General Mobile Discovery GPS sorunu
77 Cevap17918 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5 Mesaj
25 Haziran 2013; 18:34:52 

Merhaba;
Ben de general mobile discovery ürününü 1 hafta önce hepsiburada'dan aldım.
cihaz harika, hız, incelik şıklık. plastik malzeme kalitesi ortanın altı diyebilirim. ekran kalitesi gerçekten çok iyi. kablosuz bağlantı kabiliyeti çok sağlıklı (ki bu ucuz cihazlarda sorun yaratabilir normalde).

fakat çok çok ciddi bir sıkıntısı var: GPS
kimisi önemsemeyebilir fakat benim için önemli ve sıklıkla kullanıyorum.

Bendeki cihazda gps ya hiç bağlanmıyor yada çok çok uzun süre sonra bağlanıyor. dakikalarca beklemeniz gerekiyor. ki bazen bu da işe yaramıyor. çok farklı cihazlarda da kullandım, LG p760, iphone 3gs hatta vodafonun eşantiyon verdiği telefonda bile bu sorunu yaşamadım.

5-10 saniye fark ile bağlanırdı, ama bunda ciddi sorun yaşıyorum.

Şimdi gelelim soruma. Sitedeki kullanıcılardan yorum rica ediyorum. Bu cihazı kullanıpta GPS sorunu yaşayan/yaşamayan arkadaşlarım yorumlarını lütne paylaşabilirler mi
Ben hala ürünü sanıyorum hb'ye iade edebilirim.

1486 Mesaj
25 Haziran 2013; 19:55:05 

Sorun senin alette olabilir. Çünkü forumda bağlanıp test edenler vardı

1069 Mesaj
25 Haziran 2013; 21:52:35 

Ayarlar>konum erişimi>Kablosuz ve mobil ağ konumu kutucuğunu işaretlemeyi denedinmi?
Bende bağlanamamıştım işaretleryince geldi. uydu konumlarını önce bir internetten indiriyor sonra bağlantıya devam ediyor.

intel 133Mhz (turbo tuşuna basınca 150Mhz oluyor.) 16mb ram 4 mb ekran kartı 350 megabayt hard disk 14 inç blackandwhite monitör
Amiga 1000

29 Mesaj
2 Temmuz 2013; 10:57:31 

arkadaşlar merhaba. cuma günü ben de aynı telefondan aldım. telefonun aslen yurtdışında blu life play olarak geçiyor ve telefonun aslında fm radyo da var fakat discovery'de yok. gps sorununu ben de yaşıyorum. telpa ile iletişime geçeceğim. ben öyle zannediyorum ki, bu sorun işletim sisteminin versiyonundan dolayı. şayet downgrade vs birşey yapabilirsek sorunu çözeriz diye düşünüyorum. fakat iletişim halinde kalalım. çünkü bu sorun, bu şahane telefonun kronik sorunu..

1637 Mesaj
2 Temmuz 2013; 15:12:50 

quote:

Orijinalden alıntı: metallisticate
telefonun aslında fm radyo da var fakat discovery'de yok.

Telefonun ana konusunda radyo hakkında yazılanları ve nasıl indirebileceğinizi okuyabilirsiniz.
http://forum.donanimhaber.com/m_76663488/mpage_75/tm.htm

278 Mesaj
3 Temmuz 2013; 9:54:02 

Bazı telefonlara bakır kablo eklentisi yapılarak çekiminin güçlendirildiğini biliyorum ama senin telefona da oluyor mu bilmem.
bi bak istersen

http://www.youtube.com/watch?v=2q_AmYlrwNc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmer23s -- 3 Temmuz 2013; 9:56:06 >

29 Mesaj
4 Temmuz 2013; 15:35:45 

evet arkadaşlaaaar... telpa teknik servisten geldim ayağımın tozuyla yazıyorum.. sorun çözülebilecek birşey değil. birebir değişim yaptırdım. telpada denenmeyen şey kalmadı.. elektronik cihaz nihayetinde, fabrikadan o şekilde gelmiş demek ki. gps sorunu yaşayan arkadaşlar internette pek fazla gezinmesin, direkt sonuç odaklı olarak garantiye göndersinler.

