- x
Aramax Virüsü
56 Cevap4698 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
14 gün 16 sa. 47 dk. kadarı kaldı.
18 Haziran 2013; 22:44:04 

pcdeki tüm tarayıcılarımda hangisini açsam açılan sayfa aramax.com.tr avast proyla tarattım olmadı,advanced systemcare pro ve ccleaner ile de temizlik yaptım,olmadı.regedit'ten aramax diye arattım ne çıktıysa sildim yine olmadı,görev yöneticisinde http_browsersystem diye bi şey yoktu onu bul dediler bu sorunda.nedir çözümü?naptıysam olmadı

266 Mesaj
18 Haziran 2013; 22:59:03 

1 – CTRL + ALT + DEL tuşlarına basın XP kullanıyorsanız direk görev yöneticisi gelecektir ama Windows 7 veya Windows 8 kullanıyorsanız bir menü gelecektir oradan görev yöneticisini seçin.
2 – Windows 7 de işlemler den Windows 8 de ayrıntılar tabını seçin orada “http_browsersystem” isminde 2 tane işlem olacak ona sağ tıklayın ve “Dosya Konumunu Aç” menüsünü seçin size system32 klasörü içerisinde seçili bir exe dosyası gösterecek bunu silin. Karşınıza “bu exe kullanılıyor” gibi bir uyarı çıkacak o pencere kalsın bunu bilerek yaptık neden derseniz exe kendini yeniden başlatıyor silme komutu kalırsa exe baştan başlatamaz. Şimdi görev yöneticisine tekrar dönelim buluduğumuz işlemi sağ tıklayıp “İşlem Ağacını Sonlardır” diyoruz 2 tane demiştim sizde daha fazla olabilir http_browsersystem yazan hepsini kapatın ve silerken uyarı veren penceremizde “Yeniden dene” ye tıklıyoruz ve exemiz siliniyor. Daha işlemlerimiz bitmedi.
3 – Bütün tarayıcı simgelerinie sağ tıklayıp “Özellikler” menüsünü seçin ve “Hedef” deki yolun sonundaki aramax.com.tr silin.

Şimdi bu lanet virüsten tamamen kurtuldunuz ve bu bilgiyi aldıktan sonra aslında bütün bu ana sayfa virüslerinden nasıl kurtulacağınızıda öğrenmiş oldunuz
4 – Tarayıcıların ayarlar menüsünden Ana sayfa ve yeni sekme sayfalarının ayarlarını istediğiniz gibi yapın.

ALINTIDIR.

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
18 Haziran 2013; 23:09:11 

YAPTIM YİNE AYNISI,OLMADI

Bu mesajda bahsedilenler: CentilmenAdam

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
18 Haziran 2013; 23:19:31 

sistem geri yükleme yaptım yine olmadı

266 Mesaj
18 Haziran 2013; 23:21:11 

Tarayıcıyı sil bütün dosyalarını temizle ondan sonra dene.

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
18 Haziran 2013; 23:32:14 

quote:

Orijinalden alıntı: CentilmenAdam

Tarayıcıyı sil bütün dosyalarını temizle ondan sonra dene.

sistem geri yükleme yaptığımda chrome bozulmuştu tekrar yükledim yine aynı sorun vardı.oturumumu açtım google'da tüm uzantıları kaldırdım sonra idm entegre ettim tabi şu an sorun yok ayarlarda açılış sayfasını değiştirdim yine,regeditte ne kadar dosya varsa sildim aramax ile ilgili tarayıcılarla ilgili.baya uğraştım geri yüklemeden sonra ve oldu şimdilik sorun olursa yazarım teşekkürler

266 Mesaj
18 Haziran 2013; 23:32:38 

Rica ederim.

Bu mesajda bahsedilenler: fitican14

36 Mesaj
3 Temmuz 2013; 17:39:29 

Lanet olası virüsten bende kurtulamadım. Hatta nerde ne yazıyorsa okudum genede çözemedim. Son olarak şu sitedeki yazıyı okudum. Ama Olmadı armax silme

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
4 Temmuz 2013; 1:37:48 

ben de bi şekilde çözüm her şeyi yaptım sistem geri yükleme falan da yaptım ama baya bi uğraştım sen de uğraşıp çözersin kardeş geçmiş olsun

121 Mesaj
4 Temmuz 2013; 1:58:24 

quote:

