Şimdi Ara

İddia: Qualcomm, ZOLA adlı bir akıllı saat hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İddia: Qualcomm, ZOLA adlı bir akıllı saat hazırlıyor

Pebble adlı saat projesinin Kickstarter üzerinde rekor bağış toplaması ile dikkatleri üzerine çeken akıllı saat ürünleri, trendi hızla yükselen bir sektör haline geldi. Sny haricinde Genelde küçük çaplı firmaların bu alanda rekabeti olsa da Samsung ve Apple gibi devlerin önümüzdeki dönemde rekabete dahil olması bekleniyor.

Evleaks tarafından verilen yeni bir bilgiye göre mobil yonga tasarımcısı Qualcomm da gözünü akıllı saat pazarına dikmiş durumda. Firma ZOLA adını verdiği bir akıllı saat modelini Eylül ayında tanıtmayı planlıyor. 

ZOLA ile ilgili henüz net bilgiler elde yok. Ancak Qualcomm'un potansiyeli gözönüne alındığında çok düşük enerji tüketen bir işlemci ve grafik biriminin yanında Bluetooth, WiFi gibi fonksiyonlara da yer verilebileceği konuşuluyor. Saat diğer ürünler gibi Android ve iOS cihazlar ile de bağlantı kurabilecek.

• Görsele gel. İlklerin markası...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukuberk

Görsele gel. İlklerin markası...

sen nerelerdeydin len sony haberlerinde seni arar olduk

• haaas yukuberk kardeşimiz gelmiş :D

• telefon sola saatide zola alalim

• bazen supheleniyorum ..bu şirketler butun bu gelişmeleri gercekten bizlerin menfaatleri için mi yoksa kendi ceplerini dusundukleri için mi yapıyorlar...bilemiyorum..ama tahmin edebiliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

telefon sola saatide zola alalim

solaya zolayı alıp kola takmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkcolak

bazen supheleniyorum ..bu şirketler butun bu gelişmeleri gercekten bizlerin menfaatleri için mi yoksa kendi ceplerini dusundukleri için mi yapıyorlar...bilemiyorum..ama tahmin edebiliyorum..

sonuç olarak bunlar adı üzerinde şirket,vakıf değiller hayır işi yapacak halleri yok ticaret yapıyorlar fakat her işte oldugu gibi bununda kurallarına uyanlar ve müşterilerine daha insaflı davranan onları düşünen firmalar oldugu gibi,sert ve sadece kar odaklı olanlarıda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicool -- 30 Haziran 2013; 2:58:51 >
  • Gereksiz bir icad daha. Zaten akıllı telefonlarımız var, hem saati görebiliyoruuz hem de Wi-Fi miş Bluetooth muş hepsini yapabiliyoruz bu cihazlarla, ki bunuda akıllı telefon parasına satarlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: magicool

quote:

bazen supheleniyorum ..bu şirketler butun bu gelişmeleri gercekten bizlerin menfaatleri için mi yoksa kendi ceplerini dusundukleri için mi yapıyorlar...bilemiyorum..ama tahmin edebiliyorum..

sonuç olarak bunlar adı üzerinde şirket,vakıf değiller hayır işi yapacak halleri yok ticaret yapıyorlar fakat her işte oldugu gibi bununda kurallarına uyanlar ve müşterilerine daha insaflı davranan onları düşünen firmalar oldugu gibi,sert ve sadece kar odaklı olanlarıda var

Ustad haklısınız..Yalnız aslında ben sadece teknoloji açısından değil genel olarak soylemek istedim..bunlara orneğin kimi ilaç şirketlerinde dahil ediyorum...mesela kelliğe su an bir çozum yok ama bu konuda ar-ge çalışmaları yapılıyordur muhakkak.sizce bu ar-ge çalışmlarını yapanlar..işin hangi tarafını daha çok dusunuyorlardır ve aslında hangi tarafını dusunmeleri gerekirdi..bunun gibi başka orneklerde verilebilir...bence herşey para pul olmuş dunyada..amaç insanlara hizmet değil...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: magicool

quote:

Ustad haklısınız..Yalnız aslında ben sadece teknoloji açısından değil genel olarak soylemek istedim..bunlara orneğin kimi ilaç şirketlerinde dahil ediyorum...mesela kelliğe su an bir çozum yok ama bu konuda ar-ge çalışmaları yapılıyordur muhakkak.sizce bu ar-ge çalışmlarını yapanlar..işin hangi tarafını daha çok dusunuyorlardır ve aslında hangi tarafını dusunmeleri gerekirdi..bunun gibi başka orneklerde verilebilir...bence herşey para pul olmuş dunyada..amaç insanlara hizmet değil...

tabi dogrudur ama şöyle bir durum var şirket karları yaratıcılık ve yeni şeylerin icadı hastalıkların tedavisi için çok onemlidir,sizin örneğinizden yola çıkalım kellik üzerine arge çalışmas yapan bir şirket düşünelim bu çalışmalar için kaba taslak 100 milyon dolar harcadı ve sonunda tedavisini buldu üretim maliyeti 10 dolar olan bir kutu hap ile 1 ayda tedavisi mümkün diyelim dünyada bu ürünü alabilecek 10 milyon potansiyel kel alıcı var. öncelikle yatrımını karşılamak isteyecek kutusu 100 dolara sattı ve 10 milyon kişide alıp kullandı 1 milyar dolar elde etti karı 900 milyon dolar oldu bazı şirketler bu durumu kaul edebilir,ama bazı şirketlere bu kar az gelir daha fazlasını isterler bu ilacı çıkarıp tamamen tedavi etmek istemeyebilirler,1 ayda tedavi edecek ilaç yerine hayat boyu kullanacagın serumlar ve tonikler şampuanlar çıkarırlar aylıkta 10 milyon potansiyel kullanıcıya 20 dolarlık kür şeklinde satarlar böylece heray 200 milyonlira kar ederek kazanlarını sabit tutarlar şu durum şirkete bağlı bir durumdur,fakat bilim adamlarına gerekli ödeneği ve tecrizatı sağlamazsan çalışmazlar dolayısıyla şirketlerin arge yapabilmesi için kar hayati önem taşıyor fakat şirketlerin bazıları paraya doymaz olabilir insanlığı hiçe sayarak kar odaklı haraket edebilirler,yada daha az kara razı gelerek insaflı haraket edebilirler

biraz uzun ve karışık oldu ama bu durum tamamen ticaret ahlakıyla veya şirketin tercihleriyle alakalı bir durum,ki çok fazla düşünmemek gerek komplo teorilerine bağlanılabilir bu durum mesela bir yerde okumuştum ilaç şirketleri kanserin tedavisi bulmuş fakat tedavi kısa süreli oldugu ve eski tedavi yöntemi kadar kar getirmediği için(suanki kanser ilaçları masrafları aylık 1500-2000 doları bulabilir) piyasaya sürmüyorlarmış,tabi adı üzerinde komplo teorisi bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicool -- 30 Haziran 2013; 4:26:26 >

• gelecek bu akıllı saatlerde...

• Saatten internete gireceğiz artık. Hadi hayırlısı.

• Sony candır :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.