- x
2014 LYS için öneriler
61 Cevap4223 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5 Mesaj
16 Haziran 2013; 19:44:54 

arkadaşlar 5-6 aydır lys çalıştınız bisürü kaynak deneme çözdünüz ama %90 zorlandığını söylüyor LYS'de, zorlanma sebebi çok orjinal soru olması bi de soruların ilk okuyuşta anlaşılmaması,sizce 2014 için hazırlananlar nelere dikkat etmeli böyle bir sorun yaşamamak için,keşke şöyle çalışsaydım dediğiniz bir yol oldu mu ? önerilerinizi bekliyorum

thinking... HURTS!

190 Mesaj
16 Haziran 2013; 19:48:08 

up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

71 Mesaj
16 Haziran 2013; 19:48:46 

takip

153 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Canavar Cafer
16 Haziran 2013; 19:51:39 

bence girmelyelim topluca protesto edelim

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
-Business Administration-

Titanic'te Rubaiyat !

Doğu'nun çiçeği Batı'nın çiçekliğinde !

Ey Hayyam ! Yaşadığımız şu güzel anı görebilseydin..

2 Mesaj
16 Haziran 2013; 19:52:54 

Ulan bari gelecek nesillere katkımız olsun

Sayısallar için;

yazın çok fazla matematik veya fen çalışmayın. hafif hafif mat-1 çözün günde 50-60 tane genel ağırlık olarak sözel dersler yapın kitap okuyun. Sözel dersler YGS'nin temel taşı gibi bir şey. Onlar iyi puan getiriyor. Matematik ise unutuluyor. Ben mat-1 bitirdiğimde yazın aradan bir süre geçince böle kaldım nasıl çözdüm diye. YGS gerçekten bilgi ağırlığı fazla yok. yorumlama ve soğukkanlılık ile kazanılıyor. tek derse yüklenmeyin serpiştirin. YGS fen kısmı aşırı zor gelmiyor orta şekerli. ama sözel kısım hep ağır

LYS için.

Biz bugün bu sınavın bizleri nasıl oturttuğunu gördük matematik ve geometri kısmında, Ne diyebilirim bilemiyorum 3 kitap bitirdim ama o tür orjinal sorular daha önce hiç göremedim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Haziran 2013; 20:07:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Xeratula

Ulan bari gelecek nesillere katkımız olsun

Sayısallar için;

yazın çok fazla matematik veya fen çalışmayın. hafif hafif mat-1 çözün günde 50-60 tane genel ağırlık olarak sözel dersler yapın kitap okuyun. Sözel dersler YGS'nin temel taşı gibi bir şey. Onlar iyi puan getiriyor. Matematik ise unutuluyor. Ben mat-1 bitirdiğimde yazın aradan bir süre geçince böle kaldım nasıl çözdüm diye. YGS gerçekten bilgi ağırlığı fazla yok. yorumlama ve soğukkanlılık ile kazanılıyor. tek derse yüklenmeyin serpiştirin. YGS fen kısmı aşırı zor gelmiyor orta şekerli. ama sözel kısım hep ağır

LYS için.

Biz bugün bu sınavın bizleri nasıl oturttuğunu gördük matematik ve geometri kısmında, Ne diyebilirim bilemiyorum 3 kitap bitirdim ama o tür orjinal sorular daha önce hiç göremedim.

yazın lys fen çalışmalı mıyım sence (çok eksiğim var) bir yandan da türkçede paragraflar berbat.sınavlarda 25 neti zar zor görüyorum türkçeden

2 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:10:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Keep on rising

yazın lys fen çalışmalı mıyım sence (çok eksiğim var) bir yandan da türkçede paragraflar berbat.sınavlarda 25 neti zar zor görüyorum türkçeden

paragraf soruları için yapabileceğin tek şey kitap okumak. kitap okuyunca paragraf yeteneğin gelişir inan bana. Eskisi gibi değil sorular 1000 tane paragraf çözünce paragraf yeteneği gelişmiyor pek., LYS fen diyebilceğim hafif hafif mesela her hafta 1 konuyu idrak etmen enine boyuna ama zaman geçtikçe unutabilirsin. bu da bol tekrara girer. İnanın YGS matematik tamamen %80 yorum ağırlıklı.

Uzaklaştırılmış
16 Haziran 2013; 20:20:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Xeratula

paragraf soruları için yapabileceğin tek şey kitap okumak. kitap okuyunca paragraf yeteneğin gelişir inan bana. Eskisi gibi değil sorular 1000 tane paragraf çözünce paragraf yeteneği gelişmiyor pek., LYS fen diyebilceğim hafif hafif mesela her hafta 1 konuyu idrak etmen enine boyuna ama zaman geçtikçe unutabilirsin. bu da bol tekrara girer. İnanın YGS matematik tamamen %80 yorum ağırlıklı.

Kitap okuyorum ama yeterli değil yılda beşi geçmez.yorumlardan okudum lys 1 zormuş.ygsden de az çok altyapım var ama istediğim yer için yetmez şu durumda hele türkçeyi fule yakın yapamıyorken ygsde 20-30 k ya girmm imkansız gibi bişey.bu arada göreceli bi soru olacak ama mesela mf4ten 450 puanınız olsa itü geomatiğimi yoksa ege inşaatımı tercih ederdiniz ?

bir konuyu bitirmeden ötekine başlamak istemiyorumda ama sıcaktada zor sorulara bakasım gelmiyor hele matematikte..uzun uzun işlemler.gerçi seneye bu stresin kat be katını sınavda yaşıcam.

Ek olarak sözel derslerde kendi cümlelerimle kısa özetler çıkartsam ardından unutmamak için o kısa notlara baksam yararlı olur mu sizce ? okul açıldıktan sonra ygsye kadar adam akıllı sözel çalışabileceğimi pek sanmyrum.lise 4 dersleride olacak bi yandan da sınav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keep on rising -- 16 Haziran 2013; 20:21:26 >

458 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:23:12 

takipteyim

01101101011001010110001101101000011000010110111001101001011000110110000101101100001000000110010101101110011001110110100101101110011001010110010101110010

695 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:30:32 

YGS ve LYS. İkisi de birbirinden daha önemli değil, yüzdelik dilime inanıp LYS daha önemli diye kanmayın. YGS konularını tam anlamıyla bilmezseniz, LYS'de gelecek zorlu kazık orjinal ösym sorularında, kalem oynatamazsınız. Bir konudan değil, 2-3 konuyu birleştirip soruyorlar artık.

