Şimdi Ara

Codegen quantum 94 Android Tablet - 2.0 ghz 4 çekirdek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
7.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar tablet almayı düşünüyorum yakın bir zamanda arkadaşım birkaç ay önce Codegen ultimix95 almıştı başta yadırgamıştım fakat sonradan çok hoşuma gitti.
    Bu çin tabletler konusundada pek bilgili değilim.Codegenin sitesine girdiğimde amiral model olarak Codegen quantum 94 adlı modeli gördüm hepsiburadada satışta ve özellikleri beni direk cezbetti görsellerine baktım görselleride çok şık göründü gözüme.Bu tablet hakkında bilgisi olan var mı? Fiyatına göre nasıldır? Muadilleri hakkında bilgisi olan var mı?

link:http://www.hepsiburada.com/liste/codegen-quantum-94-16gb-94-ips-tablet/productDetails.aspx?productId=bd600307&categoryId=3008012&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3008012%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dbd600307%26fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bcodegen%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_3008012%257d%26fh_refview%3dlister

• Pipo m8 Pro sanırım, bana fiyatı biraz fazla geldi... Artes q1003 de pipo m9 modeli olması lazım, fiyatı daha makul istersen onu da araştırabilirsin...
  • Resimdeki antutu testinde yazıyor zaten M8 Pro diye.
    Quantum 4 de hyundai t7s. Resimdeki ürünün arkasına yazdığı Codegen quantum 94 yazısı photoshop ile yazılmış.
    Hiç bir üründe resim çekip gerçek resimleri veya gerçek antutu resimlerini paylaşmıyorlar nedense..
  • Evet haklısınız.Aslında bana kalsa bende dediğiniz gibi pipo veya hyundai alırım fakat çinden getirtmek falan pek uğraşacak birisi değilim getirip satan birisini bulursam ondan satın almayı düşünüyorum.
  • pipo m8 pro 1.8ghz dir ayrıca 8çekirdekli gpu yazmışlar codegenden birşey alınmaz artık milleti kandırmaktan başka işleri yok
  • ürünün orjinali sanırım bu

http://www.pipo-store.com/pipo-m8pro-quad-core-rk3188-tablet-pc-9-4-inch-ips-bluetooth-ram-2gb.html

aslında ürün çok güzel ve türkiyeye giren sanırım ilk nesil " RK3188, Cortex A9 quad core, 1.8GHz; GPU: Mali 400 MP4 " işlemcilerden.. yalnız 9.4 gibi orantısız bir ekran tipini neden yapmışlar çözemedim. biraz büyük markalara baksalarya hani samsum 10.1 yapar 7 inch yapar apple 7.9 inch yapar 9.7 yapar.. yeniden amerikayı keşfetmenin ne manası varki 9.4 inch bir garip doğrusu.
  • Bu modelin bataryası da düşük 6500 mAh
    Pipo M6 modeli 9.7 inc ekran ve 10000 mAh bataryalı.. işlemci de aynı...
    M6 modelini iyi bir Türk firması garantili ithal edip satsa, iyi olur..
    Pipo kaliteli bir çiin markası gerçekten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten codegen dark artes falan hep pipo muadili ürünler getirtiyor sanırsam pipo ile birebir aynı fabrikadan çıkıyor ürünler öyle tahmin ediyorum..

bence sorun markada değil türkiyede gerçekden software update güncelleme desteği veren bir firma yok..
    bunu yapıcak ilk firmada yok satıcak bana göre buda aslında zor bir iş değil böyle bir işe girişdiysen bir tane iki tane yazılımcı alsan kendi romunu yapsan ve devamlı bu romu update etsen güncel versiyonlarla tabletlerinede otomatik yollatsan.. bunu yapıcak firma eminim şu anda normalde yapdığı satışın 3 misli fazlasını yapar..

insanlar bu tip markalara bulaşmıyorlarsa genelde arıza anında teknik servis ve güncelleme olmaması tabletin güncelliğini yitirmesi sonucu ömrünü bitirmesi yüzünden almıyor..
  • arkadaşım codegen den uzak dur. tuzaklarına düşme. yorumlarımı okuyabilirsin.
  • Erdem'e katılıyorum
  • codegen mi yoksa cube mi sizce hangisi alibir? acikcasi ben bugune kadar cube ile ilgili olumsuz bisey okumadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cube bence daha iyi gibi.. neticede aynı tabletler dark cube codegen v.b hepsi aynı ufak etfek şeylerde farkları oluyor..
  • darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    Valla pipo'nun tabletleri genelde iyi yorum alan tabletler... İngilizceniz varsa internette bir aratın..

