Şimdi Ara

iphone 4s kapandı açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    dün sabah kalktigimda iphone kapanmisti. acmaya calistim ve siyah ekranda itunes e bagla görüntüsü geldi. baglamaya calistim fakat oda olmadi kabul etmedi ve düzelmedi. simdi ise itunese baglan kismi dahi gelmiyor oylece siyah ekran. elektrik gelip gelmedigi de belli degil. hc tepki yok.
    daha sonra internetten cözüm bulmaya calistim. power tusu ve home tusuna basmaktan tutunda ireb, tinnumbrella,vb. denemedigim sey kalmadi.
    telefon hic tepki vermiyor. elektrik geliyormu oda belli degil. bilgisayara bagliyorum home+power yapiyorum yok. ireb kullaniyorum tanimiyor.

hicbir sekilde telefonu calistiramadim.

daha sonra esimin ayni telefonu var. kafaya taktigim icin tuttum onun telefonunu da benimkinide actim. youtube deki videolar yardimiyla iyice parcaladim.
    esimin calisan telefonundaki logic board (anakart) ile benim calismayan telefondaki logic boardi degistirdim. buradaki amacim eger esimin telefonundaki logic boardi benim telefonuma takinca calisirsa en azindan sorunun nerede kaynaklandigini ögrenmek icin bir yol göstermesi idi.

öyle de oldu. diger logic board ile telefon sorunsuz calisiyordu. yani anladigim kadariyla benim telefondaki logic board da bir sorun var.

simdi sorunum böyle iken sizlerden ricam ( özellikle isin ehillerine istirham ediyorum) bu asamada ne yapabilirim. lehimleme ve birazcik elektronik bilgim var :)
    telefon yere düsmedi, suya düsmedi vb. bisey olmadi. eger dogru tespit etmissem ve logic board da ise bu sorun bu neden kaynaklandi.

ve bu sorunu nasil asabilirim. en azindan logic boardda ne yapmam lazim.. kondansatör mü entegre mi nedir mesele. yada baska neyse iste ne yapmak lazim yani.
    yada isin ehilleri bana nasil bir tavsiyede bulunabilir.

servise götür de demeyin cünkü bunu bende biliyorum da sadece kendi cabamla cözebilirmiyim basarabilirmiyim derdim bu.
    yoksa yeni bir logicboard ile sorunun cözülecegini zaten gördüm.

yardimlarinizi bekliyor, simdiden herkese tesekkür ediyorum.
    (telefon iphone 4s 16gb sim kilitsiz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyuzar -- 29 Haziran 2013; 21:14:25 >

• Cihazlar boşta ne kadar akım çekiyor aralarında fark varmı ? Birde kendi kendine olduysa entegre ayaklarında bir gevşeme olmuş olabilir diye tahmin ediyorum.

Isı geçme şansın varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Cihazlar boşta ne kadar akım çekiyor aralarında fark varmı ? Birde kendi kendine olduysa entegre ayaklarında bir gevşeme olmuş olabilir diye tahmin ediyorum.

Isı geçme şansın varmı ?

acikcasi cok profesyonel birisinin bunu yazdigini dikkate alarak söylemek isterim ki bu kadar profesyonelce akim ölcme ve isi verme konusunda yardimina ihtiyacim var. yapmam gerekenleri söylersen herseyi temin eder(akim ölcer vs.) ve birerbir uygulamaya calisirim.

burada tekrar söylemek istedigim ben bunu hobi olarak yapiyorum yoksa servis vs. sorun degil. bunu basarabilmek duygusu sadece. umarim anlatabilmisimdir. tesekkur ederim ilginize
  • Kardeşim o konun çözümünü biliyorum biraz elektroniğe kaçıyor bence hiç tehlikeye girme ne olacak adamlara ver adamlar hata yaparsa parasını alırsın ama sen yaparsan işte geri dönüşü olmaz iyiliğin için bence dokunma derim

• Eğlencenizi gerçekten anlıyorum zevkli bir iş ama şunu söylemek isterimki o entegre ayaklarını oturtmak diğer parçaları uçurmadan tamir etmek zor heryer direnç dolu işin kötü tarafı en ufak bir hatada anakart uçuyor yani bu seferlik en azından başka yerde yaptırın anakartı ellemek gerçekten sıkıntılı bugün bir anakart dünya para pc anakartından 3 kat daha pahalı bir kart barındırıyor

Birde elinizde hurda board olmadığı için parça temin edemeyeceksiniz bozulan bişey varsa değişmeyecek yine servise mahkum kalırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 30 Haziran 2013; 13:20:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olkacan