Sayısal için konuşuyorum, oturup yazın sosyaldir, dil bilgisidir kasmayın. Paragraflarda çok kötü olmamanız lazım ama. 24-25/32 soruda yapabiliyorsanız güzel. Bilgi istemediği için biraz yüksek başlamanız lazım. Sene içinde oturup paragraf sorusu hiç çözmedim, sadece girdiğim haftalık denemeler yeterli gelmişti. test kitabı çözmeden 32 paragraf neti yaptım bu sene.

konuları, güzel konu anlatımlı kitaplar alarak anlayın. bu sene açı dershanesine gidiyordum, verdikleri matematik k.anlatımı gayet iyiydi ve özetti. fende fizik için m.tekinay baş kitabınız olsun. sitesindeki konu anlatımları izleyip,test kitabıyla halledin. kimya ve biyoloji önerisi vermeyeyim, benim pek iyi değildi.

matematik ve fenden birer soru bankası bitirin. başlamadan güzel bir temeliniz olsun. ama oturup zor kaynaklar kasmayın, hevesiniz kaçar, koca bir yaz uçup gider.

ve ekstradan benim gibi geometrinin g'sini yapamayan kişilere buradan bildiriyorum. yaz bitmeden o geometriyi ne yapın ne edin düzeltin. üzerine gidin, sene başlayınca fırsat bulamayacaksınız.

dershaneye gidecekseniz, ilk yapılan sınavda varınızı, yoğunuzu ortaya koymanız lazım. sınıf, hocalar, çevre sınav hazırlık aşamasında çok önemli.

dipnot:ramazan'da oruç tutacaksanız oturup ders çalışmayın. çalışamazsınız zaten. ona göre planınızı yapın. yapabiliyorsanız iftardan 3-4 saat sonra 1-2 saatlik çalışma yeterlidir.

ve bunları yazan ben, mezuna kalıyorum gibi, ne diyeyim her şey istediğiniz gibi olsun..

2773 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:30:58 

Gencler en yakin kitapciya gidin ve olimpiyat sorularini alin. 5 tane sb bitiren arkadaslarim bile oturtuldu bu kadar net

Uzaklaştırılmış
16 Haziran 2013; 20:32:32 

bence bi 10 gün daha bekleyin hala sınavın etkilerini atamayanlar vardır(örneğin ben )

daha sağlıklı bir öneri tavsiye vesaire her şey için bnece biraz daha bekleyin

44 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:33:35 

matematigi 100dkya cikarirlar rahat olun

2013 Lys 1 Gazisi

33 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:38:38 

quote:

Orijinalden alıntı: _AllEyezOnMe_

arkadaşlar 5-6 aydır lys çalıştınız bisürü kaynak deneme çözdünüz ama %90 zorlandığını söylüyor LYS'de, zorlanma sebebi çok orjinal soru olması bi de soruların ilk okuyuşta anlaşılmaması,sizce 2014 için hazırlananlar nelere dikkat etmeli böyle bir sorun yaşamamak için,keşke şöyle çalışsaydım dediğiniz bir yol oldu mu ? önerilerinizi bekliyorum

Bugün tam üç farklı konuda yazdım :FEN BİLİMLERİ ÇİZGİ ÜSTÜ kitabı kesinlikle Lys kitabı. Hatta Lys'de çıkan işlem sorusu türev sorusu o kitabın içinde aynen vardı. Ayrıca Karekök'ün soruları da orijinal mesela parabol sorusunda boğaz köprüsü çizmiş adam halat uzunluğu soruyor. Tam hayal gücü soruları, tam Lys tipi. Hatta Fen Bilimleri'ne Allah razı olsun diye e-posta atmayı düşünüyorum. Bu arada Zaman denemeleri de pek belirleyici değildir, süre sıkıntın olmaz ama candır. Hele Ygs'de...

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
- HUKUK -

19 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:40:07 

Kardeşlerimize öneride bulunalım tabi.

1) YGS ve LYS e eşek gibi çalışmayın, neticede şans bu işler.
2) LYS Mat ve Geo için Lise Matematik olimpiyat soruları kitabını alın bitirin. Sonra dakika tutarak yapın malum 1 soru 1.5 dk
3) Sınava cünüp girin bide öyle deneyin

Düzenleme!

Kusura bakmayın yazmayı unuttum en önemli şeyi. Şu yıl zor oldu şu sene kolaydı bu böyle olmalı falan siz kafanızda hiçbişeyi çözmeye kalkmayın. Bugün bir arkadaş forumda bu cümleyi kullandı çokta haklıydı. "Ösym nin işlerinde mantık aranmaz"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akif95 -- 16 Haziran 2013; 20:42:29 >

17 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:45:18 

bu 12.sinif konularini son 2 ayda aa hallettim ben kolaymis falan demeyin sakin,bunlar oyle ki hemen unutuluyor ya da tam kavranmadigi icin,zaman cok az olup bu konulardan cok soru cozulemedigi icin.,forumda genel olarak ygs calismayin lys kasin diyorlar.ben buna katilmiyorum okul derslerini cok iyi tutarsan ama cidden iyi organik sistemler ve optik kirinim ve mat bunlarin ustune gidersen bunlar hallolursa lysden once gerisi cok kolay,sene icinde trigonometri gibi hem unutulmayacak hemde cok onemli olan konulari cozersin,ama ygs fen ozellikle cok onemli bence,fizik ve biyoloji lys zaten ygs nin devami,ygs fizik biyo bilmeden cok zor lys.zaten 2 ayin kalmis olacak,oturup bi daha hareket ya da siniflandirma calisamayacaksin.dedigim gibi ygs iyi olsun,lys de 12.sinif konularini sakina son 2 aya sigdirmayin,zevkli konular anlasiliyor ama sinavda yapilsmiyor,sebebini soylemistim zaten.

keane

17 Mesaj
16 Haziran 2013; 20:47:40 

yardırın olimpiyat sorularını gitsin :D

Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir.

