Şimdi Ara

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
4
Favori
11.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabletpark'ın son çıkardığı Ployer MOMO19HD tablet ile ilgili bilgi paylaşım konusu. Güncellenecektir.

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Kutudan çıkmak üzere..
     Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Kutu içerisinden Otg Kablosu, Usb Kablosu ve Ekran Temizleme Bezi çıkıyor.
    Şarj Aleti Kutu Dışında Gelen Oem Çin Malı

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ekran Koruma Filmi Üzerinde Geliyor. İki kat film var stikerları söktükten sonra kalan yapışkanlar sizi korkutmasın ince filmi söktükten sonra orijinal asıl sert film var...

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Tabletin arkadan görünümü 5 Mp kamera ilginç bir şekilde ortada değil köşede, yanınada hoparlör yerleştirilmiş.

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Ana Konu

En üstte açma kapama tuşu.
    Altında Geri Tuşu var. Ses tablet ekranından kontrol ediliyor.
    Ve diğer soketler HDMİ, Usb
    En altta Sd kart girişi 32 Gb destekliyor.

Tablet root lu geliyor.
    Öncelikle bir virüs programı kurdum.
    Ekran Görüntüsü çok iyi parlama yaşanmıyor denecek kadar az.
    Kapasitif Ekran dokunma algılama yönünden çok iyi.
    Daha ağır oyunları kurma fırsatı bulamasamda herhangi bir takılma cevap vermeme sistem kararsızlığı yaşamadım.
    Wi-Fi kalitesini çok beğendim hiç bir kopma yaşamadım ve modeme uzak odalarda bile gayet iyiydi.
    İçinde bir kaç tane ne olduğunu anlamadığım Çince programlar vardı. Onlarıda RootAppDelete programıyla kaldırdım.
    Kameranın altından tablet biraz ısınıyor.Tabletin sökülmüş resimlerini ekliyorum batarya sol tarafta.
    Kamera her ne kadar 5 Mb olsada çok beklentiye girmeyin.

Özellikler

Model MOMO19 HD

İşletim Sistemi Android 4.1.1

Ekran 9.7 inç RETINA IPS Kapasitif 10 Nokta Dokunmatik Ekran

Çözünürlük 2048X1536 piksel

CPU ALLWINNER A31 4 Çekirdek Quad Core 1.2 GHZ A7

GPU PowerVR SGX544Mp2 GPU (8 ÇEKİRDEK)

RAM 2 GB DDR3 Dual Kanal 64 BIT

ROM 16 GB

Webcam & Kamera Oto Netleme Özellikli Çift Kamera,
    Önde 0.3 Megapiksel / Arkada 5.0 Megapiksel

Wireless (Kablosuz Ağ) Wifi 802.11b/g/n

3G Harici 3g modemleri destekler

G-sensor Tüm yönlere destekler

Bluetooth Yok

HDMI 4096P Çözünürlük Ultra Full HD Bağlantı imkanı

GPS Yok

Pil Kapasite 8000mAh

Çalışma Süresi 10 Saate kadar

Şarj Cihazı AC Adaptör 100-240 Volt Aralığı

Renk & Boyut & Ağırlık

Renk Gümüş

Boyut 197x123x9.0 mm

Net Ağırlık 520 gram

Yazılım Desteği Ofis MS Office Word, PPT, Excel

Oyunlar Dahili 3D Hızlandırıcı. 3D oyun desteği

Email Gmail, POP3/SMTP/IMAP4

MultiMedia

Video AVI, MP4, FLV, 3GP, MKV, WMV etc.

Ses MP3, WMA, OGG, AAC, WAV FLAC etc.

Resim JPG/BMP/PNG/GIF

E-Kitap PDF, TXT etc.

