Şimdi Ara

SAMSUNG NX300 HAKKINDA !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
16.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen gün bir mağazada Samsung NX300 aynasız fotoğraf makinasına gördüm. Daha doğrusu TV de reklamı gördüğüm için merak ettiğim için detaylı baktım. Cihaz çok güzel görünüyor siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Kullanan yada inceleyen var mı?? 20.3 Mp. ve 109 odak noktası varmış. 3D lens ilede 3 boyutlu video kayıt yapılabiliyormuş. Deneyen yada inceleyen arkdaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman01 -- 19 Haziran 2013; 23:29:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman01

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen gün bir mağazada Samsung NX300 aynasız fotoğraf makinasına gördüm. Daha doğrusu TV de reklamı gördüğüm için merak ettiğim için detaylı baktım. Cihaz çok güzel görünüyor siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Kullanan yada inceleyen var mı?? 20.3 Mp. ve 109 odak noktası varmış. 3D lens ilede 3 boyutlu video kayıt yapılabiliyormuş. Deneyen yada inceleyen arkdaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben de NX kullanıcısıyım(NX1000). NX sistemini yakından takip ediyorum, NX300 yurtdışı ciddi inceleme sitelerinde çok beğenilen bir model şu anda. Alabileceğiniz en iyi aynasız makinelerden biridir. Ancak Tr'de çok yüksek bir fiyattan satılmakta ve yanında gelen 18-55mm lens ile 3 boyutlu çekim olanağı yok, o özelliğini kullanabilmek için 45mm 2D/3D lensi de ayrıca almanız gerekir

• Teşekkür ederim bilgilendirme için :) Aklıma koydum NX300' ü alacağım. Artık Aynalı fotoğraf makinesinin ağırlığından kurtulmanın zamanı geldi :)))
  • quote:

Teşekkür ederim bilgilendirme için :) Aklıma koydum NX300' ü alacağım. Artık Aynalı fotoğraf makinesinin ağırlığından kurtulmanın zamanı geldi :)))

Turkiye fiyati cok pahali. Bence Nx300 yerine Nex serilerine bakin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkür ederim bilgilendirme için :) Aklıma koydum NX300' ü alacağım. Artık Aynalı fotoğraf makinesinin ağırlığından kurtulmanın zamanı geldi :)))

cok pahalı fiyatı var.sony nex serisine bakın..

hatta lens ile uğraşmak istemiyorum.cihazı rahatça taşıyabileyim diyorsanız sony rx100 e bakın.20 mp ve 1 inn sensoru var. cebinizde bile rahatça taşırsınız.çok da kaliteli çekiyor öyle kompkalar gibi dandik bir görüntü kalitesi yok.

örnek fotolara bakabilirsiniz
    http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/sony-cyber-shot-dsc-rx100-review-samples

cihaz bu

• 1/6000 estantane hızı, 100-25600 ISO , APS-C CMOS Sensör, 105 Netleme Noktası, 20.3 Mp... Bu özellikler gerçekten aynasız makina için çok tatminkar. Smart özelliği benim için vazgeçilmez bir olay. Her yaşadığım anı ölümsüzleştirip anında facebook'ta paylaşıyorum. O Yüzden kesinlikle tek tercihim Samsung NX300. Biraz fiyat yüksek olabilir ama bunu şöyle düşünüyorum BMW'de araba , volkswagen'de araba. Aynı donanıma sahip ama BMW biraz daha palahı gibi düşün. Temsili örnek :) NX300 şuan piayda 2.299 Tl civarında eğer kredi kartım müsait değilse NX1000 alırım çift lensli olandan. Bakalım Hayırlısı. :) Yorumlarınızı bekliyorum
  • quote:

1/6000 estantane hızı, 100-25600 ISO , APS-C CMOS Sensör, 105 Netleme Noktası, 20.3 Mp... Bu özellikler gerçekten aynasız makina için çok tatminkar. Smart özelliği benim için vazgeçilmez bir olay. Her yaşadığım anı ölümsüzleştirip anında facebook'ta paylaşıyorum. O Yüzden kesinlikle tek tercihim Samsung NX300. Biraz fiyat yüksek olabilir ama bunu şöyle düşünüyorum BMW'de araba , volkswagen'de araba. Aynı donanıma sahip ama BMW biraz daha palahı gibi düşün. Temsili örnek :) NX300 şuan piayda 2.299 Tl civarında eğer kredi kartım müsait değilse NX1000 alırım çift lensli olandan. Bakalım Hayırlısı. :) Yorumlarınızı bekliyorum

NX1000 ile NX300 arasında çok fark var bilginize, ha ben NX1000'den çok memnunum (RAW çekiyorum, JPEG çok başarılı değil) ama şu anda alacak olsam kesinlikle NX300 alırdım, mümkünse yurtdışına çıkan bir tanıdığa sipariş vermek en mantıklısı

Bu arada 2 gün önce bir alışveriş merkezindeki Samsung bayisine girdim lens sorayım dedim, makineler tamam ama Samsung TR lens getirmiyor, böyle salakça birşey olabilir mi? Hem lensi değişebilen makine getirip satacaksın, hem aksesuarları getirmeyeceksin insanları yurtdışına ya da Hayyam gibi yerlere mecbur edeceksin Bu arada NX300+45mm 2D/3D lens setine 2800TL dedi yuhh dedim çıktım, o ne fiyat arkadaş...