Tesla

21 Mesaj
16 Haziran 2013; 21:04:03 

Bence çalışmayın zaten emeğinizin karşılığını alamıyorsunuz ...

5 Mesaj
17 Haziran 2013; 1:51:58 

upupup

thinking... HURTS!

291 Mesaj
17 Haziran 2013; 1:53:53 

sadece lys kasın bırak ygs yi ygs 40k yap iyi lys ile 10k cekersin

Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

262 Mesaj
17 Haziran 2013; 2:12:31 

Soru bankalarında ve hiçbir işe yaramaz dersane denemelerinde boğulmayın. Ufkunuzu açacak sorulara yukarda arkadaşlar söylemiş olimpiyat sorularına yönelin ve elinize bir karton alıp bütün katı cisimleri oluşturmaya çalışın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 17 Haziran 2013; 2:15:15 >

8175 Mesaj
17 Haziran 2013; 2:16:42 

quote:

Orijinalden alıntı: emirilhan

YGS ve LYS. İkisi de birbirinden daha önemli değil, yüzdelik dilime inanıp LYS daha önemli diye kanmayın. YGS konularını tam anlamıyla bilmezseniz, LYS'de gelecek zorlu kazık orjinal ösym sorularında, kalem oynatamazsınız. Bir konudan değil, 2-3 konuyu birleştirip soruyorlar artık.

Sayısal için konuşuyorum, oturup yazın sosyaldir, dil bilgisidir kasmayın. Paragraflarda çok kötü olmamanız lazım ama. 24-25/32 soruda yapabiliyorsanız güzel. Bilgi istemediği için biraz yüksek başlamanız lazım. Sene içinde oturup paragraf sorusu hiç çözmedim, sadece girdiğim haftalık denemeler yeterli gelmişti. test kitabı çözmeden 32 paragraf neti yaptım bu sene.

konuları, güzel konu anlatımlı kitaplar alarak anlayın. bu sene açı dershanesine gidiyordum, verdikleri matematik k.anlatımı gayet iyiydi ve özetti. fende fizik için m.tekinay baş kitabınız olsun. sitesindeki konu anlatımları izleyip,test kitabıyla halledin. kimya ve biyoloji önerisi vermeyeyim, benim pek iyi değildi.

matematik ve fenden birer soru bankası bitirin. başlamadan güzel bir temeliniz olsun. ama oturup zor kaynaklar kasmayın, hevesiniz kaçar, koca bir yaz uçup gider.

ve ekstradan benim gibi geometrinin g'sini yapamayan kişilere buradan bildiriyorum. yaz bitmeden o geometriyi ne yapın ne edin düzeltin. üzerine gidin, sene başlayınca fırsat bulamayacaksınız.

dershaneye gidecekseniz, ilk yapılan sınavda varınızı, yoğunuzu ortaya koymanız lazım. sınıf, hocalar, çevre sınav hazırlık aşamasında çok önemli.

dipnot:ramazan'da oruç tutacaksanız oturup ders çalışmayın. çalışamazsınız zaten. ona göre planınızı yapın. yapabiliyorsanız iftardan 3-4 saat sonra 1-2 saatlik çalışma yeterlidir.

ve bunları yazan ben, mezuna kalıyorum gibi, ne diyeyim her şey istediğiniz gibi olsun..

Matematiğim benim kötü hiçbir konuyu doğru düzgün bilmiyorum. Şu kafayla gittim Fem konu özetli aldım:

İnternetten konu anlatımlara çalışıp bu kitaptanda çözerim diyede sanki benim seviyeme ağır gibi acaba direk buna dalarak hata mı ettim ?

Bu kitabın beni zorlamaması için ondan önce bitirmem gereken bir kitap var mı yoksa üzerine mi gidiyim ? Zaman kaybetmek istemiyorum çünkü hedefim biraz büyük eksik de çok.

PSN ID: Scofield1- Steam ID: MarstonTR

91 Mesaj
17 Haziran 2013; 2:49:34 

Dostum matematiğin kötüyse Fem Konu Özetli'yi sonra çöz.

695 Mesaj
17 Haziran 2013; 10:40:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

Matematiğim benim kötü hiçbir konuyu doğru düzgün bilmiyorum. Şu kafayla gittim Fem konu özetli aldım:

İnternetten konu anlatımlara çalışıp bu kitaptanda çözerim diyede sanki benim seviyeme ağır gibi acaba direk buna dalarak hata mı ettim ?

Bu kitabın beni zorlamaması için ondan önce bitirmem gereken bir kitap var mı yoksa üzerine mi gidiyim ? Zaman kaybetmek istemiyorum çünkü hedefim biraz büyük eksik de çok.

o kitapta o kadar orjinal soru denilebilecek soru var ki,özellikle son testleri.. eğer konu eksiğiniz varsa güzel bir köşeye yerleştirip orada kalmasını sağlayın öncelikle..

matematik nasıl halledilir, önce konuyu güzel-net anlatan bir site,kitap vs bulacaksın. konuyu özümse, çözümlü sorular olsun konu anlatımlı kitapta, bu çözümlü soruları anlayarak devam et adım adım. yine konu bitiminde çözümlü bir tane test olsun, bu çok fayda sağladı bana bu seneki açı k.a kitabında.. başka kitaplarda da vardır mutlaka, bu tarz kitaplara yönelmeye çalış.

geç soru bankasına, mümkünse k.a yayınınla s.b'nın yayınevi aynı olsun, aynı soru tipleriyle başlangıç pratiği yaparsın bu şekilde. yazı böyle bir soru bankası bitirerek geçirmenin senin açından iyi olacağını düşünüyorum. böylece konu eksiklerini kapatmış,azaltmış olursun. dedin ki yaz bitmeden bu kitabı hallettim ben, o zaman kendine güvenin yerine gelecektir işte, o köşede duran fem kitabını eline al, ama unutma ne yaparsan yap, yapamadığın soru çok olacak bu kitapta. bu kitabı düşünerek moral bozma sakın. ösym'nin ygs soruları bundan kolay ama stres-vakit sıkıntısı işleri zorlaştırıyor.

en son sınav yaklaşırken hocalar ösym çıkmış soru kitabı aldırırlar. faydasını da görürsün. fakat sana ek bir tavsiye. ossmat.com web sitesinde geçmiş yılların çıkmış soruları konu konu halde, çözümlü olarak mevcut. her konu bitirdiğinde buradaki soruları çöz. ygs'den önce çözeceğin çıkmış soru kitaplarında sorulara uzaylı gibi kalmazsın.

başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirilhan -- 17 Haziran 2013; 10:41:33 >

102 Mesaj
17 Haziran 2013; 10:51:06 

Takip

60 Mesaj
17 Haziran 2013; 11:01:51 

[font="Trebuchet MS"]Gençler merhabalar bu sınavın sıralama sınavı olduğunu ve YGS'nin bilgiyi değil zaman ve stres kontrolünü ölçtüğünü çok iyi bilin öncelikle.

