Şimdi Ara

Artes Q812 8' Quad Core İnceleme,paylaşım ve destek (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.983
Cevap
20
Favori
75.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onda sdk 3.2.1 i kurdum batarya daha cabuk bitiyor sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ürün öğlen geldi. hb 350 aldım. bu fiyata alınacak bir üründür.
    1-ilk açtığımda dokunmatiği kendi kendine komutlar verdi ( yarım saat sürdü ) sonra düzeldi sandım bu seferde komut vereceğim yerler hariç işlem yapması beni iyicene kızdırdı. yani en basit örnekle evet hayır seçenekleri çıkıyor ben onların üstüne dokunamıyorum çünkü komutu algılamıyor, 1-2 santim üstüne dokununca komutu algılıyor. diğer yerlerdeki sıkıntımı tahmin edemezsiniz. bir süre kullandım baktım kendi kendine düzeldi doğru şekilde komutları algılamaya başladı. ben ondan önce 4.2 yüklemiştim. neyse şimdi şarjı sıfırlandı doluyor. arada deniyorum gene aynı gibi. tam dolsun tekrar bakacağım. ama bu konuda ne tavsiye edebilir siniz ?

Diğer özelliklerini henüz deneyemedim maalesef. düzelsin tekrar incelemelerimle ilgili notlar yazacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nahit_06

ürün öğlen geldi. hb 350 aldım. bu fiyata alınacak bir üründür.
    1-ilk açtığımda dokunmatiği kendi kendine komutlar verdi ( yarım saat sürdü ) sonra düzeldi sandım bu seferde komut vereceğim yerler hariç işlem yapması beni iyicene kızdırdı. yani en basit örnekle evet hayır seçenekleri çıkıyor ben onların üstüne dokunamıyorum çünkü komutu algılamıyor, 1-2 santim üstüne dokununca komutu algılıyor. diğer yerlerdeki sıkıntımı tahmin edemezsiniz. bir süre kullandım baktım kendi kendine düzeldi doğru şekilde komutları algılamaya başladı. ben ondan önce 4.2 yüklemiştim. neyse şimdi şarjı sıfırlandı doluyor. arada deniyorum gene aynı gibi. tam dolsun tekrar bakacağım. ama bu konuda ne tavsiye edebilir siniz ?

Diğer özelliklerini henüz deneyemedim maalesef. düzelsin tekrar incelemelerimle ilgili notlar yazacağım.

alet pc ye takılıyken sarjı geç doluyor. Wifi de açıksa şayet çok zaman alıyor dolması. onun için wifi kapalıyken direkt prize takınca hızlı şarj oluyorç

• quote:

quote:

ürün öğlen geldi. hb 350 aldım. bu fiyata alınacak bir üründür.

alet pc ye takılıyken sarjı geç doluyor. Wifi de açıksa şayet çok zaman alıyor dolması. onun için wifi kapalıyken direkt prize takınca hızlı şarj oluyorç

içime sinmedi aynı olacak gibi geldi

http://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-v5-hardware-android-4-2-2-jelly-bean-root-custom-firmware-v3-2-final-2013-07-01/

4.2.2 Jelly Bean 3.2 dated 2013/07/01

daha sonra yayımlanan firmware var mı dır ?

indiriyorum. Umarım düzelir.

• http://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/

güncel firmware buldum. Firmware version 3.2.1 en günceli bu. Bunu deniyorum.
  • geceden beri yüklemedğim firmware sürümü kalmadı. daha 24 saat bile olmadı. olmuyor... dokunmatiği için bir çözüm sunmanızı önemle bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hit44

sayın @Artesteknik PM gönderdim..

Merhaba;
    Göndermiş olduğunuz Pm'e cevap yazılmıştır.
  • quote:

geceden beri yüklemedğim firmware sürümü kalmadı. daha 24 saat bile olmadı. olmuyor... dokunmatiği için bir çözüm sunmanızı önemle bekliyorum.

Merhaba;
    Arzu ederseniz Ürünü Teknik Servise gönderim yapın değiştirelim.
    Gönderim ile ilgili bilgiler Pm'den mesaj atılmıştır.
    Teşekkürler...
  • Cihazı dün hb den sipariş ettim, elime bugün ulaştı;

son 1 saattir kalibrasyon sorunu ile ilgileniyorum 1-2 cm aşağıdan basıyor, ancak bazı ekranlarda hiç hareket etmiyor.
    firmware yükledim düzelir umudu ile yine aynı sorunu yaşıyorum. sorunu yaşayan var mı? aşabilen oldu mu? yoksa sıkıntı cihaz mı?

