Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2764. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56.567
Cevap
334
Favori
3.370.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27622763276427652766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mhmtsd

Ekranın alt tarafında ve sağ tarafta sararmalar var telefonu garantiye göndereceğim daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldumu

Aynı durum bende de söz konusu. sağ ve sol alt köşe sararmış durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinsanityx

quote:

Ekranın alt tarafında ve sağ tarafta sararmalar var telefonu garantiye göndereceğim daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldumu

Ben garantiye göndericem telefonu garantisi devam ediyor.Bakalım ne olucak gelince editlerim mesajı.
  • quote:

quote:

quote:

Ben garantiye göndericem telefonu garantisi devam ediyor.Bakalım ne olucak gelince editlerim mesajı.

Faturaya bakmam lazım benimkide dolmamış olabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Faturaya bakmam lazım benimkide dolmamış olabilir.

3 ay kalmış bitmesine benimkininde.Dün saat 4 gibi kargoya verdim bugün sabah mesaj geldi ürününüz servise ulaşmıştır işlemleri yapılıyor diyor.
  • karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    maalesef geri göndermekten başka şansınız yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loser. -- 2 Eylül 2015; 19:00:52 >
  • Loser. kullanıcısına yanıt
    Gönderdim üstad. Bugün gelecek inşallah. Bu arada hanımın discovery si de aynı zamanda tamir olmuştu dün baktım ekrana en az 7-8 adet ölü piksel , servisten önce bir tane bile yoktu... Bugün de onu göndereceğim . İnşallah geldikten sonra dikiş tutarlar...
    tabi geri gönderin içine not yazın iyice kontrol et diye, bende daha önce 2 defa ölü pixel 1 defada beyaz nokta için gönderdim , format atıp geri gönderdiler . Ondan sonra tatilde istanbula gittiğimde kendi merkezlerine gidip tekrar verdim 50 dakikada ekranı değiştirip verdiler.

tabi bu 1-1.5 sene önceydi.

tabi birazda ekranı takan teknisyen arkadaşa da bağlı. Şans işte
  • Loser. kullanıcısına yanıt
    Cihazı az önce kargodan aldım. Ekranı değiştirmişler galiba yine. Pembeleşme gitmiş , 1 tane de alt tarafta bulutlanma var Bir de yeni batarya göndermişler zannedersem , ne alaka ise. Artık böyle kullanacağım. Üzüldüğüm nokta ise yazılım jelly bean 4.2.1 olarak gelmiş. Ben kitkattan memnundum çünkü ayara gerek olmadan gps 3-5 sn de bağlanıyordu. Navigasyon uygulaması süper çalışıyordu 4.4.2 de.

Şimdi bana acilen 4.4.2 orjinal romu lazım. Olan arkadaşlar pm link atabilir mi ?

Ekleme : Telpaya yazılım ile attığım mesaj ve gelen cevap, zannedersem 4.4.2 bir daha resmi olarak vermeyecekler

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakteristik61 -- 3 Eylül 2015; 16:13:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

Cihazı az önce kargodan aldım. Ekranı değiştirmişler galiba yine. Pembeleşme gitmiş , 1 tane de alt tarafta bulutlanma var Bir de yeni batarya göndermişler zannedersem , ne alaka ise. Artık böyle kullanacağım. Üzüldüğüm nokta ise yazılım jelly bean 4.2.1 olarak gelmiş. Ben kitkattan memnundum çünkü ayara gerek olmadan gps 3-5 sn de bağlanıyordu. Navigasyon uygulaması süper çalışıyordu 4.4.2 de.

Şimdi bana acilen 4.4.2 orjinal romu lazım. Olan arkadaşlar pm link atabilir mi ?