Sizin hazırlığınız için imkanı olan arkadaşlar varsa eğer yazın LYS Matematikten ders alırsa ileride çok rahat eder diye düşünüyorum. Baba gibi konular olan türev, integrali yazın bir şekilde halleden dostum daha fazla ve daha kolay yol katedecektir. Bunun örnekleri bizim dershanede fazlasıyla mevcuttur. Dershane başında 4. sınıfta karşılaştığım bir arkadaş yazın özel dersle halletmiş YGS-LYS Matematik'i ve herkes YGS çalışırken adam testleri bitirip integral çözüyordu ki biz integralin i'sini bilmezken. Sonra 2. sınıfta sabitlendi falan bayağı iyi puanlar çıkarmaya başladı çünkü matematiğin önemi çok büyük. Gerek YGS de gerek LYS de size inanılmaz puan getiriyor yani matematiği full e yakın yapan arkadaş her zaman hem moral depolar hem de puan bunu unutmayın.

YGS çalışmaktan ziyade her zaman LYS'ye öncelik verin. Bize üst dönemler bunları söylerken biz dinlemedik lan ne diyorsunuz falan modundaydık ama cidden çok haklılarmış en üstte dediğim gibi YGS bilgiden daha çok zamanı kontrol becerisini ve stres yapmamayı ölçüyor. Zamanı iyi kontrol eden, stres yapmayan ve ortalamanın üstünde bilgisi olan adam direk ilk 20k ya yerleşiyor istisnasız.

Yazın YGS için yapabileceğiniz en güzel şey toplamda 250 soru çözmek. Bu sizin maksimum 4 saatinizi alır ve geriye kalan saatlerde istediğinizi yapabilirsiniz. Bilgisayar oynamak, yüzmek, dışarıda takılmak vs. Her ders için 50 soru barajını belirleyerek kendinize program yapabilirsiniz. Dediğim gibi abartmaya gerek yok, yazdan itibaren her gün planınıza göre her dersten 50 soru çözmek size hem bir çalışma planı oturtturur hem de gayet yeterli bir seviyeye getirir. Çalışmakta önemli olan fazlalık değildir verimdir bunu sakın unutmayın kardeşlerim. Siz her gün 50 soru matematik çözerseniz haftada 350 soru yapar ve çok başarılı bir iştir bu. Arkadaşınız size gelir abi 200 soru çözdüm bugün mattan der ama o arkadaşınız haftada maksimum 2 kere tekrarlayacağı için o işi 400 soru çözmüş olur fakat daha çabuk unutur bunu unutmayın. Matematik düzenli çalışılması ve tempo kazanılması gereken bir derstir örneğin... Bunu kendinize göre uyarlayın dostlar, hepinize başarılar...[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bu nick tam yirmi harfli -- 17 Haziran 2013; 11:02:30 >

42 Mesaj
17 Haziran 2013; 13:06:36 

yukarı

788 Mesaj
17 Haziran 2013; 13:26:52 

Asla ineklemeyin. Ösym inekleyenleri böyle saf dışı bırakıyor. Verimli çalışmanız lazım.

Kitap okumaya başlayın, kitap okumanız, algınızı geliştirir, işinize çok yarayacak. Aksatmayın bence.
Sakın soru ezberlemeyin, ösym soru ezberleyenleri hep ters köşe yapıyor. Konuları, teorik olarak da analitik olarak da öğrenin. Bu neden böyle, bu nasıl olabilirdi diye sorup durun kendinize, sorulara bakarken.
3-5-7 saat falan çalışmayın. Cidden diyorum bakın, cidden, düzenli günde 2 saat çalışsanız bile yeter. Ha ben daha fazla çalışıcam diyorsanız çalışın, ziyanı yok. Yararı var.
Belli başlı üniversitelerin, matematik giriş derslerine bi göz gezdirin. Öğrenmenize gerek yok, nasıl düşünüyorlar, ne mantıktalar diye bakın yeter. Zaten bildiğiniz şeyler olacak orda. Hatta bazı pratik yollar bile kapabilirsiniz.
Kendinizi soru çözerken asla yormayın, hırpalamayın. Alışkanlık olur, gerçek sınavda afalladığınızda toparlayamazsınız.
Sınav ne kadar boktan olsa bile, kendinizi salmayın, rahat olun. Uğraşmayın boş boş "o zor yea bu zor yea" diyenlerle.
Spor da yapın. Ağır resistance falan değil, sizi tamamen yormayacak, azıcık kardiolu birşeyler yapın. Olmadı çıkın dışarı yürüyün, basket falan oynayın işte.

Ders konularına gelecek olursak:
Matematiğin mantık ve el alışkanlığı gerektiren konuları vardır. Örneğin obeb okek de bir arkadaşım resmen otomatik yapıyordu artık işlemleri. Tabi her şeyin en iyisini yapacaksınız diye bir şey yok, sadece konuların mantığını iyi kavramaya çalışın yazın.
Yeni başladığınız bir konu varsa bol bol alıştırma çözün. Aynı tipte değil, karışık tipte. Alıştırma derken 5-6 adımlı, şıksız olanlardan bahsediyorum. Hem formüller varsa formülleri ezberlemenizi sağlar, hem de işlem basamaklarını önceden görürsünüz. Bu önemli bir şey, çözüm yolları denerken işinize çok yarar. Ayrıca formül ezberlemeyin, aklınıza yerleştirin. Ezberlediğinizde, basit bir dönüşüm için bile kullanamazsınız. Size direk sorduklarında hatırlarsınız. Ezberlemeyin, öğrenin. Alıştırmalar işi eğlenceli kılar.