Orijinalden alıntı: fitican14

ben de bi şekilde çözüm her şeyi yaptım sistem geri yükleme falan da yaptım ama baya bi uğraştım sen de uğraşıp çözersin kardeş geçmiş olsun

Yarın buna hitaben ve Emniyet Genel Müdürlüğü Yazılı Virüsü hakkında bir video hazırlayacağım umarım sizinde sorununuzu çözer

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
4 Temmuz 2013; 2:25:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Olumlu Adam

Yarın buna hitaben ve Emniyet Genel Müdürlüğü Yazılı Virüsü hakkında bir video hazırlayacağım umarım sizinde sorununuzu çözer

Sağolasın

7 Mesaj
11 Temmuz 2013; 11:03:52 

Birkaç hafta önce Aramax virüsü explorer giriş sayfamı kilitleyerek değiştirilemez hale getirdi. Konuyu araştırırken yine DH forumlarında önerilen bir Malware programı sorunu çözdü. Denemenizi tavsiye ederim. http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?tag=rb_content;main

4325 Mesaj
11 Temmuz 2013; 11:26:19 

Masaüstündeki chrome veya hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız ters tıklayın. Özelliklerden hedefte yazan yerin sonunda bir link olması lazım orayı silin sadece chromenin olduğu hedef kalsın sorun çözülür

AMD FX X6 6100 6 ÇEKİRDEK 3.30 (TURBO: 4.50) GHZ || ASUS M5A97 EVO 2133MHZ ANAKART || SAPPHIRE HD6850 TOXIC 1GB GDDR5 EKRAN KARTI || GSKİLL 8(2X4) KİT DDR3 1600MHZ RAM || 1 TB SEAGATE || OCZ AGILITY 3 120 GB SSD || 600W HIGH POWER POWER SUPPLY || LOGİTECH G230 GAMING HEADSET || LOGİTECH Z323 2 1 SES SİSTEMİ || LOGİTECH WAVE CORDLESS DESKTOP SET ||
Laptop: Samsung SAMSUNG NP355V5C-S0BTR AMD A10-4600M 8GB 1TB HD7670M 2GB 15.6" Win 8

2590 Mesaj
11 Temmuz 2013; 12:06:24 

- SpyHunter bu tür sinir bozucu sorunları rahatlıkla çözüyor.

SpyHunter İndir

Linux kullanıcısı, hatta "delisi".
twitter.com/@h4sturk
blog: bashstrouble.blogspot.com.tr

Lütfen mesaj yazarken Alıntı (quote) yada Haberdar et (mention) taglerini kullanmaya çalışın.
Ayrıca fikrine katıldığınız bir mesaja +1 yazmak yerine,
sağ tarafta bulunan katılıyorum yada katılmıyorum butonlarını kullanın.
İyi forumlar.. (:

27 Mesaj
11 Temmuz 2013; 19:39:20 

arkadaşlar lütfen yardım, ne yaptıysam kurtukamadım su araamax tan..

772 Mesaj
12 Temmuz 2013; 17:14:00 

spyhunterlada düzelmiyor maalesef...buluyor fakat silmiyor..

Samsung Galaxy S3

2590 Mesaj
12 Temmuz 2013; 17:24:43 

quote:

pcdeki tüm tarayıcılarımda hangisini açsam açılan sayfa aramax.com.tr avast proyla tarattım olmadı,advanced systemcare pro ve ccleaner ile de temizlik yaptım,olmadı.regedit'ten aramax diye arattım ne çıktıysa sildim yine olmadı,görev yöneticisinde http_browsersystem diye bi şey yoktu onu bul dediler bu sorunda.nedir çözümü?naptıysam olmadı

- Sorunla bir daha karşılaşırsanız SpyHunter kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

twitter.com/@h4sturk

Lütfen mesaj yazarken Alıntı (quote) yada Haberdar et (mention) taglerini kullanmaya çalışın.
İyi forumlar.. (:

772 Mesaj
12 Temmuz 2013; 17:37:03 

quote:

Orijinalden alıntı: NyksTurk

- Sorunla bir daha karşılaşırsanız SpyHunter kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

spyhunter cccleaner spybot search & destroy 2 avast la tarama yaptım sadece spyhunter buldu fakat kaldırmadı your uninstallerla chrome kaldırıp tekrar kaldırdığımda düzeldi fakat sistemi resetleyince tekrar geldi böyle inada devam ederse format attıracak sonunda bu aramax

