Şimdi Ara

İddia : İlk Tizen cihazları Exynos 4 platformu üzerinde çalışacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : İlk Tizen cihazları Exynos 4 platformu üzerinde çalışacak

Nokia'nın Intel ile geliştirdiği MeeGo projesini rafa kaldırması ve ortaklıktan çekilmesi sonrasında, Samsung yerini almış ve Tizen adıyla proje devam etmişti. Kendine has bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran Tizen işletim sistemi, akıllı telefonlar üzerinde çalışacak hale geldi ve Samsung ilk cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Samsung yaptığı açıklamada Tizen akıllı telefonlarının en iyi özelliklere sahip cihazlar olacağını açıklamıştı. Ancak yeni gelen bilgilere göre ilk Tizen örneklerinin Samsung'un Cortex-A9 tabanlı Exynos 4 platformunu temel alacağını ve 720p ekran çözünürlüğüne sahip olacağını belirtiyor.

Tahminler ilk örneklerin çift çekirdekli Exynos 4212 ve 4 çekirdekli Exynos 4412 işlemcilere yer vereceği yönünde. Kullanıcı tecrübesi, tasarım ve performans anlamında bazı kaynakların iOS işletim sistemini de geride bırakacağına inandığı Tizen OS, bununla birlikte çok iddialı donanımlarla piyasaya girmeyecek.

Samsung'un ilk etapta tüketici nabzını yoklayacağı anlaşılan Tizen cihazları, sonrasında dönemin amiral gemi modelleri ile rekabet edecek donanıma sahip olacak.

• bunlar androiddeki her uygulamayı açabilecekti dimi öyle birşey duymuştum bilen varsa alıntılayıp cevap verebilirmi?

• bir ara diyorlardi tizen işletim sistemli telefonlara androidli programlar da kurulabiliyor. Öyle olsa çok çabuk şekilde yaygınlaşır..

• görüntülü arama niye yok ki
  • apk idirmek olursa is biter
  • Donanım ve destek olursa neden olmasın.

• Samsung şu an teknoloji köyünün ağası. Sağa sola harcayacak milyarlarca doları var bunlardan geri dönüş de alıyor ama bunlar olmadan da çarklar dönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onsos1100 -- 22 Haziran 2013; 14:21:07 >
  • Simgeler miui romun eski sürümlerini andırıyor

• Bada kazigi dururken hayatta para vermem

• Bada :(

• Şöyle 4-4.3" arası 480x800 ekran. 4.5-5" arası 720p ekran + exynos 4 çok fena olmaz mı?

• Olumlu geri dönüş alirsa samsung galaxy serisini tizenli çıkartır.

• yapıyosan en iyisini yap samsung.bada da nabız ölçtünde ne oldu...
  • Görünüş olarak çok güzel ama performans olarak nasıl acaba android den yüksek olsa iyi olur fark olarak ve oyun konusunda da android gibi olmazsa yani flash oyunlardan uzak durup 3D oyun çeşitliliği bol olursa o zaman başarılı olur ama her bakımdan android ile aynı yada düşük olursa boş.

• quote:

Orijinalden alıntı: furuko1231

bunlar androiddeki her uygulamayı açabilecekti dimi öyle birşey duymuştum bilen varsa alıntılayıp cevap verebilirmi?

uyumlu ama geliştiricinin çevirmesi gerekiyor bir de 2.3 taban için uyumlu yapılmış yani 4.0+ android sürümü istiyen uygulamalar desteklenmiyor

• Bize Tizen'i vermedin bari finali düzgün bi bada sürümüyle yapta hiç yoktan adam gibi bişeyler kullanalım bi süre daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1907 -- 22 Haziran 2013; 18:12:56 >
  • akıcı olursa ve göze hoş gelirse tutar

• Bu işletim sistemi samsun galaxy S3 ve Note 2 gibi telefonlara yuklenebilecekmi multı sistem sayesinde kullanılabilirse izin verirse devrim olur bence

• uygulama destegi olmayan platform olu dogmus demektir. bunu badada cok iyi gorduk. su anki durumda olanca gucune ragmen microsoft bile windows phone a yeterli uygulama destegi olusturmada zorlaniyorsa tizen ve diger isletim sistemlerinin isi cok zor. android uygulamalarini calistiracagi soyleniyor ama android uygulamalari androidde bile sorunsuz problemsiz calismazken bu farkli bir platforma portlandiginda nasil olacak. tizen ve benzerlerinin gelecegini cok parlak gormuyorum.

• Android berbat bir işletim sistemi tek avantajı uygulama bolluğu. Uygulamalar sürekli kendi kendine açılıyor çıktığın uygulama kapanmıyor 3-4 saat sonra telefon boğulmaya başlıyor. Ha bire task managerler ile belleği temizlemeye uğraş dur. 10 yıl önce ortalama bir bilgisayardan bile daha fazla donanımkullanıyor ama kasılıyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.