• Arkadaşlar bu gün itibari ile Nx300 almış bulunmaktayım.
    Her türlü soru ve merak ettiğiniz konu için yardımcı olabilirim.İlk fırsatta gece çekimi makro vs fotolarını paylaşıyor olacağım.
  • öncelikle hayırlı olsun ayrıca takipteyiz.

ilk soru benden olsun...

video esnasında foto ceekbiliyor mu?

çekiyorsa örnek koyabilir misin.rx100 ün video kaydı sorasında çektiği fotolar kaliteli değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 1 Temmuz 2013; 16:00:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: papik

Arkadaşlar bu gün itibari ile Nx300 almış bulunmaktayım.
    Her türlü soru ve merak ettiğiniz konu için yardımcı olabilirim.İlk fırsatta gece çekimi makro vs fotolarını paylaşıyor olacağım.

Hayırlı olsun Şu konu başlığına yorumlarınız bekliyoruz;

http://forum.donanimhaber.com/m_70157069/tm.htm
  • the_rion80 kullanıcısına yanıt
    Hangi mağaza yada bayiye gittin bilmiyorum ama ben araştırdım Samsung Bayide olmazsa bile sipariş işe getitrirebiliyorsun. 16 mm, 20 mm, 30 mm, 85 mm, 45mm(3D), 50-200MM, 18-55MM 20-50MM, ....... Hatta exxtra tepe flaşı bile var. Eğer bulumazsan bana bildir sana yardımcı olurum.
  • quote:

Hangi mağaza yada bayiye gittin bilmiyorum ama ben araştırdım Samsung Bayide olmazsa bile sipariş işe getitrirebiliyorsun. 16 mm, 20 mm, 30 mm, 85 mm, 45mm(3D), 50-200MM, 18-55MM 20-50MM, ....... Hatta exxtra tepe flaşı bile var. Eğer bulumazsan bana bildir sana yardımcı olurum.

Sağol dostum, Ataşehir Brandium'daki Samsung getirmediklerini söyledi. Ben zaten her türlü o lensleri temin edebilirim (internet, hayyam, yurtdışı vs.) ama bayiden alışveriş yapmayı isteyen birisi için çok sıkıntılı bir durum
  • yaklaşık bir ay oluyo bi arkadaşım aldı, almanya media markt ten akraba ile geldi. 18-55 lens ile 1600 tl. imkan varsa yurt dışından getirtin gurbetçi sezonu açıldı ne de olsa
  • Abi nerden alırsan al NX300 king cihaz yaaa :)
  • tamamen amatör fotoğraflarım :) bence güzeller en azından şimdilik bei tatmin ediyo bu kareler, sizi bilmem..

• Bişey sormak istiyorum, bu kediciği karanlık ortamda tripod kullanarak uzun pozlama ile çektiğimde çok kötü çıkıyor. Kedi kıpırdamıştır desek yer ve basamağın duvarı da kötü görünüyor. İso ayarını düşük ve yüksek denedim yine olmadı. Flaş ile çok net görünüyor. yardıımm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: talk_an

Bişey sormak istiyorum, bu kediciği karanlık ortamda tripod kullanarak uzun pozlama ile çektiğimde çok kötü çıkıyor. Kedi kıpırdamıştır desek yer ve basamağın duvarı da kötü görünüyor. İso ayarını düşük ve yüksek denedim yine olmadı. Flaş ile çok net görünüyor. yardıımm...

iso 3200 deyken 10 sn pozlamıssın. uzun pozlama da iso yu arttırmana gerek yok.iso 100 yap yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: talk_an

Bişey sormak istiyorum, bu kediciği karanlık ortamda tripod kullanarak uzun pozlama ile çektiğimde çok kötü çıkıyor. Kedi kıpırdamıştır desek yer ve basamağın duvarı da kötü görünüyor. İso ayarını düşük ve yüksek denedim yine olmadı. Flaş ile çok net görünüyor. yardıımm...

Bir de tripodlu çekimlerde OIS'i kapatmalısın, bulanıklığa sebep olabilir...

• Samsung NX1000 modelinide tavsiye ederim. Samsung NX1000 fiyatı ve özellikleri bakımından tercih edilebilir.

20,3 MP APS-C Sensörü
    NX Sistemi için özelleştirilen, yepyeni, profesyonel düzeyde 20,3 MP APS-C CMOS Sensörü herhangi bir birinci sınıf DSLR’a rakip olabilecek resimler üretiyor. Her bir pikselin geniş bir sensör alanı var ve daha fazla ışık alarak düşük bozulma düzeyleri, yüksek dinamik alan ve doğru renk farklılaşmasını güvenceye alıyor. Daha yüksek duyarlılık düşük ışık durumlarında tanesellik ya da başka bozulmalar olmadan çekim yapabilmenizi sağlıyor. Yeni sensör aynı zamanda Full HD video çıkış yetenekleri de sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digital_man -- 10 Temmuz 2013; 14:23:40 >

• NX300 'ün tv lerde reklamını görmüşsünüzdür. https://www.youtube.com/watch?v=vX2NhQ36QlE

Usain Bolt'dan bile daha hızlı bir fotoğraf makinası diyorlar. Ayrıca odaklaması harika. Ekranı multi touch. :) Fiyatta şuan inmiş. 2.299 Tl den satılıyor artık :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.