Şimdi Ara

Windows 8.1 yükleyip memnun olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
19.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan Windows 8 Enterprise kuyllanıyorum memnunum
    8.1 kurmaya değer mi değmez mi?

• Hayır değmez herşey aynı sadece bir start menü tuşu koymuşlar onu tıklayınca metro ekranı açılıyor...
  • Mesajım bulunsun.
  • eğer başlat tuşuna basınca metro ekranı geliyorsa..
    bu microsoftun işi iş geğil.
  • çok saçma o zaman. Geçmeyim bari.
    .iso kalıbını indiriyordum iptal ettim.

zaten metro ekranına dönecekse çok saçma

gerçi Start8 le mükemmel bi şekilde çalışıyor bu :) Resmi olarak gelmese de olur :)

Windows 8.1 yükleyip memnun olan var mı?

peki final sürümü çıkınca Windows 8 sahipliler ücretsiz olarak mı geçecek Windows 8.1 e?
  • Bu önizleme sürümü...Ben yerde okudum 8.1 tam sürüm ayı olarak çıkacakmış...Win 8'li pcler yeniden kurmak zorunluymuş.Win7 visa gibi ayrı bir işletim sistemi olarak piyasaya sürülücekmiş...
  • Ayrı olacak iyi güzelde biz boşuna mı para verdik Win8 e? Win8 kullananlar ücretsiz yükleyebilecek mi?
  • Ben şahsen memnunum, ISO olarak indirip güncelledim.

Tüm programlarım, oyunlarım olduğu gibi çalışıyor. Service Pack 1 gibi bişey oldu.

* Metro arayüzünün arkaplanı masaüstündeki resim ile aynı olarak ayarlanıyor, böylece metro-masaüstü geçişleri çok hoş gözüküyor,

* Aynı pencerede 2-3 uygulama çalıştırılıyor, aradaki bölme istenildiği gibi ayarlanıyor,

* Kutucuklar küçültülebiliyor, Microsoft'unkiler daha da büyültülebiliyor. Gruplanıp isim verilebiliyor, grup halinde taşınabiliyor,

* Yeni Mağaza temasını çok beğendim, daha yenilikçi, sade, kullanışlı olmuş,

* Yükleme ile birlikde yeni uygulamalar geldi: Hesap Makinesi, Alarm, Sağlık-Fitness, Yeme-İçme (şimdilik Türkçe içerik yok malesef)

* Tüm programlar bölümü isme göre, sık kullanıma göre, tarihe göre sıralanabiliyor,

Güzel yani, sevdim 8.1'i. Yükleme sırasında da kendi orjinal key'imi girdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Hayır değmez herşey aynı sadece bir start menü tuşu koymuşlar onu tıklayınca metro ekranı açılıyor...

O zaman ne anlamı kalıyor ki start tuşunun. Zaten metro arayüzü bana çok karışık geliyor. Hala alışamadım.
  • Start tuşu eklenmemiş sadece, birçok özelleştirme eklenmiş bir de arayüz sorunları giderilmiş. Ben yüklemedim ama yabancı forumlarda öyle diyorlar. Bir de ben Win8 liyim orjinal Win8.1 i bana ücretsiz sunacaklar demi? Boşuna para vermemişizdir inşallah Win8 e.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Dragon Ready

Start tuşu eklenmemiş sadece, birçok özelleştirme eklenmiş bir de arayüz sorunları giderilmiş. Ben yüklemedim ama yabancı forumlarda öyle diyorlar. Bir de ben Win8 liyim orjinal Win8.1 i bana ücretsiz sunacaklar demi? Boşuna para vermemişizdir inşallah Win8 e.

Win 8.1 final sürümü çıktığında direk sistem güncellemesi olarak gelecektir diye düşünüyorum.
  • bence çok daha oturaklı bi sürüm olmuş geçerseniz anlarsınız
  • Bende beğendim gerçi W8 i de beğenmiştim çok iyi gelecek görüyorum bu sistemde şimdi bu nesil zorlanıyor ileriki dönemlerde böyle birşey olmayacaktır.
  • bence geçmeyin pişmanlık oyunlar açılmıyor ve fotoğraf görüntüleyicisi çalışmıyor şu aşamada sorunlar var ama biraz zaman geçtikten sonra geçn kişiselleştirmeleri geliştişrmişler bu iyi olmuş
  • yahu taktınız start menüsüne yığınla program var kurun kullanın yada okadar bilginiz var kullanın metroyu yani hakikatten sizi anlamak çok zor hee dediğim dedik olacak illahaki.
  • cem650 kullanıcısına yanıt
  • Riske girip yükledim. Çok şükür, bir sorun çıkmadı. Mağaza'dan indirip yükledim ben. Dolayısıyla ISO ve ürün anahtarı ile uğraşmadım.

Kurulum uzun yalnız. Bekle bekle bitmedi. Windows logosu yerine bir balık resmi koymuşlar.

Metro arayüzünde görsel değişimler var. Mağaza uygulamasının arayüzü değişmiş. Ekranın sağındaki "Ayarlar" bölümünden ulaşılan bilgisayar ayarlarında değişimler var. Internet Explorer 11 gelmiş; ama IE10'dan bir farkı görünürde pek yok.

Sol alttaki başlangıç butonu biliniyor zaten.

Masaüstündeki "Bilgisayar" öğesinin adı "Bu bilgisayar" oldu.

Sağdan ulaşılan arama motoru sanırım artık Internet üzerinden de bilgileri alıyor. Bir şey yazıyorsunuz, bilgisayarınızda bulunan dosya ve programların yanısıra Internet üzerinden bulunan arama sonuçlarını da altta listeliyor.

Performans açısından ilk Windows 8'le arasında henüz hissedilir bir fark göremedim.

• Bir konuda yardımcı olabilirmisiniz.Mesela mağazadan radyo uygulamasını indirip deneme imkanınız olabilir mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Bir konuda yardımcı olabilirmisiniz.Mesela mağazadan radyo uygulamasını indirip deneme imkanınız olabilir mi.

Radyo ve Zombie HQ oyununu indirdim, yükledim, denedim. Sıkıntı yok.
  • Teşekkürler bende radyo uygulaması çalışmıyor onun için istemiştim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.