Şimdi Ara

AVEA Yeni Emniyet Tarifesi (Net Bilgiler Eklendi) (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.456
Cevap
44
Favori
149.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhtemelen 3 aylığına vf yada trcell yapacağım. Hic 31 gelmiyor 33-35 -40 tl. Önemsemedim ama miadı doldu aveanın. 3 ay sonra geldigimde yine aynı şartlarda tarifelere gecis yapabilecegim zaten . elveda avea.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarife cazipliğini yitirdi bence (internet için)

Vodafone'un Bittikçe Dolan Tarifesi 3 Gb = 28 TL + 3 GB 10 TL + 1 GB 5 TL = 43 TL ye 7 GB oluyor (+750 HY + 1000 HY SMS)

Avea'nın Woops Süper Fırsat 2 GB Paketi 2 GB + 3 GB (Gece 00.00-06.00 ) + (+750 HY + 5000 HY SMS) = 28 TL + 1 GB + 1GB = 10 TL = 38 TL ye 7 GB (Her ek GB 5 TL )

Yanlıs yazmadıysam tarifeler yukarıdaki gibi. Dakika dolduramıyorum zaten. 4 GB ye 32-33 TL vereceğime Vodafone de 7 GB ye 43 TL daha mantıklı. Veya 3 GB si geceleri olmak üzere AVEA 7GB 38 TL.

Daha uygun tarife var mı bilmiyorum.

(Tarifelerdeki ek şartlara bakmadım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurtr -- 30 Ocak 2016; 2:21:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurtr

Bu tarife cazipliğini yitirdi bence (internet için)

Vodafone'un Bittikçe Dolan Tarifesi 3 Gb = 28 TL + 3 GB 10 TL + 1 GB 5 TL = 43 TL ye 7 GB oluyor (+750 HY + 1000 HY SMS)

Avea'nın Woops Süper Fırsat 2 GB Paketi 2 GB + 3 GB (Gece 00.00-06.00 ) + (+750 HY + 5000 HY SMS) = 28 TL + 1 GB + 1GB = 10 TL = 38 TL ye 7 GB (Her ek GB 5 TL )

Yanlıs yazmadıysam tarifeler yukarıdaki gibi. Dakika dolduramıyorum zaten. 4 GB ye 32-33 TL vereceğime Vodafone de 7 GB ye 43 TL daha mantıklı. Veya 3 GB si geceleri olmak üzere AVEA 7GB 38 TL.

Daha uygun tarife var mı bilmiyorum.

(Tarifelerdeki ek şartlara bakmadım)

Aynen bende aynı düşüncedeyim. Eskiden çok avantajlıydı 27 TL den basladik suan 33 civari geliyor fatura. Bende vodafone a gwcmeyi dusunuyorum kamu mega taahhutum 2 ay sonra bitiyor.

• Ek internet paketleri için olsa yine kalınır.3 lira için tarife değiştirmenin anlamı yok.

• ilk çıktığı zamanlar çok avantajlıydı fakat benzeri tarifeler çıkınca eski avantajı kalmadı.
  • Size ozel 8GB internete ek,grupici 5400DK,heryone 1000DK ve 1000SMS;12fatura donemi mobil faturalida kalma sozune 10TL indirimle ayda 46TL!Gecmek icin EKSMEGA yazip 5555e gonderin.Iptalde tarife ucreti alinir.Avea tanitim iptali icin 7672ye IPT yazin

Acaba megadaki 4gb datayi en uygun nasil artirabiliriz? Her ay ek paket almak mi mantikli? Ya da yakinlarda ek data fiyatlari dusuk paket cikar mi acaba...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2-3 yıl önce en iyi tarifeydi şimdi bu tarifeden daha uygunu diğer şirketler de var , pek de kullanılabilir değil. Ayda 33-35 TL arası gidip geliyor ödediğim ücret.
  • Bence fiyatlandırmayı değiştirmeden paketleri yükseltmeleri lazım yoksa çok çıkan olur bu tarifeden

• 4 gb paket yine benzer fiyatli,, 8gb a gecmek isterseniz 46tl demisler, bence de cok. Ama pek kimsenin de tarifeden cikacagini sanmiyorum. 4 gb yerine

40tl 8gb
    45 tl 10gb gibi olursa mantikli olabilir.