Giriş - Çıkışlar

1 x Micro USB

1 x TF Kart Okuyucu (Micro Sd kartlar gibi)

1 x HDMI (TV Bağlantısı)

1 x Kulaklık

Paket İçeriği Kutu İçeriği

1 x Tablet PC

1 x Şarj Cihazı

1 x Kullanıcı Kılavuzu

1 x Usb Kablosu
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANDROİD 4.2.2 06.07.2013 TARİHİNDE YAYINLANDI.

Android 4.2.2 Firmware

Yükleme Yönergesi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANDROİD 4.2.2 V2 11.09.2013 TARİHİNDE YAYINLANDI.

Android 4.2.2 Firmware V2

Yükleme Yönergesi

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Ana Konu

Ployer MOMO19HD Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genesa -- 7 Mayıs 2014; 19:06:17 >

• AKSESUAR SEÇENEKLERİ

t@rık arkadaşımızın aldıkları mesajından alıntıdır.

Siyah deri kılıf.
    Usb den Ethernet yapabilmek için adaptör.

quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Arkadaşlar aşağıda aliexpresten aldığım kılıf ile ebay dan aldığım modemin fotoğraflarını paylaşmak istedim.

Ployer MOMO19HD Ana Konu  Ployer MOMO19HD Ana Konu

@markus91 @cenk5885 @Confusion @sedoman34 @ jacob85@hectic01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genesa -- 4 Kasım 2013; 13:44:40 >

• Güzel tanıtım İcin teşekkürler
    Diğer ana forumda yorumları yaptım
    Aletin hızı hiç beklediğim
    Gibi değil iOS kullanan biri olarak bana mı öyle geldi resimler mozaikozaik yavaş yavaş yükleniyor videolar çamur gibi bende bu hız ve ekran kartı ile cam gibi görüntü bekliyorum
    Dokuatik arada saptırıyor iki kez atlıyor bişeyi yer degisirmek tam felaket
    Sürü filan mı güncellenmek gerek
    Yada ana programlar neler bu ısı çözemezseniz yarın iade etmeyi bile düşünüyorum beni cezbeden 4cpu 8gpu 2gb ram oldu ama hız göremedim ekran fena değil gün isigindada tatmin eder telefonlarda aynı parlıyor
    Nasıl bir tavsiyede bulunursun acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayceto

Güzel tanıtım İcin teşekkürler
    Diğer ana forumda yorumları yaptım
    Aletin hızı hiç beklediğim
    Gibi değil iOS kullanan biri olarak bana mı öyle geldi resimler mozaikozaik yavaş yavaş yükleniyor videolar çamur gibi bende bu hız ve ekran kartı ile cam gibi görüntü bekliyorum
    Dokuatik arada saptırıyor iki kez atlıyor bişeyi yer degisirmek tam felaket
    Sürü filan mı güncellenmek gerek
    Yada ana programlar neler bu ısı çözemezseniz yarın iade etmeyi bile düşünüyorum beni cezbeden 4cpu 8gpu 2gb ram oldu ama hız göremedim ekran fena değil gün isigindada tatmin eder telefonlarda aynı parlıyor
    Nasıl bir tavsiyede bulunursun acaba

Benim ilk tabletim bu nedenle almayı düşünen kişilere yardımcı olacaksa bu model için böyle bir rehber hazırladım, elbette ios un yerini tutmayacağı aşikardır.
    yalnız dediğiniz sıkıntıları şu an gözlemeledim tablette dokunmatik çok iyi, Ben tanıdım videosundaki Aspahlt 7, Modern Combat 4, NFS most wanted hepsini yükledim ve sorunsuz şekilde hiç donmadan kasmadan çalıştırıyorum. Benim ilk yaptığım virüs programı kurmak oldu. Cihaz zaten root lu olduğu için dahili hafızada kurulu olan bır cok Google programını ve çince uygulamaları kaldırdım. sonrasında istediğim oyunları programları kurdum. yaklaşık 5 saat sürüyor şarj olması ve tahminen 5.30 saat kadar gitti oyun program vs kurarken şarjı yeniden deneyeçeim bugün dolduğunda.

