Şimdi Ara

NASA, 1.3 milyar piksellik Mars fotoğrafı yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• NASA, 1.3 milyar piksellik Mars fotoğrafı yayınladı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Mars yüzeyine yolladığı Curiosity isimli aracı üzerinde bulunan 3 kamerayla farklı günlerde çektiği ve 900 farklı kareden oluşturulan 1.3 milyar piksellik fotoğrafı resmi sitesi üzerinde yayınladı.

Silindirik ve panoramik olmak üzere iki farklı şekilde izlenebilen fotoğraf,  Mars üzerinde üretilmiş 1 milyar piksel üzeri ilk fotoğraf olma özelliğini de taşıyor. İnteraktif olarak 360 derece kontrol edilebilen, yakınlaşma yapılabilen ve iki farklı renk seçeneği arasında tercih yapılabilen görsel, Kızıl Gezegen'in ayrıntıları gözler önüne seriyor.

NASA tarafından yayınlanan 1.3 milyar piksellik fotoğrafa buradan ulaşabilirsiniz. 

• burdan arsa satın alabılıyormuyuz ?

• orada yaşamak isterdim tertemiz insan eli değmemiş

• Su buldular mı Mars'ta ? Ben biraz geriden geliyorum. :)

• Kotalılar girmeyin hayatınız kayar.
  • Etrafta nemli topraklar var gibi gözüküyor ya da ben yanlış görüyorum.
  • Önce insan gönderebilsinler sonra satarlar sen meraklanma :)

• Bir şey buldum beyler.

NASA, 1.3 milyar piksellik Mars fotoğrafı yayınladı
  • Mars deyince insan çok çok farklı şeyler bekliyor ama kurak toprak işte, bizim dünyayı anımsattı.

• Simage yapin kardesim sayfa kasiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok net değil gibi :D

• Sistem gereksinimlerini yazmamışlar.

• Yok artık crysis :D

• Grafik işlemciler nVidia'dan.. NASA'nın bu konuda nVidia şirketinden destek aldığı biliniyor.. Yoksa ne demek 1.3 milyar piksel..
  • Bi Nokia değil!! Tırt yani :-))

• Bu fotoğraflar birleştirilerek oluşturuluyor değil mi?

AX yazan bir taş var ilginç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pençe_ -- 20 Haziran 2013; 16:04:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcholicha

burdan arsa satın alabılıyormuyuz ?

Aslında dünya dışı gezegenler tüm insanlığın malı, ama geçen sene hükümet dünya dışı gezegenlerden hak talep etmiyoruz diye imza verdi.
    Muhtemelen gelecekte dünya yaşanamaz bir yer olduğunda para verip almak zorunda kalacağız, yada satmayacakları için hiç alamayacağız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 20 Haziran 2013; 16:28:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

quote:

Orijinalden alıntı: alcholicha

burdan arsa satın alabılıyormuyuz ?

Aslında dünya dışı gezegenler tüm insanlığın malı, ama geçen sene hükümet dünya dışı gezegenlerden hak talep etmiyoruz diye imza verdi.
    Muhtemelen gelecekte dünya yaşanamaz bir yer olduğunda para verip almak zorunda kalacağız, yada satmayacakları için hiç alamayacağız...

uzayda devletler hak idda edemiyor .sıradan insanlar değil.mesela ay da arazi satısı var.pek çok ünlü isimde araiz almış. ne kadar mantıklı bilmiyorum açıkçası ama var işte

• 156MB iniyor şuan :D

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.