140 Mesaj
4 Temmuz 2013; 15:42:42 

quote:

evet arkadaşlaaaar... telpa teknik servisten geldim ayağımın tozuyla yazıyorum.. sorun çözülebilecek birşey değil. birebir değişim yaptırdım. telpada denenmeyen şey kalmadı.. elektronik cihaz nihayetinde, fabrikadan o şekilde gelmiş demek ki. gps sorunu yaşayan arkadaşlar internette pek fazla gezinmesin, direkt sonuç odaklı olarak garantiye göndersinler.

Hocam sizin dışınızda gps sorunu yaşayan görmedim. Hatta bağzı arkadaşlar gpsin çok hızlı çalıştığını yazmıştı. Telpa konusunda da çok şanslıymışsınız ki cihazı hemen değiştirmişler.

11855 Mesaj
4 Temmuz 2013; 15:48:37 

quote:

Garantinin faydalari... Telpa da sorun cikarmamis allahtan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inexo -- 5 Temmuz 2013; 2:08:50 >

5 Mesaj
4 Temmuz 2013; 22:41:45 

quote:

Bende yaklaşık bir hafta önce telpaya gittim, ölçüm yaptılar sinyal sorunu yok dediler. bari dedim yazılımı yenileyin, yazılımı da yüklediler ama düzelmedi. birebir değişim için esasında sorun olduğunu kabul etmeleri gerekiyor, ki ben gittiğimde bu şekilde bir tavır içinde değildiler.
senin adına sevindim en azından sorunu kabul ettirmişsin, peki sorunun çözüldü mü cihaz değişince biraz kıyaslamalı bilgi verirsen sevinirim, bir de hangi programlar var yüklü sende hangilerinde deneme şansın oldu? Eğer senin problem çözüldü ise olmadı bende zorlarım telpa'yı

498 Mesaj
5 Temmuz 2013; 1:11:05 

evet arkadaşlar bendede sorun cıktı gps arıyor ve bulamıyor .. Herhangi bir telpa bayine gitmem yetiyor mu ?

352 Mesaj
5 Temmuz 2013; 2:05:40 

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=77395414

Sorun yasayan arkadaslar gps test programı ile bir test edebilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

498 Mesaj
5 Temmuz 2013; 2:26:52 

Benim on balkonda 4 5 adet buldu ama yatak odamda 1 2 çok zor şartlar altında buluyor. bu sizce normalmi daha başka yerlerde deneyim mi

2341 Mesaj
5 Temmuz 2013; 7:58:03 

Malesef çin malı MTK çipsetli telefonların GPS performansı rezalet. Kullanılan Anten anten değil, çipsette sadece GPS i destekliyor, GLONASS (Rus GPS i) desteklemiyor. GPS bağlantısının kurulması için en az 4 tane uyduya bağlanmanız lazım. Sinyal seviyesine ve bağlanılan uydu sayısına göre GPS in tutarlılığı (accuracy) artar. Yalnız şöyle birşey var, hatasız navigasyon için tutarlılık oranının 7 metreyi geçmemesi lazım, yoksa sizi yanlış ara sokaklara götürür. MTK6589 lu telefonlar 3 metre gibi çok hassas ölçüm yaptığını söylesede (GPS test programlarında) işin aslı öyle değil malesef. Sapma oranı 15-30 metre gibi aşırı uç noktalarda ve araç içi navigasyonda ciddi sıkıntılara yol açıyor bu durum.

Ha eğer ufak bir şehirde geniş sokaklara sahip alanlarda kullanıyorsanız pek sorun yaşamazsınız orası ayrı, ancak cihangire girerseniz çıkışı bulamazsınız :)

MTK lı telefon önerilerim ve incelemelerim
(ZP980+ | Doogee DG2014 | Inew V3 | Lenovo S650 | ThL T5S | iOcean X8 | Jiayu G4S | Lenovo A850+)

Lenovo A850+ İmei Değişimi (1080p) | MTK İmei Değişimi [6572/6582/6589/6589T]
Satılık: Oneplus One 16GB/64GB (450 - 505 dolar)

498 Mesaj
5 Temmuz 2013; 8:11:49 

hepsinde aynı sıkıntı var demek ki .sadece gps açık iken ben uyduyu 2-3 belki 4-5 dakkalık bir ugraş sonucu buluyor. 5 -10 dakika sonra uydu sayısı 8-9 a cıkıyor . bu durumda garantilik durum söz konusu değil sanırım?. bu arada denediğim yazılım igo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassin -- 5 Temmuz 2013; 8:22:43 >

498 Mesaj
5 Temmuz 2013; 9:43:52 

arkadaşlar gps test diye bir programla başka bir konumdan açık havada test ettim ve 1 dk içinde 8-9 uydu buldu. daha sonra igo ile bağlandım. bir sıkıntı yok gibi benim makinada beyaz 2. parti . sizde gps test programını kurun deneyin.

