Şimdi Ara

Facebook, son bir yılda 6 milyon kullanıcının bilgilerinin sızdırıldığını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kullanıcı sayısı itibariyle 1 milyarı geride bırakan sosyal ağ devi Facebook'ta meydana gelen küçük bir açık bile milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor. Son yaşanan olay ise bunun en büyük örneği.

Facebook yaptığı duyuruda teknik bir aksaklık sonucu meydana gelen açık sonucunda bazı kullanıcıların arkadaşlarının mail adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerini izinsiz elde ettiğini açıkladı. Bu durum bugüne kadar yaklaşık bir yıl devam etti.

Açık nedeniyle yaklaşık 6 milyon kullanıcının iletişim bilgilerinin sızdırıldığı belirtiliyor. Facebook geçen hafta konuya vakıf olduktan 24 saat sonra açığı kapattı. Açıktan ilk olarak sözkonusu kullanıcılar ve hükümet düzenleyicileri haberdar edildi. Ardından kamuoyuna bir açıklama yapıldı.

Facebook açığın kötü niyetli kişilerin girişimleri sonucunda kaynaklandığına dair bir belirti olmadığını da sözlerine ekledi. 

• benimkide geçti napabilirim konu bile açtım face den eposta geldi yardım edin nolunn
  • quote:

Orijinalden alıntı: FifaPesFifa

benimkide geçti napabilirim konu bile açtım face den eposta geldi yardım edin nolunn

Hesabı sil olsun bitsin facebook gibi gereksiz birsey ile meşgul olman bile hata...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirokzan -- 23 Haziran 2013; 0:04:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows Phone ve lumia virali mi var görselde acaba
  • Millet her önüne gelen şeyi paylaşır oldu. Afedersiniz utanmasalar lavaboda bile işini görürken fotoğraf çekip FB'ye koyacaklar. Biraz özel hayatınız olsun birader. Sonra bu şekilde başınız ağrımasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carter -- 23 Haziran 2013; 11:45:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter

Millet her önüne gelen şeyi paylaşır oldu. Afedersiniz utanmasalar lavaboda bile işini görürken resim çekip FB'ye koyacaklar. Biraz özel hayatınız olsun birader. Sonra bu şekilde başınız ağrımasın.

kardeşim haklısın ben gerçek hayatta onları bu fotolardan yola çıkarak rezil etmeyi tercih ediyorum
  • Facebook = ÇÖP
  • Ne yapacakmışız sanal alemde hele Facebook gibi bir yerde her bilgimizi paylaşmayacakmışız. :)

• Açığı 24 saat sonra kapatabiliyor komik
  • arkadaşlr benim de kendi kendine face tarafından 3 fotom silindi, ark isteği göndrldi ve şifrem 4 kere kendi kendine değişti. bununla ilgili midir acaba yani bunlr faceden mi kaynaklanıyor
  • Hepimiz kullanıyoruz artık yapacak birşey yok.
  • Facebook kullanmanın amacı eğer 400-500 arkadaş ekleyip fotoğraf paylaşmaksa sil bence hesabını
  • Facebook zaten eski popülaritesini kaybetti çoktan. Şu an insanlar Facebook'ta fazla da birşey paylaşmıyor artık. Millet hızla Twitter a geçiş yapıyor ama zamanla onunda modası geçer ondan sonra ne olur bilemem :D

• bu bir facebook klasiği ! :)

• hepsi boş hayatı facebook'ta ana sayfa yapıp biraz inip bidaha ana sayfa yaparak geçenler var yazık cidden yazık bi nevi zombi bunlar
  • dogrudur bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu beladan dert yanıyorum.
  • Facebook kullanmayan kız bulsam evlenicem zaten :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter

Millet her önüne gelen şeyi paylaşır oldu. Afedersiniz utanmasalar lavaboda bile işini görürken fotoğraf çekip FBye koyacaklar. Biraz özel hayatınız olsun birader. Sonra bu şekilde başınız ağrımasın.

Ota b.ka yer bildirimi yapanlardan da nefret ediyorum. Yok Starbucks'ta arkadaşlarla kayfe içiyom, balıkçıda zıkkımlanıyom, sahilde güneşleniyom, trafikte cebelleşiyom. Bir kere de oto sanayideyim, bimde alışveriş yapıyorum, hal pazarında geziyom diyeni görsem alnından öpeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.