Şimdi Ara

Samsung, 1.47 milyar dolarlık yatırımla yeni bir OLED fabrikası inşa edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung, 1.47 milyar dolarlık yatırımla yeni bir OLED fabrikası inşa edecek

Yeni mobil ürün yelpazesindeki geniş OLED ekranlı modellerin sayısındaki artış ve OLED TV satışlarının başlamasıyla birlikte 5.5-nesil A2 üretim hattı tam kapasiteye ulaşan Samsung, bir süredir yeni bir fabrika için çalışmalarını yürütüyor. Endüstri kaynaklarının Güney Kore medyasına servis ettiği son verilere göre; teknoloji devi OLED üretim ekipmanı tedariği için iş ortaklarıyla görüşmelerini tamamladı ve yeni OLED fabrikasının inşasında önemli bir ilerleme kaydetti. Yaklaşık 1.47 milyar dolarlık bir yatırımla faaliyet göstermeye başlayacak yeni tesis, 6.5-nesil (1500 x 1850 mm) büyüklüğünde cam tabakalar üretebilen bir A3 üretim hattını yapısında ihtiva edecek. Fabrikanın aylık üretim kapasitesi, 20-40 bin 6.5-nesil cam tabaka olacak.

LTPS teknolojisinin kullanılacağı en büyük fabrika olacak Samsung Display idaresine verilecek bu yeni üretim hattı, amorf silikondan 100 kat daha yüksek elektron taşınabilirliği sağlayan TFT katmanların üretilmesi ve AMOLED panellere entegre edilebilmesini mümkün kılacak. Samsung'un telefon, tablet, dizüstü bilgisayar ve televizyonlar için ekran üretimi gerçekleştireceği fabrikanın LTPS teknolojisi ile imal edeceği OLED çözümlere sağlayacağı diğer avantajlar şöyle; daha yüksek çözünürlük, yüksek parlaklık değerleri ve yüksek görüntü kalitesi, daha ince çerçeve, daha küçük transistörler ve bunun bir getirisi olarak daha ince TFT katmanı. 2013 üçüncü çeyreğinde gerekli üretim ekipmanlarının tedariğini tamamlamayı planlayan Samsung, yeni A3 hattında yıl sonuna kadar OLED üretimine başlamayı umuyor. 

• eski teknolojiler için de bir çözüm bulunsa iyi olur bence eski tvler buzdolapları falan hadi telefon olsa atarsın çöpe yada çoluğa çocuğa verirsin eski tvler falan ne olacak
  • ya bırak artık şu oledleri amoledleri de ıps tabanlı lcd lere geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1A72C1774

ya bırak artık şu oledleri amoledleri de ıps tabanlı lcd lere geç
    En azından apple baş taşarımcısı sir bilmem ne gibi 40 milyon sterline malikane almıyor samsung, yatırım yapıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayzınhaym

ya bırak artık şu oledleri amoledleri de ıps tabanlı lcd lere geç

Ferrari yerine Tofaş'a mı binsin?
    Geleceğin ekran teknolojisi OLED'dir... Bunu inkar etmek salakça olur. Şayet ikisinin keşif ve gelişim tarihlerine göz atabilirsin. Bir zamanlar yenilikçi olan bir firma bunu kullanıyor diye yaptığım yoruma bak. Komik duruma düşüyorsun.
  • Oled'i değil de LTPS'yi bıraksa iyi olur. IGZO çok daha ucuza, çok daha az güç tüketim değeri ile neredeyse LTPS ile aynı kalitede görüntü veriyor. Oled şimdi bile pahalı bir de LTPS işin içine girerse fiyat alır başını gider.
  • samsung buyuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiCaprio

samsung buyuyor

eskiden küçüktü

quote:

Orijinalden alıntı: Olgi

En azından apple baş taşarımcısı sir bilmem ne gibi 40 milyon sterline malikane almıyor samsung, yatırım yapıyor .

40 milyon usta bu parayı milyarla karşılaştır bakalım ayrıca adam apartmandamı kalsın para varsa alır sanane

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

quote:

samsung buyuyor

eskiden küçüktü

quote:

40 milyon usta bu parayı milyarla karşılaştır bakalım ayrıca adam apartmandamı kalsın para varsa alır sanane

daha da büyüyor

• quote:

Samsung halktan biri !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CBE59604

quote:

Samsung halktan biri !!

Alıntıları Göster
    apple keşke parça alımını durdurmasaydı samsungdan... yazık adamlar batıyor bakın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

quote:

samsung buyuyor

eskiden küçüktü

quote:

daha da büyüyor

HODOR

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

apple keşke parça alımını durdurmasaydı samsungdan... yazık adamlar batıyor bakın

Ne alaka şimdi bu ?
  • quote:

Samsung batmakta olsa o kadar parayla yatirim mi yapar. Ille her konuda fanboyluk yapacaksiniz.
  • bıktık oledinden de senden de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armelin

quote:

Samsung batmakta olsa o kadar parayla yatirim mi yapar. Ille her konuda fanboyluk yapacaksiniz.

aynı şeyi savunuyoruz
  • güneşi geçtim bulutlu havada bile görünmeyen oled üreteceğine keşke adam gibi birkaç tasarımcı alsaymış bünyesine..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Armelin

quote:

aynı şeyi savunuyoruz

Alıntıları Göster
    Samsung bu yönden diğer firmalara benzemiyor işte. O kadar büyük bir üretim gücü var ki çıkardığı bir modelin tutmaması ya da hiçbir modeli satmaması durumunda bile üretim yaptığından çökmesi imkansız. Bu arada yeni ekran teknolojilerine öncülük yapacağı bu hazırlıklardan belli oluyor. Esnek ekran üretimini de hızlandırmaya hazırlanıyor bence.

• türünün ilk örneği olacak fabrika PLASTİKTEN yapılacakmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

türünün ilk örneği olacak fabrika PLASTİKTEN yapılacakmış..

Hayır lütfen düzeltmeme izin ver plastik değil polikarbonat o
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.