• ios akıcılığı için 4.2.2 güncellemesini sabretmek gerekecek, momo9-v hd bile akıyor 4.2.2 ile, yakın zamanda 4.2.2 ile momo19hd çok daha hızlı olacaktır. yalnız antivirüs çok önemli ilk iş antivirüs kurmak gerekiyor bunun dışında marketteki her uygulamaya güvenmeyin özellikle arka planda çalışan reklam uygulamaları ve tutarsız programlamaları dolayısıyla sistemde donma yaparlar. cpu ölçer programlar mevcut bunlarla hangi uygulama cpu kullanıyor tespit edebilirsiniz. hatta bazılarında bildirim çubuğu simgesi mevcut ve anlık olarak cpu kullanımı görebiliyorsunuz.
  • Bence il yapılması gereken gereksiz ne kadar program varsa ve Sd karta taşınmaya izin verilmeyen programları kaldırmak. Cihaz zaten root lu o nedenle programları kaldırırken iyice dikkat etmek gerek sistemle ilgili programların kaldırılması geri dönülmesi zor işler açabilir. kendi adıma şu ana kadar ki kullanımımda bir sıkıntı yaşamadım ama bidiğim bir şey var android işletim sistemi gün geçtikçe şişer.
  • Nasıl format atarım anlatırmisiniz ve ilk kurmamız gereken progrlar neler olmalı bunlarla ilgili
    Bir liste var mı acaba

• Belleği boşaltmak tarama yaptırmak İcin yukleyebilecegim uygulamalar neler daha sonra görsellikler ilgilenirim

Varmi açıklayıcı linkler programları

• quote:

Nasıl format atarım anlatırmisiniz ve ilk kurmamız gereken progrlar neler olmalı bunlarla ilgili
    Bir liste var mı acaba

Buradan format atabilirsiniz:
    http://destek.tabletpark.net/knowledgebase.php?article=2
  • quote:

Nasıl format atarım anlatırmisiniz ve ilk kurmamız gereken progrlar neler olmalı bunlarla ilgili
    Bir liste var mı acaba

android bilginiz yoksa eğer rom yüklemek risklidir dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Belleği boşaltmak tarama yaptırmak İcin yukleyebilecegim uygulamalar neler daha sonra görsellikler ilgilenirim

Varmi açıklayıcı linkler programları

Android te programlardan kapatılarak çıkılmaz. açılan her program açık kalır sistem bellek ihtiyacı duydugunda kullanılmayan programları kapatacaktır. arka planda çalışan programları kapatmak için Task Killer adı verilen programlar kullanılabilir.

Tablet üstündeki gerek duymadığınız programları cihaz root lu olduğundan RootAppDelete programıyla silebilirsiniz.

yazdığım şeyler sadece kendi uyguladığım işlemlerdir.

Not : Yapacağınız işlemlerden doğacak sorumluluğun kendize ait olduğunu unutmayınız.
  • dun rael football 2013 yukledım guzel akıcı olarak oyanıyor acıkcası ekrandan memnun kaldım gıbı ( ama oyunun acılması bayagı uzun suruyor oyun agır dıye mı sızdede oyle mı )

ama arada dokunmatık surukleyınce beklıyor tepkı vermıyor sonra cıft sayfa atlıyor .bende mı sorunlu bılmıyorum
    ayrıca uygulamalar sımgesıne dokununca da beklıyor daıre cıkıyuor ve donuyor sonra acılıyor.

fabrıka ayarlarına donsem ne kaybederım tum yukledıklerım ucar tertemız sıfır bır cıhaza mı doner yoksa bırseyler kalır mı
    hangısını onerırsınız.

