Şimdi Ara

Windows 8.1 Pro Preview video inceleme 'Microsoft'un en yeni işletim sistemi mercek altında'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
3.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft'un önizleme sürümünü birkaç gün önce kullanıma sunduğu Windows 8.1'i masaya yatırdık. Çok sayıda güncelleme, eklenen yeni özellikler, yeni uygulamalar ve beraberinde getirdiği diğer tüm geliştirmeler ile Microsoft'un en yeni ve iddialı işletim sistemi çözümü olan Windows 8.1 Pro'ya ilişkin merak edilen tüm detaylar bu videomuzda.

Windows 8 kullanıcılarının, çıktığı dönemde ücretsiz olarak edineceği Windows 8.1'i denemek isteyenler için önizleme indirme adresi şu şekilde;

• windows 7 iyidir
  • Surface kapmışken hazır inceleme falan bekliyoruz Erdi abi
  • abi video takılıyor ya..

• Yeni başlat butonuyla yaratıcılıkta çığır açmışlar.

• Yauv dayanamayacagim soyleyecegim; Mikrosoft degil maykrosoft diye okunuyor.
    Bir de bizim ulkede "gigabyte" cigabayt diye okunuyor fakat orjinali giga-bayt diye okunur ciga diye okunan bir dil yok arkadaslar yapmayin...

http://www.macmillandictionary.com/dictionary/british/gigabyte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homeedition88 -- 1 Temmuz 2013; 20:01:55 >
  • yeni başlat tuşuyla dalga geçiyorlar resmen eskisindeki özelliklerinin hiç biri yok.
  • yahu programın ortasında reklam mı çıktı benim pc denmi kaynaklandı bu

• windows 8 = modern vista
  • Hoşuma gitti benim. hala vistayla kıyaslıyorsunuz.Yeniliğe karşı çıkmayın.

• biraz toparlamışlar ama hala çok kullanışlı değil win8

• quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

Yauv dayanamayacagim soyleyecegim; Mikrosoft degil maykrosoft diye okunuyor. Bir de bizim ulkede gigabyte cigabayt diye okunuyor fakat orjinali giga-bayt diye okunur ciga diye okunan bir dil yok arkadaslar yapmayin... http://www.macmillandictionary.com/dictionary/british/gigabyte

Gigabyte iki türlü de okunabiliyor ama videonun en başında "sörfeys" lafını duyunca dayanamadım videoyu durdudum

• Ben 9'u bekleyeceğim. Geçişler hep sıkıntıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

Yauv dayanamayacagim soyleyecegim; Mikrosoft degil maykrosoft diye okunuyor.
    Bir de bizim ulkede "gigabyte" cigabayt diye okunuyor fakat orjinali giga-bayt diye okunur ciga diye okunan bir dil yok arkadaslar yapmayin...

http://www.macmillandictionary.com/dictionary/british/gigabyte

benim bildiğim 2 side doğru yani cigabaytta gigabaytta doğru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasada çin malı tabletler varken bu fiyata windows 8 tabletlerin tutması mümkün değil. Buna bağlı olarak da metro arayüzünün tutması mümkün değil.Boşa kürek çekiyor microsoft.
  • Modern arayüzünüz batsın. FakirStore side yetiyor zaten. Windows 7 ye desteği kesersen hınınıhıhı*

• quote:

Orijinalden alıntı: SpecturA

quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88 Yauv dayanamayacagim soyleyecegim; Mikrosoft degil maykrosoft diye okunuyor. Bir de bizim ulkede gigabyte cigabayt diye okunuyor fakat orjinali giga-bayt diye okunur ciga diye okunan bir dil yok arkadaslar yapmayin... http://www.macmillandictionary.com/dictionary/british/gigabyte
    Gigabyte iki türlü de okunabiliyor ama videonun en başında sörfeys lafını duyunca dayanamadım videoyu durdudum