Matematiğin sıkıcı gelebilecek konularında da tamamen konunun bölümlerini parçalayıp öğrenin. Mesela trigonometriyi parça parça öğrenirseniz cayır cayır yaparsınız.

Geometride denilecek bir şey yok, matematikle aynı, el alışkanlığı ve formül bilgisi lazım.

Türkçede dil ve anlatımın mantığını kavrayın, paragraf sorularında cevapları kapatıp soruyu okuyun. Paragraf sorularında metinde oyun yapamazlar, elemek için, şıkları yaparlar. Şıkları kapayın, kilit noktaların ve kelimelerin altını çizin ve şıklarda en yakın olanı işaretleyin. Paragraf sorularında şıkları 3 defadan fazla okursanız soruya devam etmeyin, %85 yanlış yaparsınız. Ygs sözelleri üzerinde uzun düşünülmemesi gereken testler.

Coğrafya çok basittir, mantığını öğrenip, neyin nasıl adlandırıldığını öğrendiğinizde banko zaten. Rahatsınız.

Biyoloji ezber dersi değildir. Ezberlemeye kalkarsanız s.çarsınız. Size asla fotosentezin evrelerini sıralayın demezler, onun yerine kendileri ufaktan sıralar, üzerine onları bilmeniz gereken yorumlar yaptırırlar.

İşin özü, ezber yapmayın, rahat olun, bütün konuları şakır şakır bilmek yerine el alışkanlığı kazanın, konunun temellerini bilin yeter. Soru ezberlemeyin, kendinizle kapışmayın. Bir konuyu ne kadar çalıştığınız değil, onu ne sık aklına getirdiğiniz, kendinize ne kadar sık hatırlattığınız önemli. Ne kadar çok çalışırsanız çalışın, sık aralıklarla aklınıza gelmezse uçar gider, ciddiyim. Örneğin haftada 2 defa 400x2 mat çözmek yerine 7 gün 7x30 çözseniz daha iyi. Düzenli çalışmanız önemli, asla mola vermeyin, tatil yapmayın çalışmada. Bir kere tembellik ettiniz mi bir daha peşinizi bırakmaz. Oyunlara da çok sarmayın, çıkın dışarı muhabbet edin milletle daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DKarpuz -- 17 Haziran 2013; 13:29:18 >

Pfff

17 Mesaj
17 Haziran 2013; 13:46:32 

Test çözerken 1 soru çözüyosunuz. Orjinal bi soru diyelim. İşte karesini aldın ordan onu çıkarttın şansa flan cevabı buldun. TEkrar dön o soruya. Ben ne yaptımda bu soruyu çözebilidm. Hazırlayan nasıl düşündüde hazırladı. Soru ezberlemekle olmuyor. Mantıgına inmek gerekli. Bakın 200 300 soru çözmekle olmaz bi konudan. Bunu anladı herkes. Kimsenin aklına gelmeyen türde soruyolar. Yapmanız gereken hayal gücünü geliştirmek.

1- Matematiksel anlatımları iyi anlayın. Sorunun başında verilen o küçük paragraf kısmını. Orası sizi bitiren kısım olacak. Eğer o kısmı çok iyi hallederseniz her türlü soruda fikir yürütmeniz mümkün olur.
2- Ciddi olarak söylüyorum . Türev ve integralden temeli attıktan sonra Thomas Calculus ( üniversitelerde okutulan kitap) bulun bi yerlerden çalışın. Kitabın tamamını anlamazsınız ama anladıgınız kadarı size yeter.
3- 1 konudan yüzlerce soru çözmeyin mantıgnı anlayın. Sonra dersane denemelerinde yanlış yaptıgınız yerleri görün. O sorulara kesinlikle dönün. Eksik oldugunuz yerleri tamamlayın. Bolca denemeyegirerseniz zaten bildiginiz şeyleri bi zaman sonra sabitleyeceksniz. Onları unutmanız zaman alır .
4- YGS için öneri - sayısalsanız fenden başlayın. MAtematik ve türkçe genelde eleyici olan yerdir. Feni hızlı bi şekilde halletmek için kimya ve biyolojiyi iyi bilin. 30 dakikalik bi fen testi sizi sınavda çok çok ilerilere götürür. Sosyal için o kadar kasmanza gerek yok 30 soru işaretleyebilseniz bile büyük kardir.

5- En önemlisi hayal gücü. Geometride artık bunu yapıyolar. Hayal gücünüzü fazla zorluyorlar. Bence doğru olanda buydu . Sistem yeni yeni düzeliyor diyebilirm. Aslında olması gerekn buydu. Ama bi anda çok zor yapınca millet isyanlara geldi. Bu hayal gücü biraz size kalmış. Kitap okuyun derim. Özellikle polisiye tarzı kitaplar. Sherlock holmes flan iyi gidebilir

Başka aklıma gelirse yazarım

Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir.

Tesla

8175 Mesaj
17 Haziran 2013; 14:09:44 

quote:

o kitapta o kadar orjinal soru denilebilecek soru var ki,özellikle son testleri.. eğer konu eksiğiniz varsa güzel bir köşeye yerleştirip orada kalmasını sağlayın öncelikle..

matematik nasıl halledilir, önce konuyu güzel-net anlatan bir site,kitap vs bulacaksın. konuyu özümse, çözümlü sorular olsun konu anlatımlı kitapta, bu çözümlü soruları anlayarak devam et adım adım. yine konu bitiminde çözümlü bir tane test olsun, bu çok fayda sağladı bana bu seneki açı k.a kitabında.. başka kitaplarda da vardır mutlaka, bu tarz kitaplara yönelmeye çalış.