115 Mesaj
5 Temmuz 2013; 9:45:48 

Telefonda yazılımsal sorunlar var mı arkadaşlar almayı düşünüyorum?

En azından sağlamım dedi genç adam usul usul. Sahip olduğu en büyük hediyelerden biri olduğunu unuttu sağlığının. Bir gösteri daha bitmişti. Şapkasını henüz çıkaramadan alkış tufanı koptu kafasının içinde. Kimsenin onu anlamaması kendince, kaderinde vardı.

29 Mesaj
5 Temmuz 2013; 10:44:56 

şöyle diyeyim sana. baz istasyonları veya bağlı bulunduğum wifi noktalarında yapışıp kalıyor, ben hareket ettiğimde beni takip etmiyordu. bizzat denedik. telpadan metrocity'e kadar yürüdük. ve pür dikkat ekranı izledik. uzun uğraşlar sonucu kabul ettiler sorun olduğunu.. sonrasında, yeni bir telefon çıkardık kutusundan, şak diye yapıştı bulunduğumuz noktaya. ben esasen sadece maps kullanıyorum fakat ilk olarak çalışmayınca yandex'i filan da yükleme durumunda kaldım. şu an fabrikadan çıktığı gibi. sadece maps var fakat telpada ibb trafik filan da yüklediler emin olmak için.. kullanılan uygulamanın bi önemi yok aslında. gps modülü çalışmayınca hiçbiri bi halta yaramıyor. şu an 1-3 metre arası bir sapma ile kusursuza yakın noktamı veriyor ki fazlasıyla yeter bence. @darkjoven

29 Mesaj
5 Temmuz 2013; 10:51:01 

quote:

Orijinalden alıntı: muratzilla

Malesef çin malı MTK çipsetli telefonların GPS performansı rezalet. Kullanılan Anten anten değil, çipsette sadece GPS i destekliyor, GLONASS (Rus GPS i) desteklemiyor. GPS bağlantısının kurulması için en az 4 tane uyduya bağlanmanız lazım. Sinyal seviyesine ve bağlanılan uydu sayısına göre GPS in tutarlılığı (accuracy) artar. Yalnız şöyle birşey var, hatasız navigasyon için tutarlılık oranının 7 metreyi geçmemesi lazım, yoksa sizi yanlış ara sokaklara götürür. MTK6589 lu telefonlar 3 metre gibi çok hassas ölçüm yaptığını söylesede (GPS test programlarında) işin aslı öyle değil malesef. Sapma oranı 15-30 metre gibi aşırı uç noktalarda ve araç içi navigasyonda ciddi sıkıntılara yol açıyor bu durum.

Ha eğer ufak bir şehirde geniş sokaklara sahip alanlarda kullanıyorsanız pek sorun yaşamazsınız orası ayrı, ancak cihangire girerseniz çıkışı bulamazsınız :)

söylediğine kısmen katılıyor biraz da katılmıyorum.. dün değişim yaptıktan sonra ziyadesiyle deneme şansım oldu. ve levent-4.levent arası ara sokaklar vs. araç ile deneme şansımız oldu. 1-3 metrelik sapmalarla (durakları ve yol ayrımlarını birebir takip de ettim bi taraftan) bulunduğum noktayı gösterdi. açıkçası, ben bundan ötesini bekelyemem. neticede 600 tl verdiğim bir telefon, ve beklentilerimin muhteşem derecede ötesinde. glonass, hatrı sayılır bir eksiklik olabilir... ama türkiyede değil. çünkü amerikada bile bir halta yaramayan, düne kadar avrupada 30'u geçmeyen uyduya sahip olan absürd bir sistem bütünüydü ki, ben hala türkiyeye tam manada hizmet verdiğini düşünmüyorum. netice olarak, marka delisi olmayıp akıllı düşününce alınabilecek en iyi telefonlar arasına girer şu an için, en azından "bence".