Ekleme : Telpaya yazılım ile attığım mesaj ve gelen cevap, zannedersem 4.4.2 bir daha resmi olarak vermeyecekler

Daha dün orijinal KitKat yukledim memnunum şarj ve boş RAM çok başarılı ama menulerde vs ufak tefek kasma var onuda launcher ile halettim PM atarsan yardımcı olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel telefon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu bir sebepten servise verdim. Formatladılar. Ancak eski sürümle geldi ve kitkat'a yükseltemiyorum. 4.2.a için son sürüm yüklü diyor hep. Ne yapacağım?

*Şarja takılmayın, doluyken de denediğimde aynı hatayı veriyor.
  • USHAKA kullanıcısına yanıt
    4.4 Kitkat i hatalarindan dolayi kaldirmislar.

Guya duzeltilip vereceklermis de ben hic zannetmiyorum.

Bence bir daha vermezler Kitkat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitkatta çalışan bir root uygulaması bilen var mi kingoroot ile atiyordum attıktan 1 gün sonra telefon kendi kendini resetlemeye başladi.

• Arkadaşlar şarj soketi ile ilgili problem olunca TELPA hep müşteri hatası mı diyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensitive5187

Arkadaşlar şarj soketi ile ilgili problem olunca TELPA hep müşteri hatası mı diyor?

bende 2 kere oldu soket sorunu ilkinde 50 lira istediler hakem heyetine basvurdum 1 ay sonra telpa aradi sikayetinizi geri cekin ucretsiz yapalim dediler gonderdim yapildi 2. Ariza gecen hafta oldu ayni zamanda guc tusu calismiyordu verdim servise iki ariza da ucretsiz giderilmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chapoo -- 7 Eylül 2015; 9:51:40 >
    telpa buyuk kentlerde servis acti ankara da da vardir servisi telpanin sitesinde servisler kisminda adresi yazar oraya gidip elden verin telefonu derdinizi anlatin insaallah cozerler skintiyi

• Hocam servise gönderdim istanbul ' a geçen hafta. Ekranı yine değiştirmişler, pembelik azalmış ( sanki beyaz ekrana göre biraz pembe gibi ), ekranın alt kısmında 1 adet bulutlanma ve sağ orta da geçek 1 adet toplu iğne ucu kadar gerçek ölü piksel var. Şunu anladım telefon kaç defa servise giderse gitsin hiç tam gelmeyecek. O yüzden pes ettim bir süre böyle kullanacağım. Bu arada Ankara da ki telpa sadece telefonu alıp İstanbul a gönderiyormuş. İşlem yapmıyor yani. Şu na serviste hanımın discovery si var , oda servis sonrası ekran bulutlanma ölü piksel arızası ile gitti, bu gün kargoya verilir herhalde, inşallah sorunsuz gelir
    gecmis olsun kardesim insaallah haniminizinin teli duzgun yapilir ama bundan sonra mediatekli telefon almayacagim sirket telefona gerekli yazilimsal destegi saglamiyor daha dogru
    duzgun kitkat cikmadi.2 3 ay icinde g2 almayi dusunuyorum nasipse

• Aynen hocam,

Ülkemiz kazansın, biraz da uygun olsun dedik aldık, iki yıl ite kaka idare etti işte. Aslında telefon çok güzel de , malum Türkiye de satış sonrası destek sıkıntılı. Ben de yeni tel almayı düşünüyorum da biraz daha beklemem gerekiyor. Ayrıca forumdan rootsuz hafıza arttırımı işlemini yaptım şu an biraz daha idare eder gibi beni. Telefonun en çok iç çektiğim yanı kamera pembeleşmesi, bizim küçük bebeğin fotolarını doğduğundan beri mecburen discovery ile çektik , pembelikleri görünce hayıflanıyorum . Keşke bütçemiz uysa da iphone 6 , note 4 alsak ama yine de Elhamdülillah..
  • Teşekkür ederim hocam. Anlaşılan servise götürüp para isterlerse hakem heyetine başvuracaz.
  • 
Sayfa: önceki 27622763276427652766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.