Samsung Galaxy S3

2590 Mesaj
12 Temmuz 2013; 17:42:10 

quote:

Orijinalden alıntı: MeNzA

spyhunter cccleaner spybot search & destroy 2 avast la tarama yaptım sadece spyhunter buldu fakat kaldırmadı your uninstallerla chrome kaldırıp tekrar kaldırdığımda düzeldi fakat sistemi resetleyince tekrar geldi böyle inada devam ederse format attıracak sonunda bu aramax

Merhaba,

Şu yolu deneyin;

1 – CTRL + ALT + DEL tuşlarına basın XP kullanıyorsanız direk görev yöneticisi gelecektir ama Windows 7 veya Windows 8 kullanıyorsanız bir menü1 gelecektir oradan görev yöneticisini seçin.

2 – Windows 7 de işlemler den Windows 8 de ayrıntılar tabını seçin orada “systemBrowser” isminde 2 tane işlem olacak ona sağ tıklayın ve “Dosya Konumunu Aç” menüsünü seçin size system32 klasörü içerisinde seçili bir exe dosyası gösterecek bunu silin. Karşınıza “bu exe kullanılıyor” gibi bir uyarı çıkacak o pencere kalsın bunu bilerek yaptık neden derseniz exe kendini yeniden başlatıyor silme komutu kalırsa exe baştan başlatamaz. Şimdi görev yöneticisine tekrar dönelim buluduğumuz işlemi sağ tıklayıp “İşlem Ağacını Sonlardır” diyoruz 2 tane demiştim sizde daha fazla olabilir systemBrowser yazan hepsini kapatın ve silerken uyarı veren penceremizde “Yeniden dene” ye tıklıyoruz ve exemiz siliniyor. Daha işlemlerimiz bitmedi.

3 – Bütün tarayıcı simgelerinie sağ tıklayıp “Özellikler” menüsünü seçin ve “Hedef” deki yolun sonundaki aramax.com.tr silin.
Ve sistemi yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NyksTurk -- 12 Temmuz 2013; 17:42:53 >

twitter.com/@h4sturk

İyi forumlar.. (:

2590 Mesaj
12 Temmuz 2013; 17:46:44 

- Üstteki çözüm yolu olmadıysa;

1 - Chrome tarayıcısını açtıktan sonra sağ üst köşesinden “Ayarlar”ı seçin, Ayarlar sayfası açıldıktan sonra “Başlangıç” “Yeni Sekme sayfasını aç” seçin ve tarayıcınızı kapatın.

2 - Masaüstü Chrome kısayoluna sağ tılayın ve “Özellikleri” seçin, “Kısayollar” sekmesi altındaki “Hedef”kutusunun içeriğini temizleyin. “Başlama Yeri” içeriğini kopyalayın ("C:\Users\username\AppData\Local\ Google\Chrome\Application") ve sonra “Hedef” kısmına yapıştırarak arkasına "\chrome.exe " ekleyin, “Uygula” yı tıklayın ve çıkın.

Daha sonra ana sayfayı değiştirip sistemi yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NyksTurk -- 12 Temmuz 2013; 17:47:05 >

twitter.com/@h4sturk

İyi forumlar.. (:

772 Mesaj
12 Temmuz 2013; 18:57:44 

zorda olsa düzelttik hocam teşekkürler

Samsung Galaxy S3

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
12 Temmuz 2013; 19:35:32 

ben çözdüm taa geçen ay

2590 Mesaj
12 Temmuz 2013; 19:39:53 

quote:

Orijinalden alıntı: MeNzA

zorda olsa düzelttik hocam teşekkürler

- Rica ederim.

twitter.com/@h4sturk

İyi forumlar.. (:

64 Mesaj
18 Temmuz 2013; 17:04:08 

bende hala kurtulamadım bundan ne berbat bir şey bu, her şeyi denedim regeditte her şeyi sildim, mozilla ana sayfamı değiştiremiyorum orası kilitlendi; about:config den bile kilitlenmiş gözüküyor mozilla. chrome da ana sayfayı sadece google yapıyorum fakat yine aramax illeti açılıyor.. kaldım sıkıntıya nasıl kurtulacağım bundan?

τяaвzoиspoяlu olмak, sıяadaи вiя fuτbol τuτkusu dεğildiя...
ucuz vε popülisτ slogaиlaяdaи öτε вiя külτüяdüя...

..Yüreği BORDO-MAVİ Atanlar..