Kardeşim o konun çözümünü biliyorum biraz elektroniğe kaçıyor bence hiç tehlikeye girme ne olacak adamlara ver adamlar hata yaparsa parasını alırsın ama sen yaparsan işte geri dönüşü olmaz iyiliğin için bence dokunma derim

Sevgili Olkacan ;

Acikcasi kendimi yanlis ifade etmekten kaciniyorum ama sunu belirtmek istiyorum ki mesele para degil gercekten. iyi bir is ve iyi bir kazancim var. cok kötü bir huyum var ve esimde bu huyumdan muzdarip :) evde herhangi bir elektronik esya vb. bozuldugunda garantiye göndermiyor kendim yapmaya calisiyorum. parasindan degil :) bazen öyle oluyorki iki misli masraf ediyorum . benim icin bir eglence bu.
    bu sekilde forumlarin yardimi, youtube vb. sekillerde bir cok seyin tamirini ögrendim . elime ne gecti derseniz belkide maddi olarak hic birsey hatta daha cok zararim oldu ama dedigim gibi bu benim eglencem. üzgünüm belki sacmaladigimi düsünüyorsunuz ama böyle iste. hatta bunun icin bir kursa yazilayim dedim ama calistigim is saatleri uymuyor. online da bu kurslar verilmediginden böyle iste... boz zaman mesgalesi :)

dolayisiyle eger zamanin varsa ve yardimci olmak, bilgilerini paylasmak istersen bundan cok memnun olurum. simdiden tesekkur ederim. saygilarimla...

• quote:

Eğlencenizi gerçekten anlıyorum zevkli bir iş ama şunu söylemek isterimki o entegre ayaklarını oturtmak diğer parçaları uçurmadan tamir etmek zor heryer direnç dolu işin kötü tarafı en ufak bir hatada anakart uçuyor yani bu seferlik en azından başka yerde yaptırın anakartı ellemek gerçekten sıkıntılı bugün bir anakart dünya para pc anakartından 3 kat daha pahalı bir kart barındırıyor

Birde elinizde hurda board olmadığı için parça temin edemeyeceksiniz bozulan bişey varsa değişmeyecek yine servise mahkum kalırsınız

degerli dostum gercekten bu isten zevk alarak yapiyorum. üstteki mesajimda da yazdigimi okursan nedemek istedigimi anlayacagini umuyorum. acikcasi cok karmasik bir anakart sistemi oldugunun da farkindayim. sana sacma gelebilir ama tamir etmek icin belki bunun gibi iki tane daha yakmaya da raziyim :) sifir logicboard burada 112 € .
    mesele birsey basarabilme duygusu. böyle pahali bir zevkim var :)

tekrar tesekkur ederim ilginden dolayi

• quote:

Orijinalden alıntı: beyuzar

quote:

Eğlencenizi gerçekten anlıyorum zevkli bir iş ama şunu söylemek isterimki o entegre ayaklarını oturtmak diğer parçaları uçurmadan tamir etmek zor heryer direnç dolu işin kötü tarafı en ufak bir hatada anakart uçuyor yani bu seferlik en azından başka yerde yaptırın anakartı ellemek gerçekten sıkıntılı bugün bir anakart dünya para pc anakartından 3 kat daha pahalı bir kart barındırıyor

degerli dostum gercekten bu isten zevk alarak yapiyorum. üstteki mesajimda da yazdigimi okursan nedemek istedigimi anlayacagini umuyorum. acikcasi cok karmasik bir anakart sistemi oldugunun da farkindayim. sana sacma gelebilir ama tamir etmek icin belki bunun gibi iki tane daha yakmaya da raziyim :) sifir logicboard burada 112 € .

hocam hastalıklı bir yapınız var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: theoki

quote:

Orijinalden alıntı: beyuzar

quote:

hocam hastalıklı bir yapınız var :)

malesef :)

evde birsey bozulursa esim, ben eve gelmeden cöpe atiyor :)
    klasik sözü de su : "caddeye cikip bagiracam en sonunda. yine mi ! ". birde cocuklari extra uyariyor aman dikkat edin bozulmasin düsmesin kirilmasin vs.. :)

yabanci forumlarda arastirmaya devam ediyorum, özellikle almanca dogru düzgün bir bilgi yok, direkt servise yönlendiriyorlar (bu arada almanya da yasiyorum)

• iTunes resmi çıktı diyorsunuz benim bildiğim pasaport kayıtlı telefonlarda eğer telefon kapandıysa ve itunes resmi çıktıysa unlock oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.