Şimdi Ara

AVEA Yeni Emniyet Tarifesi (Net Bilgiler Eklendi) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.457
Cevap
44
Favori
149.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karqasa

Beyler bu tarifeye referans gosterılerek gecmek ıcın referans olacak kısı 1 aydır kullanmasımı gerekıyor

öyle olmaması gerek

çünkü tarife 10 günlük falan zaten

dediğiniz gibi 1 aydır kullanıyor olsa hiç kimse referans sistemiyle geçiş yapmış olamazdı.
  • Mega Paket
    Grup İçi :5400 Dakika
    Her Yöne :1000 dakika
    SMS :1000 SMS
    İnternet :4 GB
    12 Ay Taahhütlü : 27 TL
    Taahhütsüz : 35 TL

Bu tarifede olup referans olabilecek var mi? Ustumuze duseni yapariz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlisafa

quote:

Beyler bu tarifeye referans gosterılerek gecmek ıcın referans olacak kısı 1 aydır kullanmasımı gerekıyor

öyle olmaması gerek

çünkü tarife 10 günlük falan zaten

dediğiniz gibi 1 aydır kullanıyor olsa hiç kimse referans sistemiyle geçiş yapmış olamazdı.

Ben faturasız hat kullanıyorum bu yüzden olabilir mi
  • Arkadaşlar burada referans veren kişiye ait sorumluluklar neler?

• Avea faturasız hat kullanıyorum.

Bu tarife için faturalıya geçmem ve 1 ay beklemem mi gerekiyor

Kesin bilgi alabilir miyim
  • quote:

Avea faturasız hat kullanıyorum.

ben 500 ile 4-5 kez görüştüm bundan başka çare olmadığında karar kıldım. 1 ay beklemek gerekiyor. bu sürede de referans olacak birini arıyorum ama halihazırda kimseyi bulamadım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue legend

quote:

Avea faturasız hat kullanıyorum.

ben 500 ile 4-5 kez görüştüm bundan başka çare olmadığında karar kıldım. 1 ay beklemek gerekiyor. bu sürede de referans olacak birini arıyorum ama halihazırda kimseyi bulamadım. :)

Taahüt bitince, yeniden smsle SOZ yazıp gönderip yeniden taahüt verilebilir diyor tarife detaylarında. Avea hiç bu kadar kolaylık yapmadı. Bu da çok önemli bir avantaj arkadaşlar..

Referans verecek aboneler:
    Faturasız hat kullanıyorsanız REFERANS TARİFESİ şeklinde ara bir tarife var. Ona geçebilirsiniz. Sabit ücreti yoktur, 7 gün içinde referans alma işlemini tamamlamanız gerekmekte.

Eski AVEA çalışanıyım, forumda bilen bilir, yıllarca mobil operatörlerde yazdım çizdim. İlk fatura kesilmeden ana hat referans VEREMEZdi. Ancak, mevcut abone (EGM'liler) tarife değiştirip bu tarifeye geçip referans verdiklerinde bizler de aynı tarifeye geçtiğimizden problem olmayacaktır. Ancak yeni hat ise ana hat, ilk faturanın kesilmesi lazım.

Referans alacak aboneler;
    - Yeni hat alıyor ya da numara taşıyarak geliyorsa ve faturasızdan faturalıya geçiyorsa; REFERANS TARİFESİNE geçmeliler. 7 gün içinde referans işlemini tamamlamalılar.

İlaveten;
    İnternet paketleri bu tarifelerde geçerli.
    Örneğin; aşımsız 100mb 9 TL, 36 TL ödeyip 4.100 Mb da neti aşmadan stop etmek mümkün.

-Eko paket ile 1 GB 256kbps net almak mümkün 15 TL'ye, bitince stop oluyor yine, aşmıyor. Fatura 42 TL olur, 5gb da otomatik stop olur.
    -Sınırsız net 22 TL, fatura 49 TL olur ancak 5gb sonrası 96kbps internet devam eder.

Ayrıca: alınan ilave paketler günlük ücretlendiriliyor genelde. Mesela fatura kesim tarihimiz 27'si olsun. 15 günden az kaldığında örneğin ayın 20'sinde sınırsız net paketi aldık, 7 gün için 22 TL yerine 5,5 tl olarak ücretlendir, fatura kesilene kadar (iptal smsi gönderene kadar, kesilmeden göndermek gerek) ilave 1 gb sonrası yavaş net kullanabilirsiniz. Fatura 32,5 TL olacaktır.
    İptal smsini fatura kesim günü akşam 6-7 gibi göndermeyi ihmal etmeyin, ilaveten veri bağlantılarını gece 1'e kadar kapatıp wi-fi üzerinden internet erişimi sağlamaya özen gösterin ya da hiç internet kullanmayın.
    BU DURUMDA İPTAL SMSİ GÖNDERMEZSENİZ YENİ FATURA DÖNEMİNDE NET YENİLENİR VE TAM PAKET ÜCRETİ ÖDEMEK DURUMUNDA KALABİLİRSİNİZ. Verdiğim bilgiler fayda amaçlıdır, sorumluluk kabul etmiyorum.

