Şimdi Ara

Danfoss RA2000 hakkında yardım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
14
Favori
28.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ec1000

Ariston Genus Premium Evo almayı düşünüyorum.

Oturma odası evin ortasında gibi. Mutfak ve salon ise balkona birer kapıyla bağlanıyor. Kombi de balkonda çift cam pimapen içinde olacak. Balkonda da cam balkon uygulaması olacak. Ayrıntılı kroki aşağıdaki resimdedir.

Danfoss RA2000 hakkında yardım.

mutfak ve salona termostatik vanalar taktırabilirsiniz.özellikle mutfağa çok önemli çünkü mutfakta ocak+radyatör faktörü var üstelik kombide buraya çok yakın.mutfak hemen ısınır.trv vana ile bunu dengelersiniz
    ariston genus premium evo alacaksanız muhtemelen sensys modülasyonlu oda kumandası alacaksınız
    çocuk odası oturma odasının arkasında kaldığı için,çocuk odasına termostatik vana taktırmayın, oturma odasına da trv vana taktırın. oda termostatını ise koridorda yatak odasına yakın bir duvara taktırın
    oda termostatını illaki oturma odasına taktırmak istiyorsanız: mutfak ve salona termostatik vanalar taktırın. oda termostatını ise oturma odasına
    başka bir alternatif:mutfak ve salona trv vanalar.oda termostatı koridora uzak bir noktaya "banyonun duvarına"

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkür ederim. Oturma odasına sensys takmak istememin sebebi, buraya sıva altı tesisattan kablo çektirdim termostat için. Elektrik düğmesinin ordan geliyor. İkinci sebep ise oturma odası çok kullanıldığı için buranın konforunu ayarlarım diğerleri de buna uyumlu şekilde gider diye düşündüm. Yanlış bir düşünce ise düzeltin lütfen.

Bir de soru; sanırım 2 adet trv yeterli diyorsunuz. Oturma odasına snsys taksam da çocuk odası, yatak odası ve koridora trv takmayın diyorsunuz değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ec1000 -- 23 Ekim 2013; 9:28:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ec1000

Cevap için çok teşekkür ederim. Oturma odasına sensys takmak istememin sebebi, buraya sıva altı tesisattan kablo çektirdim termostat için. Elektrik düğmesinin ordan geliyor. İkinci sebep ise oturma odası çok kullanıldığı için buranın konforunu ayarlarım diğerleri de buna uyumlu şekilde gider diye düşündüm. Yanlış bir düşünce ise düzeltin lütfen.

Bir de soru; sanırım 2 adet trv yeterli diyorsunuz. Oturma odasına snsys taksam da çocuk odası, yatak odası ve koridora trv takmayın diyorsunuz değilmi?

sensys modülasyonlu oda kumandasını oturma odasına monte ettireceksin.arkada kalan çocuk odası ve yatak odasına trv vanalar taktırmayın,koridorda radyatör varsa trv vana taktırabilirsiniz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için.
  • danfoss ra2990 uk ter.vana ihtiyacım var.. Ankarada nereden temin edebilirim?
  • Fiyatı nedir? ALMIŞ OLAN ARKDAŞLAR PAYLAŞIRSA İYİ OLUR...
  • Arkadaşlar İstanbulda olanlar için yazıyorum;

danfoss ra 2000 serisi gaz sensörlü termostatik vana içi

merkezini aradım aşağıdaki adres ve telefonunu verdiler.

bugün gittim aldım 40 TL. dediler 35 tl de 5 tane aldım.

HALİÇ MEKANİK ENERJİ SİSTEMLERİ
    SANAYİ ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Adres : Necatibey Caddesi No: 88 Karaköy / İstanbul
    Telefon : (0212) 251 93 13
    Faks : (0212) 249 16 80
    GSM : (0532) 766 03 50
    E-mail : satis@halic.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan.Unal -- 19 Kasım 2013; 18:09:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluf

danfoss ra2990 uk ter.vana ihtiyacım var.. Ankarada nereden temin edebilirim?

Asg firmasi var fiyatida iyi cokda yardimci oluyor seckin bey arayin arkadaslar .. Toptan fiyatina..

03124418088

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan.Unal

Arkadaşlar İstanbulda olanlar için yazıyorum;

danfoss ra 2000 serisi gaz sensörlü termostatik vana içi

merkezini aradım aşağıdaki adres ve telefonunu verdiler.

bugün gittim aldım 40 TL. dediler 35 tl de 5 tane aldım.