geç soru bankasına, mümkünse k.a yayınınla s.b'nın yayınevi aynı olsun, aynı soru tipleriyle başlangıç pratiği yaparsın bu şekilde. yazı böyle bir soru bankası bitirerek geçirmenin senin açından iyi olacağını düşünüyorum. böylece konu eksiklerini kapatmış,azaltmış olursun. dedin ki yaz bitmeden bu kitabı hallettim ben, o zaman kendine güvenin yerine gelecektir işte, o köşede duran fem kitabını eline al, ama unutma ne yaparsan yap, yapamadığın soru çok olacak bu kitapta. bu kitabı düşünerek moral bozma sakın. ösym'nin ygs soruları bundan kolay ama stres-vakit sıkıntısı işleri zorlaştırıyor.

en son sınav yaklaşırken hocalar ösym çıkmış soru kitabı aldırırlar. faydasını da görürsün. fakat sana ek bir tavsiye. ossmat.com web sitesinde geçmiş yılların çıkmış soruları konu konu halde, çözümlü olarak mevcut. her konu bitirdiğinde buradaki soruları çöz. ygs'den önce çözeceğin çıkmış soru kitaplarında sorulara uzaylı gibi kalmazsın.

başarılar

Teşekkür ederim tavsiyelerin için.

Tam olarak ben kitabı anlayamadım zahmet olmazsa link verir misin ?

Uzaklaştırılmış
17 Haziran 2013; 14:10:04 

Çok zor bi yayından başlamışsın , sana tavsiyem Antrenmanlarla Matematik setini almalısın.İlk kitap çok kolay gelebilir ama gittikçe seviye atlatıyor.Tabi kitapta çok zor sorular yok ama belli bir seviyeye getiriyor.Mesela ben onun Geometri setini aldım.Geçen dönem 1 di bu dönem 4 getirdim Geometriyi.Birçok konusunu çözüp ardından başka yayınlardan soru çözüyordum.Başlangıç için ideal ama sıkıcı gelebilir çözmesi.Sayfalarca aynı tip sorular.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mactavish- Bu mesaja 1 cevap geldi.

8175 Mesaj
17 Haziran 2013; 14:12:02 

quote:

Çok zor bi yayından başlamışsın , sana tavsiyem Antrenmanlarla Matematik setini almalısın.İlk kitap çok kolay gelebilir ama gittikçe seviye atlatıyor.Tabi kitapta çok zor sorular yok ama belli bir seviyeye getiriyor.Mesela ben onun Geometri setini aldım.Geçen dönem 1 di bu dönem 4 getirdim Geometriyi.Birçok konusunu çözüp ardından başka yayınlardan soru çözüyordum.Başlangıç için ideal ama sıkıcı gelebilir çözmesi.Sayfalarca aynı tip sorular.

Ya aslında okadar da vasat sayılmam benim hatam direk kazık bir kitaba yönelmek oldu. O yüzden orta seviye konuları pekiştirme amaçlı bir kitap almam gerekiyordu.

Ama sanırım bu kitabıda mutlaka bitirmem benim için yararlı olur.

Uzaklaştırılmış
17 Haziran 2013; 14:25:13 

quote:

Ya aslında okadar da vasat sayılmam benim hatam direk kazık bir kitaba yönelmek oldu. O yüzden orta seviye konuları pekiştirme amaçlı bir kitap almam gerekiyordu.

Ama sanırım bu kitabıda mutlaka bitirmem benim için yararlı olur.

Birey yayınını alabilirsin en azından yukarıda bahsettiğim sete göre daha iyi bir seviyesi var.Yanlış hatırlamıyorsam A - B - C diye seviyeleri vardı onunda

8175 Mesaj
17 Haziran 2013; 14:30:41 

quote:

Birey yayınını alabilirsin en azından yukarıda bahsettiğim sete göre daha iyi bir seviyesi var.Yanlış hatırlamıyorsam A - B - C diye seviyeleri vardı onunda

Eğer beni baya geliştirecekse düşüniyim o zaman teşekkürler.

695 Mesaj
17 Haziran 2013; 17:18:03 

quote:

Teşekkür ederim tavsiyelerin için.

Tam olarak ben kitabı anlayamadım zahmet olmazsa link verir misin ?

yazdığım kitabın satışı yokmuş.

güzel bir konu anlatım kitap tavsiyesi verecektir arkadaşlar.

1 Mesaj
17 Haziran 2013; 17:41:54 

Dershaneye gitmeyin, sizi kalıp sorulara alıştıran soru bankalarını ve denemeleri çözmeyin. O sorular sınavda çıkmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u2mt -- 17 Haziran 2013; 17:42:53 >

8175 Mesaj
17 Haziran 2013; 17:45:43 

quote:

yazdığım kitabın satışı yokmuş.

güzel bir konu anlatım kitap tavsiyesi verecektir arkadaşlar.

Acaba arkadaşlardan Fem simetri kitabını alıp konuları iyice anladıktan sonra mı elimdeki soru bankasına yönelsem ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mactavish- -- 17 Haziran 2013; 17:46:00 >

24 Mesaj
17 Haziran 2013; 17:46:24 

Selamun Aleyküm abiler ablalar bende 2014 ygs/lys ye hazırlanıyorum yapılan yorumlara göre bu sene lys cidden kazıkmış bnde bundan bi nipzede ders çıkararak yarından itibaren çalışmaya başlayacağım elimdeki tek kaynak dershanenin verdiği FEM YGS/LYS Simetri Seti yazın bu setin ygs kısmını komple bitirmeyi planlıyorum bide üstüne Türkçe Dil Bilgisi konularını bitirmeyi amaçlıyorum çünkü cidden dil bilgim 0 :D

--------------------------------
sizlerden öneri beklıyorum yazın sadece YGS yi bitirmek yeterlimi ? (ygs den kasıt fizik kimya bio mat geo + türkçe dil bilgisi)

COMINGSOON

2014 YGS-LYS

Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.