Eğer sistemler 180 derece dönüp değişmediyse bu dediklerim %99,9 doğrudur.

Ben de referans arıyorum şu anda faturalıdayım zaten sms ile anında geçebiliyorum. aşımsız 100 mb alıp 36TL de stop edeceğim. ya da kota bitmeye yakın paket tanımlayacağım.

UNUTMADAN, referans aldığınız EGM'li hat sahibi tarife değiştirir, hattını kapatır vs. ise AVEA sizi haber vermeksizin tarifeden çıkarabilme hakkına sahip.

Bu bilgileri, ilk mesaja eklerseniz herkes faydalanma imkanı bulur; deneyimlerimize göre bilgilerimi güncelleyebilirsiniz.

Mükemmel tarife olmuş, afiyet olsun.

@hbakl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturkemin -- 22 Temmuz 2013; 3:15:25 >

• bende çok çırpındım referans tarifesine geçebilmeye fakat faturasızdan faturalıya geçişte bunun mümkün olmadığını söyledi mh leri. dediğim gibi 4-5 farklı kişiyle görüşmeme rağmen aşamadım ve 1 ay el mahkum beklemeye geçtim.

bu arada hemen hemen aynı işi yapan bir kamu çalışanıyım ve referans olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim. (PM)
  • quote:

bende çok çırpındım referans tarifesine geçebilmeye fakat faturasızdan faturalıya geçişte bunun mümkün olmadığını söyledi mh leri. dediğim gibi 4-5 farklı kişiyle görüşmeme rağmen aşamadım ve 1 ay el mahkum beklemeye geçtim.

bu arada hemen hemen aynı işi yapan bir kamu çalışanıyım ve referans olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim. (PM)

Geçiş mümkün. Defalarca geçiş işlemini yaptım ben bayide çalışırken hocam. Hattınız yeni alındıysa, 30 günü dolmadıysa tarife değişemeyeceğinden sadece geçişiniz mümkün olmaz.

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Kampanyalar/ReferansSistemiKampanyasi burada detaylar var.

Madde: "Referans başvurusunda bulunan abonenin tarifesi geçici olarak Referans Tarifesi'nden açılır. Söz konusu tarifenin aylık ücreti yoktur, bunun dışındaki bütün görüşme ücretleri bireysel faturalı HepsiBir Tarifesi ile aynıdır."

Bir diğer madde: "Referans gösterilen abonenin bulunduğu tarifeden ayrılması veya verdiği referansını iptal etmesi halinde, Avea'nın referans ile hat alan abonenin kamu tarifesinden yararlanmasına son verme hakkı saklıdır."
    "faturasız bireysel hattı olan mevcut aboneler referans sistemine doğrudan başvuramazlar, hatlarını önce faturalı bireysel tarifeye geçirmeleri gerekir."

Faturalı en ucuz sabit ücretli tarifeye geçin siz de. Hemen referans işlemine başlayın. Referans tarifesine geçmeniz önemli değil. Faturalıda olursanız bir smslik işiniz var.

• İlave bilgilendirme:
    Faturalı tarifelerde genellikle şu madde var:
    "Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız hattan faturalı hatta geçiş yapan müşterilerimiz adına düzenlenecek ilk faturalara, söz konusu fatura döneminde 15 günden fazla kullanım yapıldığı takdirde ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığı takdirde ise ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatörlere numara taşıma ve hat iptali yapılması durumunda çıkan son faturaya ise tarife aylık ücretinin tamamı yansıtılacaktır."

Yani siz, müşteri hizmetlerinden faturalıya geçip uygun bir tarife kullanmaya başlayın. Referans sistemi, ilk faturanız kesilecektir derse 1 ay o tarifeyi kullanırsınız. Örneğin 49 TL'ye 1000dk + 4 GB var. 3 gün sonra referans ile geçiş yaparsanız (ilk fatura kesilmeden mümkün oluyorsa) 5 TL ilave ücret ödemiş olursunuz Mega paket faturanıza, ilk aydaki bu ilk tarifenize dair.

