Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2806. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56.567
Cevap
334
Favori
3.370.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28042805280628072808
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aktepe

Telpa 50 Liraya satıyor orijinal pili. Bu adresten bakabilirsiniz fiyatlara.

afedersinizde o fiyat ney öle olsa olsa 20 tl olur be batarya
  • Aktepe kullanıcısına yanıt
    Peki internet üzerinden alım yapabiliyor muyuz, Yoksa Telpa bayiilerine mi gitmek gerekiyor?
  • telefon hiç bir şekilde titremiyor, sorunu nedir? motoru mu gitmiştir ? masrafı ne olur?
  • Anil.K kullanıcısına yanıt
    Ben de bilmiyorum, telefon veya mesajla sormak lâzım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aktepe kullanıcısına yanıt
    Benim mikrofon bozulmuştu 90 lira istediler kalsın dedim. Sonra kadıköy'de 20 liraya yaptırmıştım.

Bu arada cihazı ekranında o lekeler çıkmadan ve şarj soketi bozulmadan kullanabilen biri var mı merak ediyorum
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Hocam ekranda piksel lekelenme olayı oldu mu veya şarj soketi ne durumda ? Birde hafıza kartının durumu ne alemde hızı azaldı mı ? Benim son zamanlar hafıza kartı baya yavaşlamıştı yandex navigasyonun açılması 20-30 saniye sürüyordu
  • lovekrand kullanıcısına yanıt
    Sarj soketim sapasaglam,hic islem gormedi

Ekranda olu piksel yok ve bulutlanma yok,sol altta sararma var

Hafiza karti benimde yavasladi sanirim

A1SdBench ile test yaptim baya dusuk hizlar cikti,halbuki kart Toshiba Class 10 Uhs-1 di

Yani hafiza karti hizi disinda hicbir sorunum yok,oda herhangi bir performans kaybi seklinde karsima cikmadi
    Meraktan test yaptim,baya dusuk cikti hiz.Yoksa 1080p film,oyun,flac muzik vs hicbir takilma olmadan oynatiyor😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovekrand
    Benim mikrofon bozulmuştu 90 lira istediler kalsın dedim. Sonra kadıköy'de 20 liraya yaptırmıştım.
    Bu arada cihazı ekranında o lekeler çıkmadan ve şarj soketi bozulmadan kullanabilen biri var mı merak ediyorum

Benim 4GB Discovery'nin şarj bağlantı yeri hiç sıkıntı yapmadı iki seneyi aşkın zamandır. Kablo ile bilgisayara taktığımda hem telefon, hem de hafıza kartı görülebiliyordu. Ekranda açık zeminde görülen hafif beyaz lekeler bende de vardı ama hiç aldırmıyordum ona zaten.

Asıl sıkıntı geçenlerde parlak güneş altında arabanın ön camında siyah silikon kılıf içinde Yandex navigasyon olarak kullanıyordum. Yaklaşık yarım saat sonra aşırı ısınma yüzünden kapanması gerektiğine dair daha önce hiç görmediğim bir mesaj defalarca geldi. Ertelesem de tekrar geliyordu.

Sonunda telefonu kapağını açıp aşağıya gölgeye indirmek zorunda kaldım. Bu olaydan birkaç gün sonra telefon sapıttı. Hafıza kartını görmemeye, uygulamaları açmamaya başladı. Daha sonra telefon arama, mesaj ve Whatsapp çalışmamaya başladı.

Benim tahminim ne olduysa aşırı ısınmadan oldu. Şimdi telefonu neredeyse kullanamıyorum. Yeni bir telefon almayı düşünüyordum zaten. Alınca bunun da ana kartını serviste 16GB ile değiştirmeyi düşünüyorum. Hem fazla yer sıkıntısı olmaz hem de benim telefondan pek şikâyetim yoktu son günlere kadar.
  • Arkadaşlar merhabalar...
    Benim telefona format atayım diyorum. Fabrika ayarlarına geri döndüreyim istiyorum. Çünkü ara ara donmalar, ekranı açmak için tuşa bastığımda geç açılmalar başladı. Yani telefon hissedilir derece de ağırlaştı desem yeridir. Fakat telefon hafızasında ki foto vb bilgileri nasıl pc ye atabilirim en kolay şekilde ? Telefonu pc ye bağladım ve içindeki klasörleri biraz didikledim. Fakat tam yapamadım açıkçası. Bazı klasörler de bazı fotoları buldum fakat onları kopyala yapıştır yöntemiyle mi almam gerek, yoksa başka bir yolu mu var bilemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRaVeYaRD16