29 Mesaj
5 Temmuz 2013; 10:55:36 

quote:

Orijinalden alıntı: omcocftr

Telefonda yazılımsal sorunlar var mı arkadaşlar almayı düşünüyorum?

sonuna kadar tavsiye ederim. ben windows düşkünüydüm. windows'un tutarlılığı, stabilitesi hızı vs çok hoşuma gidiyordu fakat 4.2 olmuş. ve anladığım kadarıyla, google; oturttuğu android sistemini şimdi stabiliteye ve hıza kasıyor. öyle ki, s3ten filan daha seri açılıyor. bu tabi telefonla alakalı değil, 4.2 jelly bean ile alakalı. crash report görmedim şu ana kadar. kilitlenip kaldığı da olmadı. tutarlı bir versiyon ve kullanılan arayüz şahane. ben tavsiye ederim. diğer telefonlara dünya kadar para verme. giriş seviye akıllı telefon parasına on numara telefon almış olursun.

29 Mesaj
5 Temmuz 2013; 10:57:52 

quote:

Orijinalden alıntı: egeozkan97

Hocam sizin dışınızda gps sorunu yaşayan görmedim. Hatta bağzı arkadaşlar gpsin çok hızlı çalıştığını yazmıştı. Telpa konusunda da çok şanslıymışsınız ki cihazı hemen değiştirmişler.

evet kardeşim. ama elektronik işte, şans meselesi bunlar. sonuçta şu an 3üncü part gelmiş bu telefonların. tahminim toplamda yirmi bin tale filandır. arasında illa arızalı olacaktır. seri fabrikasyon ürün neticede.

2341 Mesaj
5 Temmuz 2013; 11:44:04 

quote:

söylediğine kısmen katılıyor biraz da katılmıyorum.. dün değişim yaptıktan sonra ziyadesiyle deneme şansım oldu. ve levent-4.levent arası ara sokaklar vs. araç ile deneme şansımız oldu. 1-3 metrelik sapmalarla (durakları ve yol ayrımlarını birebir takip de ettim bi taraftan) bulunduğum noktayı gösterdi. açıkçası, ben bundan ötesini bekelyemem. neticede 600 tl verdiğim bir telefon, ve beklentilerimin muhteşem derecede ötesinde. glonass, hatrı sayılır bir eksiklik olabilir... ama türkiyede değil. çünkü amerikada bile bir halta yaramayan, düne kadar avrupada 30'u geçmeyen uyduya sahip olan absürd bir sistem bütünüydü ki, ben hala türkiyeye tam manada hizmet verdiğini düşünmüyorum. netice olarak, marka delisi olmayıp akıllı düşününce alınabilecek en iyi telefonlar arasına girer şu an için, en azından "bence".

Elinizdeki cihazla 1-3 metre hata payı ile saptama yapmanız imkansız. Benim mtk6589 lu cihazda (3 ayrı MTK6589 telefon geçti elimden) 7-10 feet (2-3 metre) sapma payı ile tespit yaptığını iddia ediyor ancak gerçek ile yakından uzaktan alakası yok. 12 uydunun 12 sine aynı anda bağlansanız bile, koskocaman gps anteniniz olsa bile 1-3 metre rakamını elde edemezsiniz.

Androidde Sygic varken hala IGO kullananlar var, sözüm onlara, navigasyon sırasında araba / ok ikonu dışında birde NOKTA işareti vardır, o gps alıcınızın tespit ettiği noktayı gösterir. Ona bakarak ne kadar hata payı olduğunu kendi gözlerinizlede görebilirsiniz.

(ZP980+ | Doogee DG2014 | Inew V3 | Lenovo S650 | ThL T5S | iOcean X8 | Jiayu G4S | Lenovo A850+)

29 Mesaj
5 Temmuz 2013; 13:15:45 

quote:

Elinizdeki cihazla 1-3 metre hata payı ile saptama yapmanız imkansız. Benim mtk6589 lu cihazda (3 ayrı MTK6589 telefon geçti elimden) 7-10 feet (2-3 metre) sapma payı ile tespit yaptığını iddia ediyor ancak gerçek ile yakından uzaktan alakası yok. 12 uydunun 12 sine aynı anda bağlansanız bile, koskocaman gps anteniniz olsa bile 1-3 metre rakamını elde edemezsiniz.

