Şimdi Ara

Coloud The Pop İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
8.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11 Haziran Salı günü D&R İnternet mağazasından sipariş verdiğim Coloud The Pop Transition Blue kulaklığım 20 Haziran Perşembe elime ulaştı ve açtığım gibi hemen testlere başladım ve tabi ki bu kulaklığın incelemesinin bulunmadığı forumuma bu incelemeyi yazmayı kendime borç bildim.

Gelecekte okuyacaklar için not düşeyim: Ürünü indirimle 34TL'ye aldım, normalde fiyatı 70TL idi. Satış miktarları sanıyorum düşük çünkü kimsede görmedim bu kulaklığı ve hiçbir yerde incelemesini de bulamadım o yüzden satan gördüğüm tek firma Satürn de artık satmıyor.

Satın almak isteyenler için arama linki:http://www.dr.com.tr/Catalog/Products/Search?productName=Coloud%20Pop&categoryId=0

Transition ile Block arasında sadece renk farkı var, aynı rengin başka tonları kullanıldığında Transition, farklı renkler bir arada kullanılıyorssa Block oluyor ismi. Performansta bir fark olduğunu belirtmiyor kendi sitesinde.

Kendi sitesi için:http://www.coloud.com/pop#intro

Kulaklık inceleme esnasında kulağımda olduğu için temsili olarakhttp://www.coloud.com/pop#blues buradan bakabilirsiniz.

Testte kullanılan müzik çalar: iPhone 5
    Ekolayzır: Kullanılmıyor (Ekolayzırın kulaklığın önünde bir filtre olduğuna ve kulaklığın gerçek karakterini yansıtmasına engel olduğunu düşünmüşümdür her zaman)

Dinlediğim müzik türü: Metal / Rock'n Roll / R&B / Blues / Rock

Hemen temel hatlarıyla değerlendirmeye başlayalım:

-Açık akustik kasa yapısı sezdim dışarıya ses gitmesin isteyenler olursa son sese dayanabilirlerse cızırtı gidecektir.

-Sahne genişliği tatmin edici: Yavuz Çetin - Yaşamak İstemem şarkısında Bateri seti tam ortadayken ritm gitar sağ kulağımda solo gitar sol kulağımdaydı hepsinin yerini hissettim rahatlıkla.

-Bass tonları: iPhone'ların kulak içi kulaklıklarda tiz baskın çalıştığı çoğu kişi tarafından test edilen ve görülen bir şeydir. Misal Creative EP-630 varken 5800'da basstan bassa koşarken iPhone 5'de kulaklarım tiz'den heba olmuştu. Bu tiz baskın ses yapısına rağmen kulaklık tüm bass tonlarını yerli yerinde gayet tatlı ve hiçbir şekilde geride kalmadan rahatlıkla belli ediyor, kafayı ağırtan bir ağırlık da söz konusu değil basslarda. Tam olması gerektiği gibi. Skrillex'i dinlerken bassların geride kaldığını hissettim sadece bu da biraz üzdü açıkcası, sabahları yüksek bass tonları hoşuma gidiyordu Tabi bunu da kulaklığın temel mantıkta mid ağırlıklı bir kulaklık oluşuna bağlayabiliriz.

-Midler: Kulaklık temel mantıkta mid ağırlıklı bir kulaklık olarak tanıtılıyor, sitesinde özellikler kısmında ekolayzır görseline bakarsanız bunu anlayacaksınız. Test etmem sonucunda her ne kadar henüz 1 saat bile olmuş olsa da Bas ve Tizleri silmeden midleri yani daha açık şekilde söylemek gerekirse, vokalleri aşırı olmadan tam olması gerektiği kadar önde rahatlıkla duyuyoruz.

-Tiz tonları: En çok dikkat ettiğim noktaya işte geldik, tizlerin kulak hırpalasından kesinlikle nefret ederim ve "bu kulaklık bir harika dostum!"

Özet olarak toplamak gerekirse: Fiyatına karşılık verdiği performans dudak ısırttıracak türden bir kulaklık, karışmayı önleyen flat kablosu, mikrofon ve kontrol butonu ile bu fiyat seviyesinde bulunması çok zor bir ürün ses kontrol düğmesi de olsa tadından yenmezmiş Kontrol butonu iPhone ile tam uyumlu tıklama özellikleri çalışıyor. Bağlantı noktasının garip yapısı hiç hoşuma gitmedi fakat bu kadar uzun bağlantı yeri yapılmasının sebebi kabloyu toplamak gibi bir pratik amaca hizmet içinmiş, yine takdir ediyorum.

