Şimdi Ara

HİDROLİK DİREKSİYONSUZ ARABAYA SONRADAN HİDROLİK DİREKSİYON UYGULANABİLİR Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
177.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işi bilen bir usta için hidrolik sistem direksiyon uygulamak buji takmak kadar kolaydır..burada tek bir kriter var..eğer kullanılan arabanın üst donanımlarında hidrolik direksiyon varsa uygulama daha sorunsuz ve daha kolay olur..eğer böyle bir durum yoksa en yakın uygulanabilir sistemi araştırmak gerekebilir..bu durumda biraz zorlanılır ama sonuçta olmayacak birşey değil...
  • Arkadaşlar tekrar söylüyorum..

Ben bizzat bu işi yapmayı denedim ama vazgeçtim.. Yapan bir arkadaşımda vardı Eskort'a..

Aynı aracın hidrolik direksiyonlu versiyonunu almak maddi açıdan da daha rahat randıman alma konusunda da..
  • Merhaba,
    Hidrolik direksiyonsuz arabaya sonradan hidrolik direksiyon uygulanabiliyor mu fikri olan var mı? 99 1.4 uno s otomobil aldım, alırken önemsemedim ama hidrolik direksiyon olmaması beni üzecek galiba. Araba durduğu yerde hareket etmeden direksiyon dönmüyor Bi de bayanlar falan kullanıyor bu arabayı, direksiyonu nasıl çeviriyorlar bilmiyorum.

• Evet uygulanabiliyor.. Ama çok nadir uygulandığından tamirciler bile nasıl yapılacağını tam olarak bilmiyor..

Ayrıca çok pahalıya maloluyor ve orjinali gibi randıman vermiyor..

Bes eski Eskort'uma yaptırmaya kalktım işçilik hariç parçalar 2.000 YTL küsür tutuyordu vazgeçtim.. Ona vereceğin parayla hidrolik direksiyonu olan bir araba alabilirsin
  • Uygulanır.... ilk olarak b u işi yapamayan adam zaten usta değildir eğer yapılmaz derse arkana bile bakmadan o dükkandan çık derim bu işlemi yapacak bi usta bul ve parçaları ilk olarak yetkili servise sonra sanayide parçacıya sonrasındada hurdacılara sor ve kafana yatan en mantıklı parçaları al derim...
  • ya gerçekten bende birkaç kişden duydum adamlar uçuk fiyat çekiyorlarmış o yüzden fazla raabet yoq o işe
  • yapmayı bilmiyorlar,uğraşmak istemiyorlar o yüzdenyüksekfiyat çekip uzaklaştırıyorlar müşteriyi.
    renault12ye bile hidrolik direksiyon takıyorlar diye duydum.kaldıki unonun hidrolik direksiyonlu modelleri var ona mı takamayacaklar
  • Şimdi doğana şahine hidrolik direksiyon takılır mı yani??
  • o işelmin yapılabilirliği uno ya 2,0 tempra motoru takmakla aynı mantıktadır.yapılabilir ama saçmadır.ayrıca özel üretim patçalar da gerektirebilir.bence çok greksiz ve masraflı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Şimdi doğana şahine hidrolik direksiyon takılır mı yani??

Onların zaten orjinalde hidrolik direksiyonlusu var onların parçasıyla takılır...

hatta istersen murat 124 ün arka dingilini alıp arka frenleride diske çevirebilirsin.kısacası yapılmayacak şey yok.....

quote:

SabitSalınım
    o işelmin yapılabilirliği uno ya 2,0 tempra motoru takmakla aynı mantıktadır.yapılabilir ama saçmadır.ayrıca özel üretim patçalar da gerektirebilir.bence çok greksiz ve masraflı

Arkadaşım sence gereksiz olabilir ama herkesde senin gibi düşünmüyor.bendede uno vardı bende takmadım ama gerçekten herkes kullanamaz....

unoya tempra motoru takmanın gereksizliğine gelmişsin...biz bi şahine 2.0 fiat coupe motru attık biraz modladık ve şu an 3.25 lerle top oynuyoruz....... buda ayrı bir zevk..adam yanına durunca iplemez seni geçilince de bozulur kalır..............

bunlar tamamen zevk meselesidir....