Androidde Sygic varken hala IGO kullananlar var, sözüm onlara, navigasyon sırasında araba / ok ikonu dışında birde NOKTA işareti vardır, o gps alıcınızın tespit ettiği noktayı gösterir. Ona bakarak ne kadar hata payı olduğunu kendi gözlerinizlede görebilirsiniz.

imkansız diye birşey yok. buyrun gelin beraber deneyelim :) ya da bir tane edinin emanet, kendiniz test edin. ben ilk birkaç saatlik denemem sonucunda bu neticeye ulaştım. yürürken de özellikle bulunduğum sokaktan başka sokağa geçerken, köşeyi dönerken ya da araba ile giderken (az önce de dediğim gibi) otobüs durakları ve yol ayrımlarını kontrol ettim ve bu verilere ulaşarak buraya yazdım. fakat en yakın sürede tekrar test ederek yine sizlerle paylaşacağım. saygılarımla.

2341 Mesaj
5 Temmuz 2013; 14:22:37 

Rastgele bir kac kez dogru yer tespiti yapmis olmaniz (yururken) bunun surekli dogru yer tespiti yapacagi anlamina gelmez. Ayrica arac icerisinde kullanirken gps sinyali disarida yurumeye gore daha azdir. Gps sadece foursquare de check in yapmak icin kullanilmiyor, arac ici navigasyon apayri bir dunya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

5 Mesaj
5 Temmuz 2013; 18:05:44 

quote:

şöyle diyeyim sana. baz istasyonları veya bağlı bulunduğum wifi noktalarında yapışıp kalıyor, ben hareket ettiğimde beni takip etmiyordu. bizzat denedik. telpadan metrocity'e kadar yürüdük. ve pür dikkat ekranı izledik. uzun uğraşlar sonucu kabul ettiler sorun olduğunu.. sonrasında, yeni bir telefon çıkardık kutusundan, şak diye yapıştı bulunduğumuz noktaya. ben esasen sadece maps kullanıyorum fakat ilk olarak çalışmayınca yandex'i filan da yükleme durumunda kaldım. şu an fabrikadan çıktığı gibi. sadece maps var fakat telpada ibb trafik filan da yüklediler emin olmak için.. kullanılan uygulamanın bi önemi yok aslında. gps modülü çalışmayınca hiçbiri bi halta yaramıyor. şu an 1-3 metre arası bir sapma ile kusursuza yakın noktamı veriyor ki fazlasıyla yeter bence. @darkjoven

Kardes, tesekkur ediyorum, aciklaman fazlasi ile yeterli oldu benim icin, bu durumda telpayi zorlamak fazlasi ile sart oldu. Cihaz cok guzel hic baska bir cihaz kullanasim yok, eger gps isi cozulur ise tadindan yenmez.

@Metallisticate

Bu arada ilk defa bi foruma bise yazdim desem yalan olmaz herhalde. Nerden reply yapilir, alinti yap falan bulana kadar canim cikti. Ama bu muhabbet iyiymis şak diye organize oluyosun ya, orgutlu harekete girmesin :))

5 Mesaj
5 Temmuz 2013; 18:12:15 

@Metallisticate
Bir soru daha; hangi telpa ile hallettin, levent'mi?

2976 Mesaj
5 Temmuz 2013; 18:12:18 

Telefon 3g bağlantısı kapalıyken uydu bulamıyor bazen , 3g veya 2g açıkken araç içinde bağlantı 10 saniyede yapılıyor. Evet gps sorunu var data bağlantısı yokken uydulara bağlantı çok uzun sürüyor ya da hiç bağlanmıyor.

Cahil ile etme sohbet, her sözü bir baş incitir.
Sarraf olmayan ne bilsin, zanneder her taş incidir. Aşık Düçari

348 Mesaj
6 Temmuz 2013; 13:04:46 

Millet
Bana HB den geldi.
10 temmuz demislerdi ama erken geldi.
Cihaz cok guzel.
Ama ciddi bir sikinti var GPS.
3g de iken kitlenmesi 10dk suruyor acik havada.
Arabada vs felan test etmedim daha a herhalde takip de edemiyordur.

Antutu 3.3.1 den 13158 aldi. Direkt onu yukledim acar acmaz o sekilde test ettim

29 Mesaj
8 Temmuz 2013; 11:38:38 

quote:

Orijinalden alıntı: darkjoven

@Metallisticate
Bir soru daha; hangi telpa ile hallettin, levent'mi?

evet leventteki telpa merkeze verdim direkt olarak. tabi, ben 4.levent san.mh.'de (metro ile 2 durak mesafede) olduğum için fazla zorluk çekmedim.

