Şimdi Ara

Edit

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
931
Cevap
64
Favori
39.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [2018 Güncellemesi]# Farklı bir proje üzerinde çalışılıyor...

#Dikkat: Henüz oyunu oynamamış veya konuyu görmemiş olanlar lütfen bu yazıdan önce Lütfen Okuyunuz bölümünü okusunlar.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi bölüm 1 çıktı.Şimdi Bölüm 2 için güzel öneriler geldi.Ancak bunların yanında ben sizden başka önerilerde almak istedim.

Öncelikle sizce bölüm 2 çıkmalı mı?Yoksa başka bir oyuna mı geçmeliyim geçmeliysem bu oyun ne ile ilgili olmalı vs. yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler...

Lütfen okuyunuz!

Evet beyler geliştirdiğim oyunun bölüm(episode)1'ini yayınlıyorum.Lütfen konuyu ve özellikle buraları okuyunuz.Geçelim oyunumuza.

[Oyunun kontrol Tuşları]

W-A-S-D= Sağ,sol,ileri,geri

V=Envanter Aç-Kapat

L-SHIFT=Koşma

E=Eşyaları alma

Fare 3= İleri - Kapı açma Geri-Kapı kapatma

[Eşyaları kullanmak için]

Pil=Envanteri Açıp üzerine tıklamanız yeterli.

Anahtar=Envanteri açıp üzerine tıklayınız ardından açılacak kapıya yaklaşıp E'ye basınız!

Çakmak=Envanterden seçiniz ardından E tuşu ile yakınız.

Kapı açıp kapatmalarda sorun yaşayan arkadaşlar olduğunu görüyorum detaylı bir anlatım yapmak istedim.

Öncelikle envanter'i açıp anahtarın üzerine tıklıyoruz sol alt köşede anahtar simgesi duruyor olması lazım.Ardından açacağımız kapı'nın dibine gidip E'ye basıyoruz.Anahtar simgesi yok olacak ardından fare'nin tekerini ileri doğru çeviriyoruz kapıya tutarak ve yakın bir şekilde.Örnek resim aşağıda scroll wheel'i ileri doğru yaparak kapıyı açıyoruz.

Edit

İlk Gameplay videosu fukox'dan.Teşekkürler...

Link:http://youtu.be/nOILyQIC5Lc

İkinci Gameplay videosu sfgsfgsfg'dan.Teşekkürler...

Güncellemeler haberler buradan son ayarlar yapılıyor birazdan oyun burada.

Bulmanız gereken 4 not var beyler.

Oyundaki notlar dışında ses kayıtlarıda var.

EPİSODE 1 İNDİR

Link burada beyler biraz aceleye geldi iyi kötü yorumlarınızı bekliyorum...

Şimdilik aceleyle buraya yükledim beyler yeni linkler gelir yakında.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Episode 2 yapımına başladım hayırlı olur inşallah...

Edit

Evet beyler gerek pc sorunları gerek bilgi yetersizliğinden dolayı oyunun tamamen bitmesinin uzun süreceğine karar vererek bölüm 1'i yayınlamak istiyorum.Episode şeklinde olacak oyun bu 1.Bölüm ve 2-3 derken oyunun sonuna geleceğiz...

Oyun bir terslik olmaz ise hafta sonu burada.(Sadece 1.bölümü ve demo vs. değil)

İndirip oynayacaklara ve bu zamana kadar takip edip bekleyenlere sonsuz teşekkürler...

Alpha versiyonunu yayınlıyorum beyler umarım beğenirsiniz küçük bir bölüm ancak beğenirseniz daha fazlası gelecektir!

Link: İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Oyunda pil alarak el fenerine takabilirsiniz ancak şuanlık envanter'i kapatmayı tercih ettim yinede pil oyunda var.

[Alpha çıktı ]|| Geliştirmekte Olduğum Korku Oyunun'dan Görüntüler - Gelişmeler - Önerileriniz ||

Herkese merhabalar yaklaşık 1 yıldır bu oyun işleriyle uğraşıyorum bu benim yapacağım ve tamamen sizlere sunacağım ilk oyunum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu oyunu eleştirmeden önce bunu sadece 1 tek benim yaptığımı ve 896mb ram'i bulunan ve her dakika sorun çıkarıp internet bağlı olmayan bir pc'de yapıyorum, lütfen yorum yaparken bunu da göz önünde bulundurun.

