Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
56.566
Cevap
334
Favori
3.370.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27172718271927202721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okanbiz

quote:

Orijinalden alıntı: Schwimmer

allah askina su kitkattan jb e nasil donecegiz bi aciklayiverin

Siteden jely bean dosyasını telefonuna indir. Telefonu kapa ses açma tuşuna basılı tutarak telefonu aç çıkacak menüden upgrade sd card (tam hatırlamıyom ismi) diye seçenek olacak ordan indirdiğin jely bean dosyasını kilit açma tuşuyla seç tamamdır. 5 dakika bekle telefon açılacak eski sürümde. Menüde yukarı aşağı ilerlemek için ses açma ve kapamayı kullanman gerek seçim içinde kilit açma tuşunu.

hallettim az önce. çok teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

quote:

Orijinalden alıntı: BaDRuLe

Arkadaşlar bu ne saçmalıktır ya?

Şarj girişi sorunu vardı gönderdim, başka da sorunu yoktu, ekrana darbeli demişler ve şarj soketi kırık demişler 230 tl masraf çıkartmışlar bunlar neyin kafasını yaşıyorlar?

bu durumda ekran değişimi yapacaklar boş yere. ya da ekranı kırdılar bana yıkacaklar. anlamadım gitti. ne yapabilirim bu durumda telpa servisine ürün göndermiş olanlar bi yol gösterebilirler mi?

Arıza Bilgileri
    Ekran aşırı darbelidir ve şarj soketi kırık 230 tl.
    Garanti Durumu : 0
    Form Durumu : Fiyat Onayı Bekliyor
    Servis Ücreti : ( * ) 230 TL
    Kargo Durumu : -

Ekran kırıksa (en ufak bir kırık varsa bile) ürün komple garanti dışına çıkıyor. Başka bir tarafın arızasına bakmıyorlar. Önce ucretli tarafı tamir edip/değiştirip ürünü tekrar garanti kapsamına sokuyorlar. Ondan sonra ücretsiz diğer taraflara bakıyorlar.

Aynı şey başıma codegen tabletimde geldi. Beni hiç rahatsız etmeyen ufacık ekran kırığını bahane edip şarj almama sorununa bakmadilar. Garanti Belgesi yönetmeliğinde böyle bir hüküm varmış.

eminim ekranda nokta bile çizik yok. hep sticker ile kullanıldı. geri isteyeceğim cihazı, özel serviste tamir edilecek.
  • Kurtuldum beladan. OnePlus One Sandstone 64 GB aldım. Mis gibi. Darısı tüm General Mobile Discovery kullanıcılarının başına.
  • Hocam hayırlı olsun.cihazı nerden aldın? Kaç para ? Eski cihazı naptin?/biraz bilgi verir misin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Hocam hayırlı olsun.cihazı nerden aldın? Kaç para ? Eski cihazı naptin?/biraz bilgi verir misin?

Eski cihazı Bursa'da AGB den almıştım. 680 TL ye 16 GB beyaz. İkinci el piyasası çok düşük olduğu için satmayı düşünmüyorum. Yedek cihaz olarak duracak.

OnePlus One ı piyasasından epey ucuza aldım. 1 aydır arıyordum internette. Yeni üyelik açmış biri arkadaşının telefonunu donanımhaber e koymuş. 900 TL ye. Cihaz sahibi ile telefonda uzun uzun görüştük. Telefon 1 haftalık tertemiz. 800 TL ye kadar indirdim. Cihaz kayıtsızdı. Adam bilgisayar mühendisi. İhtiyaç sahibi değil :) İstanbul dan bir arkadaşa rica ettim. Aracı oldu. Alıp bana gönderdi. Umre den gelen başka bir arkadaşın pasaportuna kayıt ettim. 135 TL BTK ya yatırdım. Kısacası 935 TL ye 3 GB Ram, 64 Gb hafıza, 801 AC işlemci, 4G li cihaz almış oldum. Tabi telefonun malzeme, yazılım kalitesi ve çok az kişide olması cabası.
  • Güle güle kullanın .mükemmel fiyat olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne olacak bu sarj durumu
  • arkadaşlar telefonu ekranın altında sararma var diye telpaya göndermiştim. az önce teslim aldım ama ekran kirli beyaz gibi duruyor (full parlaklıkta bile). aynı telefondan arkadaşta da var (ikimizde yaklaşık 1 sene önce aldık), yan yana koyuyorum, arkadaşın telefonu bariz şekilde beyaz parlak duruyor, benimki onun yanında kirli beyaz (yasa sarı) gibi duruyor. telpayı aradım hemen, "geçen seneki ekranlardan yoktur, şuan taktıgımız ekran IPS, emin olun, zaten başka ekran üretilmiyor, TFT kesinlikle takılmıyor, zaten yok" dedi, telefonda beni ikna etti, ama bir gerçek varki, ekranım sönük :((