29 Mesaj
8 Temmuz 2013; 11:41:58 

quote:

Rastgele bir kac kez dogru yer tespiti yapmis olmaniz (yururken) bunun surekli dogru yer tespiti yapacagi anlamina gelmez. Ayrica arac icerisinde kullanirken gps sinyali disarida yurumeye gore daha azdir. Gps sadece foursquare de check in yapmak icin kullanilmiyor, arac ici navigasyon apayri bir dunya.

4square denilen olayı kullanmıyorum bu 1 :) 2ncisi, en başta belirttim. yürüdükten sonra 1-2 km'lik bir test sürüşü yaptık diye. bence böyle uzaktan konuşmaktansa, çalışan bir tane bulup denemelisin.

2341 Mesaj
8 Temmuz 2013; 11:45:12 

quote:

4square denilen olayı kullanmıyorum bu 1 :) 2ncisi, en başta belirttim. yürüdükten sonra 1-2 km'lik bir test sürüşü yaptık diye. bence böyle uzaktan konuşmaktansa, çalışan bir tane bulup denemelisin.

Hayatında adam akıllı çalışan bir GPS kullanmadığın için bu sana çok iyi gelmiş. Bu saatten sonra ne desem anlamazsın. 1-3 metre hata payı ile yer tespiti yapmışmış, yav he he.

29 Mesaj
8 Temmuz 2013; 11:47:15 

hee ilk kez gps kullanıyorum. teknoloji android filan iyi yani. adamlar yapmış hakkaten. mağaradan onca yıl neden çıkmamışım.

Bu mesajda bahsedilenler: muratzilla

29 Mesaj
10 Temmuz 2013; 9:21:18 

0
0
0
0
0

0
0
0
0
0

Bu mesajda bahsedilenler: muratzilla

29 Mesaj
10 Temmuz 2013; 9:26:04 

resimleri 2 kez listelemiş. ilk sıralamada 2nci resimde tam da o konumda dün akşam çay içiyorduk. ilk resim işyerinde iken yaptığım testten. yani full kapalı bir alan. ve binada bulunduğum noktada da şaşırma yok.

29 Mesaj
10 Temmuz 2013; 9:27:15 

bu arada dipnot, a-gps support açık vaziyette. hala inandırıcı gelmiyorsa adres vereyim gel. ya da adres ver ben geleyim.

29 Mesaj
15 Temmuz 2013; 14:58:05 

farklı yerlerde açıyorum gps'i. az önce yine şişlinin ara sokaklarında bir yere gitmem gerekti. ve yine şaşmadı :D şimdi sen işlemci üzerinden gps'i suçluyorsun ya :D çinin assembl ettiği abuk bi işlemci olabilir eyvallah. ama bu, sırf android için yazılan bir işlemci. onu da geçtim, hatta herşeyi geçtim. diyelim senin dediklerin doğru, hadi öyle varsayalım :) şimdi ben x yerindeyim. tam o noktadayım. orayı gösteriyor gps ve ben sana özellikle o resimleri attım :) sağımda solumda neler olduğunu anlayamayacak biri olsam gelip sana laf anlatmaya da kalkmam. o kadar cahil değilim ;) şimdi sen bu verimliliği 2 şeye yorarsın; birincisi hakikaten iyi bir yer tespiti yapıyor. ikincisi, hakikaten iyi bir yer tahmini yapıyor. burası biraz da kendi yorumuna kalmış. sen hangi cihazları neleri kullandın bilmiyorum ama, ciddi ciddi söylüyorum bunu :) gel paşa bi gün beraber deneyelim şunu. ve sana gps cehaletimden bahsedeyim biraz.

saygılarımla :)

58 Mesaj
29 Temmuz 2013; 17:14:02 

bendede gps sorunu var, benimki hiç bağlanmıyor, 60 saniye testi var telefonu power ve ses kısma tuşuyla beraber açınca gelen factory test modunda, auto test var 60 sn test ediyor gps i ama gps hiç bağlanmıyor bende.

