü Chromium tabanlı tarayıcı vardı (Chrome,Yandex,Dragon) Operanında onlar gibi olmasına ne gerek vardıkı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.