ne tavsiye edersiniz. geri göndersem, d,leçke gibi birşey yazıp, biraz çemkirsem mi, işe yarar mı, yoksa gerçekten "IPS takılmış ve yapacak birşey yok" mu?
  • Arkadaşlar gm discovery kullanıyorum (16 gb). Jelly bean da iken memnunum. Sonra kitkat full sürüm gelince hemen yükledim. Biraz kurcaladım kitkat ı sevmedim. Sonra kitkat a root yapıp Legend rom v10 yükledim. Arkadaş ne güzel bir şeymiş bu yahu! Şarjı uzun gitmeye, kasmamaya falan başladı. İlk başlarda Gamerz Rom secret edition yüklemek istiyordum. Heyecanla girdim konuya. Linki buldum romun. Tıklıyorum Tıklıyorum sayfa bulunamadı diyor. Çok üzüldüm önce. Sonra biraz daha araştırıp şu an kullandığım romun konusunu buldum (Donanım haber forum da değil.) indirip kurdum hemen. O gündür bu romu kullanıyorum. Çok ta memnunum.

Ama bu burakgon abinin romanlarını sevmediğim anlamına gelmiyor. cansın Burak abi!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar babamın telefonuna kitkat yükleyecem ama kendisinin rehberi fotoğrafları falan önemli o yüzden güncelleme yapmadan önce telefonu nasıl yedekleyeceğim? ve tam olarak neler siliniyor?
  • Aklıma takıldı:) bu telpa 4 GB discoveryi 16 Gbta 60 tlye yükseltiyormuş ya. Bizim discovery 1i discovery 2ye kaç liraya yükseltir:) mi?

• Asus, lollipop güncellemesini nisan ayında yayinlayacağini belirtti. Sürekli uygulama ve sistem güncellemesi geliyor çok memnunuz. Tek sıkıntı pil, günlük şarj etmek gerekiyor, telefonun performansı pili görmezden getiriyor, hangi telefon artık günlük şarj olmuyor? Gezinirken gördüm cevap atayım dedim.

• Telefonu tamir ettireli 1 ay olmadı. (anakart ekran vs değişti) şimdi gene sarj sıkıntısı var ve ekran kendi kendine kafasına göre dokunuyor arada sinir ettiler beni yeniden servise vericem gibi
  • ulutan1 kullanıcısına yanıt
    eyvallah sağol. cepte yamulma olayından bahsediyorlardı bir ara o ne alemde.şarj olayı sanırım ciddi problem kimisi akşam eve geç dönecekse şarjın yetişmediğini söylemişti.
  • Yamulma olayı diye bişey söz konusu değil hocam bir kaç arkadaş şikayet etti ama sadece bu forumda geçti o konu, yabancı sitelerde veya herhangi bir forumda geçmedi söz konusu değil yani. Pil durumuna göre hareket ediyoruz, en kral telefonun bile pil problemi var. En çok pili 3g ile internette gezdiğimizde yiyoruz ben bu durumu bir tarayıcıyla çözdüm asus ana konusunda paylaştım, yani benim pil ile sıkıntım kalmadı çok şükür. Hayırlı forumlar.

• Merhaba

Şarj soketim bozuldu. Elden profilo avm deki yerine bırakacağım. Ücretsiz mi yapıyorlar? Anakart mı değiştiriyorlar tamir mi ediyorlar? Anakart değişirse imei değişiyor mu? Genel kontrol yaptırmak istiyorum. Ne değişimi garanti kapsamına giriyor?
  • merhaba arkadşlar

gm discovery 1 kullanıyorum.kitkat gelmeden önce sorun yoktu ama kitkata güncelledikten sonra eposta senkronizasyon sorunum var her gün kaldırıp kurmadan sorun çözülmüyor.yardımcı olabilecek var mı?
  • General Mobile yeni bir Discovery modeli çıkarmış: Discovery Air

Özellekleri:
    • 5,1mm Şaşırtıcı incelik
    • Sadece 98gram
    • 4,8 inç Amoled Ekran 306ppi
    • Gerçek 8 çekirdek (8 x 1,7GHz)
    • 8MP Otofokus ve flaş led’li ana kamera
    • 5MP selfie kamera
    • Android İşletim Sistemi (4.4 KitKat)
    • 1 GB Ram, 16 GB Hafıza, Hafıza kartı yok
    • OTG bağlantısı var
    • Çift sim kart yok
    • LTE yok
    • Hafifletilmiş, Magnezyum Aluminyum alaşımlı çerçeve
    • Akıllı jestler var (Ekran kapalı bile olsa çift tıklama ile ekran açma - kapatma, cihazı sallayarak arka plan uygulamaları sonlandırma...)

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***
  • Bu müzik çaları kitkatta nasıl kapatıyoruz illa uygulama durdur ile kapanıyor bilen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: okannnnnn

Bu müzik çaları kitkatta nasıl kapatıyoruz illa uygulama durdur ile kapanıyor bilen var mı

Uygulamadan çıkmak istediğinde geri tuşunu kullanacaksın. :)
  • 
Sayfa: önceki 27172718271927202721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.