37 Mesaj
26 Temmuz 2013; 0:59:20 

Güncel !!! Arkadaşlar lütfen yardım edin 24 Temmuz itibariyle bende hertürlü hakareti hakeden bu aramax virüsüne yakalandım bilindiği üzere anasayfamdan kaldıramıyorum ayrıca bu tam olarak nedir virüs mü, trojen mi ,çerez mi ne kadar ciddi durumumuz nasıl bir çözüm üretmeliyiz bir çok yöntemi denememe rağmen kaldıramıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

37 Mesaj
26 Temmuz 2013; 3:32:51 

Değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar ayrıca bende 4 arama motoru aynı anda yüklüydü o gün içerisinde yüklemeler yapmıştım bu yolla bulaştı büyük ihtimalle , bulaşan arama motorları ise ie ,chrome ve mozilla ayrıca farkettimde her zaman bu arama motorlarının güvenlik açıkları nedeniyle böyle şeylere maruz kalıyoruz tamam bizde dikkat etmemiz gerekir yükleme yaptığımız siteye ama bu kadarda kolay mı olmalı ne zaman önlem alacaklar galiba kullanıcı kaybetmektende kormuyarlar tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
27 Temmuz 2013; 6:51:28 

quote:

Orijinalden alıntı: BARBAROS/34

Değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar ayrıca bende 4 arama motoru aynı anda yüklüydü o gün içerisinde yüklemeler yapmıştım bu yolla bulaştı büyük ihtimalle , bulaşan arama motorları ise ie ,chrome ve mozilla ayrıca farkettimde her zaman bu arama motorlarının güvenlik açıkları nedeniyle böyle şeylere maruz kalıyoruz tamam bizde dikkat etmemiz gerekir yükleme yaptığımız siteye ama bu kadarda kolay mı olmalı ne zaman önlem alacaklar galiba kullanıcı kaybetmektende kormuyarlar tabi

haklısın.sistem geri yükleme yap sonra combofix dene chrome ve mozilla kaldır yandex kullan bi süre bu sorunu çözene kadar ama çok stresli ve uğraş isteyen bir iş

424 Mesaj
27 Temmuz 2013; 13:04:13 

hocam explorer dışındaki tarayıcıları kaldırın sonra çalıştır>regedit>düzen>bul oraya aramax yaz ve bul de bulunca sil sonra yine düzene gir sonrakini bul gene sil hepsini bu şekilde sil.. sonra explore ye masa üstündekini sil.. çalıştır internet yaz al onu masa üstüne kopyala.. sonra sağ tıkla özellikler de ordan giriş sayfası var onu google yap.. bil kapat aç.. hayırlı olsun.. saygılar...

Bu mesajda bahsedilenler: fitican14

PARAN VARSA ADAMSIN; PARAN YOKSA mADAMSIN.
meneter

424 Mesaj
27 Temmuz 2013; 13:06:32 

hocam explorer dışındaki tarayıcıları kaldırın sonra çalıştır>regedit>düzen>bul oraya aramax yaz ve bul de bulunca sil sonra yine düzene gir sonrakini bul gene sil hepsini bu şekilde sil.. sonra explore ye masa üstündekini sil.. çalıştır internet yaz al onu masa üstüne kopyala.. sonra sağ tıkla özellikler de ordan giriş sayfası var onu google yap.. bil kapat aç.. hayırlı olsun.. saygılar... hatta aramaya %temp% yaz temp tıkla klasördekileri hepsini seç sil..

Bu mesajda bahsedilenler: BARBAROS/34

PARAN VARSA ADAMSIN; PARAN YOKSA mADAMSIN.
meneter

37 Mesaj
29 Temmuz 2013; 23:25:42 

Değerli arkadaşlar ; fitican14 ve meneter öncelikle mesajımı dikkate alıp yorumda bulunduğunuz için teşekkür ederim , sizi son durumdan haberdar etmem gerekirse : ie de aramax illetini kaldırdım anasayfanın kilitli olduğu bölümün kilidini açtım yalnız tam onun altındaki bölüm hala kilitli halde ( başlangıç son oturumdaki sekmelerle başlat , giriş sayfasıyla başlat seçeneklerinin bulunduğu bölümü kastediyorum ) işte bu yüzden acaba herşeyi halledemedik mi diye düşünüyorum bu bölümün kilidinin nasıl açılacağı hakkında bir fikriniz var mı , chromeda da aramax illetini kaldırdım şimdilik bir gariplik yok , fakat mozilla aynen duruyor mozilla da kaldıramadım bu illeti ve son olarak paylaştığım fotoda görülebileceği gibi mozilllada about:config yazdığımızda DURUM bölümü KİLİTLİ işte bu kilidide nasıl kaldırabiliriz
0

