Şimdi Ara

Tofaş Tanıtım Filmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
5
Favori
1.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu videoyu koyduğum için herkes yok tofaş kapıt dandik ürünler satıyor yapıyor diye taşa tutucak ama genede vieoyu bir izleyin derim ben...

TOFAŞ Bursa fabrikası şuan da dünyanın sayılı know who fabrikalarından birisidir. fabrika içerisinde kullanılan teknolojiyi videoda da göreceksiniz zaten yıllar öncesine ait video bölümlerinde bile nasıl bir teknolojik yatırımlar yapıldığını görebilirsiniz.

sizden tek ricam tofaşa laf sokmak yerine sadece şu videoyu izleyin...

• Videonun başlangıcı baya duygusal, inşaatın temellerinin atılması vs...

1.00 da Serçe nin denize düşmesiyle ne demek istemişler devamı da yok zaten?
  • Başlangıcı gerçekten çok güzeldi arşivime ekliyorum hemen
  • ah tofaş ah. Kartal'ı tekrar üretsen keşke.

2001 kasasına 1.3 mj motor koysan yada lpg li çıkarsan bile gene razıyım
  • Başlangiç süperdi
  • Hey gidi güzel Bursam benim.

Bu fabrikanin bazilari icin anlami cok buyuktur, sosyolojik olarak bile Bursa halkina cok etki etmistir bu fabrika.

Örneğin Tofas ta çalışan bir gence gönül rahatligi ile kizlarini verirdi bir zamanlar aileler işi güzel garanti diye bakarlardi, hala bile öyle.
    Sadece fabrikanin catisi altind degil etrafinda bile bu fabrikadan ekmek yiyenler var vardiya değisim saatlerinde kapisinda corap satanlar atlet don satanlar, bunlar hep anlatila gelen seyler...

Tofas anadolu arabalari muzesi ise baska bir alem Türkiyede bir esi daha varmi bilmiyorum, defalarca gidp gezdigim bir muzedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

ah tofaş ah. Kartal'ı tekrar üretsen keşke.

2001 kasasına 1.3 mj motor koysan yada lpg li çıkarsan bile gene razıyım

Sende bendensin hocam, 4 gözle bekliyorum

Edit: Şimdi videoyu izledim de gerçekten süper, Kartal olduk uçtuk falan çok iyi olmuş Ahh TOFAŞ ah kimse tarafından sevilmezsin ama herkesin aklının bir köşesindesin. Tekrar üretsen şu Kuş serisini, oy oy oy tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nk061 -- 22 Haziran 2013; 12:36:21 >

• Belki bugun bu araclarin suratina bakmiyoruz ama cogu insanin kalbinin kosesinde dogan, sahin, kartal vardir. :) video icin tesekkurler.
  • Tofaş tekrar üretime geçse alacaklardan biride benim.

Zaten 18imde 97 kartal almak istiyorum
  • tempralı sahneler gönlümü fethetti :)
  • Fabrikanın teknolojisiyle dandik şahin-doğan-kartal araçlarının nesini savundunuz anlamadım. Araçta şase yok bi kere iyi kaynatsan etsen ne yazar.

Edit: Sanırım ben oalyı biraz yanlış anlamışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDream -- 22 Haziran 2013; 15:04:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: laptop arası köfte

tempralı sahneler gönlümü fethetti :)

+1
  • 2000 yılında babamla amcamın 0 aldığı doğan ie Ler aklıma geldi biri bordo biri gümüş griydi ah be
  • Paylaşım için teşekkürler.Çok güzel hazırlanmış bir video.

Sonlarda müze ile ilgili bölüm gelince tüylerim diken diken oldu.Her ne kadar aklımda sadece bir kaç kare kalmış olsa da hatırladığım kadarıyla çok güzeldi.Tekrardan gitmek isterim.
  • Ne BMW, Ne Audi, Ne de Mercedes... Çocukluk yıllarımın gözdesi, Tempra...
  • Şahin gibi ısıtıcısı olan araba varmıydı be Ocak ayında atletle araba sürerdi babam hey gidi günler:)
  • Fabrika teknolojisi görünürde iyi durumda lakin kullanılan saçların hrc seviyesi yüksek olsaydı.Kimsenin kötülemeye yüzü olmazdı.
  • Mobildeyim izlicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sefa Ayrılmaz

Fabrika teknolojisi görünürde iyi durumda lakin kullanılan saçların hrc seviyesi yüksek olsaydı.Kimsenin kötülemeye yüzü olmazdı.

Konuyu açabilir misiniz?
  • Hrc(ROCKWELL) kullanılan malzemenin sertlik birimidir.Kullanılan sacın sertliği prese bağlanan kalıbın maliyetini ciddi şekilde arttırabilir.Maliyetten kırpmak için yumuşak malzeme kullanmak kaçınılmaz.Bu sebepten en ufak darbede buruşmuş kağıt parçası kaputlar görmek mümkündür.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.