• Beyler 4.5G de deneyen oldu mu? misal ek internet paket aldığımız zaman atıyorum 8 GB tamamını bitirmeyip kalan gün kadar ödeme yapabiliyor muyuz? Misal şubat 29 çekti, son gün 8 GB ek paketi aldık. tamamını bitirmezsek faturaya 29/29 1 TL mi yansıyacak. Bu şekilde olursa atıyorum fatura kesim tarihine 15 gün kala 4 Gb paket alsak 8.5 TL yansır. Şuan TT sunduğu 46 TL den daha uyguna geliyor. Her ay internetimizin yetip yetmediğine göre de ek paket alırız.

Kamu 1GB Cepten İnternet Paketi ayda 9 TL
    Kamu 2GB Cepten İnternet Paketi ayda 15 TL
    Kamu 4GB Cepten İnternet Paket i ayda 17 TL
    Kamu 8GB Cepten İnternet Paketi ayda 29 TL
  • 4.5 g ile gelen yeni kampanya ve indirimlerden sonra resmen çöp oldu.piyasa fiyatlarının çok üzerinde üzerinde kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbakl

AVEA ile Emniyet Genel Müdürlüğü yeni bir protokol ile, süresi biten ve güncelliğini kaybeden EGM tarifelerini yenilediler. Yenilenen anlaşmaya göre eski tarifeye devam etmek isteyenler için şu tarifeler uygulanacak;

VPN-1 (MEVCUT VPN TARİFESİ )

Fiyatı: 12,88 TL
    Tarife İçi Ücretsiz Görüşme Süresi Sınırsız
    Avea içi 15,45 Kr/dk
    Sabit Telefon 30,90 Kr/dk
    Diğer Operatör 41,54 Kr/dk
    SMS 7,72 Kr/sms
    GPRS 0,13 Kr/kbyte

VPN-2 (YENİ VPN TARİFESİ)

TAAHHÜTSÜZ: 12 TL
    12 AY TAAHHÜTLÜ: 8 TL
    Tarife İçi Ücretsiz Görüşme Süresi 5400Dk
    Avea içi 15,45 Kr/dk
    Sabit Telefon 30,90 Kr/dk
    Diğer Operatör 41,54 Kr/dk
    SMS 7,72 Kr/sms
    GPRS 0,13 Kr/kbyte

Yukarıdaki tarifeler sizlerin de anlayacağı üzere çok da cazip değil. Asıl cazip paketler aşağıdaki paketler. Bu paketler her şey dahil tarife adı ile adlandırılmakta. Detayları şu şekilde;

Mini Paket
    Grup İçi :5400 Dakika
    Her Yöne :250 dakika
    SMS :250 SMS
    İnternet :250 MB
    12 Ay Taahhütlü : 15 TL
    Taahhütsüz : 20 TL

Midi Paket
    Her Yöne :250 dakika
    SMS :1000 SMS
    İnternet :1 GB
    12 Ay Taahhütlü : 20 TL
    Taahhütsüz : 25 TL

Maksi Paket
    Her Yöne :500 dakika
    İnternet :2 GB
    12 Ay Taahhütlü : 25 TL
    Taahhütsüz : 30 TL

[size=4]Mega Paket
    Her Yöne :1000 dakika
    İnternet :4 GB
    12 Ay Taahhütlü : 27 TL
    Taahhütsüz : 35 TL

Her Şey Dahil Tarife Detayları;
    -Tarife ücretlerine KDV ÖİV dahildir.
    -Tarife dahilindeki smsler, ister telefondan. ister online işlem merkezi yani web üzerinden atılabilir.
    -5400 dakika yukarıdaki tarifeler arasında geçerlidir. Yani Kamu 300, kamu 657 gibi tarifeleri aradığınızda 1000 dakika her yöne hakkınızdan düşecektir.
    -Her yöne dakika hakkınız ile Turkcell, Vodafone, Avea'nın grup dışı paketleri, Sabit numaralar, 444 lü hatları arayabilirsiniz.
    -İnternet paketinizin kotası dolduğunda, bağlantı ücretli olarak devam edecektir.
    -Mevcut taahhüdünüz var ise (cihaz taahhütleri hariç) bu paketlere geçişte sorun olmuyor.
    -Tarifelere SMS ile de geçiş olabiliyor ancak ben SMS ile geçebileni hiç görmedim. Maşteri hizmetlerini arayan bazı arkadaşları bayiye yönlendirdiler, ancak arkadaşlar biraz ısrarcı olunca (Biz zaten polisiz, bizi uğraştırmayın, hattı alırken zaten kimlik verdik falan diye) bir kaç dakika hatta bekletip, pakete geçişleri sağlandı. Yine de SMS ile geçmeyi denemek isterseniz, paket ismini yazıp (mega tarife, maksi tarife, midi tarife, mini tarife) 2010'a sms atmanız gerekmekte.
    -12 ay taahhüdü unutmayın, zira haybeye bir sürü para ödersiniz. Zaten ceza falan söz konusu değil, taahhüdü bozunca indirimli yararlandığınız kısmı ceza olarak ödüyorsunuz. Taahhüt için SOZ yazıp 5555 'e göndermeniz, gelecek olan onay teyidi mesajını istendiği şekilde cevaplamanız gerekmektedir.