37 Mesaj
29 Temmuz 2013; 23:33:11 

ve aynı zamanda önceden aramax.com diye karşımıza çıkan sayfa tr-v9.net oldu mozillada ayrıca mümkün olabildiğince bu sorunla ilgili yaşadıklarımı açık ve net olarak aktarmaya çalışıyorum bundan sonra yakalanabilecek olanlara yol göstersin diye mümkün olabildiğince bu konuyu güncel tutalım bence birçok kişiyi ilgilendirecek gözüküyor bu konu ayrıca fitican14 mesajında '' çok stresli ve uğraş isteyen bir iş '' demişti tamamen katılıyorum çok haklısın

37 Mesaj
30 Temmuz 2013; 0:35:35 

Bu tarz problemlere karşı kesin çözümü olan ( yani arama motorlarının anasayfasını koruyabilen antivirüs programı gibi ) tavsiye edebileceğiniz bir antivirüs programı var mı böyle problemlerin önünü önceden nasıl kesebiliriz , nasıl bir önlem alalım bilmiyorum bu tarz bir virüsü hazırlayanlar tüm forum sayfalarını okuyarak çözüm yollarını engelleyecek veya çözümü zorlaştıracak virüsler mi türetiyorlar çünkü önceden yandex illeti anasayfamıza yerleşirken bu türlerini kolaylıkla halledebiliyordukta ne olduda bu kadar çözülmez bir hal aldı ki çoğumuzun başına gelmiştir 22find,yandex,tr-v9.net illetleri ve güncel olarakta aramax illeti ki 22find,yandex,tr-v9.net bunların geçmişi 2012,2010,2008 belkide daha eski o zaman neden hala arama motorları buna önlem alamıyor aciz kalıyorlar tekrar söylüyorum aramax hikayesi bulaştığında 4 arama motoru da yüklüydü bende üçünde yaşadım bu sorunu sırasıyla internet explorer , google chrome ve mozilla firefoxta geriye ne kaldı diyeceksiniz evet ama opera turp gibi çalıştı etkilenmedi o zaman kişisel tavsiyemdir OPERA kullanın

37 Mesaj
30 Temmuz 2013; 0:44:30 

Bundan sonra yardımcı olması amacıyla bilgisayarımda bulduğumda hemen fotosunu aldığım yerler
0
0

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
2 Ağustos 2013; 14:45:21 

Allah hepinize sabır versin o görev yöneticisindeki hmy_systembrowser.exe'ye sağ tıkla dosya konumunu aç de çıkan dosyayı sil tekrar dene başlat>çalıştır>regedit ve burda ctrl+f bas aramax yaz önüne geleni sil bilgisayarına reset at advanced systemcare pro varsa bunla tarat geçmediyse ie dışındakileri kaldır opera kullan.bunlar olmazsa ben bi şey bilmiyorum ya :D

607 Mesaj
2 Ağustos 2013; 16:49:08 

chrome<sağ tıkla<Özelliklerden hedefte yazan yerin sonunda bir link olması lazım orayı silin sadece chromenin olduğu hedef kalsın sorun çözülür. KESİN ÇÖZÜM

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
2 Ağustos 2013; 20:58:08 

quote:

Orijinalden alıntı: frkn3899

chrome<sağ tıkla<Özelliklerden hedefte yazan yerin sonunda bir link olması lazım orayı silin sadece chromenin olduğu hedef kalsın sorun çözülür. KESİN ÇÖZÜM

abi zaten o yol olmadığı için herkes burda basbas bağırıyor diğer tarayıcı virüsleri o yoldan hallediliyor ama bu bambaşka bi şey olmuyo yani çok geçici bi çözüm ya hiç olmuyor ya da chrome'u öbür açışında tekrar virüs geliyor zaten silinmiyor ki

27 Mesaj
3 Ağustos 2013; 12:26:56 

quote:

Orijinalden alıntı: BARBAROS/34

ve aynı zamanda önceden aramax.com diye karşımıza çıkan sayfa tr-v9.net oldu mozillada ayrıca mümkün olabildiğince bu sorunla ilgili yaşadıklarımı açık ve net olarak aktarmaya çalışıyorum bundan sonra yakalanabilecek olanlara yol göstersin diye mümkün olabildiğince bu konuyu güncel tutalım bence birçok kişiyi ilgilendirecek gözüküyor bu konu ayrıca fitican14 mesajında '' çok stresli ve uğraş isteyen bir iş '' demişti tamamen katılıyorum çok haklısın

bendekide evrim geçirdi ve tr-v9 oldu. bu büyüyor galiba... ve ben hala kurtulamadım... sesimi duyan yok mu??