20-21 aydır kullanıyorum. 4 defa düşürdüm telefonu hala sağlam. Çok nadiren telefon kitleniyor 1-2 gün kullanamıyorum. 9999 ping yemiş gibi geç algılıyor her şeyi Ekran falan kararıyor. Çok nadir yapıyor ama kullanamıyorum 1-2 gün

Bir de şarj kalibrasyonu bozuk. Bazen % 50 civarındayken telefonu baştan başlatıyorum. Şarj %15-20'ye düşüyor

Çözümü bilen varsa iyi olur

Bunlar dışında her şeyi istediğim gibi kullanıyorum. Sosyal medya, clash of clans, müzik vb. yetiyor bana

şarjı doğru göstermesini istiyorsan şarj tamamen bitince şarja tak %30 üzerindeyken şarj edince şarj değerini yanlış gösteriyor şarj olurken %70 lerden birden %100 e çıkıyor ben şarj %10 olunca şarj ediyorum
  • Hafiza karti hizi boyle cikiyor

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 9 Mayıs 2016; 21:43:55 >
  • Kuzenım telefona root atmış ama root attıkdan sonra telefon açılış ekranın da kalıyor daha açılmıyor.Nasıl düzelir ? (Umarım yanlış yere yazmamışımdır.)
     *** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***
  • Mk96 M kullanıcısına yanıt
    http://www.generalmobile.com.tr/kitkat15/

Sayfanın altından telefonunuza uygun olanı indirip kurabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mozden M kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun ama bu sitenin verdiği tüm linkler ölmüş.Acaba başka alternatif var mı ?
  • pittech bu sefer tamamen kapandi heralde. akibetini bilen var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mk96

Çok sağolun ama bu sitenin verdiği tüm linkler ölmüş.Acaba başka alternatif var mı ?
    quote:

Orijinalden alynty: Mk96

Çok sa?olun ama bu sitenin verdi?i tüm linkler ölmü?.Acaba ba?ka alternatif var my ?

Cihazynyz 16 GB my, 4 GB my?
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Cihazım 16 GB.
  • Arkadaşlar bir süredir play storedan 3g açıkken birşey indiremiyorum, wifi da sıkıntı yok ama iniyor. 3g ayarlarımdamı bir sıkıntı var acaba (hattımı tt ye geçirdim sanırım ondan sonra oldu), fakat 3g de nete girebiliyorum, yani neti kullanan diğer herşeyi yapabiliyorum. Var mı bilen duyan, çözümü olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mk96

Kuzenım telefona root atmış ama root attıkdan sonra telefon açılış ekranın da kalıyor daha açılmıyor.Nasıl düzelir ? (Umarım yanlış yere yazmamışımdır.)

Aşağıdaki dosyayı indirin;

https://docs.google.com/uc?id=0B3U72O5ZZ8z-ZF92QVFGVUh1RGM&export=download

İndirdiğiniz dosyayı hafıza kartına atın, ardından telefona bağlayın.

Telefonu ses arttırma tuşuna basılı tutarak açın. Recovery ekranı gelecek, burdan ses tuşları ile "apply update from sdcard" bölümüne gelin ve güç tuşuna bir kere basın. Çıkan listeden indirdiğiniz dosyaya gelin ve güç tuşuna basın.

Yükleme çok uzun sürebilir. Yükleme bittikten telefon yeniden başlamaz ise reboot system now'un üzerine gelin ve güç tuşuna bir kere basın.
  • 
Sayfa: önceki 28042805280628072808
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.