Şimdi Ara

YENİ BİR TABLET İHTİYACIM OLDU !!! (7 Blaze nasıldır?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
2.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Daha Önce Padopia 7 Power almıştım ve gayet stabil çalışıyordu ancak elimde olmayan sebeplerden dolayı hediye etmek zorunda kaldım..

Özellikler şöyleydi ;http://padopia.com/index.html

Şimdi almak istediğim model de benzer olmalı yaklaşık 1 haftadır araştırırıyorum yeni bir model buldum

Özellikleri =

Padopia 7 Blaze / Pack edition

CPU =ARM Cortex A9 1.5GHz
    GPU =Quad-core ARM Mali 400MP
    OS =Android 4.1
    Memory= 1GB DDR3
    Storage = 8 GB
    Display =7" HD LCD , 1024x600HD, 5 Points Multi-Touch Capacitive
    3G Dongle = External 3G dongle
    Ext.Card =Support TF card up to 32GB
    Wi-Fi =IEEE 802.11b/g/n
    Camera =Front Camera
    G-Sensor =Yes, 360°

bu özellikler aslında bana fazlasıyla yetiyor siz ne dersiniz?

YENİ BİR TABLET İHTİYACIM OLDU !!! (7 Blaze nasıldır?)

• Hocam ben de en son konuşmalarımızda Padopia 7 power almıştım epttavm.com daki kampanyadan ekran çok iyiydi gerçekten.
    Şimdi sizin bu söylediğiniz modelle kıyasladığımda tek eksiği 16 GB değil de 8 GB olması...

Bence Hd ekran olduğundan çok mantıklı.Ayrıca Cortex A9 olması da avantaj..
  • Bende böyle bir tablet arıyordum işlemcisi 3066 mı acaba birde güzelde pili az gibi duruyor
  • Ben de tam yeğene karne hediyesi bakıyordum, çok iyi oldu bu... :)

7-8 ay önce Padopia Power almıştım, hatta inceleyip foruma da yazmıştım; müşteri desteği felan çok iyi, Padopia' da yamuk olmaz... :)
  • Pili Li-on 3100 mAh aslında işlemcisine göre daha ideal olmuş..Diğer kullandığım 7 powerdan biliyorum o da pil noktasında beni üzmedi.Bir de onun IPS ekran olması daha fazla şarj harcıyordu..Sanırım ben 7 Blaze alacağım az kaldı ikna olmama
  • 7 Power ın pili gerçekten iyi bazen dışarı çıktığımda parlaklığı falan düşürüyorum 3g yi lazım olduğunda kullanıyorum daha sıkıntı yaşamadım Allaha şükür
  • Peki işlemcisi 3066 mı
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Rockchip#RK30xx_series
    http://www.rock-chips.com/index.php?do=prod&pid=2
    http://www.amlogic.com/product02.htm

RK3066 CortexA9 ve 1,6GHZ bu cihazın işlemcisi 1.5GHz ise RK3066 değil 1.5GHz den AMLogic var 8726 diye bilinen onunda ekran kartı çift çekirdek bilen birisi alırsa şu cihaza CPU Z kursunda bilgi versin gerçekten nedir diye screenshot göndersin mümkünse

tek çekirdek bile olabilir eğer öyleyse alternatif çok

ürünün ne olduğu resmi sitesinde çok belli görünmüyor herşey var ama hiç bişey yok gibi

• Hocam zaten rk3066 bir chipset bu cihaza koymak biraz bana Tempra'ya Nos takıp 5. vitese zorlamak gibi geliyor

Ürünün özelliklerini incelediğimde mtk veya via 8850 denilen chipsetler olabilir..2 si de başarılı olur şarj konusunda sıkıntı yaratmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedekorkut121

Hocam zaten rk3066 bir chipset bu cihaza koymak biraz bana Tempra'ya Nos takıp 5. vitese zorlamak gibi geliyor

Ürünün özelliklerini incelediğimde mtk veya via 8850 denilen chipsetler olabilir..2 si de başarılı olur şarj konusunda sıkıntı yaratmaz

Padopia ya mesaj atmıştım cevap gelmiş cevabı aynen kopyalıyorum
    Merhaba

Padopia 7 Blaze modelimizde MTK serisi kullanılmaktadır.Amlogicle ile karıştırılabilir normaldir, zira mtk serisi tek çekirdekli tabletlerde pek göremezsiniz sebebi amlogic den biraz daha stabil ve maliyetli olmasıdır.Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanreyiz

quote:

Orijinalden alıntı: dedekorkut121

Hocam zaten rk3066 bir chipset bu cihaza koymak biraz bana Tempra'ya Nos takıp 5. vitese zorlamak gibi geliyor

Padopia ya mesaj atmıştım cevap gelmiş cevabı aynen kopyalıyorum
    Merhaba

Padopia 7 Blaze modelimizde MTK serisi kullanılmaktadır.Amlogicle ile karıştırılabilir normaldir, zira mtk serisi tek çekirdekli tabletlerde pek göremezsiniz sebebi amlogic den biraz daha stabil ve maliyetli olmasıdır.Teşekkürler..