[size=4]REFERANS SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR
    -Referans sistemi ile ilgili olarak forumdaki arkadaşlardan aldığımız bilgiye göre konuşuyorum. Sanırım net olan bir bilgi. Her bir polis, kendi üzerine bu paketlere dahil 7 hat alabiliyor. Ayrıca soy ismi tutsun tutmasın 3 kişiye de referans olabiliyor.
    -Referans almak için AVEA bayiine gidip size referans olunacağını söylüyorsunuz ve hattınızı referansı onayı bekler şekilde ayarlıyorlar. Bu işlemden sonra referans verecek kişinin telefon numarasını yazıp 6008 e gönderiyorsunuz. Ondan sonra verdiğiniz numaraya onay teyidi için mesaj gidiyor. O mesajı onaylayınca siz de tarifeye geçmiş bulunuyorsunuz.
    -Referans sistemi ile pakete geçtiğinizde, size referans olan kişi hangi pakette ise o pakette oluyorsunuz siz de. Ancak sonrasında müşteri hizmetlerini arayıp, yukarıdaki 4 paket arasında geçiş yapabiliyorsunuz sorunsuz bir şekilde.

[size=4]Cihaz Kampanyaları
    Ayrıca paket dahilinde uygun fiyata olduğu iddia edilen cihaz kampanyaları da var ki o da şu şekilde...
    + 5 TL’ye Nokia C2-01
    +12TL’ye AVEAIntouch2
    +15 TL’ye Samsung Galaxy Ace
    +29 TL’ye Samsung Galaxy S3 Mini
    +62 TL’ye Samsung Galaxy Note 2

-Yukarıdaki fiyatlar 36 aylık fiyatlardır. Yani 36 ay boyunca faturanıza ek bir ücretle alabileceksiniz. Bence çok da cazip değil. Özellikle Donanımhaber 2. el piyasasını bilen bizlere göre ;)

Ekstra SMS
    İlave SMS paketi almak isterseniz o da indirimli.
    Yukarıdaki paketleri alan bireysel EGM abonelerine özel olarak, 15TL’lik Her yöne 3.000 SMS’lik Dev3000 SMS paketi, sözleşme kapsamında 9.00 TL (DokuzTürkLirası) karşılığı sağlanacaktır.

[size=4]Faturasız Hatlar İçin
    Faturasız Paketler
    - 17TL Her Yöne 250Dk + 250SMS + 250 MB Internet
    - 25TL Her Yöne 250Dk + 1000SMS + 1000MB Internet

bu tarifelerin ve fiyatların bulunduğu TT internet sitesi neresi acaba adresi verebilecek olan varmı

AVEA nın şu sitesinde
    http://www.avea.com.tr/web/tarifeler/EGMKamuTeklifleri

burada fiyatlar halen aynı
    ancak şöyle bir durum var TT bu tarifeleri kullanan eski müşterilerine 1 sene TT de kalma sözüne %15 indirim sağladı bu durumda burada bildirilen fiyatlar %15 indirimli fiyatlar yani yenilenen bir tarife yok ortada bu durumda.
    bu tarifeleri yeni kullanacak müşteriler bu fiyatlardan yararlanamayacak o zaman.

şayet bu fiyatlar bu tarifelerin yeni fiyatlarıysa ekstra %15 indirim almamız lazım.