Geçelim oyunumuza şimdi bu oyuna ben yaklaşık 1 yıl önce başlamıştım ve o zamanlar bugünkü bilgilerime göre daha az şey bildiğim için ara vermek zorunda kaldım ve yeniden başladım.Bir çoğunuz bu oyunu Slenderman adlı oyuna benzeticeksiniz ancak ben bu oyunu yaparken slenderman diye bir oyun çıkmamıştı veya benim haberim yoktu o yüzden bu düşünceye düşmeyin lütfen.

Geçelim oyunumuza ;

Oyunumuzda bir bölgeye gelmiş arkeoloji ekibisiniz arkadaşlarınız bilinmeyen bir sebepten dolayı kayboluyorlar.Ve siz tek başınıza kalıyorsunuz. Unutmayın bu bölgede sadece siz varsınız.Bunun üzerine yardım istiyorsunuz ve o arada arkadaşlarınıza ne olduğunu bulmaya aynı zamanda etrafı araştırmaya başlıyorsunuz ve olanlar oluyor.

­> Oyunda elinizde el fenerinden başka bir şey yok önünüze çıkacak herhangi bir şeye hiçbir şekilde zarar veremiyorsunuz.
    ­>http://vocaroo.com/i/s1qz5R78IvEB Oyunun açılıştaki hikaye anlatımından bir bölüm.

Ekran Görüntüleri

İşte düşmanlarımızdan biri!

Edit

Edit

Edit

Evet beyler öylesine bir ss aldım. Mumlar değişecek bu arada.

Devamı gelicektir... Yorum ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaNexxx -- 7 Şubat 2018; 23:50:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• unity ile geliştiriyorsan yardım edebilirim galiba slendere benziyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StillDre

unity ile geliştiriyorsan yardım edebilirim galiba slendere benziyecek.

Evet hocam unity 3d şu aralar biraz kod sıkıntısı çekiyorum bilginiz var mı acaba ve birkaç sormak istediğim soru da var?

• Gayet iyi hocam.Pc zorluyordur gerçi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyOldFriend

Gayet iyi hocam.Pc zorluyordur gerçi.

Teşekkürler hocam boş durmaktan iyidir.

• Kesinlikle katılıyorum...Bendede sistem var,zekada var.Ama girişim ruhu yok Aslında iyi olabilir oyun geliştirme işi Sen yanlış hatırlamıyorsam geçende bir konu açmıştın oyunla ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jim Carrey -- 22 Haziran 2013; 1:11:39 >
  • quote:

Kesinlikle katılıyorum...Bendede sistem var,zekada var.Ama girişim ruhu yok Aslında iyi olabilir oyun geliştirme işi Sen yanlış hatırlamıyorsam geçende bir konu açmıştın oyunla ilgili.

Evet hocam ancak kaldırıldı ve ceza aldım.Bayadır uğraşıyorum bu işlerle inşallah bir şekilde halledicem şuan 2 tane oyunda hikayeyi öğrenmek için dinlenmesi gereken ses kayıtları hazır ve baştaki hikaye açılışı içinde ses tamamdır. Sesleri beğeneceğinizden eminim vaco mu öyle bir site vardı hem ses kaydedip hemde upload edebiliyordun o sitenin adresini bulabilsem ekleyeceğim de bulamadım telefonu pc'ye bağladım öyle bağlanıyorum ve hızlı değil.

• Hemen atayım.http://vocaroo.com/ Eğer yardım vs. lazım olursa bitirmen için yardım ederim elimden geldiğince hem birşeyler öğrenirim.Bakarsın çok daha uzun soluklu oyunlarda yaparız.Tabi program davası var.Onu sen halledersin.Para var gibi ama baya uğraşmak gerekir diye düşünüyorum.
  • quote:

Hemen atayım.http://vocaroo.com/ Eğer yardım vs. lazım olursa bitirmen için yardım ederim elimden geldiğince hem birşeyler öğrenirim.Bakarsın çok daha uzun soluklu oyunlarda yaparız.Tabi program davası var.Onu sen halledersin.Para var gibi ama baya uğraşmak gerekir diye düşünüyorum.

