Şimdi Ara

Qualcomm, Snapdragon 200 serisine 6 yeni işlemci daha ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Qualcomm, Snapdragon 200 serisine 6 yeni işlemci daha ekledi

Snapdragon 600 ve 800 ile üst seviye akıllı telefonlarda pazar payını genişletmeyi hedefleyen Qualcomm, Snapdragon 200 ve 400 serisiyle de alt seviye akıllı telefon pazarında daha fazla pazar payı için mücadele veriyor. Firma Snapdragon 200 serisine 6 yeni işlemci daha ekledi.

Snapdragon 200 serisi 28nm fabrikasyon sürecine sahip Cortex-A5 çekirdeğini temel alan 2 ve 4 çekirdekli işlemcilerden oluşuyor. Qualcomm, yeni işlemcileri ile Çin gibi gelişmekte olan ülke pazarlarına yönelik entegre hücresel ağ yongaları sunuyor.

Yongasetlerinde 21Mbps'e kadar 3G desteği ve Çin'e yönelik TD-SCDMA hücresel ağ desteği bulunuyor. 8MP çözünürlüğe kadar arka kamera desteği, 5MP çözünürlüğe kadar ön kamera desteği, çift SIM desteği, üç SIM desteği, Adreno 302 grafik birimi, IZat lokasyon belirleme fonksiyonu, daha hızlı şarj imkanı veren Quick Charge 1.0, Android, Windows Phone ve Firefox işletim sistemlerine destek gibi özellikler mevcut. Yeni işlemciler yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek. 

• Vay be Qualcomm harbiden iyi yol katetti

• şöyle 4 cekırdeklı cortex a5 tabanlı 1 gb ramlı wvga veya qhd ıps ekranlı 500-600 TL civarı bir cihaz çıksa hic fena olmaz cok sey istedim herhalde.

• Aklıma takılan bir soruyu buradan buradan sorayım. Telefonlardaki bataryalar gerektiğinden telefondan bağımsız şarj edilebiliyorlar buna uygun aksesuarlar satılabiliyor (ikinci bataryayı şarj etmek için) Telefondaki işlemci ile hızlı şarj olma arasında işlemciye düşen görev tam olarak nedir?

Kamerayı anlıyorum, görüntü işleme performansı falan ama şarj olayı telefon kapalıyken bile olan bir şey?!

Aydınlatırsanız sevinirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Aklıma takılan bir soruyu buradan buradan sorayım. Telefonlardaki bataryalar gerektiğinden telefondan bağımsız şarj edilebiliyorlar buna uygun aksesuarlar satılabiliyor (ikinci bataryayı şarj etmek için) Telefondaki işlemci ile hızlı şarj olma arasında işlemciye düşen görev tam olarak nedir? Kamerayı anlıyorum, görüntü işleme performansı falan ama şarj olayı telefon kapalıyken bile olan bir şey?! Aydınlatırsanız sevinirim :)

hiçbir görev düşmüyor. USB den aldığı enerji işlemciye uğramadan pile gidiyor. Aynı kumanda veya kalem pilleri şarj ederkenki gibi. Tabi prijden olduğu gibi gitmiyor, direnç artıyor voltaj düşüyor vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kitmaker

quote:

Aklıma takılan bir soruyu buradan buradan sorayım. Telefonlardaki bataryalar gerektiğinden telefondan bağımsız şarj edilebiliyorlar buna uygun aksesuarlar satılabiliyor (ikinci bataryayı şarj etmek için) Telefondaki işlemci ile hızlı şarj olma arasında işlemciye düşen görev tam olarak nedir? Kamerayı anlıyorum, görüntü işleme performansı falan ama şarj olayı telefon kapalıyken bile olan bir şey?! Aydınlatırsanız sevinirim :)

hiçbir görev düşmüyor. USB den aldığı enerji işlemciye uğramadan pile gidiyor. Aynı kumanda veya kalem pilleri şarj ederkenki gibi. Tabi prijden olduğu gibi gitmiyor, direnç artıyor voltaj düşüyor vs.

Bende öyle olması gerektiği düşünüyorum ancak haberde (daha önceki başka haberlerde de) işlemciyle ilgili hızlı şarj konusuna değinilmiş.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli Aklıma takılan bir soruyu buradan buradan sorayım. Telefonlardaki bataryalar gerektiğinden telefondan bağımsız şarj edilebiliyorlar buna uygun aksesuarlar satılabiliyor (ikinci bataryayı şarj etmek için) Telefondaki işlemci ile hızlı şarj olma arasında işlemciye düşen görev tam olarak nedir? Kamerayı anlıyorum, görüntü işleme performansı falan ama şarj olayı telefon kapalıyken bile olan bir şey?! Aydınlatırsanız sevinirim :)
    Bende öyle olması gerektiği düşünüyorum ancak haberde (daha önceki başka haberlerde de) işlemciyle ilgili hızlı şarj konusuna değinilmiş.

tahminimce bu işlemcinin getirdiği bir özellik bunun kullanılmasıyla belki daha iyi bir şarj ayarlaması yapabiliyor buna bağlı daha hızlı şarj oluyordur. Bide bu şarj özelliği telefonda tam olarak işlemciden bağımsız değil kapalıyken şarj ederken şarj göstergesinin bulunduğu bir ekran açılır kısa söre içerisinde . Şu linke bir göz atarsanız belki kafanızdaki soru işaretlerini giderebilir.
    http://www.qualcomm.com/chipsets/quick-charge

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli Aklıma takılan bir soruyu buradan buradan sorayım. Telefonlardaki bataryalar gerektiğinden telefondan bağımsız şarj edilebiliyorlar buna uygun aksesuarlar satılabiliyor (ikinci bataryayı şarj etmek için) Telefondaki işlemci ile hızlı şarj olma arasında işlemciye düşen görev tam olarak nedir? Kamerayı anlıyorum, görüntü işleme performansı falan ama şarj olayı telefon kapalıyken bile olan bir şey?! Aydınlatırsanız sevinirim :)

hayir o kadar basit degil. en azindan li-ion bataryada. sarjin her asamasinda farkli voltajlar uygulanmasi gerekiyor ve asiri sarj edilmeden akimin kesilmesi gerekiyor. yoksa batarya patliyabilir. maksimum verimlilikle guvenli sarj icin gelistirilmis karmasik matematik formuller ve algoritmalar mevcut. sarj cihazinda bu algoritmalara gore akimi kontrol edecek basitde olsa bir chip kontrolu sart. telefonda bu isi muhtemelen islemci gerceklestirdigi icin qualcom bunun altini cizmis. oyle basit iste degildir. bu konu uzerine cok ciddi akademik calismalar yapiyor. hatta appleda sadece bu algoritmalar uzerine calisan uzakdan tanidigim turk muhendislerde var. iyi bir algoritma bataryanin gucunu ve omrunu ciddi sekilde artirabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 21 Haziran 2013; 13:15:48 >

• Ne kadar çok okadar fazla kişiye hitap eder.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.