Pipo m9, pipo m8 pro, pipo m6, pipo m7 pro, pipo m9 pro pek fazla kötü yorum gibi... Muhakkak sorunlarla karşılaşan olmuştur...
    Ama memnunlar bu modellerden. Özellikle pipo m9 ve pipo m8 pro için çok güzel yorumlar var...

Pipo m9'ü Türkiye'de artes q1003 olarak bulabilirsiniz, pipo m8 pro'yu da codegen quantum94 olarak.
    Yazılım olarak ikisininde 4.2.2 romu var diye biliyorum.

Cude u30gt2'ye gelince almayı düşündüğüm başka bir modeldi. Ama wifi sorunu ile bayağı uyarmışlardı. Kullanan arkadaşlar yeni sürümle düzeltmişler diyorlar.
    Sonuçta kullandıkları için sözlerine güveniyorum. Bir de 4.1.1'de oyunlarda bayağı bir kasılma vardı videolarda. Ama yine kullanan arkadaşlar o da düzelmiş diyorlar.
    Geriye kalan en kötü tarafı hoparlörü k, bunu kullananlar da söylüyor.

Bir de pilin daha fazka istiyorsan 1280x800 çözünürlüğe yönelmeni öneririm ama ekran kalitesi daha önemliyse senin için retina olmasa bile fhd bir model al...

Ben bu üçünün arasında birini alacam kesin ama hangisini karar veremiyorum. Düm q1003 almaya kararlıydım vatana gittim bitmiş, hadi quantum94!ü alayım dedim onun da 3g'li modeli kalmış... Anlayacağınız alamadım... :)
  • cube dark pipo hepsi zaten aynı fabrikadan çıkıyor romları farklı bir zaten türkiyede dark codegen tabletler kullananlar pipo romlarını kullanmayı tercih ediyorlar çünkü hepsi güncel romlar. :)
  • Merhaba konuyu biraz hortlatacağım ama bende bu codegen quantum 94 almayı düşünüyorum ama şarj girişi adaptörlü sanırım gerçekten öyle mi yoksa normal android telefonlar gibi mini usb girişinden de şarj oluyor mu bu konu hakkında bilgi verebilecek olan var mı?
  • Merhaba arkadaşlar

Bende codegen Quantum94 almayı düşünüyorum konu açılalı epey zaman olmuş şuan cihazı aktif olarak kullanan var mı acaba ?
    Benim amacı sadece hard diskten dizi film izlemek ve webe girmek. Genel olarak codegen servis konusunda şikayetler var. Bu modeli 1 sene kullanıp hala şarjından memnun olan var mı acaba ?
    Ve full şarjla kaç saat film izlenebilir yardımcı olursanız sevinirim .
  • maxgokhan M kullanıcısına yanıt
    forver101 kullanıcısına yanıt
    forver101 isimli bi arkadaşımız yaklaşık 1 aydır kullanıyor özelden yazarsan sana yardımcı olabilir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seksenyedi.87 -- 4 Ağustos 2014; 18:48:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seksenyedi.87

forver101 isimli bi arkadaşımız yaklaşık 1 aydır kullanıyor özelden yazarsan sana yardımcı olabilir belki.

Bilgi verdim, bildirim tabletten aldım
  • Codegen Quantum94 pipo yazılımı yüklenir mi
  • arkadaşlar ben tabletin yazılımını yeniden yüklemek istiyorum fakat ses açma tuşu falan olmadığı için nasıl olacak bilmiyorum direk takıyorum pcye ama birşey olmuyor yardımcı olabilecek varmı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.