Şimdi Ara

DivX v6.2.5; daha hızlı ve daha kaliteli görüntü oynatma performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• arada uçurum kadar fark olmasına rağmen işlemci üzerine düşen görev azaltılmış...iyi bir gelişme
  • quote:

Orjinalden alıntı: pıquant

arada uçurum kadar fark olmasına rağmen işlemci üzerine düşen görev azaltılmış...iyi bir gelişme

Arada ucurum kadar fark yok bence ama netice'de "kayda deger" pozitif bir gelişme oldugu aşikar..
  • Görüntü kalitesinde aşırı derecede fark olmasa da, işlemci gücü gereksiniminin düşmesi gayet güzel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

quote:

Orjinalden alıntı: pıquant

arada uçurum kadar fark olmasına rağmen işlemci üzerine düşen görev azaltılmış...iyi bir gelişme

Arada ucurum kadar fark yok bence ama netice'de "kayda deger" pozitif bir gelişme oldugu aşikar..

%63
  • Xvid'in tahtını sallayacak gibi görünüyor ama her ikisinin de son sürümüyle kodlanmış filmleri bir karşılaştırmak lazım.
  • Kodlama işlemi sırasında pause edebiliyomuyuz. Bundan önceki sürümde yoktu daha eski sürümlerde vardı.
  • filmleri media player classic ile izliyorum.bu yeni kodeği yükleyince yine etkiler mi yoksa divxplayer ile mi izlemeliyim?
  • az once denedim ayni filmi windows mediaplayer ve VLC media player ile oynattim ama divx player daha iyi gosteriyor arkadaslar tipki resimlerdeki gibi daha keskin bir goruntu sunuyor renklerde biraz daha canli
  • bu programın full sürümüyle freeware sürümü arasında ne gibi farklar vardır acaba
    içimden "hadi sende kullan" gibi bir ses geldi
  • media player classic dışardan codec kullanabilen bir programdır. Internal filters kısmından avi'yi iptal edeceksin dışardan atadığın codeci kullanacak böylece.
    Film izlerken sağ tıklayıp filters seçersen an itibari ile hangi codecin kullanıldığını görebilirsin.

Bu arada yeni codec özellikle yeni filmlerde (xvid veyahut divx 5) ile kodlanmış filmlerde harikalar yaratıyor.
    Div3 ile kodlanmış eski bir filmde de denedim, her ne kadar çalışıyor olsa da görüntü güzel olmadı.
    Lakin işlemci kullanımı sharpening açıldığında artıyor. Grafikte gösterilen değerler yeni codecin çift çekirdekli işlemcilerde daha uyumlu çalışması ile alakalı. Tek çekirdeklide daha az cpu kullanımı söz konusu değil.
    Eski haliyle %30 kullanıyordu, sharpening açınca %50 kullanmaya başladı.
  • aslında işlemin mantığı basit

görüntüye keskinleştirme uyguluyor

bunu tüm grefik programlarında kullandığımızın formata uyarlanmış şekli olarak düşünebilirsiniz. Sıkıştırmadan dolayı resim içersindeki farklı tonlamalar arasındaki renk geçişi daha bulanık halde kalmakta fakat bu yöntem bu bulanklığı keskinleştirdiği için daha net gibi bir görüntü elde edilmektedir.

bu sebeple gerie dönük şekilde uygulanabilir olmuş yoksa yeni bir özellik olsa idi yeni codecle sıkıştırılması lazım idi. Yani kısacası bu bir filtre

ama mantıklı ölçmler kadar iyi sonuçlar veriyorsa ve tabi göz tatmini önemli
  • Arkadaşlar biri açıklasın artık o kadar kişi test etmiş. Film işleme sırasında istersek pause yapabiliyormuyuz? Pause ile işlemci yükünü sıfıra düşürüp daha sonra kaldığımız yerden tekrar devam etmeyi kastediyorum. Benim için bu çok önemli. Sırf bu yüzden hala 6.0 sürümü kullanıyorum.
  • Görüntüye keskinleştirme uygulanıp netleştirilmesi olayı yanlızca DivX kodeğiyle sıkıştırılmış dosyalrda mı sözkonusu?
  • güzel bir yazılım , ve performansıda bir önceki sürüme göre gayet iyi hale getirilmiş

yalnız step bu resimlerin üzerine imleci getirince bir değişiklik olmuyor ?
  • Güzel gelişme, kullanmak lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

güzel bir yazılım , ve performansıda bir önceki sürüme göre gayet iyi hale getirilmiş

yalnız step bu resimlerin üzerine imleci getirince bir değişiklik olmuyor ?

Ana sayfada imleci üzerine getirince değişiyor...
  • yeni kodeği kullanarak yaptığımız divx filmleri eski versiyon dvd playerlarda izlemek mümkün oluyor mu?codeklerin güncellenmesi divx destekli dvd playerlar için bir dezavantaj oluoyrmu? elimde divx destekli bir dvd oynatıcı olmadığı için deneyemiyorum..bu konuda bazı tartışmalara denk geldim..hernekadar divx.comda 6 serisi için tüm divx destekli dvdplayerlarda izlenebilir yazısını okumuş olsamda deneme şansım olmadığı için sormak istedim..

buarada madem playerın yok niye soruyosun demeyin arkadaşlara divx sözüm var bu kodeği kullanıp kullanmamakta tereddütteyim..
  • 
    Sayfa: 1

takipçi satın al cami halısı instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al
    mtcgame SMM Panel bayigram.com Takipçi satın al
    Kullananlar ; Fiyatları ; Coin Yorum instagram takipçi satın al smm panel
    Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.2863

Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.