(Fark ettiğim kadarı ile Nahit Bey ile aynı sorunu yaşıyoruz. @Artesteknik @nahit_06 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zonael -- 6 Eylül 2013; 22:00:12 >
  • Bu tablet ile 1920* hdmi çıkışı alamıyor muyuz ? LCD ye bağladığımızda 1024 çözünürlük veriyor :s buda digiturk playden maç seyrederken sıkıntı :S
  • ben alıyorum full hd. ayarlarda hdmi için çözünürlük listesi var oradan kontrol et
  • quote:

Orijinalden alıntı: QoS

ben alıyorum full hd. ayarlarda hdmi için çözünürlük listesi var oradan kontrol et

Ayar yerinin fotoğrafını iletebilir misiniz? Ayarlar->Ekran da göremiyorum.
  • zonael Z kullanıcısına yanıt
    o zaman versiyon güncellemen gerekiyor, ben kasty kullanıyorumhttp://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-v1-hardware-android-4-2-2-jelly-bean-root-custom-firmware-v3-2-1-2013-07-29/
  • ---silinebilir---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zonael -- 7 Eylül 2013; 21:22:41 >
  • QoS kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QoS

o zaman versiyon güncellemen gerekiyor, ben kasty kullanıyorumhttp://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-v1-hardware-android-4-2-2-jelly-bean-root-custom-firmware-v3-2-1-2013-07-29/

Bu versiyon güncellemesinde arka kamera kullanılıyor mu ?

kamera çalışmıyor sanırım ?
  • evet kamera çalışmıyor donanım farkından, uğraşmadım aslında artes in 4.2.2 sindeki kamera app si alınıp kurulabilir paketin içinden çıkarmak lazım
  • cevabın için teşekkür ederim. Az önce denedim. ve camera çalışmıyor. Ancak Söylediğin kadar bu işlerden anlamıyorum artesten kamera donanım app sini alıp buna atmayı :) ancak Onda V812 room u yuklediğimde makine puanı antutu da 20 bin çıkıyor. artesin resmi sitesinden indirdiğim 4.2.2 ile 14 bin. ayrıca artesin 4.2.2 si açılış vs daha yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydublor -- 8 Eylül 2013; 22:44:16 >
  • evet rom çok hızlı, kamerayla hiç işim olmadığı için uğraşmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zonael

Cihazı dün hb den sipariş ettim, elime bugün ulaştı;
    ot
    son 1 saattir kalibrasyon sorunu ile ilgileniyorum 1-2 cm aşağıdan basıyor, ancak bazı ekranlarda hiç hareket etmiyor.
    firmware yükledim düzelir umudu ile yine aynı sorunu yaşıyorum. sorunu yaşayan var mı? aşabilen oldu mu? yoksa sıkıntı cihaz mı?

(Fark ettiğim kadarı ile Nahit Bey ile aynı sorunu yaşıyoruz. @Artesteknik @nahit_06 )

Artesteknik pm at. hb ile uğraşma 20 gün süre diyorlar. Pm den sana ulaşırlar birebir değişim yaparlar. Benim kini 2 günde sıfırıyla değiştirdiler. Burdan da ayrıca teşekkür ederim.

öncelikle;

5-6 ağır denebilecek oyunları aynı anda açabiliyor. Yani donanım olarak ileri derecede iyi bence. Isınması kulladığınız proğram veya oyunlara göre değişebiliyor ayrıca wifi açıkken üstüne oyun oynarsanız malum şarjı uzun süre gitmiyor. İnternet hızı wifi çekiş gücüne göre beni tatmin etti. Kamera malum çok zayıf ama ilgi alanınız dışındaysa kameranın kötü olması aklınıza bile gelmiyor. Tv ile daha denemedim. Mkv takılmadan izleyebiliyorsunuz. o proğram bu proğram tavsiyesi yapmayacağım kaldırmadığı bir proğrama denk gelmedim daha. Kalem hoşuma gitmedi. Yani onu bunu şunu açmaya yarar tamam da ben not almak istiyorum lakin biz 0,5-0,7 uclu kalemlere alışmışırız arkadaş ne bu 20-30 uclu kalem muhabbbeti. çok komik geldi bana. Aldığıma hiç pişman değilim makineyi kötülemenin hiç anlamı yok kötüleyenler varsa da kullanım hatası diyelim .:) Birde hb nın yaptığı saçma sapan kampanyalarına bundan sonra aldanmayacağım.

Çünki : Ben alırken 52 adet mi ne kalmıştı. Stok bitince bilmem şu kadar olacak diye hani notlar düşüyor ya. Şimdi bakıyorum hem o not yok hemde bir de fiyatı nı 329 tl indiriyorlar. Arkadaş 350 TL alıyorum fiyatı yükselmeden stok yazısı kalkıyor üstüne fiyat artmıyor fiyat iniyor. 20 tl 20 tl dir meblağa da değilim lakin ama az biraz sinirime dokundu. Bu konuda hb den fark talep edebilir miyim ?

birde bir iki proğram arıyorum yardımınız dokunur umarım.

1- Kuzey güney dizisindeki bir not defteri proğramı ndan bahsedildğini okumuştum ama tekrar baktım bir türlü bulamadım. Yani sadece kalemle yazabileceğim el parmak dokunuşlarını algılayamayacak bir proğram arıyorum bilgisi olan varsa yardımcı olur umarım.
    2- Oyunların apk+data dosyalarını çalıştırmayı ve kurmayı bir türlü beceremedim. Bu konuda detaylı anlatım linki bileniniz varsa onuda yollarınız sevinirim.
    3- Birde tabletler için ucu ince olan kalem modeli var mıdır ? Varsa nerden temin edebilirim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.