37 Mesaj
4 Ağustos 2013; 16:29:16 

muallimus yardıma hazırım sen bilgisayarındaki son durumu ve şu an ne yaşadığını tam olarak yaz tahminen sorunun nasıl başladığınıda yazarsan iyi olur ( program indirirken mi oldu ve hangi tarayıcıyı kullanıyorsun hangi tarayıcıların kaptı bunu ) Bu konu GÜNCEL , mümkün olabildiğince bu konuyu güncel tutalım herkes farkına varsın belki daha önceden bu ve benzeri konuları yaşayanların daha profesyonel tavsiyeleri olur !!!
GENEL NOT : Bunu herkes için genel olarak yazıyorum eğer önceden 22find ın anasayfaya yerleşmesi gibi bir durum yaşadıysanız ; Browse22Save , ByrrowSe2suave adlı klasörleri bilgisayarınızda aratın ve bir şekilde tamamen silin , kaldırın !!!

37 Mesaj
4 Ağustos 2013; 16:35:44 

Şu an için aramax illetini sadece mozilla firefox ta kaldıramadım olurda bu sorunu firefox ta çözen olursa yardımını , yorumunu esirgemesin , saygılar .Mozilla firefox ta kullanmıyorum.Not: ayrıca iexplorerda da kalıcı hasarlar bıraktı galiba bu sorun

37 Mesaj
4 Ağustos 2013; 16:44:52 

bu bahsettiğim 22find olayında Browse22Save , ByrrowSe2suave dosyalarının içinde ''settings.ini.vir'' diye bir virüs buldu antivirüs programı söylim dedim

37 Mesaj
4 Ağustos 2013; 16:49:31 

quote:

Allah hepinize sabır versin o görev yöneticisindeki hmy_systembrowser.exe'ye sağ tıkla dosya konumunu aç de çıkan dosyayı sil tekrar dene başlat>çalıştır>regedit ve burda ctrl+f bas aramax yaz önüne geleni sil bilgisayarına reset at advanced systemcare pro varsa bunla tarat geçmediyse ie dışındakileri kaldır opera kullan.bunlar olmazsa ben bi şey bilmiyorum ya :D

Ayrıca fitican14 ün dediği yöntemi de uygulayın arkadaşlar oluyor yalnız mozillafirefox için nasıl olacak acaba

370 Mesaj
4 Ağustos 2013; 17:26:00 

bana geçen hafta olmuştu

şöyle çözdüm tüm tarayıcıları kaldırdim ( önce kurulum klasörlerini indir )

internet explorer kalk mıyo bilidiniz üzere onun app data ları altından tüm dosyaların sildim ayanı şekilde crome ve mozillanında

daha sonrada hepsini yeniden kurdum ve sorunum çözüldü

ama bu reklam virüslerini yazan adamı bulursam benden çekeceğivar

BİLMEDİĞİNİ SORMAK ERDEMDİR:D

16 Mesaj
4 Ağustos 2013; 18:07:41 

SUPERantispyware bu programın silemediği virüs görmedim. http://www.superantispyware.com/

37 Mesaj
5 Ağustos 2013; 19:34:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Playexata

bana geçen hafta olmuştu

şöyle çözdüm tüm tarayıcıları kaldırdim ( önce kurulum klasörlerini indir )

internet explorer kalk mıyo bilidiniz üzere onun app data ları altından tüm dosyaların sildim ayanı şekilde crome ve mozillanında

daha sonrada hepsini yeniden kurdum ve sorunum çözüldü

ama bu reklam virüslerini yazan adamı bulursam benden çekeceğivar

''önce kurulum klasörlerini indir'' derken tam olarak neyi kastediyorsun indirirken downloads bölümüne save lediğimiz yerdeki dosya mı . ''ama bu reklam virüslerini yazan adamı bulursam benden çekeceğivar'' bu konuda da çok çok haklısın bu virüsleri yazanlara karşı sayımız oldukça fazla galiba , ama forumlardaki kişiler bunlara çözüm bulmakta profesyonelleştikçe amaçları sonuçsuz kalacak