• arkadaşlar ben sadece soruyu okudum icin aynı cevabı veren olabilir,kusura bakmayın.arabanız modeli önemli değil eğer hala bir direksiyonu varsa ona hidrolik direksiyon takıyorlar işlem cok pahalı örneğin reno9 ve reno 19 lar 750 milyon hidrolik bağlantıları.

@wolverine evet parayı basınca doğana şahinede takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musar -- 19 Haziran 2006; 16:58:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: we[AGRA]

Arkadaşlar tekrar söylüyorum..

Ben bizzat bu işi yapmayı denedim ama vazgeçtim.. Yapan bir arkadaşımda vardı Eskort'a..

Aynı aracın hidrolik direksiyonlu versiyonunu almak maddi açıdan da daha rahat randıman alma konusunda da..

öyle de konuyu açan arkadaş olur mu olmaz mı diye sormuş..bizde olurun nasıl olacağını izah ettik..yoksa masraflı ve gereksiz bir olay olduğuna bende katılıyorum..en iyi yöntem aynı arabanın üst versiyonlarında hd varsa çıkma parçalarla sistemi kurmak...
  • yapılıo mesela lada nivalarda 1500 gbi bi fiyata yapılıo
  • ARKADAŞ OBUK ZUBUK KONUŞANLARA DİYORUM HİDROLİK DİREKSİYONUN DOĞAN İÇİN SIFIRI 250 TL BORUSU H.D. DEPOSU FALAN 270 50 DE İŞCİLİK ALIYORLAR SANA MALİYETİ 320 TL FAZLADA GEÇMEZ ÖNEMLE DUYRULUR
  • arkadaşlar ben yaptırdım çok memnun kaldım.Doğru yerde doğru ustaya yaptırmak lazım . öyle dedikleri gibide pahalı değil ama yanlış ellere düşerseniz kazıklanırsınız.ustaların telefonunu versem sanırım yanlış olmaz 05358487656 Mesut usta diye biri. Cem Hocadan aldım telefonu derseniz indirimde yapar.adamlarla arabaya hidrolik dirksiyon taktırana kadar kanka olduk.hem hizmet hem kalite bence 10 numara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar

arkadaşlar ben yaptırdım çok memnun kaldım.Doğru yerde doğru ustaya yaptırmak lazım . öyle dedikleri gibide pahalı değil ama yanlış ellere düşerseniz kazıklanırsınız.ustaların telefonunu versem sanırım yanlış olmaz 05358487656 Mesut usta diye biri. Cem Hocadan aldım telefonu derseniz indirimde yapar.adamlarla arabaya hidrolik dirksiyon taktırana kadar kanka olduk.hem hizmet hem kalite bence 10 numara.

Ne kadara yaptırdınız ? Arabanız nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35turka

quote:

arkadaşlar ben yaptırdım çok memnun kaldım.Doğru yerde doğru ustaya yaptırmak lazım . öyle dedikleri gibide pahalı değil ama yanlış ellere düşerseniz kazıklanırsınız.ustaların telefonunu versem sanırım yanlış olmaz 05358487656 Mesut usta diye biri. Cem Hocadan aldım telefonu derseniz indirimde yapar.adamlarla arabaya hidrolik dirksiyon taktırana kadar kanka olduk.hem hizmet hem kalite bence 10 numara.

bende 99 model kartal vardı ona hidrolik direksiyon taktırdım. sonrada 2 arkadaşımı yönlendirdim birinde Lada jip vardı biri de şahin arabasına taktırdı onlarda çok memnun kaldılar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 35turka

quote:

bende 99 model kartal vardı ona hidrolik direksiyon taktırdım. sonrada 2 arkadaşımı yönlendirdim birinde Lada jip vardı biri de şahin arabasına taktırdı onlarda çok memnun kaldılar

arkadaşın ilk sorusuna cevap vermemişsiniz! "Ne kadara yaptırdınız ?" diye sormuş.

• Renault 12'e uygulananı gördüm :) Direksiyon tamiri ve bakımı işleriyle ilgilenen iyi bir ustayı bulursanız neden olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyBlue -- 26 Mart 2012; 2:07:52 >
  • 285 lik Massey Ferguson'a hidrolik sistemi yaptiran biliyorum ben. 2 kişinin zor çevirdiği direksiyon şimdi kendiliğinden donuyor. Super olmuştu..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.