Şimdi Ara

İddia : Apple gelecek yıl için 4.7 ve 5.7 inçlik iPhone modellerini tartışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : Apple gelecek yıl için 4.7 ve 5.7 inçlik iPhone modellerini tartışıyor

Bu yıl için Apple'ın bir tanesi ucuz olmak üzere iki iPhone modeli satışa sunacağına dair iddialar artarak devam ederken, gelecek yıl için firmanın daha büyük ekran boyutları hakkında tartışmalar yaptığı iddiaları gündeme gelmeye başladı.

Reuters'in firmaya yakın kaynaklara dayanarak verdiği bilgiye göre Apple, gelecek yıldan itibaren daha büyük ekrana sahip modellerin yanısıra ucuz ve çok renkli iPhone modeli üzerinde de planlar yapıyor.

Apple, gelecek yıl itibariyle pazara sürmek istediği 4.7 inçlik ve 5.7 inçlik ekran boyutlarını gündemine alırken, tedarik zincirindeki kaynaklar bunun kesinleşmiş bir konu olmadığını belirtiyor.

3.5 inçlik boyutun tüketici için en iyi boyut olduğu teziyle pazara çıkan ilk iPhone'dan sonra iPhone 5 modeline kadar boyut standart olarak kaldı. Pazarda tüketicinin eğilimi ve rakiplerin amiral gemi modelleri karşısında iPhone 5 ile ekran boyutu 4 inçe yükseldi. 

Önümüzdeki yıllarda da tüketici eğiliminin ortalama olarak 4.5-4.7 inçe doğru kayacağı tahmin ediliyor. Pek çok yeni amiral gemi modeli de bunu doğruluyor. Apple'ın akıllı telefon pazarında önümüzdeki dönem için nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu.

• Telefon dediğin 4inç olur. illa büyük yapıcaklarsa 4.7 inç de iyi tabi. 5inçten büyük olunca telefon gibi değil tablet gibi oluyor.

• yav he hee demekten kendimi alamıyorum.
  • her sene aynı terane kendisi kadar haberleri de baydı artık

• Herşeyi geçtim de haberde kullanılan resim nedir arkadaş, değil telefon olarak kullanmak arabanın arkasına takoz olarak bile kullanmam.

• Şimdiye kadar Android dünyası hem Apple'dan fikir alıyordu,ta ki iPhone 5'e kadar.Ne zaman ki taklit edilen değil,taklit eden olursanız,hiçbir öneminiz kalmamıştır demektir.

• İphone mini(4") ve the new iphone(4.7") adi altinda 2 model yapmalilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle ve kesinlikle 4"-5" arasında bir cihaz piyasaya sürmeli apple.

• Solda ki saçmalık nedir öyle ya,skandal.

• En ideal ekran boyutu bana göre 4.3inç

• yalan haber apple hic sevmem ama 5" 6" telefon uretmemesini dogru buluyorum

telefonu telefon gibi kullanmak icin 4-4.3" ten buyugu gereksiz

daha buyugune ihtiyaci olan gitsin tablet alsin yaninada ucuza tuslu telefon kullanir

• soldaki gibi çıkacaksa hiç çıkmasın!

• soldakinin patenti çoktan alındı sanırım.

• Teknoloji dedikoduları :D
  • Buyuk ihtimal ekran boyutu 4.2" olur cozunurlukte 2048x1536 600ppi olur isminide Retina Plus veya Retina 2 koyarlar.Bir diger ihtimal ekran 4.5" olur cozunurlukte 1920x1200 500ppi olur.Acikcasi yeni iplara radyo ekleyip birde su sarj sorununu halletseler tam super olacak :)

• Soldaki ne öyle biri bana açıklasın
  • Apple keşke 3 farklı kategori de bunu yapsa. 4, 4.7 ve 5 Inch olsa ve talep e gore o segmente agirlik verse tadindan yenmez.

• Soldaki cok fütüristik olmuş :) ama her sene cıkıyor benzer haberler alıştık artık .
  • ekran çözünürlüğünü arttıracaksan zaten ekranı büyütmen gerekiyor mecburen. 4" ekrana hd çözünürlük saçma olur. 4.5 inc olur tahminim

snuçta geldiğimiz dönemde firmalar değil tüketiciler belirliyor artık.
  • İphone 10 bile çıksa 5 inçten büyük olmaz,Apple politikasına aykırı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.