Şimdi Ara

E-GÜVEN: Hukukçular %73'lük oranla e-imza kullanımında lider

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• E-GÜVEN: Hukukçular %73'lük oranla e-imza kullanımında lider

İzmir'de düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı'nın katılımcıları arasında yer alan E-GÜVEN, ülkemizdeki hukukçuların e-imza kullanım alışkanlıklarına dair bazı bilgiler paylaştı.

E-GÜVEN kurultayda yaptığı açıklamada UYAP projesi kapsamında e-imza'yı ek çok kullanan meslek grubunun %73'lük oranla hukukçular olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili olarak E-GÜVEN adına konuşan Ayşegül Tüzün ise, hukuk dünyasına değer verdiklerini ve bu yüzden kurultayda yer almanın kendileri için oldukça önemli olduğunu dile getirdi. 

E-imza'nın hukukçular arasındaki yüksek kullanım oranına da dikkat çeken Tüzün, e-imza'nın sağladığı zaman tasarrufu sayesinde, UYAP projesi kapsamında ciddi bir verimlilik sağladığını belirtti. Bu arada kurultayda mobil imzanın yanı sıra, e-imza'nında önemli rol oynadığı KEP ve e-teligat gibi uygulamalarına değinileceğini de belirtelim.

• bende istiyorum bizim meslekte e-imza kullanalım ama öyle olmuyor işte.Bütün onay kurumlarının tek tek sistemle düzgün ve koordineli çalışması gerekiyor.Muhasebeciler hukukçular muatab oldukları birimler belli yaptıkları işler belli.Hukukçuların kendi çabası değil sektörün doğal durumu bunu getiriyor.10 tane yerden onay alacak bir proje 9 kurum e-imza kullansa 10. da yoksa yaptığın döküman bir işe yaramıyor.İnşaat sektöründe bir tane kurum bile e-imza ile çalışmaya müsait değil.Altyapı için devletin kurumlarını hepten dönüştürmesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: teramit

bende istiyorum bizim meslekte e-imza kullanalım ama öyle olmuyor işte.Bütün onay kurumlarının tek tek sistemle düzgün ve koordineli çalışması gerekiyor.Muhasebeciler hukukçular muatab oldukları birimler belli yaptıkları işler belli.Hukukçuların kendi çabası değil sektörün doğal durumu bunu getiriyor.10 tane yerden onay alacak bir proje 9 kurum e-imza kullansa 10. da yoksa yaptığın döküman bir işe yaramıyor.İnşaat sektöründe bir tane kurum bile e-imza ile çalışmaya müsait değil.Altyapı için devletin kurumlarını hepten dönüştürmesi gerekiyor.

Güzel diyorsunuz ama bu iktidar sadece kendi yandaş şirketlerine ihaleler vererek işi tam bir rant davasına dönüştürür olan kullanıcıların paralarına olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: teramit bende istiyorum bizim meslekte e-imza kullanalım ama öyle olmuyor işte.Bütün onay kurumlarının tek tek sistemle düzgün ve koordineli çalışması gerekiyor.Muhasebeciler hukukçular muatab oldukları birimler belli yaptıkları işler belli.Hukukçuların kendi çabası değil sektörün doğal durumu bunu getiriyor.10 tane yerden onay alacak bir proje 9 kurum e-imza kullansa 10. da yoksa yaptığın döküman bir işe yaramıyor.İnşaat sektöründe bir tane kurum bile e-imza ile çalışmaya müsait değil.Altyapı için devletin kurumlarını hepten dönüştürmesi gerekiyor.
    Güzel diyorsunuz ama bu iktidar sadece kendi yandaş şirketlerine ihaleler vererek işi tam bir rant davasına dönüştürür olan kullanıcıların paralarına olur.

Siyaset yapmayayım diyorum ama böyle yorumsuzlar yüzünden zıvanadan çıkıyorum! Peki söylermisin yoldaş senin iktidar ne yapardı acaba şu an iktidar olsa?

• Bu işlerde benim iktidarım senin iktidarın olayı yoktur.Hiç kimse kendi adamına ihalelerde öncelik tanıyamaz.Akp sayesinde son birkaç yıl içinde birçok yandaş zengin oldu.Şahine binen adamlar şimdi audi ve mercedesten inmiyorlar.Olan gariban vatandaşa oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakgul

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: teramit bende istiyorum bizim meslekte e-imza kullanalım ama öyle olmuyor işte.Bütün onay kurumlarının tek tek sistemle düzgün ve koordineli çalışması gerekiyor.Muhasebeciler hukukçular muatab oldukları birimler belli yaptıkları işler belli.Hukukçuların kendi çabası değil sektörün doğal durumu bunu getiriyor.10 tane yerden onay alacak bir proje 9 kurum e-imza kullansa 10. da yoksa yaptığın döküman bir işe yaramıyor.İnşaat sektöründe bir tane kurum bile e-imza ile çalışmaya müsait değil.Altyapı için devletin kurumlarını hepten dönüştürmesi gerekiyor.

Siyaset yapmayayım diyorum ama böyle yorumsuzlar yüzünden zıvanadan çıkıyorum! Peki söylermisin yoldaş senin iktidar ne yapardı acaba şu an iktidar olsa?

Hangi iktidarmış "benim iktidarım" çok merak ettim. Cinsel iktidar mı?

• Hukuk fakültesine bir yerleşeyim de o vakit bakarız.
  • Gerçekten hukukçular yeniliğe açık bu kon uda kendi camiamı eleştiremeyeceğim katagoriler arasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gungorio

Hukuk fakültesine bir yerleşeyim de o vakit bakarız.

aynen hocam
    edit:tarihi geç fark ettim özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue Cloud -- 9 Temmuz 2013; 0:49:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.