Şimdi Ara

Apple'ın iOS kullanım oranları yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Her fırsatta Android işletim sistemindeki bölünmüşlüğü eleştiren ve Android kullanım oranlarının gösterildiği grafiği örnek olarak gösteren Apple, iOS kullanım oranlarını da geliştiricilere sunmaya başladı.

iOS işletim sisteminde ne kadar az bölünmüşlük olduğunu göstermek adına hazırlanan grafikte iOS 6 sürümünün yüzde 93 kullanım oranına sahip olduğu görülüyor. iOS 5 yüzde 5 kullanım oranı, daha eski iOS sürümleri ise yüzde 1 kullanım oranına sahip. 

iOS işletim sistemi sürümlerinin kullanıcılar tarafından çok hızlı bir biçimde benimsendiği bir gerçek. Apple'ın güncellemeyi yayına sunduğu ilk günlerde büyük kullanıcı kitlesi indirmiş ve kurmuş oluyor. iOS 6 sürümü en hızlı benimsenen işletim sistemi sürümü olma ünvanına sahip.

Ancak Apple'ın sürüm güncellemelerini verirken, eski modellerinde kısıtlamalara gittiği veya hiç vermediği biliniyor. Bu da iOS'un da bölünmüşlüğe sebep olduğu yönünde eleştiriler yapılmasına sebep oluyor.

• iOS 7 kullananlar da var, onlar ne olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

iOS 7 kullananlar da var, onlar ne olacak ?

As measured by the App store during a 14-day period ending June, 2013.

ios7 yoktu hocam o ara
  • Canzz kullanıcısına yanıt
    Anaa orayı görmemişim..

Tam da iOS 7 tanıtılmadan 1 hafta önce bitirmişler istatistikleri
  • Ben %6lıkk kisimdayim desene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RainKnight -- 21 Haziran 2013; 16:21:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ios 7 ile beraber bölünmüşlük artacak gibi...şu an için beğenmeyen çok ios kullanıcısı var beta 1'i

eklenen özellikler bence güzel ancak simgeler,kulalnılan renkler, kısaca tema diyelim; çoğu kişinin beğenisini kazanamadı..
  • Bence IOS 7 çıktıktan bir zaman sonra yapsaymış daha iyi olurmuş.

• iOS 7 geldiğinden 2-3 ay sonra iOS 5 sayısı 2-3 e düşer, iOS 6 da 10-20 arası kalır diye tahmin ediyorum. Çünkü her ne kadar ikonlar beğenilmedi şeklinde düşünülse de beğenen de çok kesim olduğu gibi, bu kadar köklü değişikliklere çoğu kişinin kayıtsız kalacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VR_27 -- 21 Haziran 2013; 17:09:44 >
  • iOS 6 with JB falan olaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Anaa orayı görmemişim..

Tam da iOS 7 tanıtılmadan 1 hafta önce bitirmişler istatistikleri

Suan heralde beta kullanan yuzde 3-5'lik bir kitle vardir herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drug Free

iOS 6 with JB falan olaydı.

Hayırlı olsun, değiştirmişsin nicki. Bu arada bence de jbli kullanıcı oranlarını yayınlasalar iyi olurdu, yüzde kaçtayız görürdük.

• iOS 7 çıksın iOS 6 en fazla %50 ye falan geriler tahminim.

Çünkü benim gibi iOS 7 yi beğenmeyen çok kullanıcı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @FUVV

ios 7 ile beraber bölünmüşlük artacak gibi...şu an için beğenmeyen çok ios kullanıcısı var beta 1'i

eklenen özellikler bence güzel ancak simgeler,kulalnılan renkler, kısaca tema diyelim; çoğu kişinin beğenisini kazanamadı..

Başta bölünecek, ama appstore'da "Requires iOS 7.0 or later." yazısını görmeye başlayınca millet mecbur güncelleyecek kaçarı yok.
  • bu oranlar wwdc de verilmişti
  • Milleti mecbur bırakıyorsun tabii ki ios 6 daha yüksek olacak..
  • İos 5 e geri donme serbest olsa acaba bu oranlar ne olur

• " iOS işletim sistemi sürümlerinin kullanıcılar tarafından çok hızlı bir biçimde benimsendiği bir gerçek." sanki androidde güncelleme veriyolarda biz beğenmiyoz

• iOS 7 kullanım oranına dahil olsa şu an için benim tahminim %3 olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: rainbow05

Ben %6lıkk kisimdayim desene

Aynı kısımdayız

• iOS 7'ye jailbreak çıksın o zaman görün siz beğenmeyenleri
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.