@blue legend

• hocam yardımlarınız için öncelikle teşekkür ederim.

müsaadenizle durumumu anlatayım. 12 temmuz 2013 tarihinde avea faturasızdan full+full seç500 faturalı pakete geçtim (1 aylık bekleme süresinde kullanabilmek amacıyla). bu işlemden sonrada arayıp sordum fakat referans sisteminden faydalanabilmem için 1 ay beklemem gerektiğini söylediler. şimdi benim böyle bir süre beklememe gerek varmı yoksa şu anda da bir kişinin numarasını 6008 e göndersem bu tarifeye geçebilirmiyim?
  • quote:

hocam yardımlarınız için öncelikle teşekkür ederim.

müsaadenizle durumumu anlatayım. 12 temmuz 2013 tarihinde avea faturasızdan full+full seç500 faturalı pakete geçtim (1 aylık bekleme süresinde kullanabilmek amacıyla). bu işlemden sonrada arayıp sordum fakat referans sisteminden faydalanabilmem için 1 ay beklemem gerektiğini söylediler. şimdi benim böyle bir süre beklememe gerek varmı yoksa şu anda da bir kişinin numarasını 6008 e göndersem bu tarifeye geçebilirmiyim?

yukarıdaki yazımda da belirttiğim gibi, 1 ay koşulu devam ediyor. 1 ay denilen şey, ilk faturanızın kesimi ve ödenmesidir. Fatura kesim tarihiniz %90 ayın 26'sıdır. Ayın 29-30'u gibi sistemlere yansır, onu ödeyip hemen faydalanabilirsiniz diye düşünüyorum, kendimden adım gibi %99 Emin olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: basturkemin

quote:

hocam yardımlarınız için öncelikle teşekkür ederim.

yukarıdaki yazımda da belirttiğim gibi, 1 ay koşulu devam ediyor. 1 ay denilen şey, ilk faturanızın kesimi ve ödenmesidir. Fatura kesim tarihiniz %90 ayın 26'sıdır. Ayın 29-30'u gibi sistemlere yansır, onu ödeyip hemen faydalanabilirsiniz diye düşünüyorum, kendimden adım gibi %99 Emin olarak

Mesajda ayın 10 u olarak geldi hesap kesimi. Tekrar teşekkür ederim.

• Ayın 26 sı fatura kesim tarihim, bütün uğraşlarıma rağmen süper ikili 4gb tarifesinden bu tarifeye referans ile geçemedim bir türlü.
    Taahhüt olduğu için olmuyor diyorlar kaç defa görüştüm mh ile.
    Bende 26 sından sonra tarife değiştirip bir ay bekleyeceğim mecburen. Uygun bir faturalı tarife var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

Ayın 26 sı fatura kesim tarihim, bütün uğraşlarıma rağmen süper ikili 4gb tarifesinden bu tarifeye referans ile geçemedim bir türlü.
    Bende 26 sından sonra tarife değiştirip bir ay bekleyeceğim mecburen. Uygun bir faturalı tarife var mı?

Özel mesaj gönderiyorum cep numaramı. Müşteri hizmetlerine ısrarcı olun. Aynı şekilde geçenler var ve geçiş mümkün, neden beni geçirtmiyorsunuz, illaki turkcell'e mi döneyim diye tehdit edin. ve emsal olması bakımından numaramı paylaşın onlarla. Bana yapılan işlemin aynısını size de yaparlarsa sorun olmayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

Ayın 26 sı fatura kesim tarihim, bütün uğraşlarıma rağmen süper ikili 4gb tarifesinden bu tarifeye referans ile geçemedim bir türlü.

Özel mesaj gönderiyorum cep numaramı. Müşteri hizmetlerine ısrarcı olun. Aynı şekilde geçenler var ve geçiş mümkün, neden beni geçirtmiyorsunuz, illaki turkcell'e mi döneyim diye tehdit edin. ve emsal olması bakımından numaramı paylaşın onlarla. Bana yapılan işlemin aynısını size de yaparlarsa sorun olmayacak

Çok teşekkürler hocam, son çare bu kaldı artık. Bu seferde olmazsa aveanın bana gıcığı var derim :)

• Ben 2 gün sonra faturalıya geçiyorum ,

2 gün daha bekleyip fatura kesim tarihime yetişirim ilk faturam kesilmiş olur

Bende sonra direk egm tarifesine hücum süper olur
  • Merhaba arkadaşlar tarife çok cazip gerçekten.
    Sizlere bir sorum olacak ben GSmobile kullanıcısıyım müşteri hizmetleri ile görüştüm yedek sim alıp bireysel aveaya geçeceksiniz oradan da bu megaya geçeceksiniz dediler ancak az önce avea bayine gittim direk GSMobile dan geçersiniz dediler öyle işlem yaptılar.
    Bir sorun olacak mıdır bir daha bir daha gitmek istemiyorum bu bayilerine?Ayrıca GSMobile dan bireysel tarifeye geçmenin cezası var deniyordu ona da yok dediler inşallah sıkıntı olmadan geçerim.
  • Arkadaşlar akıllı kamu tarifesindeyim. Referans olabilecek var mı? Yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: alivebora

Arkadaşlar akıllı kamu tarifesindeyim. Referans olabilecek var mı? Yardım lütfen

Hocam referanslarda artık para ile satılıyor.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=78251600
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.