Aldığımdan beri Maroon 5 / Yavuz Çetin / Led Zeppelin / Metallica / Duman / Skrillex / Steve Vai dinledim ve hepsinde nasıl başardı bilemedim beni kendine bağlayan bir performans sergiledi. Takdir edersiniz ki alalı daha 1 saat oldu fazla da şey deneyemedim :)

Sormak istediğiniz her türlü soruya açığım, okuduğunuz için teşekkür ederim. Eklemek istediğim bir şeyler olursa tekrar bu konuya eklerim

Fotoğraflar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoWLoadinG -- 20 Haziran 2013; 22:47:04 >

• İnceleme için teşekkürler. Almak isteyene fikir verecektir.
    Ancak fotoğraf eklerseniz daha zengin olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

Aldığımdan beri Maroon 5/ Yavuz Çetin / Led Zeppelin / Metallica / Duman / Skrillex / Steve Vai dinledim ve hepsinde nasıl başardı bilemedim beni kendine bağlayan bir performans sergiledi.

Kalınla çizdiğim şarkıcıları ve o tarzdaki şarkıları ben de dinliyorum.
    Bende de iPhone 4S var. Biliyorsun hemen hemen aynılar 5 ile.

Yalnız ben eskiden CX200 kullanıyordum. Bassları hadi iyi güzeldi de, tizlere gelince birçok kulaklık gibi batırıyordu. Skrillex'te filan sadece tizden dolayı sesi açamıyordun kulağı tırmalıyordu resmen.
    EarPod'lara geçtim geçeli bu sorun kalktı ortadan neyse ki.

Sence bu kulaklıkta da Cx200'deki gibi tiz seslerde çatlama ve kulak tırmalaması gibi bir şey yaşar mıyım ? Bunun cevabı gerçekten çok önemli. Kendi kulaklığın diye fazladan övme lütfen gerçeği söyle. Çünkü bunu yaşarsam para bildiğin boşa gidecek ve kulaklıktan soğuyacağım.

Cevabını bekliyorum. Bir de Control Talk'la ilgili kısa ve kolay bir sorum var onu da sonra sorayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

Aldığımdan beri Maroon 5/ Yavuz Çetin / Led Zeppelin / Metallica / Duman / Skrillex / Steve Vai dinledim ve hepsinde nasıl başardı bilemedim beni kendine bağlayan bir performans sergiledi.

Kalınla çizdiğim şarkıcıları ve o tarzdaki şarkıları ben de dinliyorum.
    Bende de iPhone 4S var. Biliyorsun hemen hemen aynılar 5 ile.

Yalnız ben eskiden CX200 kullanıyordum. Bassları hadi iyi güzeldi de, tizlere gelince birçok kulaklık gibi batırıyordu. Skrillex'te filan sadece tizden dolayı sesi açamıyordun kulağı tırmalıyordu resmen.
    EarPod'lara geçtim geçeli bu sorun kalktı ortadan neyse ki.

Sence bu kulaklıkta da Cx200'deki gibi tiz seslerde çatlama ve kulak tırmalaması gibi bir şey yaşar mıyım ? Bunun cevabı gerçekten çok önemli. Kendi kulaklığın diye fazladan övme lütfen gerçeği söyle. Çünkü bunu yaşarsam para bildiğin boşa gidecek ve kulaklıktan soğuyacağım.

Cevabını bekliyorum. Bir de Control Talk'la ilgili kısa ve kolay bir sorum var onu da sonra sorayım

Öncelikle CX200 kullanmadığımı belirtmek isterim ne tür bir tiz yapısına sahip bilmiyorum, şimdi sen sorunca tekrardan denedim yanlış bilgi vermemek adına: Öncelikle ikimizin kulak yapıları birbirinden kesinlikle farklıdır, müzik çalardaki ses seviyesi kırmızı çubuğa girdiğinde tizler patlamasa da rahatsız ediyor, açıkcası o seviyede ben dinleyemiyorum bu da sebep oluyor olabilir, Earpodlar varken de sarı noktadan öteye geçmiyordum. Dupstep türünde basslar yoğunken en azından ben daha çok zevk alıyorum, bu kulaklıklarla dupstep'te çok yoğun bir bas alamadım bunu incelememde de belirtmiştim.

iPhone 4S'in ses karakteri farklıysa bu sizi üzebilir belki, sonuçta birebir aynı karaktere sahip değil iki cihazın ses yapısı.

Kendi kulaklığım diye övmem, sonuçta 400$'a JVC almadım 34TL'ye Coloud aldım sadece.

Tabiki sen yinede denemediğin için içinde sürekli bir şüphe olacaktır, seni anlıyorum çünkü ben de aynı şekilde düşünüyorum hep, "Alırsam ve beğenmezsem boşa gidicek para" şeklinde ama bu sefer riske girdim memnun kaldım. Dupstepte beklediğini alamazsın belki ama Maroon 5 ve Duman'ı gayet zevk alarak dinliyorum.

Control Talk ile ilgili sorunuzu bekliyorum

quote:

Orijinalden alıntı: Mair

İnceleme için teşekkürler. Almak isteyene fikir verecektir.
    Ancak fotoğraf eklerseniz daha zengin olacaktır.

Fotoğraflar eklendi öneri için teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoWLoadinG -- 20 Haziran 2013; 22:50:01 >

• NoWLoadinG kullanıcısına yanıt
    Uzunca cevapladığınız için teşekkürler.
    Şuan biraz sıkışığım. En yakın zamanda sadece denemek için bile olsa almayı düşünüyorum.

