Şimdi Ara

Google, dünyanın en uzun gökdelenini görüntüledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google, dünyanın en uzun gökdelenini görüntüledi

Dünyanın birçok farklı bölgesini, tarihi eserleri ya da harika mimari projeleri gözler önüne seren Google Street View, dünyanın en uzun gökdelenini de arşivlerine ekledi.

Dubai'de bulunan ve inşası 4 Ocak 2010 tarihinde tamamlanan Burj Klalifa (Burç Halife), 828 metre yükseklik ve 160 kullanılabilir kat ile dünyanın en yüksek gökdeleni olma özelliğini taşıyor. Betonarme ve çelik konstrüksiyon ile üretilen bina, artık Google Street View üzerinden de ayrıntılı olarak incelenebiliyor. İçerisinde ve dışarısında yapılan çekimler sayesinde hem görkemli yapının özel bölümleri görülebiliyor hem de Burj Klalifa'nın harika manzarası gözler önüne seriliyor. Ayrıca yapılan açıklamaya göre çekimlerin üç gün sürdüğü belirtiliyor.

Konu hakkında Google tarafından hazırlanmış tanıtım videosunu aşağıda bulabilir, Burj Klalifa gökdeleninin Street View sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

(WT) / (WP) / (EG) / (Google)

• Bence Dubai'ye gelen herkesin mutlaka tecrübe etmesi gereken bir deneyim. Geçen sene 124. kattaki observation deck'den çektiğim birkaç fotoğraf:

• Adamlarda para bxkgibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Divinity

Bence Dubaiye gelen herkesin mutlaka tecrübe etmesi gereken bir deneyim. Geçen sene 124. kattaki observation deckden çektiğim birkaç fotoğraf

124. kat....

• quote:

Bence Dubaiye gelen herkesin mutlaka tecrübe etmesi gereken bir deneyim. Geçen sene 124. kattaki observation deckden çektiğim birkaç fotoğraf

Yolların bu kadar karmaşık olması, ihtiyaçtan mı, petrolun bolluğundan mı hocam. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: manyakurt

quote:

Yolların bu kadar karmaşık olması, ihtiyaçtan mı, petrolun bolluğundan mı hocam. :D

Dubai'de öyle cidden yollar geniş ve karışık, hepsi olmasa da ana arter noktalarının çoğu ihtiyaçtan dolayı öyle, hatta burada bir söylem var, mesela dönmeniz gereken bir exit noktasını kaçırırsanız 15dk yarım saat trafiğe bağlı olarak zaman kaybediyorsunuz o noktaya geri dönmek için petrol ucuz neyseki..

• Şeyh El Maktum farkı . . .
  • Vay Be,100 Yıl Önce Buralar Bizimdi..TÜRK Toprağıydı Bu Gördüğümüz Koca Engin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurcankorkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: Divinity Bence Dubaiye gelen herkesin mutlaka tecrübe etmesi gereken bir deneyim. Geçen sene 124. kattaki observation deckden çektiğim birkaç fotoğraf
    124. kat....

164 katı var 124 alçak kalıyor :)

• bundan daha yükseğinin yapımına başlandı haberiniz olsun 1 km lik bina olacak :)

• Burj el klalifa yi SAMSUNG inşa etti.

• Merak ediyorum, bu petrol bitince ne halt edecek araplar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: VenatoR_

Merak ediyorum, bu petrol bitince ne halt edecek araplar ?

Petrol bitince idare etsin diye
    Onlarin Suudlar gibi her yil 2 milyon hacinin ziyaret ettigi Kabe` si yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: butze

hiç ağaç yok şehirde?

Dubai çöl zaten ağaç olmaması normal, coğrafya dersini hatırlamayı dene, kuru çöl iklimi? hiçbirşey yetişmez burada doğal halinde, su yok, yağmur zaten senede 3 kere görüyoruz. Gerçi Al Ain'de bayağı büyük bahçeler var bol bol yeşillik.
  • quote:

İstanbula senede 8 milyon turist gelirken, buraya 54 milyon turist geliyor. Üstelik Dubai'de petrol YOK zaten, petrol Abu Dhabi'de var.
  • quote:

Ana gelir kaynaklari turizm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bismillahirrahmanirrahim burdan bakınca bile başım döndü vallahi !!1!!1!1!!!

• quote:

Sen arapları düşüneceğine kendi halini düşün petrol bitince dünya genelinde çook büyük bir kriz yaşanır neredeyse her şey petrolden, petrol ve türevini kullanan makinelerden üretiliyor. Senin sorun bence aşırı derecede saçma olmuş.
  • quote:

quote:

quote:

hiç ağaç yok şehirde?

Dubai çöl zaten ağaç olmaması normal, coğrafya dersini hatırlamayı dene, kuru çöl iklimi? hiçbirşey yetişmez burada doğal halinde, su yok, yağmur zaten senede 3 kere görüyoruz. Gerçi Al Ain'de bayağı büyük bahçeler var bol bol yeşillik.

herşeyin yapayını yapıyorlar ağaçları mı yapamayacaklar? bkz: palmiye adası

Yapayı nasıl gaz döngüsü yapacak peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: etoxer123

quote:

Sen arapları düşüneceğine kendi halini düşün petrol bitince dünya genelinde çook büyük bir kriz yaşanır neredeyse her şey petrolden, petrol ve türevini kullanan makinelerden üretiliyor. Senin sorun bence aşırı derecede saçma olmuş.

Petrol yarın bitecek de haberimiz mi yok? Petrol bitene kadar herkes oturacak değil herhalde. Çeşit çeşit enerji kaynağı geliştirilir. Ama araplarda bunu yapıcak olan teknoloji olmadığına göre? Biz zaten enerji ithal eden bir ülkeyiz petrolün bize bir faydası mı var? Bence esas sen saçmalamışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proximity -- 25 Haziran 2013; 22:58:22 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.