232 Mesaj
17 Haziran 2013; 18:19:28 

öncelikle sınava giren arkadaşlara başarılar diliyorum.ben de önümüzdeki sene tekrardan sınava girmeyi düşünüyorum.tabi sınav işlerinden oldukça uzak kaldığım için sayfayı takip edip bilgilerinizden ve deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum.2014 ygs-lys sınavında da inşallah istediğim sonucu alırım. öncelikle bana neler tavsiye edersiniz çünkü aradaki yılların açığını kapatmak için ve de zamanımın hepsini sınav için ayıramayacağımdan dolayı erken başlamam gerekiyor. kaynak olarak tavsiyeleriniz nelerdir. herkese kolay gelsin

295 Mesaj
18 Haziran 2013; 8:54:57 

Takip

Sabancı Üniversitesi

24 Mesaj
18 Haziran 2013; 11:07:13 

quote:

Orijinalden alıntı: s3ca6rcvv

Selamun Aleyküm abiler ablalar bende 2014 ygs/lys ye hazırlanıyorum yapılan yorumlara göre bu sene lys cidden kazıkmış bnde bundan bi nipzede ders çıkararak yarından itibaren çalışmaya başlayacağım elimdeki tek kaynak dershanenin verdiği FEM YGS/LYS Simetri Seti yazın bu setin ygs kısmını komple bitirmeyi planlıyorum bide üstüne Türkçe Dil Bilgisi konularını bitirmeyi amaçlıyorum çünkü cidden dil bilgim 0 :D

--------------------------------
sizlerden öneri beklıyorum yazın sadece YGS yi bitirmek yeterlimi ? (ygs den kasıt fizik kimya bio mat geo + türkçe dil bilgisi)

COMINGSOON

2014 YGS-LYS

33 Mesaj
18 Haziran 2013; 12:48:28 

quote:

Bu yazın Ygs bitirme işine girmeyin Allah aşkına. Yazın Ygs bitmiyor, öyle bir dünya yok. Yazdan bitirenleri gördük, yıl boyu yine Ygs çalıştılar. Dershanede konular anlatılınca test çözünce filan fark ediyorsun, aslında o bitti sandığın Ygs bitmemiş, hâlâ birçok soruyu yapamıyorsun. Emeğe yazık, unutuluyor yapmayın. Yazın çalışılacak ders geometri ve Türkçenin paragraf sorularıdır. Geometri görme işi diyorlar ya, değil. Geometri kesinlikle tecrübe işi. Ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi. Bir diğer tecrübe soruları da paragraf sorularıdır. 3 ay boyunca sadece üçgen çözmenizi bile tavsiye edebilirim çünkü üçgende tüm geometri bakış açıları mevcuttur. Üçgeni %100 olan eleman diğer geo. konularını 1 ayda bitirir zaten.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
- HUKUK -

24 Mesaj
18 Haziran 2013; 13:45:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Amarilla

Bu yazın Ygs bitirme işine girmeyin Allah aşkına. Yazın Ygs bitmiyor, öyle bir dünya yok. Yazdan bitirenleri gördük, yıl boyu yine Ygs çalıştılar. Dershanede konular anlatılınca test çözünce filan fark ediyorsun, aslında o bitti sandığın Ygs bitmemiş, hâlâ birçok soruyu yapamıyorsun. Emeğe yazık, unutuluyor yapmayın. Yazın çalışılacak ders geometri ve Türkçenin paragraf sorularıdır. Geometri görme işi diyorlar ya, değil. Geometri kesinlikle tecrübe işi. Ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi. Bir diğer tecrübe soruları da paragraf sorularıdır. 3 ay boyunca sadece üçgen çözmenizi bile tavsiye edebilirim çünkü üçgende tüm geometri bakış açıları mevcuttur. Üçgeni %100 olan eleman diğer geo. konularını 1 ayda bitirir zaten.

usta oyle diyosun da bak simdi bnm ygs biolojim sifir hic yok geo. yok turkce dil bilgisi yok kimyayi unuttuk mat1de saten 3 tane kitap vermisler (simetri set kullaniyorum bu arada) tmm bilgileri unutcazda koskoca yaz sadece geo cozmekle ziyan olmaz mi fikir verin cok kararsizim ozellikle biyoloji hic bi sey hatirlamiyorum

COMINGSOON

2014 YGS-LYS

8175 Mesaj
18 Haziran 2013; 13:54:39 

quote:

Aslında bir nevi doğru diyorsunuz. 3 ayda temeli çok iyi olan bitirirde belki benim gibi biri biteremez. O yüzden bu yazı Matematik ve Geometri ile geçiricem. Fen kısmı zaten YGS ezber erkenden bunlar çalışılırsa unutulur yani.

33 Mesaj
18 Haziran 2013; 13:57:13 

quote:

usta oyle diyosun da bak simdi bnm ygs biolojim sifir hic yok geo. yok turkce dil bilgisi yok kimyayi unuttuk mat1de saten 3 tane kitap vermisler (simetri set kullaniyorum bu arada) tmm bilgileri unutcazda koskoca yaz sadece geo cozmekle ziyan olmaz mi fikir verin cok kararsizim ozellikle biyoloji hic bi sey hatirlamiyorum

Ben az çok temelin vardır diye düşündüm o yüzden. Bizim de yetişmez dediğimiz konular vardı, hepsi yetişti sıkıntı yok.Geçen yıl sınavım berbattı sırf nasıl çalışacağımı bilmediğim için. Bu sene daha tecrübeliyim, gidilecek yolları bilmem belki hâlâ ama gidilmeyecek tüm yollar bende var. En azından ezber dersleri çalışma yazın, gerçekten unutuluyor. Simetri'yi bitiren insanın konu eksiği olmaz sağlam kaynaktır ama mat1'den en az 3 soru bankası daha bitmesi gerekir, çünkü mat2 gibi değildir nankördür. 3 ayda hepsini bitirebiliyorsan bitir tabii ama bitmeyecekse tek kitapla geçeceksen olmaz o iş.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
- HUKUK -

24 Mesaj
18 Haziran 2013; 14:02:37 

haklisin cnku 1 ay once calistigim ygs bio. ilk unitede. hic bi sey hatirlamiyorum oyle mal mal calisiyorum ama ne biliyim bu konular dururken gidipte sirf geo yapmak huzursuzluk veriyor sanki bi seyler yarim kalmis gibi icim rahat olmuyor

COMINGSOON

2014 YGS-LYS

24 Mesaj
18 Haziran 2013; 14:10:52 

up

COMINGSOON

2014 YGS-LYS

8175 Mesaj
18 Haziran 2013; 14:22:29 

quote:

Ben az çok temelin vardır diye düşündüm o yüzden. Bizim de yetişmez dediğimiz konular vardı, hepsi yetişti sıkıntı yok.Geçen yıl sınavım berbattı sırf nasıl çalışacağımı bilmediğim için. Bu sene daha tecrübeliyim, gidilecek yolları bilmem belki hâlâ ama gidilmeyecek tüm yollar bende var. En azından ezber dersleri çalışma yazın, gerçekten unutuluyor. Simetri'yi bitiren insanın konu eksiği olmaz sağlam kaynaktır ama mat1'den en az 3 soru bankası daha bitmesi gerekir, çünkü mat2 gibi değildir nankördür. 3 ayda hepsini bitirebiliyorsan bitir tabii ama bitmeyecekse tek kitapla geçeceksen olmaz o iş.