Şimdi sorumu sorayım:
    Biliyorsun Earpod'larda 3 tuş var. Bu kulaklığın da mikrofon kısmında 3 tuş mu var ya da 2 ?
    Eğer 2 ya da 3 tuş varsa, ses açma kısma ve sonraki şarkıya geçme işlemi yapabiliyor muyuz ?

Earpod'da zaten ses kontrol tuşu var. Orta tuşa 2 kez basınca sonraki, 3 kez basınca önceki şarkıya gidiyor. Eğer bu özellik varsa benim için süper olur.
  • Bunda sadece 1 tuş var ses açıp kapatma tuşları yok. Tek tuşun işlevleri earpoddaki ile aynı tık sayıları ile durdurma ilerletme sonraki şarkı önceki şarkı ve çağrı cevaplama özellikleri var artı bir de mikrofon var tuşun altında o kadar.
    Teşekkürler. Ses kontrolü olmaması kötüymüş. Ama şarkı geçişleri iş görür.

Dediğim gibi en kısa sürede alıp denemek istiyorum. İlginiz için teşekkürler, iyi akşamlar
  • Ben teşekkür ederim konuya ilgin için, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    peki farklı renklerde bulabilirmiyiz s3 için kullanmak isityorum beyaz veya kırmızı seçenekleri var mı
  • http://www.dr.com.tr/Elektronik/Coloud-Pop-Blocks-Control-Talk-IE-ZD4090648-Kulakici-Kulaklik-Beyaz-Kirmizi//Ev-Elektronigi/Kulaklik-Mikrofon/urunno=0000000414189

Direk olarak istediğin iki renk burada

Yalnız S3 destekler mi bilmiyorum, Sony Ericsson Arc'da denedik uyumsuz aksesuar hatası verdi ve çalışmadı. S3 ile S3 mini aynı ses bordunu kullanıyorsa yarın deneyebilirim, doğrudan S3 deneyebileceğim bir imkan şu an için yok.

sağolun denerseniz sevinirim yarın zaten darty'ye gidiyorum.
  • lumia serisi ile uyumlu udur acaba? malum nokia pop kncok ve boom modellerini için anlaşma yaptı marka ile ama çıkması eylül sonunu bulur, uyumluluk sorunu yok bende almak isterim, mevcut kulaklığım pert olmuş durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

lumia serisi ile uyumlu udur acaba? malum nokia pop kncok ve boom modellerini için anlaşma yaptı marka ile ama çıkması eylül sonunu bulur, uyumluluk sorunu yok bende almak isterim, mevcut kulaklığım pert olmuş durumda

Malesef Lumia'lar hakkında bir fikre sahip değilim. Fakat ayrı ürün çıkaracaklarsa uyumluluk sorunu olabileceğini düşünüyorum. Yine de eğer bulursam bir lumia ürünü denerim.
    fırsat bulup denerseniz memnun kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

lumia serisi ile uyumlu udur acaba? malum nokia pop kncok ve boom modellerini için anlaşma yaptı marka ile ama çıkması eylül sonunu bulur, uyumluluk sorunu yok bende almak isterim, mevcut kulaklığım pert olmuş durumda

Lumia 520im ile kullaniyorum pop'u herhangi bir sikinti yok. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim buradaki D&R'da bulursam alacağım.
    Şu anda Earpod'larla iPad 3'ten Duman dinliyorum gaza geldim alıcam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Bizim buradaki D&R'da bulursam alacağım.
    Şu anda Earpod'larla iPad 3'ten Duman dinliyorum gaza geldim alıcam

Kulaklığı ben elden sadece 1 tane D&R de görmüştüm ama hangisi hatırlamıyorum.

Kulaklığı bunca zaman kullanırken şunları farkettim, kulaklığın R kulağını L takınca yani ters takınca kulağa çok daha iyi oturuyor, orta boy başlıklardan birini kaybedince Creative EP-630'un başlıkları taktım bass tonları daha bir arttı, ekolayzır ayarını da bass arttırıcıya alınca tadından yenmez oldu öyle böyle değil

• Evet silikon boyutuna göre bass ve hatta karakter değişiyor.
    Eskiden DH'de bir arkadaş incelemesinde şöyle bir şey anlatmıştı:
    Ufak boylarla normal ses alırken, silikonları orta ve büyüğe getirdikçe bass seviyesinde artış ve dış ortam izolasyonunda artış farketmiş. Yani sadece ses değil dışarıya ses verme-almayı da etkiliyor.

Bence bu kulaklık 35 liraya daha iyi EP'den. Hem bolca renk seçeneği var.
    Eğer burada bulursam alırım (K.Çekmece Arena Park D&R)
    Yoksa da ya sol tarafı bozulan Cx200'ümü ikinci kez aynı nedenden servise veririm,
    ya da haftaiçi Bimeks'ten 10 liraya Section 8 alırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ankarada nerde bulabilirim hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiseUpp

ankarada nerde bulabilirim hocam ?

D&Rlarda var hocam Tunalı d&r da bugün gördüm tüm renkleri var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.