Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2734. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56.567
Cevap
334
Favori
3.370.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27322733273427352736
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m4libu

merhaba arkadaşlar 1 senelik telefonumu satmak istiyorumda bizim telefonların 2. elleri ne kadar yapıyor ?

Bende kullanıyorum ama çok fazla birşey edeceğini sanmam satmak yerine hediye etmek daha iyi bir yöntem olsa gerek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sercandk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sercandk

Arkadaşlar merhaba. Geçen cumartesi soket sıkıntısı dokunmatigin kendi kendine dokunması şarj adaptörünü değiştirmek ve kitkattan jb ye dönmek için mecidiyeköy profilo avm ye gittim telefonu elden vermek için. Soket onarımı için direk anakart değişimi yapıldi adaptörün hemen yenisi verildi.

Gelelim olaya. Forumda ve dışarda gördüklerim kadarıyla kitkata geçen çoğu cihaz benimki de dahil dokunmatik kendi kendine basma sorunları başladı. Bu durum tamamen kitkata ile alakalı. Aynı ekranı şuan da jelly bean de kullanıyorum hiç daha dokunmatik sorunu yaşatmadi. Orada çalışan bayana da sorduğumda aynı cevabı verdi bu durum kitkat ile alakalı ekranlarda sorun yok cevabını aldım. Dokunmatikte sorun yaşayan arkadaşlara kesinlikle önerim jelly bean e geri dönmenizdir.

Telefon jb ye dönünce fena şekilde performans ve batarya süresinde artış yaşadım. Kitkata geçince telefonu mahvetmisiz de haberimiz yokmuş. Şuan akıyor resmen :)

Ayrıca kitkat sürümü için hata giderme güncellemesi gelecek mi diye sordum. Aynı bayanın verdiği cevap ise hayır baştan yeniden bir kitkat güncellemesi yayınlamayı düşünüyoruz dedi. Ne kadr doğru ne kadar yanlış bilmem. Duyduğum bilgiyi aktarıyorum.

Bilginize forumdaslar.

Bende jelly bean a döndüm döndükten sonra kendi kendine tiklamaya başladı özelikle face de çok yapıyor bendeki de tam tersi olmuş bunun kesin bir çözümü yok mu acaba? Yada tekrar kit kata mı dönsem!

Ben jb ye ilk döndüğüm bir kaç gün dokunmatikte hiç sorun yoktu sonraki günlerde bende de başladı ama kitkattaki kadar sık değil. Kitkat sorunlu yükelmeyin derim. Telpa da direk telefonu götürüp ekranı değiştirmek isteyince değiştirmiyor(sadece dokunmatik sıkıntılı derseniz). Eğer ekranda parlak piksel falan varsa götürün ekranı değiştirsinler yoksa sadece dokunmatik ile alakalı sorun varsa sizin telde yapacağınız telefonun kendi kendine dokunduğu anları başka bir telefonla vidyosunu çekmek ve telpaya o vidyoyu göstermek. Çünkü ben götürdüm sözde içerdeki teknikerleri böyle bir sorunla karşılaşmamış. Vidyo çeker getirirseniz yardımcı olabiliriz dediler.

Ben şu aralar pek müsait değilim olduğum vakit vidyoyu çekip götürücem zaten değişen dördüncü parça olacak ve thh ye başvuru yapıp para iadesi isteyeceğim.

Pazartesi garantiye gondericem bakalım bugün 3 defa tekrarladı ilginç olan facede yapıyor genelde ekran sanki tutukluk yapıp sonra ne varsa kafasına göre pat pat müzik çalara kadar yürüyor. Öncesinde de fabrika ayarı vs. ne varsa uygulamistim ama nafile

Telefon bugün geldi anakart değiştirmişler tam denemedim bakalım aynı arıza olucak mı? Telpa aynı gün yaptı gönderdi helal olsun hayran kaldım çok hizlilar ve bilgilendirme sistemi çok müthiş

Evet aynı arıza devam ediyor. Yarın tekrar gönderiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tkar kullanıcısına yanıt
    Cozum bulursan sevinirim benimkide ayni hatayi yapiyor. Ana kart ekran ne varsa degisti ayni degisen yok

• quote:

Orijinalden alıntı: andree03

Cozum bulursan sevinirim benimkide ayni hatayi yapiyor. Ana kart ekran ne varsa degisti ayni degisen yok

Hayret başka ne olabilir ki ?

• Bir kardeşimiz daha varmış. Ama dilinden google bile anlamadı:))
    http://m.kaskus.co.id/thread/52a96cc4feca17dd608b4714/m.kaskus.co.id/

• Sd kart bozuldu bugun discovery 16 gb kullaniyorum samsung sd kart kullaniyodum 3 aydir bozuldu bicimlendir felan diyo gitmez fotolar belki kurtarrim

• Bilgisayara takıp yedek alıp öyle biçimlendir.Akşam aynısı başıma geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakara

ya bi git işine. 40 tl fazla veririm sifirini alırım. 1 sene kullanmisin yari fiyatina bile inmemisin. ne bicim ikinci elcilik bu.

haklısın bu nasıl ikinci el bir sene olmuş -40 tl ye satılıyor alan kazıklanır,kısa ve net
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

Bilgisayara takıp yedek alıp öyle biçimlendir.Akşam aynısı başıma geldi.

