Şimdi Ara

Cihazımda Safe Mode Sorunu var. Hangi Tweaki sileyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 6.1.2 kullanıyorum. Günde 2-3 kez respring yapıyor cihaz hangi tweakten kaynaklı onuda bulamadım siz biliyor musunuz
    Bunları kullanıyorum aktif olarak.

barrel
    bridge
    icleaner
    ifile
    killbackground
    musicbox
    ncsettings
    password pilot
    protube
    Safari download manager
    Scrolling Board
    tv locker pro
    wi-fi password
    zephyr
    zeppelin
    25pp

• Barrel veya nc settings olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zephyr ile scrolling board çakışıyor olabilir.

• Scrollingboard u silip bir daha deneyebilir misiniz?

• Ben bir tweak kullanıyordum, cihaz çöktüğünde hangi tweak yüzünden çökmüş onu görüyordum. Şimdi ismini hatırlayamadım ancak belki okuyan bir arkadaş hatırlar.
  • Aaa var mı öyle bir tweak acaba ?
  • Up...

• Ayarlar>Genel>Hakkında>Tanılar ve Kullanım>Tanılar ve Kullanım Verileri kısmına gelirsen bir liste ile karşılaşırsın. En üstte LatestCrash-uygulama adı.plist gibi belgeler vardır. Telefon safemode'a geçtikten hemen sonra buradan bak bakalım hangi uygulama çökmüş. Eğer springboard yazıyorsa barrel, scrolling board, springtomize gibi tweakler yani ana ekranda değişiklik yapan tweaklerden kaynaklıdır. Ayrıca çökmelere sebep olan uygulamarı kaldırdıktan sonra eğer varsa activator'un içinde en alttaki Assignments bölümüne girip bi bak sildiğin uygulamaların hala kısayolları var mı diye. Eğer varsa bu activator kısayollarını da kaldır ki yine çökmeler olmasın. Uygulama silindikten sonra kısayol boş olarak kalıyor bu da yine çökmeye sebep oluyor activator'de.
  • Böyle bişey var hocam mynet falan diyor
     Cihazımda Safe Mode Sorunu var. Hangi Tweaki sileyim ?

• Telefon elimde olmadığı ve uygulamaları göremediğim için kesin birşey söyleyemem ama mynet dediği galiba mynet'le ilgili bir uygulaman var ve o bir ara çökmüş onun raporu. Bu safe moda geçmeyi gerektirecek bir çökme değildir diye düşünüyorum. Ama koyduğun resimde önemli olan nokta mynet'in altındaki springboard çökme raporu. Yani yukarıdaki mesajda söylediğim gibi springboard üzerinde etkisi olan bir tweak yüzünden çöküyor. Barrel, ncsettings(bunun etkisi olmayabilir de), scrolling board tweaklerini kaldır. Sorun çözülecektir diye umuyorum. Kendim iOS 6.1.3 iPhone 4 kullanıyorum. iOS 6'da springboard'ı değiştiren tweaklerle hep sorun yaşadım ve sonunda hiçbirisini yüklemedim. O günden beri çökme olmadan kullanıyorum.

• Bende yazsam benim için de tavsiyede bulunur musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Ben bir tweak kullanıyordum, cihaz çöktüğünde hangi tweak yüzünden çökmüş onu görüyordum. Şimdi ismini hatırlayamadım ancak belki okuyan bir arkadaş hatırlar.

"Crash Reporter" sanırım hocam.

http://www.iphoneyardim.net/iphone_yardim_soru-cevap/65001-exit_safe_modetan_kurtulmak_icin_quot_crash_reporter_quot_kullanimi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eric Cartman. -- 19 Haziran 2013; 13:45:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

Bende yazsam benim için de tavsiyede bulunur musunuz?

