Şimdi Ara

Facebook bir RSS okuyucu uygulaması hazırlıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mevcut uygulamalarının yanısıra, Facebook Home adlı Android arayüzü ile ana ekran uygulamaları kategorisine de giren Facebook bununla birlikte çok büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşamadı. Facebook Home ile ilgili optimizasyonlara devam eden firmanın farklı bir uygulama üzerinde çalışıldığı iddia edildi.

Kullanıcı sayısı bir milyarı geçen Facebook, adeta bir gönderi okyanusuna dönüştü. Sıradan paylaşımların yanında önemli haber ve makalelerinde paylaşıldığı bu gönderiler artık bir RSS okuyucusunda toplanacak.

Wall Street Journal tarafından verilen habere göre sosyal ağ devi Reader kod adlı bir hikaye gezgini üzerinde yaklaşık bir yıldır çalışıyor. Zuckerberg'in bizzat dahil olduğu projede, RSS tabanlı okuyucu uygulaması ile gönderiler arasında gezinmek mümkün olacak. 

Facebook kısa süre önce hashtag desteği ile kullanıcıların başlıkları takip edebilmesini mümkün kılmıştı. RSS okuyucunun da bu girişimin ikinci adımı olabileceği düşünülüyor. Facebook'un yeni projesi ile ilgili şimdilik fazla bir detay yok.

• facebook bu aralar her taşın altına elini sokmaya çalışıyo ama bir işe yarayacağını sanmıyorum

• Geç kaldılar, google reader'dan çoğu kişi feedly'e geçti bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratlevent

facebook bu aralar her taşın altına elini sokmaya çalışıyo ama bir işe yarayacağını sanmıyorum

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: $developer;

Geç kaldılar, google readerdan çoğu kişi feedlye geçti bile.

aynen hedef kitle greader kullananlardı,bu kesimin de feedly'i bırakması için ekstra bir şeyler katması lazım, ki yapabileceğini de sanmıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.