"""yaklaşık 5 saat sürüyor şarj olması"" sarj olması gercekten bu kadar suruyor mu ben ılk seferler dıye sıfırlıyorum sarjı ve kullanım kagıdında belırtılen gıbı 7-8 saat gıbı tıtıyor cıkarıyorum. dogru mu bu sekılde
    daha sarjdayken hıc acmadım acmayalım mı

onerecegın programları yazarsan sevınırım

rootappdelete
    avg antıvırus ( free olan ıs gorur mu )

• bırde androıd tabletlerle ılgılı forum var mı neler yuklenmelı nasıl kullanmalıdır dıye
    dolu dolu ve cok saglıklı sıteler bulamadım acıkcası

varmı verebılecegınız lınkler

donanım haberden de baktım herkes kendı tabletı uzerınden konular acmıs ve onun
    detaylarını vermıs

en olmadı bu konudan devam edelım dıyecem ama cok kullanıcı yok halıyle katkıda bulunan yok
    gıbı gorunuyor
  • aklıma gelmısken sorayım fabrıka ayarlarına donmek demek tabletı ılk aldıgım halına getırmek mıdır ıcerısınde kaybedecegım uygulama var mı mesela
    offıce dosyalarını acan program gıbı
  • tablete tüklenebilecek bir sürü uygulama var bu sizin ihtiyacınız ile ilgili bir konu.

fabrika ayarlarına döndügünüzde neler olabılecegı hakkında bır bılgı sahıbı degılım acıkcası.

yenı kullanıma surulmus bır urun kullanıcı olmaması bıraz doğal
  • quote:

aklıma gelmısken sorayım fabrıka ayarlarına donmek demek tabletı ılk aldıgım halına getırmek mıdır ıcerısınde kaybedecegım uygulama var mı mesela
    offıce dosyalarını acan program gıbı

ilk haline geri döner ilk aldığınızda nasılsa öyle olur, fakat bazen virüsler sistemide bozuyor fabrika ayarları dahi işe yaramayabiliyor. dolayısıyla format atarak firmware yüklemek en doğrusu.
  • butun cınce uygulamaları sıldım alet toparlandı gıbı
    sormak ıstedıgım cıhaz her seferınde mı 6-12 saat kalacak sarjda

bu ucuncu sarj edısım cok uzun bır sure geldı bana.

vırus programı ıle ılgılı onerebılecegınız free veya ucuz uygulama nedır acaba

yorumları okudugumda cok kasıyor yavaslatıyor fılan denılıyor.

yardımlarınızı rıca edıyorum
  • quote:

butun cınce uygulamaları sıldım alet toparlandı gıbı
    sormak ıstedıgım cıhaz her seferınde mı 6-12 saat kalacak sarjda

bu ucuncu sarj edısım cok uzun bır sure geldı bana.

vırus programı ıle ılgılı onerebılecegınız free veya ucuz uygulama nedır acaba

yorumları okudugumda cok kasıyor yavaslatıyor fılan denılıyor.

yardımlarınızı rıca edıyorum

2-4 saat şarj süresi mevcuttur. Zaman zaman farklılıklar gösterebilir. Virüs olarak avg ile sorun yaşamıyoruz fakat her uygulamayada onay vermek bir süre sonra pc lerde olduğu gibi sorunların çıkmasına ortam hazırlayabilir. Kasma yavaşlama yazılımlarla ilgilidir, 4.2.2 sonrası cihazın su gibi akıp gideceğine emin olabilrsiniz.
  • vıdeo konusunda guzel goruntuler yakaladım. iphone 5 ıle cektıgım vıdeoları gayet akıcı oynatıyor.

1080 lık klıplerıde baya akıcı oynatıyor.

bu arada paylasım buyumuyor kımse yorum yapmıyor :(
  • quote:

vıdeo konusunda guzel goruntuler yakaladım. iphone 5 ıle cektıgım vıdeoları gayet akıcı oynatıyor.

1080 lık klıplerıde baya akıcı oynatıyor.

bu arada paylasım buyumuyor kımse yorum yapmıyor :(

video konusunu nasıl çözdünüz diğer kullananlarda yardımcı olacaktır ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.