Bakiyim bi deniyim sağol

• General Mobile'nin ülkemizde akıllı telefon pazarının yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde piyasaya sunduğu Discovery modeli bugüne kadar 2 milyona yakın bir satış adediyle Türkiye'de en çok satılan model olmayı başardı. General Mobile her ne kadar yeni modelleri piyasaya sunsa da Discovery'nin satış rakamlarını yakalayamadı.

Geçtiğimiz aylarda gelen Android 4.4 KitKat Final sürümünden sonra pek çok yerde Discovery'nin 5.0 Lollipop sürümünü de alacağı söylenmişti. Fakat bu iddia Discovery'nin ana üreticisi olan Gionee'nin Lollipop güncellemesi alacağı cihazları açıklamasıyla yalanlandı. Bu açıklamaya göre, General Mobile Discovery'nin orjinali Gionee E3'e Lollipop sürümü gelmeyecek. Ancak General Mobile'nin son sürümdeki eksikliklerden dolayı son bir optimizasyon güncellemesi yayınlayacağı iddia ediliyor
    Kitkat guncelleme hata giderme guncellemesi gelebilir bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: dahool

General Mobile'nin ülkemizde akıllı telefon pazarının yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde piyasaya sunduğu Discovery modeli bugüne kadar 2 milyona yakın bir satış adediyle Türkiye'de en çok satılan model olmayı başardı. General Mobile her ne kadar yeni modelleri piyasaya sunsa da Discovery'nin satış rakamlarını yakalayamadı.

Geçtiğimiz aylarda gelen Android 4.4 KitKat Final sürümünden sonra pek çok yerde Discovery'nin 5.0 Lollipop sürümünü de alacağı söylenmişti. Fakat bu iddia Discovery'nin ana üreticisi olan Gionee'nin Lollipop güncellemesi alacağı cihazları açıklamasıyla yalanlandı. Bu açıklamaya göre, General Mobile Discovery'nin orjinali Gionee E3'e Lollipop sürümü gelmeyecek. Ancak General Mobile'nin son sürümdeki eksikliklerden dolayı son bir optimizasyon güncellemesi yayınlayacağı iddia ediliyor
    Kitkat guncelleme hata giderme guncellemesi gelebilir bilginize

Telpa da sordum güncelleme olayını hata giderme değil baştan yeni bir kitkat güncellemesi yayınlamayı düşünüyoruz dedi çalışan bayan. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez. Bilginize.
  • Son bi güncelleme gelebilir diye düşünüyorum arkadaşlar mesaj atın telpaya çalışma yapsınlar 4.4 kitkat optimizasyon güncellemesi gelmesi lazım bnce

• hata düzeltme güncellemesi geleceğini sanmıyorum. gelseydi gelirdi yani çok geç bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nysarac

hata düzeltme güncellemesi geleceğini sanmıyorum. gelseydi gelirdi yani çok geç bence.

Ozaman bu telefonu ve diger modellerini almayarak tepkimizi ortaya koyalim bi seferlik vurgunu yaptilar tam turk isi sonrada samsung vb markalari niye aliyorsunuz diyorlar bende diyorumki adamlar kaliteli yapiuor hic olmasssa belli bir sure telefonlarinin arkasinda duruyorlar ama siz teknik servis ve yazilim destegi olarak sifir hizmet sundunuz birdaha telefonunuzu alipda sizlere para kazandiracagima yabanci sermayeye kazandiririm daha iyi bunu basdan belli dile getirdik bu forumda ama hic yarari olmadi voleyi vuralim yeter dediler yettide 2 milyon discovery satip piyasadan yok olup gidecekler cikardiklari telwfonlaein arkasinda durmayan firma firma degildir bos adamlar

• telefona format atıcam yedek almanın kolay yolu var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nysarac

hata düzeltme güncellemesi geleceğini sanmıyorum. gelseydi gelirdi yani çok geç bence.

Ozaman bu telefonu ve diger modellerini almayarak tepkimizi ortaya koyalim bi seferlik vurgunu yaptilar tam turk isi sonrada samsung vb markalari niye aliyorsunuz diyorlar bende diyorumki adamlar kaliteli yapiuor hic olmasssa belli bir sure telefonlarinin arkasinda duruyorlar ama siz teknik servis ve yazilim destegi olarak sifir hizmet sundunuz birdaha telefonunuzu alipda sizlere para kazandiracagima yabanci sermayeye kazandiririm daha iyi bunu basdan belli dile getirdik bu forumda ama hic yarari olmadi voleyi vuralim yeter dediler yettide 2 milyon discovery satip piyasadan yok olup gidecekler cikardiklari telwfonlaein arkasinda durmayan firma firma degildir bos adamlar

destek olursa yazılımdır servistir vesaire yerli firmadır çinden getirip etiket bassa bile bizdendir der alırız.
    ama diğer türlü haklısınız.
  • Ufak bi boyutta olsada yaza kadar bi hata güncellemesi gelebilecegini düşünüyorum çünkü bi kaç stabilizasyon sorunu var ki eminim onlarda bunu görüyodur sonucta ben telefoncuyum telefoncuda çalışıyorum bu telefonu herkese öneriyorum boş paralar vermeye gerek yok telpaylada bunu konuşmuştum onlarda bu konularla ilgili çok çalıştıklarını söylediler o yüzden ben yaza kadar ufak 40-50 mb de olsa bi güncelleme gelebilecegini düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siceyy