Yani videoyu durduracak kadar degil de :) gene de dinleyenlerin diline yerlesiyor herkes hatali konusmaya basliyor. Gigabyte'i hic duymadim ciga diye okuyan birini ben hocam yurtdisinda yasiyorum...

edit: Bu arada o kadar emek verip videoyu hazirlayan, etkinliklere katilan editor arkadaslar yaptiginiz isleri seviyorum lutfen elestirimi olumsuz almayin, yapici bir elestiri olarak soylemek istedim. Oyle anlasilmiyorsa da ozur dilerim amacim kimseyi kirmak degil tabii ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homeedition88 -- 1 Temmuz 2013; 21:42:35 >

• amma inat bu microsoft modern arayüz diye tutturdu ama tutmayacak gözüküyor

googlle alışmış insanları bing alıştırmaya iyi çalışıyor
  • artık bilgisayarımda windows 8'i görüp aa kullanabiliyor musun diyenleri umursamıyorum zira bu insanlar yeniliğe ne kadar düşkün gözükseler de sevmiyorlar yeni bir şeyi. monoton olsun, hiç bozulmasın hiçbir şeyim modundalar.

şimdi windows 8'i sevmeyenler;

"nexus 4 mü? he android mi? kasıyordur o da yeaaaa androidse hep kasıyor." diyen insanlar.

"abi ios çok sıkıcı olmaya başladı değişsin bu arayüz artık değişiklik lazım yeaaaa." diyip "off şu arayüze bak olmamış, apple battı abi yeaaaa." diyen insanlar. -ki bunu her ios sürümünde yapıyorlar.-

"windows hep mavi ekran veriye, 8'de başlat butonu yokmuş yeaaaaa. hem tablet arayüzü o, bende dokunmatik yok yeaaaa." diyen insanlar.

teknikten anlamam fakat şimdiye kadar bilgisayarımı en hızlı ve akıcı şeklinde kullanabildiğim, mavi ekran almadığım ilk windows windows 8 oldu. adamlar gerçekten apple'ın yıllardır yapmaya uğraştığı -ve başardığı- unify işini 3-4 yılda hallettiler. bahsettiğimiz şirket microsoft bu arada. daha geçen yıla kadar doğru düzgün tablet ve telefon marketinde efektif olarak bulunmamış bir şirket. market argümanına da android'in ilk yıllarını örnek vermek isterim -google play store'un hala app store'un gerisinde olmasının sebebi de .ipa dosyalarının internetten bulunabilmesi ve developerlara giden paranın kesintiye uğraması.

not: keşke buton gelmeseydi bu arada. sağ alt köşe, sağ üst köşe ve sol üst köşe hala eskisi gibi çalışırken sol alt köşede bu olayın sırf insanların geri bildirimleri yüzünden bozulması beni çok rahatsız etti.

• Modern(çağdaş)

kusura bakmayin da Modern dedikleri buysa Windows 95 bile daha modern. yeni olmasi nedeniyle modern degimi bu arayüze pek yakismamis,yakisdiramadim. ikonlara dokun istediginiz boyuta dönüsünmüs müs
    ya lütfen ya bu mu yenilik ya. windows 7 de bile hapsini ayni anda istedigimiz kadar kücülte biliyoruz. hem hava durumu uygulamalari vesayre zaten indirip daha hos görünümlü mini uygulamalar indirin bundan daha güzel daha sekil uygulamalar indirebiliyoruz bundan kasti ne ya. siniflandirmalari bile dosyalarin programlarin herseyini arayüzde dosyalara atarak bile yapiyoruz istersek seklini bile degisdiriyoruz . Sonradan istedigimiz uygulamalari zaten kendimize göre indiririz ne geregi var kimseye hitap etmeyen uygun olmayan uygulamalari ne yapalim.

Modern Isletim sistemin Batsin Microsoft git sadece tablatlere cikar o sacma arayüzü. Eskisi simdi cagadisi olan dedigin win7 buna 100000000 basiyor yeminle. masaüstüne sakin birdaha bununla gelme ve bulasma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digimoney -- 1 Temmuz 2013; 22:25:55 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.