onun dışında telefon mükemmel, ben hayatımda bu kadar az ısınan başka bi telefon kullanmadım kardeşim, 40 dakika telefonla konuştum ısınma neredeyse yok gibi, başka bi telefon olsaydı yanaklarım pişmişti :)

sensörler internet bağlantı hızı kamera hızı galeri gezinme hızı işlem hızı mükemmel.

gps halledilince yemede yanında yat telefonun :)

27 Mesaj
1 Ağustos 2013; 1:19:41 

Ben İGo kurdum programdan kaynaklanan bağlantı problemi var galiba, GPS konum programlarını denedim çok başarılı değil, daha uygun bir yerde bir daha deneyeceğim,
Sorun olduğunu söyleyen arkadaşlar GPS i hiç mi görmedi Yoksa geç gördü-yanlış mı gördü ? lütfen cevaplarmı

fkm needs help

27 Mesaj
1 Ağustos 2013; 2:58:17 

arkadaşlar a-gps ile epo gps aktif hale getirince çok hızlı bağlandı(10-15 saniye). açmak için gps (1-0 yazan yere) üzerine tıklayın ama unutmayın internet bağlantısı istiyor
Bunu hepiniz biliyorsa cahilliğime verin

fkm needs help

52 Mesaj
25 Ağustos 2013; 14:16:56 

Arkadaşlar EPO ve A-GPS aktif olmasına rağmen uydulara çok geç bağlanıyor, bağlansa bile konumu 300-500 m sapmayla buluyor, üstelik binaların olmadığı açık alanlarda denediğim halde...

Ayrıca EPO dosyası bilgilerini indir diyorum, %50'ye gelince sonlanıyor, tekrar deniyorum yine aynısı oluyor. Bu dosyaları nasıl indirebilirim?

584 Mesaj
27 Ağustos 2013; 21:22:48 

quote:

Orijinalden alıntı: loverdosed

Arkadaşlar EPO ve A-GPS aktif olmasına rağmen uydulara çok geç bağlanıyor, bağlansa bile konumu 300-500 m sapmayla buluyor, üstelik binaların olmadığı açık alanlarda denediğim halde...

Ayrıca EPO dosyası bilgilerini indir diyorum, %50'ye gelince sonlanıyor, tekrar deniyorum yine aynısı oluyor. Bu dosyaları nasıl indirebilirim?

Hocam siz gps sorunu çözebildiniz mi? GPS test yazılımı ile 13 uydu görebildi ama hiçbirini kullanamadı

29 Mesaj
28 Ağustos 2013; 10:21:18 

bu arada. birileri var. kendisi eski bayramları pek bi özler. markalara servet ödediği için hazmedemeyişini "züğürtleme" tesellisi ile belli ediyor. yazık kimin çocuğuysa.

117 Mesaj
3 Eylül 2013; 15:50:05 

gps bir türlü konum bulmuyor uyduya bağlanamıyorum bu sorunu nasıl çözdünüz?

584 Mesaj
4 Eylül 2013; 12:22:10 

Gps hareket halindeyken uyduya baglaniyor ben de. Duragan durumdayken uydulari goruyor ama kullanamiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someoneme -- 4 Eylül 2013; 12:23:54 >

Bu mesajda bahsedilenler: Zorba58

1133 Mesaj
13 Eylül 2013; 19:35:41 

Ben ürünü bugün aldım. Maalesef rastgele uydu görüyor ve zaten hiçbirinede bağlanamadı. Açık havada WiFi'a bağlı iken denedim. Max 3-4 dakika denedim GPS Test programı ile. En fazla 3 uydu gördü ve SNR değerleri 20'nin altında. Hiçbirine bağlanamadı. Servise göndermeden önce önereceğiniz birşey var mı ?

945 Mesaj
13 Eylül 2013; 22:42:50 

alır almaz burakgon arkadasımızın yapmıs olduğu nexus romunu yükledim. ve hiçbir zaman GPS problemim olmadı. konuyu görünce gps denedim ve 3-4 sn içinde bağlandı.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

7085 Mesaj
14 Eylül 2013; 0:19:51 

kim ne derse desin mtk cihazların gps performansları gerçekten berbat!... bende de mtk 6577'li zte v970 var... eğer ki 3g mobil internetiniz yoksa yani agps kullanmıyorsanız sadece gps modülü ile çok zor yer buluyor bulsa da 3-5 dakikada bir sinyal kopuyor ve 1-2 sokaklık yanlış gösteriyor. kullandığım program sygic..

daha önce kullandığım emektar t10'umun gps performansının onda birine sahip değil bu mtk işlemcilerin gps'i...