37 Mesaj
5 Ağustos 2013; 19:56:29 

quote:

Orijinalden alıntı: cenkakay08

SUPERantispyware bu programın silemediği virüs görmedim. http://www.superantispyware.com/

denicem bu antimalware i ayrıca herkese TAVSİYEMdir http://www.tamindir.com/combofix/ COMBOFİX i de deneyin virüsleri bulup karantina altına alır daha sonra karantinaya alınan dosyaları kaldırabilirsiniz

37 Mesaj
5 Ağustos 2013; 22:12:35 

quote:

Orijinalden alıntı: cenkakay08

evet denedim temiz çıktı birde spyhunter denedim o da çok fazla buldu ilgili ilgisiz de var aralarında galiba spyhunter ın her fix le dediğini fix lememek lazım sonuçta spyhunter 22find ve v-9 ile ilgili yine bir kaç şey buldu yani eninde sonunda ne kadar kaldırdık desekte şimdilik ufak tefek kalıntılar bulunuyor , kalıcı zararlarla beraber

37 Mesaj
5 Ağustos 2013; 22:21:52 

Özellikle bu virüsler kişisel sahipli program indirme sitelerinde cirit atıyor ayrıca pc yi hızlandırıyor , pc deki hatalrı düzeltiyor tuzakları var , kaldı ki düzgün bir program indirirken bile next-next-..... yaparken arada biryerde farkında olmadan onaylamış oluyoruz bu toolbar görünümlü virüsleri aman dikkat arkadaşalar sonra regedit bölümünüz esir kalmasın bu illetlerden bu arada regedit ten kesin kaldırma yolu nedir arkadaşlar ?

37 Mesaj
5 Ağustos 2013; 22:24:15 

gayret edelim hep beraber bu sorunlara karşı kalıcı çözüm yolları bulalım tamamen halolsun bu sorun

2 Mesaj
7 Ağustos 2013; 0:31:16 

Sırf bu konuda yardım edebilmek için üye oldum. Çünkü dün 3 saat harcadım sırf bilgi toplamak için.

Benim uyguladığım yöntem ve (şimdilik genel anlamda) çözüm:

1) google da arattığım her "aramax virüsü" yöntemlerini uyguladım sayılır
2) Malwarebytes Anti-Malware, Spy Hunter ve Combofix yükleyip çalıştırdım. (asıl işe yarayan kısım bu sanırım)

Bu noktadan sonra tek bir sorunum kalmıştı. O da chrome logosuna tıklayarak açamıyodum tarayıcıyı.(logo-sağ tık-yeni pencerede aç yapabildim) Chrome-sağ tık-özellikler ile baya uğraştım. Hedefteki http uzantısını sildim. Uyumluluk modu bile denedim. Daha sonra nedenini anlayamadığım bi şekilde düzeldi.

Bi ara bilgisayarda render işlemi yaparken arada sırada doğal olarak karşıladığı "mavi ekran" geldi (win 8 mavi ekranı/üzgün surat). Yeniden başladıktan sonra tarayıcıyı ilk açtığımda aramax tekrar çıktı ve chrome logosundan yine açamıyodum. Ama ikinci denememde ikiside olmadı.

Sanırım aramax ı bir süreliğine durdurdum ama hala bilgisayarı taratmam gerek gibi.

Bu kadar ayrıntılı yazdım çünkü aynı senaryoyla biri karşılaşırsa bu yardımcı olsun. (şimdilik) Kesin çözümü hala arıyorum :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alvorad -- 7 Ağustos 2013; 0:33:29 >

37 Mesaj
7 Ağustos 2013; 19:39:41 

o zaman hoşgeldin alvorad , çok iyi yapmışsın açık açkı yazarak sağol yorumunu esirgemediğin için şu an bilgisayarını açınca tekrar geliyor mu virüs

38 Mesaj
7 Ağustos 2013; 20:07:59 

Bütün tarayacıları revo uninstaller programı ile kaldırın tüm dosyaları ve Regedit kayıtlarıyla beraber ve tarayacılara ait olan appdata dosyalarını silin yani tarayıcı ait hiç bir dosya kalmasın

Malwarebytes Anti-Malware , Combofix ( Güvenli Mod'da çalıştırın ) ve Emsisoft Anti-Malware bu programlarla bilgisayarınızı full tarama yaptırın

Ondan sonra bulanları silin Özellikle Emsisoft Anti-Malware tavsiye ediyorum Full ve derin tarama yaptırın gerekirse hepsini güvenli modda tekrarlayın en son olarak

Kaspersky Rescue Disk 10 ile sistemi cd den açıp kaspersky sunucularından güncelleme yapın ve bütün sabit diskleri tarama yaptırın bilgisayarınızda virüs , trojan , çerez , malware hiç birşey kalmaz .