Arkadaşın konusu içinde başka bir sorunla ilgilenilmesi ne kadar doğru olur bilemem. Ama özelde yazarsan ve bildiğim bir sorunsa yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rakpunar

Telefon elimde olmadığı ve uygulamaları göremediğim için kesin birşey söyleyemem ama mynet dediği galiba mynet'le ilgili bir uygulaman var ve o bir ara çökmüş onun raporu. Bu safe moda geçmeyi gerektirecek bir çökme değildir diye düşünüyorum. Ama koyduğun resimde önemli olan nokta mynet'in altındaki springboard çökme raporu. Yani yukarıdaki mesajda söylediğim gibi springboard üzerinde etkisi olan bir tweak yüzünden çöküyor. Barrel, ncsettings(bunun etkisi olmayabilir de), scrolling board tweaklerini kaldır. Sorun çözülecektir diye umuyorum. Kendim iOS 6.1.3 iPhone 4 kullanıyorum. iOS 6'da springboard'ı değiştiren tweaklerle hep sorun yaşadım ve sonunda hiçbirisini yüklemedim. O günden beri çökme olmadan kullanıyorum.

Sadece NC Ve zephyr varkende safe mode alıyorum o dosyaların birinin içinde zephyr yazıyordu hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Cartman.

quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Ben bir tweak kullanıyordum, cihaz çöktüğünde hangi tweak yüzünden çökmüş onu görüyordum. Şimdi ismini hatırlayamadım ancak belki okuyan bir arkadaş hatırlar.

"Crash Reporter" sanırım hocam.

http://www.iphoneyardim.net/iphone_yardim_soru-cevap/65001-exit_safe_modetan_kurtulmak_icin_quot_crash_reporter_quot_kullanimi.html

Doğrudur, elinize sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Staeber41
    Sadece NC Ve zephyr varkende safe mode alıyorum o dosyaların birinin içinde zephyr yazıyordu hocam.

Arkadaşların önerdiği crash reporter uygulamasını yükledim şuan. Daha önce çökme yapan bir uygulamayı da yükledim ve sorunsuz çalışıyor ve hangi uygulama olduğunu buluyor. Zephyr'de hata verebilir. Kendim kullanıyorum ve ondan kaynaklı hata almadığım için söylemedim. Ama sonuçta o uygulamada springboard üzerinde etkiye sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakpunar -- 19 Haziran 2013; 14:03:44 >
  • quote:

quote:

Arkadaşların önerdiği crash reporter uygulamasını yükledim şuan. Daha önce çökme yapan bir uygulamayı da yükledim ve sorunsuz çalışıyor ve hangi uygulama olduğunu buluyor. Zephyr'de hata verebilir. Kendim kullanıyorum ve ondan kaynaklı hata almadığım için söylemedim. Ama sonuçta o uygulamada springboard üzerinde etkiye sahip.

İlk mesajda yazdığım bütün tweakleri tekrar kurdum, aktif olarak kullanıyorum çünkü hepsini.
    Crash Repoter uygulamasınıda indirdim ignore dedim ve karşıma boş bir ekran geldi şuan.
    Arkadaşın verdiği linkte capsler maalesef ölmüş o yüzden bişey yapamadım.
    Çöken tweaklerinizi tekrar sorunsuz çalıştırmak için uygulama içerisinden bişey yaptınız mı acaba, bende ekran boş hala :)

• quote:

quote:

quote:

İlk mesajda yazdığım bütün tweakleri tekrar kurdum, aktif olarak kullanıyorum çünkü hepsini.
    Crash Repoter uygulamasınıda indirdim ignore dedim ve karşıma boş bir ekran geldi şuan.
    Arkadaşın verdiği linkte capsler maalesef ölmüş o yüzden bişey yapamadım.
    Çöken tweaklerinizi tekrar sorunsuz çalıştırmak için uygulama içerisinden bişey yaptınız mı acaba, bende ekran boş hala :)

Uygulamayı açınca düzgün çalışması için gerekli bir eklentide bahsediyor. Onu yüklemeyi dene. Ignore deme yani.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.