Şimdi Ara

DH Bisiklet Ankara - 22.06.2013 Ahlatlıbel Gezisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
1.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1 haftadır planladığımız gezimizi bugün urqun ve kobithekobi ile gerçekleştirdik. En eskimiz 5 aydır bisiklete biniyor ve açıkçası üçümüzün de ilk dağ yolu tecrübesi oldu :)

Güne malesef şanssızlıkla başladım, daha evden çıkalı 5 dakika olmamıştı ki lastiğim patladı. Bisikleti alırken yanına ilk olarak aldığım şey olan tamir kitinin faydasını çok gördüm. Önce lastiği patlatan teli buldum ve çıkardım, sonra arka lastiği söktüm, tamir kitinde bulunan levye ile dış lastiğin bir kısmını çıkardım, patlak yeri zımparalayıp yine kit içinde bulunan yapışkan yamayı yapıştırdım. Tekrar şişirdiğimde gayet sağlam olduğunu anladım. Bu sayede lastik tamirinin ne kadar kolay olduğunu tecrübe etmiş oldum.

Ardından yolda telefonlaştığım urqun geldi yanıma ve beraber kobithekobi ile buluşacağımız noktaya vardık. Lastik patlaması nedeniyle biraz geç vardık buluşacağımız yere. Bizi beklerken ağaç olan kobithekobi neyse ki beklediği yerdeki diğer ağaçlarla sohbet etmiş ve sıkılmamış

Yol Çiğdem Mahallesi'nde yer alan Fen Lisesi arkasından Ahlatlıbel'e kadar uzanıyor. Aslında örümcek ağı gibi sürekli bir yerlerden bağlantı yolları geliyor bu da bize oradan çıkarabileceğimiz çok rota olduğunun sinyallerini veriyor.

Gidiş Konya Yolu üzerinden gidişe göre 1-2 km daha kısa, ancak sürekli yokuş ve bozuk yol olduğu için daha çok yoruyor. Ancak yine de Konya Yolu'nda dinlenirken bile güneşten kaçamayacağınız için, bu yol üzerinde birçok yerde ağaç gölgesinde oturup sohbet edebilirsiniz.

Yolda enteresan bir bina gördük. Eski ve yıkılmış ama tam olarak ne için orada olduğunu bilemedik.

Yokuşlu dağ yollarından sonra tam olarak Anayasa Mahkemesi'nin arkasındaki askeri bölgeden çıktık Nizamiye girişindeki kameranın önünden bisikletlerle geçerek İncek Yolu'na bağlandık ve Ahlatlıbel'e vardık. Cumartesi olması sebebiyle olacak ki çok sakindi, hemen bir yer bulup kobithekobi ve ben gözleme-çay ikilisine giriştik. urqun'u sarmamış olacak ki o güne ızgara ile başladı. Ancak 1 - 1,5 saat sonra üçümüzün de gözüne kestirdiği tek şey dönerdi.

Yola çıkmadan Ahlatlıbel'de son bir fotoğraf çektik.

Yaklaşık 2 saat oturup sohbet ettiğimiz Ahlatlıbel'den ayrılırken aklımızda Google Earth'de gördüğümüz göl vardı. Bulabileceğimizden emin değildik ancak yine de denemek istedik. İlk girdiğimiz yanlış yoldan sonra göle ulaştık. Burada urqun'un frenlerinde bir sorun olduğunu farkettik ve kobithekobi birkaç fren ayarı yaptı.

Göl ODTÜ Biyoloji bölümünün deney yaptığı bir gölmüş. Güvenliği de olan gölün önünde birkaç fotoğraf çektirip yola devam ettik ve kendimizi ODTÜ'de bulduk. ODTÜ Sunshine Cafe'de biraz dinlendikten sonra tekrar yola çıktık ve A4 kapısında (100. Yıl Kapısı) vedalaştık.

Bu tur; google earth sayesinde macera yaşayabildiğimiz, sürekli olarak 400 500 metre yokuş yukarı pedallamak zorunda kaldığımız, yokuş aşağı patika yollarda 40 km/s hıza ulaştığımız güzel bir gezi oldu.

Her iki arkadaşıma da yol arkadaşlıklarından ötürü teşekkür ederim.

@urqun @kobithekobi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur NET -- 22 Haziran 2013; 17:38:57 >

• çok güzeldi ilk defa ankarada dağ bisikletini dağda kullanarak hakkını verdik darısı diğer arkadaşların başına
  • çok güzel fotolar :) süpersiniz arkadaşlar.25 sene önce çocukluk arkadaşlarımla yaptığımız şehir gezintileri canlandı gözümün önünde, walla, gıpta ile baktım fotolara. umarım birgün bende sizlere katılırım. şehirde ya da arazide. hoş, benim bisiklet hibrit ama...bende bugün sizlerin turladığı saatlerde altınparkta rahat bi 10 km sürdüm o sıcağın altında. bikaç foto çektim ekliim. fakat sizlerle turlamayı yeğlerdim :( hoşçakalın :)

DH Bisiklet Ankara - 22.06.2013 Ahlatlıbel Gezisi DH Bisiklet Ankara - 22.06.2013 Ahlatlıbel Gezisi

• Dağ bisikleti aldım ama hep yollarda sürmek zorunda kalıyordum. Bu gezi bize ilaç gibi geldi
  • Güzel gezi olmuş,toplam kaç km pedalladınız.
  • Yaklaşık 20 km.

Buluşma noktasından Ahlatlıbel'e 6 km, geri dönüşte ise 14 km (aynı yoldan gelmediğimiz için)
  • Onur NET kullanıcısına yanıt
    bi de ben yenimahalleden buluşma noktasına geldim
  • Bende dönerken iyi yıprandım... Artık yokuş görmek istemiyorum... Yokuşlar ruyalarıma giriyor...
  • 3 kilo vermişim 2 haftada :P
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.