Ufak bi boyutta olsada yaza kadar bi hata güncellemesi gelebilecegini düşünüyorum çünkü bi kaç stabilizasyon sorunu var ki eminim onlarda bunu görüyodur sonucta ben telefoncuyum telefoncuda çalışıyorum bu telefonu herkese öneriyorum boş paralar vermeye gerek yok telpaylada bunu konuşmuştum onlarda bu konularla ilgili çok çalıştıklarını söylediler o yüzden ben yaza kadar ufak 40-50 mb de olsa bi güncelleme gelebilecegini düşünüyorum

bu kadar zormu ufak bi hata guncellemesi yapmak okadar teknik servislerinde yazilimci var yapamiyorlar bir kitkati stabil millet rom yapiyor kendi basina yayinliyorlar coluk cocuklar yapiyor artik rom bunlar goya buyuk firma bi yazilim dahi beceremiyorlar hindistandan getirip satmakla olmuyor bu zihniyet oldugu surece bence kimse destek olup almasin biz boylelerine destek olursak ilerleyemeyiz adam gibi kaliteli yap o zaman zaten millet sana mecbur kalir alir ama dedigim gibi turk zihniyeti boyle herzaman kisa yolda voleyi vurma isindeler valla turk mali kaliteli bi telefon uretmediklerince bizler yabanci telefonlara 2 binlira 3 binlira sayariz bi sans verdik olmadi beceremediler birde eskort joye diye bi telefon cikmis turk mali ama nekadari turk bilmem ama insallah bunun gbi degildir bunlarin yaptigi hataya dusmezler umarim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Siceyy

Ufak bi boyutta olsada yaza kadar bi hata güncellemesi gelebilecegini düşünüyorum çünkü bi kaç stabilizasyon sorunu var ki eminim onlarda bunu görüyodur sonucta ben telefoncuyum telefoncuda çalışıyorum bu telefonu herkese öneriyorum boş paralar vermeye gerek yok telpaylada bunu konuşmuştum onlarda bu konularla ilgili çok çalıştıklarını söylediler o yüzden ben yaza kadar ufak 40-50 mb de olsa bi güncelleme gelebilecegini düşünüyorum

bu kadar zormu ufak bi hata guncellemesi yapmak okadar teknik servislerinde yazilimci var yapamiyorlar bir kitkati stabil millet rom yapiyor kendi basina yayinliyorlar coluk cocuklar yapiyor artik rom bunlar goya buyuk firma bi yazilim dahi beceremiyorlar hindistandan getirip satmakla olmuyor bu zihniyet oldugu surece bence kimse destek olup almasin biz boylelerine destek olursak ilerleyemeyiz adam gibi kaliteli yap o zaman zaten millet sana mecbur kalir alir ama dedigim gibi turk zihniyeti boyle herzaman kisa yolda voleyi vurma isindeler valla turk mali kaliteli bi telefon uretmediklerince bizler yabanci telefonlara 2 binlira 3 binlira sayariz bi sans verdik olmadi beceremediler birde eskort joye diye bi telefon cikmis turk mali ama nekadari turk bilmem ama insallah bunun gbi degildir bunlarin yaptigi hataya dusmezler umarim

Öyle demeyin hocam 1 sene 3 aydır bu teli kullaniyorum 16 gblik siyah son seri ve f/p ürünü daha toy olduklari icin bence ama ufak bi güncelleme gelir bence hemen kötülemeye gerek yok biraz bekleyelim :)

• Toymu dedin kac telefon cikardilar hepsi ayni guncelleme sorunlari vb. Acemiligi gectiler bunlar ama kafayi calistirip sistemi kuramadilar gerci basit para cabuk para kazanma yontemleri guzel ama buda bi yandanda acizliklerini gosteriyor hadi teli baskasi uretiyor sen discovery diye satiyorsun anladik bari gerikalan hizmetide profosyonel verde bi degerin olsun insanlarin gozunde pahali tel kullanmak yada alamayanlara iti bir alternatif oldu ama bunlar ilerleyemedi telefonun varoşu oldular ben buna kiziyorum biraz yenileyin kendinizi saglam bi ekip kurun yazilim vb isler icin markalasin yoksa merdiven alti islermeler gibi iş yapiyorlar o bize dokunan

• 
Sayfa: önceki 27322733273427352736
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.