Şimdi Ara

Firefox işletim sistemli ZTE Open, 90$ fiyat etiketiyle satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Firefox işletim sistemli ZTE Open, 90$ fiyat etiketiyle satışa çıkıyor

Mozilla'nın akıllı telefon pazarına giriş yaptığı işletim sistemi Firefox OS, hazırlıkların tamamlanması ile birlikte ilk cihazlar üzerinde boy göstermeye hazırlanıyor.

Firefox OS kullanılacak ilk akıllı telefon olma özelliğine sahip ZTE Open modeli, nihayet yarından itibaren satışa sunulacak. ZTE Open ilk olarak İspanya'da 69 Avro veya 90 dolar yaklaşık fiyat etiketiyle Telefonica operatörü tarafından piyasaya sürülecek. İki yıllık kontratta ise model 30 Avro olacak.

ZTE Open modelinde 3.5 inçlik 480x320 piksel çözünürlükte ekran, 256MB RAM, 512MB depolama kapasitesi, 1GHz saat hızında çalışan Cortex-A5 tabanlı işlemci, 3.2MP çözünürlükte arka kamera, 2G ve 3G desteği, microSD desteği gibi özellikleri mevcut. 

Firefox OS açık kaynak bir işletim sistemi olmasının yanında şimdilik Android'e rakip olmak gibi bir amacı yok. Çok ucuz telefonlarda bile önemli fonksiyonlar sunuyor olmasının, özellikle gelişmekte olan ülke pazarlarında ilgi göreceği tahmin ediliyor. Modelin diğer ülkelerde ne zaman pazara çıkacağı bilinmiyor.

• Fiyatı dışında iyi olan bir yeri yok maalesef. Türkiye'ye de aynı fiyat ile gelirse başlangıç için tavsiye edilebilir.

• Bizim millet Xperia Z gibi sanat şaheseri bir cihaza bile kusur bulmaya çalışıyor Ülkemizde kimse bunun yüzüne bakmaz

• ulkemızde 500 tl olur...

• 300 TL civarı bir fiyatı olur TR gelirse

• 90$ = 173 TL
    + 110 TL kayıt = 283 TL
    + %20 vergi + %25 kar desen...

425 TL'den mağazalarda görürüz...

(90$ nerede, 425 TL(220$) nerede)

• ya nekadar kötü bir durum ya fiyat denilince insnlarimizin akli ucuyor ya 90 dolardan ..300 TL cikis :D ama her konuda olmaski arkadasa :)
    Bunun bir sonu olmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

300 TL civarı bir fiyatı olur TR gelirse

Kimse buna 300 lira vermez. Gider Android li Samsung alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

300TL androidli telefon nerde??
    600TL altında android alınmaz. donmadan kasmadan başka işe yaramaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firefox'un telefonunu denemek lazım. Bakalım bunlar neler yapabilecek.
  • Ufaktan başlamışlar. Firefox OS u tanıtmak amaçlı bir telefon olacaktır, hataları düzelteceklerdir. Sonrasında gelişmiş telefon sunabilirler. Android ile baş edebilir bence, Symbian ın bu kadar kullanıldığını düşünürsek.

• işte bu... yalnız yeni diye ülkemde üst sınıf telefonlarla yarışır..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

300TL androidli telefon nerde??
    600TL altında android alınmaz. donmadan kasmadan başka işe yaramaz

350 liraya bulunabiliyor. Ayrıca bu telefonun donup kasmadan çalışacağını nereden çıkarttın? Yazılım desen daha çok çok yeni, donanım desen çöpten hallice kalkmış 600 altında android donma yapar diyorsun. Buyur Nokia 520 ye veya Dh de incelemesi yapılan 599 liradan giren 4 çekirdekli General Mobile a

• quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed

90$ = 173 TL+ 110 TL kayıt = 283 TL+ %20 vergi + %25 kar desen...425 TLden mağazalarda görürüz...(90$ nerede, 425 TL(220$) nerede)

İyide hocam şöyle bir şey var. 90$ fiyat onun karlı+vergili fiyatı. Kar+vergiyi kestikmi 60$ desek, Türkiye fiyatını 60$ üzerinden hesaplamak gerekir.

• Google yapabiliyosa Mozilla neden yapamasın.. Hep beraber bekleyip görelim.

• Twitter'dır, Facebook'tur bilumum sosyal medya ve mesajlaşma programlarını barındırsın yeter, başka bir şey beklememek gerek zaten.
    Oyun falan yok demesin kimse bu donanımla, benim dediklerim olsa yeterli olacaktır sanırım. Bu uygulamalar hızlı çalışırsa yeter çoğu kişiye :) Ve bana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 2 Temmuz 2013; 1:54:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Twitterdır, Facebooktur, bilumum sosyal medya ve mesajlaşmam programlarını barındırsın. Yeter başka bir şey beklememek gerek zaten. Yok filan yok demesin kimse bu donanımla, benim dediklerim olsa yeterli olacaktır sanırım. Bu uygulamalar hızlı çalışırsa yeter çoğu kişiye :) Bana...

Aynen birde üstüne whatsapp geldimi az paraya çok iş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: arman atilgan

quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed90$ = 173 TL+ 110 TL kayıt = 283 TL+ %20 vergi + %25 kar desen...425 TLden mağazalarda görürüz...(90$ nerede, 425 TL(220$) nerede)
    İyide hocam şöyle bir şey var. 90$ fiyat onun karlı+vergili fiyatı. Kar+vergiyi kestikmi 60$ desek, Türkiye fiyatını 60$ üzerinden hesaplamak gerekir.

Ayrıca kayır parası ödenirse vergi ödenmesi gerekmez, resmi olarak Türkiye'de satılan bir telefonda ise kayıt parası ödenmez.. Kayıt parası alınamayan vergileri almak için kayıt parası adı altında alınıyor. 90$'lık telefon yaklaşık 250 lira civarından satılmalı.. Taş çatlasa en fazla 299 liradan Türkiye pazarına sokulur daha fazlasına değil. Ayrıca gelir mi o da bilinmez.

• ben bu telefon süper olağanüstü faln demiyorum ancak eğer donma kasma vs yapmazsa (ki neden olmasın) o zaman çok ucuz telefon isteyenler için süper bir alternatif olur, özellikle öğrenciler için
    daha sonra orta segment üst segment derken androide ciddi manada rakip olabilir
    bu arada senn bahsettiğin telefonlar da 600 TL yani 300 TLnin 2 katı, bu aynı ace 2 ile s3'ü karşılaştırmak gibi bişey olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uygulama olmadıktan sonra en iyi işletim sistemi ve donanım olsun, şuanki piyasada yok olur gider.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.