Hây'dan gelen Hû'ya Gider!!....

119 Mesaj
14 Eylül 2013; 15:44:12 

Bende de gps sorunu vardı. Bir türlü bağlantı yapamıyordu. Şu videodaki anlatılanları birebir yapınca düzeldi. Ancak root gerektiriyor baştan söyleyeyim.

Gps çözüm videosu:

Root videosu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstkurt -- 14 Eylül 2013; 15:46:25 >

3075 Mesaj
15 Eylül 2013; 19:28:49 

Arkadaslar tam olarak denemedim, sadece balkonda bir deneme yapayim dedim. Galaxy S 6 uydu buldu ve 5 tanesini kullanip konumu belirledi. Discovery 4 uydu buldu ama konumu belirleyemedi. Sorun var diyebilir miyiz ?

7085 Mesaj
15 Eylül 2013; 20:17:06 

quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Arkadaslar tam olarak denemedim, sadece balkonda bir deneme yapayim dedim. Galaxy S 6 uydu buldu ve 5 tanesini kullanip konumu belirledi. Discovery 4 uydu buldu ama konumu belirleyemedi. Sorun var diyebilir miyiz ?

evet var ne yazık ki.. sorunun kaynağı mtk işlemciye ait olan gps.. çekim gücü zayıf.. eğer mobil internetiniz varsa a-gps'i açarak bir nebze olsun konum belirlemeyi kolaylaştırabilirsiniz..

291 Mesaj
25 Eylül 2013; 11:22:20 

quote:

Orijinalden alıntı: fkm1979

arkadaşlar a-gps ile epo gps aktif hale getirince çok hızlı bağlandı(10-15 saniye). açmak için gps (1-0 yazan yere) üzerine tıklayın ama unutmayın internet bağlantısı istiyor
Bunu hepiniz biliyorsa cahilliğime verin

Yaw konuyu hortlatmış gibi olduk. Dün telefonu aldım. Bir türlü A-GPS açamadım, bulamadım ayarını. Uyduları da bulmuyordu bir türlü. Canım çok sıkıldı. Hocam sayende açabildim, sağolasın. Sıkıntı yok 15-20 saniyede buluyor. Benim için kabul edilebilir bir süre

Truth is a matter of the imagination - Ursula K. LeGuin

76 Mesaj
26 Eylül 2013; 18:37:12 

Ben se gps sorunu yasiyorum. A-gps falan hepsini actim ancak hala 500m otede gosteriyor. Var midir baska bir cozumu? Yoksa telpaya mi gitmek gerek bunun icin?

7085 Mesaj
26 Eylül 2013; 18:45:33 

quote:

Orijinalden alıntı: slmn227

Ben se gps sorunu yasiyorum. A-gps falan hepsini actim ancak hala 500m otede gosteriyor. Var midir baska bir cozumu? Yoksa telpaya mi gitmek gerek bunun icin?

fazla bir çaresi yok ne yazık ki.. ne yazık ki mtk işlemcilerin gps'i çok kötü...

3075 Mesaj
26 Eylül 2013; 19:33:49 

Bu işlemci ve GPS'in nasıl bir ilgisi var orayı anlayamadım ben ? GPS kendi başına ayrı bir chip bildiğim kadarıyla.

7085 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:06:09 

quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Bu işlemci ve GPS'in nasıl bir ilgisi var orayı anlayamadım ben ? GPS kendi başına ayrı bir chip bildiğim kadarıyla.

mtk'larda gps işlemci ile bütünleşik:

quote:

GPS is one of most important feature on smartphone, you will never lost with your phone. The Google Map and other navigation softwares always provide direction service on your phone. The GPS features also is available at most cheap China phones which built-in MediaTek(MTK) processor. The GPS chip is integrated to their main processor. EPO (Extended Prediction Orbit) is one of MTK’s innovative proprietary off-line server based A-GPS technology. It supports up to 30 days satellite orbit prediction, which can be used to greatly enhance user experience by improving GPS Time To First Fix (TTFF).

570 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:10:33 

bende hiçbir sorun yok.

325.kısa dönem&asteğmen adayı

3075 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:12:17 

quote:

Orijinalden alıntı: nadir_en