HALİÇ MEKANİK ENERJİ SİSTEMLERİ
    SANAYİ ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Adres : Necatibey Caddesi No: 88 Karaköy / İstanbul
    Telefon : (0212) 251 93 13
    Faks : (0212) 249 16 80
    GSM : (0532) 766 03 50
    E-mail : satis@halic.com.tr

merhaba,
    acaba aldığınız vananın kod numarasını yazarmıısnız
    ra2000 vanalar 3 seri kod bulunmakta 2920-2940-2990 olarak hangisini verdiler

ve rahat bulabildinizmi konumu tam olarak nerede kilisenin oralardamı.? galata köprüsünden geçtikten sonra yürüyerek gidilir sanırım?
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 20 Kasım 2013; 14:35:44 >

• zafer135 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ellerinde 2990 varmış ve onu verdiler iki parça halinde vana ve kafa olmak üzere

yürüyerek takibi gidilebilir ama şöyle söyleyeyim tophaneye daha yakın karaköy den giderken cadde üzerinde sağda kalıyor
  • Arkadaşlar benim evde 12metre petek var viessman vitoden 100 26kw cihaz ve 11 tane danfoss vana (iki banyodaki havlupan Hariç) Takılacak .devirdaim de sıkıntı yaşarmıyım. Kombi için problem yaratırmı bu durum. Bitde bu vanaları jamgi ayarlarında kullanmalıyım

• utkan05 U kullanıcısına yanıt
    Havlupanlar hariç diğer peteklere takabilirsiniz herhangi bir sorun olmaz. Kullanmadığınız odalardaki vana ayarlarını 2'de, 17°C'de tutun, kullandığınız odaları 3.5-4'de tutun, 21-22°C.
  • ra 2000 vanalardan bugün 6 tane sipariş verdim 216 tl tuttu .sıra geldi kombiye ama hala karar veremedim :))
  • seyma1972 S kullanıcısına yanıt
    Kombi için bütçe ne kadar?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Kombi için bütçe ne kadar?..

ne kadar ucuz olursa o kadar iyidir benim için ama her seyin iyisini almak gibide bir huyum var.:))
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    teşekkürler sayın zebza.. birde oda termostatı almama gerek varmıdır.. tasarruf için.. varsa nasıl kullanmalıyım.. vitodens 100 26 kw kombiler de bir revizyon yapılmış galiba verimliliği arttırılmış hatta etiketi turuncu olmuş.. falan dediler.. ..ben nettearaştırdım ama bulamadım bilginiz varmı birde bu kombiler kaç metre peteğibesleyebilir ..bunun bir ölçüsü varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkan05

teşekkürler sayın zebza.. birde oda termostatı almama gerek varmıdır.. tasarruf için.. varsa nasıl kullanmalıyım.. vitodens 100 26 kw kombiler de bir revizyon yapılmış galiba verimliliği arttırılmış hatta etiketi turuncu olmuş.. falan dediler.. ..ben nettearaştırdım ama bulamadım bilginiz varmı birde bu kombiler kaç metre peteğibesleyebilir ..bunun bir ölçüsü varmı

tesisatta sirkulasyon sorunu yoksa maksimum 12-13 metre petegi besleyebilir.

• utkan05 U kullanıcısına yanıt
    Evde sürekli birileri olacaksa oda termostatına gerek yok,tasarrufu vanalar yaptıracak zaten. 26kW kombi tesisatta sorun yoksa 12 metreyi rahat besler. Vitodens'te revizyon yapıldığını ilk defa sizden duyuyorum. Sitesinde hala 8.2kW gözüküyor min. ışıl gücü, modulasyon aralığı da %31.5-%100 arası, fakat sizde zaten 12 mt radyatör olduğu için sıkıntı olmaz.
  • Arkadaşlar Danfoss alacağımda 5 tane normal düz gerekli 6 tanede yatay tip gerekli - satış sitesi değişmiş hangileri oluyor bunlar acaba? yardımcı olabilecek varmı
    Link :http://termostatikvana.com/termostatik-radyator-vanalari-termostatik-vana-govdeleri/listeleme/rbr-jHaMLGE=%7C

5 lazım olan bundan (resimden farklı olarak benim tesisat duvardan geliyor bilmem fark edermi): http://u1311.hizliresim.com/1h/p/ur9x1.jpg
    6 lazım olan bundan :http://r1311.hizliresim.com/1h/p/ur9x6.jpg

• ankara da uk tipi gövde ve bşlıktan oluşan (gaz sensörlü) danfoss TRV leri adeti 39 TL'den aldım arkadaşlar. Bilginize...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.