Bundan sonra gene halen ana sayfaları değişmeyen kullanıcılar olursan yardımcı olacağım dediklerimi uygulayın lütfen ben her türlü virüs den bu şekilde kurtuluyorum genel olarak

Kolay Gelsin

Edit : Burda önemli olan virüs silinir ancak tarayıcı dosyalarına tamamen zarar vermesi ve Ana sayfayı değiştirmiş olduğundan virüs silinse bile halen tarayıcı ana sayfa değişmiyor

Vurgulamak istediğim tarayıcı dosyalarına ait hiç bir dosya kalmasın bilgisayarınızda ondan sonra Virüs taraması yaptırıp silin virüsü eğer içiniz rahat değilse son çözüm format

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancagir58 -- 7 Ağustos 2013; 20:14:50 >

Teknik Servis Donanım

255 Mesaj
4 Eylül 2013; 22:52:17 

emsisoftun antimalwaresi bunun için çare indirip deneyebilirsiniz
https://shop.emsisoft.c...13&scope=cart&cart=2414

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
5 Eylül 2013; 22:16:05 

quote:

Orijinalden alıntı: bluviaggiatore

emsisoftun antimalwaresi bunun için çare indirip deneyebilirsiniz
https://shop.emsisoft.c...13&scope=cart&cart=2414

sağol kardeş güzelmiş ama her antimalwareye güvenmemek lazım aslında windows dosyalarını bozabilir bazen sistem geri yüklemeye ihtiyaç duyulabilir.ama bi daha olursa sistem geri yükleme noktaıs oluşturup dediğini deneyeceğim teşekkürler

2 Mesaj
9 Eylül 2013; 23:05:13 

quote:

Orijinalden alıntı: alvorad

Sırf bu konuda yardım edebilmek için üye oldum. Çünkü dün 3 saat harcadım sırf bilgi toplamak için.

Benim uyguladığım yöntem ve (şimdilik genel anlamda) çözüm:

1) google da arattığım her "aramax virüsü" yöntemlerini uyguladım sayılır
2) Malwarebytes Anti-Malware, Spy Hunter ve Combofix yükleyip çalıştırdım. (asıl işe yarayan kısım bu sanırım)

Bu noktadan sonra tek bir sorunum kalmıştı. O da chrome logosuna tıklayarak açamıyodum tarayıcıyı.(logo-sağ tık-yeni pencerede aç yapabildim) Chrome-sağ tık-özellikler ile baya uğraştım. Hedefteki http uzantısını sildim. Uyumluluk modu bile denedim. Daha sonra nedenini anlayamadığım bi şekilde düzeldi.

Bi ara bilgisayarda render işlemi yaparken arada sırada doğal olarak karşıladığı "mavi ekran" geldi (win 8 mavi ekranı/üzgün surat). Yeniden başladıktan sonra tarayıcıyı ilk açtığımda aramax tekrar çıktı ve chrome logosundan yine açamıyodum. Ama ikinci denememde ikiside olmadı.

Sanırım aramax ı bir süreliğine durdurdum ama hala bilgisayarı taratmam gerek gibi.

Bu kadar ayrıntılı yazdım çünkü aynı senaryoyla biri karşılaşırsa bu yardımcı olsun. (şimdilik) Kesin çözümü hala arıyorum :/

Son zamanlarda bu virüs tekrar başladı. Kısa tutayım. Denediğim yöntemler bir sonuç vermedi. Hala sorun yaşayan arkadaşlar varsa önerim benim yaptığımı yapmaları: Bilgileri yedekleyin ve format atın

123 Mesaj
18 Eylül 2013; 14:02:49 

Kesin bir çözüm bulan var mı?

37 Mesaj
29 Eylül 2013; 14:32:12 

mozilla firefox tan tamamen kaldıran var mı
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar