Şimdi Ara

'dinime küfreden müslüman olsa' sözünü anlayan gelsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
3.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şimdi dinime küfreden hristiyan olsa deseler anlarım da dinime küfreden müslüman ise niye müslüman olup da müslümanlığa küfrediyor ?
    kafam karıştı ya.

• Zekeriya Beyaz,Haydar Baş,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulu Manitu -- 25 Haziran 2013; 1:01:33 >
  • ben hep müslüman olmasa bari diyodum ki dogrusu o bence
  • Ben bir hata yapıyorum karşımdaki bunu kötülüyor ama aynı şeyi oda yapıyor
  • Dinime küfreden müslümana dönüşse demek isteniyor. Kendisine kötülük yapan insanlara bile iyi bir dilekte bulunuluyor işte, hep güzel şeyler bunlar
  • Müslüman geliyor ve sana Nasıl Hristiyansın dıyor. Adamlıgın bumu dıyor.

Sende diyorsunki ben Hristiyanım adamsızlık yaptım kabul ama sen çokmu Müslümansın diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaten Bıkkın Halim

ben hep müslüman olmasa bari diyodum ki dogrusu o bence

bizim buralarda millet hep müslüman olsa diyor bilip bilmeden valla
  • Aynen la mesela adam kufrediyor.Dinime kufreden musluman olsa lafina gore ikiside hristiyan oluyor.Ama Hristiyan olsa ikiside musluman oluyor.

Sonuc:İkisi de ayni dinden.Adam kendi dinine kufrediyor.

• Dinime küfür eden müslüman olsa yani hristiyansa müslüman olsada bir mümin kazansak gibisinden.
    Aşırı zekiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: firaterd

Dinime küfreden müslümana dönüşse demek isteniyor. Kendisine kötülük yapan insanlara bile iyi bir dilekte bulunuluyor işte, hep güzel şeyler bunlar

vay kardeşim sağolasın
    konu kapanmistir
  • hristiyanın teki budist birine küfrediyor sonra budist çok alınıyor,buda diyor ki dinime küfreden keşke müslüman olsa diyor zamanla yozlaşıyor,bozuluyor keşke ortadan kalkıyor bu kelime grubu ortaya çıkıyor

müslüman birinin davranışlarını beğenmiyor eleştiriyor, fakat aynı hataları kendiside yapmaktadır
  • O sözün aslı, (Dinime dahleden, bari Müslüman olsa) şeklindedir. Yani, din hakkında söz söyleyen kimse, hiç olmazsa Müslüman olsa, belki sözü dinlenip, bu ne diyor diye bakılır. Fakat, dinle imanla hiç ilgisi olmayan kimsenin, din hakkında konuşmasına itibar edilmez, demektir.

o sözün anlamı budur beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: what ne demek ?

quote:

Orijinalden alıntı: Zaten Bıkkın Halim

ben hep müslüman olmasa bari diyodum ki dogrusu o bence

bizim buralarda millet hep müslüman olsa diyor bilip bilmeden valla

Müslüman kalıp zaten. Burada ki amacı arkadaş yukarıda açıklamış, direk olduğu gibi anlamaniza inanamıyorum.
  • Orada kast edilen din, yapılan ibadet ve harama uymama.
    Örnek:
    Atayız bir kişi gelir ve müslümana der; Sen nasıl müslümansın. Müslümanlık böylemi olur. Hem müslümanım diyon hem hak yiyon. (aşağılamak da küfürdür.)
    Küfür yiyen kişi de der; dinime küfreden de müslüman olsa
  • İslam küfür kötü der. Küfreden Müslüman kimseye verilen bir cevap. Sen Müslüman olsan nolur gibisinden. Günümüzde kendi yaptığımız şeyleri, başkaları da yapinca eleştirme durumunda alacağımız cevaptır
  • Diyor ki ; dinime küfreden müslüman olsa ben başka dine mensup olsam o adam doğru dine mensup olduğu için beni aşağılasa kısacası müslümanlığı kadim bir din olduğunu anlatmak için kullanılan bir kelime olduğunu düşünüyorum ben böyle düşünüyorum yanlış anlaşılmasın sakın ha
  • herkes salladı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.