• merhabalar ;ocak ayında taahhütüm bitti yaklaşık 3-4 aydır 42,75 TL fatura ödüyorum biraz önce aradılar 6 Gb internet 1000 dk 1000 sms için eski fatura bedelimin taahhüt bedeli üzerinden 7 TL fark ile 38,25 TL'ye bu tarifeye geçeceğimi söylediler kabul etmedim. 8 Gb internet ve 1000 DK için önerebileceğiniz bi tarife var mı maximum 50 TL'ye kadar ?
  • @neshther , @ramcho06

Taahhutleriniz bitti ise SOZ yazip 5555e sms gönderirseniz tarifeniz 32-33 TL civarına düşer ve 1 sene taahhüt vermiş olursunuz.

Ayrıca @ramcho06 Kamu4GB yazıp 5555e sms gönderirseniz 17 TL karşılığında ek 4 gb alabilirsiniz. Boylece 50 liraya 8 gb olur. Ayrıca uğraşmak isterseniz tarifenizdeki 4 gb ilk 16 GÜN kullanıp 16. Gün diğer ek paketi alırsanız paketin yarı ücretini ödersiniz. Bunu her ay iptal edip 16. Gün alırsanız bu şekilde yarı ücretini ödemeye devam edebilirsiniz, böylece ücret 40-41 TL civarı olur aylık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şu anda hali hazırda 2 yıllık kamu mega kullanıyorum geçen ay taahhüdüm bitti yenilemedim aradılar %15 indirim yaptılar 35 tl oldu taahhüt verince 27 tl olacakmış vermedim
    4 gb 17 tl çok pahalı
    %15 indirim alan varsa kamu mega ekstra tarifesi var
    http://www.avea.com.tr/web/tarifeler/kamumegaekstratarifesi
    kamu mega + 4 gb taahhütlü +%15 indirimle 37 tl dediler müşteri hizmetlerinden geçiş talebi verirseniz yapıyorlar %15 indiriminiz yoksa 46 TL

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizce de bu tarifeye bi el atma zamani gelmedi mi? Eskiden en avantajli tarife buydu ama simdi icerik olarak cok daha iyi tarifeler var daha uygun fiyata. Yillardir ayni icerikle devam edilmesine anlam veremiorum. Turkcell bile 6gb internetli olanini 35tlye verioken 4gb icin 32 cok fazla en azindan interneti 6gb ya da 8gb yapmali turk telekom.

• Arkadaşlar aldığımız ek internet paketlerinde gün bazlı faturalandırılıyorduk ya, artık avea işi değiştirmiş.Aldığınız paketin tümünü kullanırsanız paket tutarının tamamı faturanıza yansıyor.Özetle 8 gb ek paket aldıysanız 7 gb kullanıp bırakın, 8 gb bitirirseniz 29 tl direkt kesiyorlar isterseniz fatura kesim tarihinize bir gün kala alın değişmiyor.Aynısı başıma geldi, aradım müşteri hizmetlerini böyle dediler.Fatura kesim tarihine 1 gün kala 8 gb internet paketi aldım hepsini bitirdim diye 29 girmiş faturaya.Bundan sonra herkes dikkatli olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bittimi beyler 4.yıl doldu galiba benim fatura 32 gelirken bi anda 43 gelmiş çünkü taahdütünüz bulunmuyor diyor avea online işlenimlerdede..

• quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Bittimi beyler 4.yıl doldu galiba benim fatura 32 gelirken bi anda 43 gelmiş çünkü taahdütünüz bulunmuyor diyor avea online işlenimlerdede..

SOZ yazıp 5555 e göndererek tekrar taahhüt verebiliyorsunuz.bu paketin artık pek cazibesi kalmadı ama ekstra %25 indirimle 23 tl ödediğim için bu tarifeyi halen kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 9 Eylül 2016; 12:11:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Bittimi beyler 4.yıl doldu galiba benim fatura 32 gelirken bi anda 43 gelmiş çünkü taahdütünüz bulunmuyor diyor avea online işlenimlerdede..

SOZ yazıp 5555 e göndererek tekrar taahhüt verebiliyorsunuz.bu paketin artık pek cazibesi kalmadı ama ekstra %25 indirimle 23 tl ödediğim için bu tarifeyi halen kullanıyorum.

Eyv mesaj gelmiş temmuzda hiç görmedim 32 liradan müşteri hizmetlerini arayıp devam ettirdim yetiyor bana zaten.

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.