Birşey sormak istiyorum 7-8 ayda LYS biter mi acaba ? Temelimde pek yok.

Sayısaldan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mactavish- -- 18 Haziran 2013; 14:22:40 >

51 Mesaj
18 Haziran 2013; 16:34:05 

quote:

Abi fikirlerini beğeniyorum ben senin şu programımı yorumlar mısın sana zahmet ? Müsaitsen detaylı yorumlarsan iyi olur.

http://forum.donanimhab...137/f_//tm.htm#76569084

33 Mesaj
18 Haziran 2013; 16:55:26 

quote:

Birşey sormak istiyorum 7-8 ayda LYS biter mi acaba ? Temelimde pek yok.

Sayısaldan

Biter, tur bile atarsın. Millet Lys'yi son 2 aya bırakıyor hep bitmiyor, 7-8 ayda biter.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
- HUKUK -

8175 Mesaj
18 Haziran 2013; 16:57:44 

quote:

Biter, tur bile atarsın. Millet Lys'yi son 2 aya bırakıyor hep bitmiyor, 7-8 ayda biter.

Ben 7-8 ayda bile şüpheliyken bu vasat halimde zaten son 2-3 aya bırakmayı hayatta göze alamam helal gerçekten bırakanlara.

311 Mesaj
18 Haziran 2013; 17:12:15 

tüm yazılanları okumadım.belki benimle aynı şeyleri yazanlar olmuş olabilir.

öncelikle dershaneye gidecek arkadaşlar dershanedeki sınıf belirleme sınavında iyibi sınıfa yerleşeyim diye bi tarafını yırtarcasına ygs kasmayın .zaten el mahkum dershnaeyle birlikte nisana kadar ygs çalışacaksınınz.lys ye odaklanın.sayısallar için konuşuyorum.fzk ve bio da lys konuları ygs yi kapsayıcı.yani ygs de anlatılan konu lys de biraz daha ayrıntılı anlatılıyor.o yüzden ygs-lys ayrımı yapmayın.lys de en ayırıc ders grubu şüphesiz fen grubudur.yaz aylarında rahat rahat bitirin fei.bu hem ygs fen ihemde lys2 yi tamamen olmasada bitimenize yarar.ondan sonra geriye adam akıllı derslerden mat1-2 geo kalıyor.ygs içinde rahat rahat trve sosyal çalışabilirsiniz nisan ayına kadar.

mezun arkadaşlar 12 lere ne dediysem aynısı size de diyorum.ama sizin kesinliklke ekimde açılan dershaneye kadar ygs(tr-sosyal-mat1) unutup.mat2 fzk1-2 kmya1-2 bio1-2 kasmanız lazım.temmuzdan ekime 3 ayda rahat fen grubu biter.zaten fen grubunda sorunu en azından konu çalışma sorunu kalmayan adam.130(90+40) kurtulmuş olur.yıl içinde dershaneyle beraber bu dersleri sadece soru çözürek mükemmelleştirmek ile uğraşırsınız.

bide geçtiğimiz lys ile biriki bişey söylemek gerekirse.burda birkaç üyenin yazdığı biz çalışitıkta ne oldu 8 kitap bitirdim.mat ta dondum.gibilaflara aldırış etmeyin.ösym sadece sınavda soruları çözmemeizi beklemiyor.başka bir çok kıstas var.bunlar arasında en nemlileri de duygu ve zaman kontrolü.sakin olun daha 1 yıl var.düzeli verimli çalışırsan her türlü olur.rahat olun azıcık

33 Mesaj
18 Haziran 2013; 17:22:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mah2352

Abi fikirlerini beğeniyorum ben senin şu programımı yorumlar mısın sana zahmet ? Müsaitsen detaylı yorumlarsan iyi olur.

http://forum.donanimhab...137/f_//tm.htm#76569084

Hocam uygulandıktan sonra her program güzeldir zaten. İnceledim ekstrem bir şey görmedim, iyidir inşallah uygulayabilirsin. Her konuya 1 hafta vakit varsa Celal Aydın çözümlü kitapçıkları candır. Olimpiyat sorularını bakış açısı için çok öneriyorlar ben hiç denemedim ama olimpiyat tadında "Baba Testler"i var Eksen yayınlarının çözerken yaşam savaşı veriyordum. Öğretmen zorla çözdürüyordu bakış açısı için ama kısa sürede bıraktım. Öğretmen dediğim de Orta Doğu ve Balkanların en iyi hocasıydı, iyi değerlendiremedik. Bilfen ve Birey B'yi çok tavsiye etmişti işine yarar kullanmanı öneririm.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
- HUKUK -

51 Mesaj
18 Haziran 2013; 18:23:35 

quote:

Hocam uygulandıktan sonra her program güzeldir zaten. İnceledim ekstrem bir şey görmedim, iyidir inşallah uygulayabilirsin. Her konuya 1 hafta vakit varsa Celal Aydın çözümlü kitapçıkları candır. Olimpiyat sorularını bakış açısı için çok öneriyorlar ben hiç denemedim ama olimpiyat tadında "Baba Testler"i var Eksen yayınlarının çözerken yaşam savaşı veriyordum. Öğretmen zorla çözdürüyordu bakış açısı için ama kısa sürede bıraktım. Öğretmen dediğim de Orta Doğu ve Balkanların en iyi hocasıydı, iyi değerlendiremedik. Bilfen ve Birey B'yi çok tavsiye etmişti işine yarar kullanmanı öneririm.

Abi kaynaklar için saol.

Prog