Hocam ben de mail attım info adreslerine hatta telefonla da aradım artık tanıyorlar beni

bana şunu söylediler..

Via 8850 chipset kullanılıyor chipsetler şirket ismi olup burada önemli olan ARM cortex A9 kullanılması olduğudur..
    Ayrıca ekran aydınlatma paneli ve pil kullanım süreleri tabi ki diğer serilere göre artırılarak üretilmiş..

yani bayağı yol katetmişler anlayacağınız

• Ben işlemcinin marka modelini sordum ama net bir cevap verilmiyor nedense bana busefer yazdığı cevap şöyle
    Mtk ve Via 8850 esasında birer şirket ismi ve chipsetleri kaliteli ve stabil olduğundan tüm dünya da tek çekirdekli ve dual core larda kullanımı yaygın olmaya başladı.Özetle 7 Blaze de şu an için samsung un da bir serisinde kullandığı bir chipset kullanılmakta.

Ancak sizin burada dikkat etmeniz gereken chipsetten ziyade ekran ve pil.Çünkü üretilen tabletlerde chipsetlerin bir kalitesi olmak zorunda kullanıcılar bu konuda rahat olmalı..
  • quote:

Ben işlemcinin marka modelini sordum ama net bir cevap verilmiyor nedense bana busefer yazdığı cevap şöyle
    Mtk ve Via 8850 esasında birer şirket ismi ve chipsetleri kaliteli ve stabil olduğundan tüm dünya da tek çekirdekli ve dual core larda kullanımı yaygın olmaya başladı.Özetle 7 Blaze de şu an için samsung un da bir serisinde kullandığı bir chipset kullanılmakta.

Ancak sizin burada dikkat etmeniz gereken chipsetten ziyade ekran ve pil.Çünkü üretilen tabletlerde chipsetlerin bir kalitesi olmak zorunda kullanıcılar bu konuda rahat olmalı..

Bana da ona yakın şeyler söyledi.Sebebi şu olabilir;

1 : adamlar her seride büyük firmaların yaptığı gibi bazı özellikleri daha ön plana çıkarıp o modelin o özellikleriyle anılmasını istiyor

2 : kullanılan chipsetler sürekli tayvan gibi yerlerden dağıtılıyo ve marka olduğundan fazla isim vermek istemiyorlar.

3 : Çok soru sorma bizi bilen biliyor (haklı olurlar bana öle deseler çünkü çok rahatsız ediyorum herifleri ses çıkartmıyorlar:D)

• Zorlada olsa malinin tek çekirdek olduğunu söyledi ama sitede quad mali yazıyordu
  • quote:

Zorlada olsa malinin tek çekirdek olduğunu söyledi ama sitede quad mali yazıyordu

ben göremedim quad yazdığını..Eğer öyle olsa o pc yi en fazla 30 dk kullanabilirsin şarjdan çıkardığında
  • Benim 7 power la hemen hemen aynı sanırsam..Merak ettim yahu şimdi...

İnceleme videosu ne zman çıkar acaba???????
  • Hocam ilettim ürün inceleme talebimizi bir 2 gün daha bekleyeceğim işten arkadaşları da ikna etmeye çalışıyorum birlikte alalım diye
  • devlet fatih projesi yapacakya o zaman siz görün millet nasıl tutuşacak ne alsam nasıl alsam diye
  • Padopia dağıtsınlar da hava atalım bizde var diye

Ama şu bi gerçek tablet alırken adam akla karayı seçiyor ne almalıyım diye...
  • ben de hala tablet yok

ilk zamanlar tablet pc leri araştırırken baya sıkılmıştım hatta vazgeçecektim sonra arkadaşlardan biri bu 10 advanced modeli vardı büyük boy ondan almıştı övüp duruyordu bir de hava atuyordu

en son dedim ben de alayım sonra 7 power aldım çokca kullandım hediye ettim

hocam baya makara yaptılar 2. el tablet hediye ettim diye..Ama ben temiz kullandım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.