Teşekkürler hocam başka ülkelerde adamlar oyunu çıkarmadan milyarlar topluyorlar bizim ülkemizde manevi destek bile çok az ama bu sektörün parası iyidir en kötü bir işi öğrenirsin kodlama animasyon modelleme vs. gider bir şirkette çalışırsın.

Bu arada ses kaydı:http://vocaroo.com/i/s1qz5R78IvEB

• İyiydi.Gerilim hissi uyandırıyor Bu arada gerçek bir yardımcı lazımsa buradayım.Her türlü işi çok çabuk kavrarım.Geliştirme konusunda baya yardımım dokunur yani.Son yıllarda geniş çaplı düşünmeye başladım.Giderek genişliyor.Fikir üretimi bol oluyor
  • quote:

İyiydi.Gerilim hissi uyandırıyor Bu arada gerçek bir yardımcı lazımsa buradayım.Her türlü işi çok çabuk kavrarım.Geliştirme konusunda baya yardımım dokunur yani.Son yıllarda geniş çaplı düşünmeye başladım.Giderek genişliyor.Fikir üretimi bol oluyor

Tamamdır hocam oyunun menüsüne sizinde isminizi yazmak isterim. Menü derken yapımcılar yardım edenler yani bu arada yeni ss geldi. Feneri açmadım koridorun çok belli olmaması için daha işi bitmedi.

Edit: Lanet olası butona bastım izi kaldı ya bu nasıl bir pc'dir arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaNexxx -- 22 Haziran 2013; 1:39:38 >

• Anladım.Eğer buralara yakın oturuyorsanız sonuna kadar gideriz.Buluşur konuşuruz.Zaten her ne kadar okusamda okulu taktığım yok.Yani şöyle.Zamanım çok bol.Yararlı birşey öğrenmeye harcamak güzel olur.Üstüne üstlük ''oyun yapımı'' gibi bir konuda tam benlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jim Carrey -- 22 Haziran 2013; 1:40:49 >
  • quote:

Anladım.Eğer buralara yakın oturuyorsanız sonuna kadar gideriz.Buluşur konuşuruz.Zaten her ne kadar okusamda okulu taktığım yok.Yani şöyle.Zamanım çok bol.Yararlı birşey öğrenmeye harcamak güzel olur.Üstüne üstlük ''oyun yapımı'' gibi bir konuda tam benlik.

Yalnız bu konuyu bir şekilde konu dışı bölümüne duyurmak lazım çok ıssız kaldı buralar...

Hocam ben şimdi yatıyorum yarın işe gidicem sabah 9'dan sonra açığım konuşuruz yine iyi geceler teşekkürler.

• Hallederiz kolay Ö.değil.Sanada iyi geceler.
  • slendere benzemis.silah yok sanirim olmamasi iyi.bence guzel olur.bir sey toplayalim oyunda ama bazilarini almak ici bulmacalar olsun.tabi sadece tavsiye.zaten zor olur.yinede bir turkun oyununu sabirsizlikla bekliyorum.bide oyunda yaratik var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenaga

slendere benzemis.silah yok sanirim olmamasi iyi.bence guzel olur.bir sey toplayalim oyunda ama bazilarini almak ici bulmacalar olsun.tabi sadece tavsiye.zaten zor olur.yinede bir turkun oyununu sabirsizlikla bekliyorum.bide oyunda yaratik var mi ?

Evet hocam sizi birşeyler takip ediyor.

• Ben "Allahhh!!!" diye bagirtacak, "ya yapma ... soyle seyler" dedirtecek bir oyun olacak mi

• quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Ben "Allahhh!!!" diye bagirtacak, "ya yapma ... soyle seyler" dedirtecek bir oyun olacak mi

Inşallah sende kork biraz hocam terminator gibi gezme.

• Up beyler.

• Dostum öncelikle konuya şunları editlersen yardımcı olabiliriz.
    Sana ne gibi yardımlar lazım.Şunu şunu yapacak birilerini değil de,eksik olanlarını yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.
    1-Hikayeyi devam ettirecek senaryolar mı ?
    2-Atmosfer için gerekli olan çevre efektlerimi ?
    3-Envanter çantası oluşturup,içine ufak tefek aletler koyulması mı ?
    vs vs vs
    Sen anlamışsındır,gerekli olanları listelersen,daha hızlı ve iyi sonuçlar elde edebilirsin.Yapabileceğim bir madde çıkarsa PM aracılığıyla sana bildiririm.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.