Şimdi Ara

İddia : iPad mini 2 için ekran tedariği Samsung'dan yapılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : iPad mini 2 için ekran tedariği Samsung'dan yapılacak

Bir dönemin en büyük iki tedarik ortağı olan Apple ve Samsung'un yaşanan patent davaları nedeniyle birbirlerinden giderek uzaklaştıkları herkesin malumu. iOS cihazlarının batarya, ekran gibi bileşenlerini Samsung'dan tedarik etmekten vazgeçen Apple, A serisi işlemcileri de önümüzdeki yıllarda farklı firmalara ürettirmek istiyor.

Ancak Güney Kore medyasından gelen haberlere göre Apple'ın eli Samsung'a bir müddet daha mahkum olacak gibi. Apple, iPad modelleri için ekran tedariği yaptığı AU Optronics ve Sharp firmalarının kalite ve verimlilik konusunda problemler yaşaması nedeniyle Samsung'a yönelmiş durumda.

Samsung 2048 x 1536 çözünürlüğe sahip olan ve piksel yoğunluğu konusunda rekor kırması beklenen iPad mini 2 modeline ekran tedariğine başlayacak. Samsung daha dar bir ekran çerçevesine sahip olan 5. nesil iPad için de ekran paneli üretecek.

Apple ayrıca LG Display'i de tedarikçi listesine ekledi. LG Display iPad mini 2 için kısa süre sonra üretime başlayacak ve artırarak devam ettirecek. 5. nesil iPad ve iPad mini 2 modellerinin beklenen piyasaya çıkış tarihi ise sonbahar ayları.

• İPad mini 2 Retina olunca İPad ile aynı ekran çözünürlüğne ulaşacak bu durumda İPad'in ekran çözünürlüğü 2 kat daha mı artacak? Böyle olursa Macbook Pro retina'nın pek bir esprisi kalmayacak gibi.
  • normal ipad ile aynı donanımı koyarlarsa süper olacak.

• iPad mini 2 oldukça fazla satılabilir.
  • Desenizde ipad mini 4 nesildir cikan ve hala retina ekran olmayan ipadden once retina ekran olacak.Bakalim 5.nesil ipad in ekraninida retina yapacaklarmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: carter

iPad mini 2 oldukça fazla satılabilir.

Ben de öyle düşünüyorum. Apple fiyat politikasını hiç değiştirmedi. Mini 2'ye Retina ekran gelirse fiyat yine aynı olacak. Nasıl 3GS'ten sonra retina ekranlı iPhone 4'e geçilince fiyat değişmediyse Mini 2'ye geçince de aynı kalır.

Sadece benim etrafımda bile Mini 2'yi bekleyen bir sürü kişi var. iPhone 5 donanımları olsun zaten yeter. İşlemciyi daha da güçlendirir bataryayı aynı performansta tutar ve cihazı kalınlaştırmazsa esas Mini 2 ile rekor kırar Apple.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

quote:

Orijinalden alıntı: carter

iPad mini 2 oldukça fazla satılabilir.

Ben de öyle düşünüyorum. Apple fiyat politikasını hiç değiştirmedi. Mini 2'ye Retina ekran gelirse fiyat yine aynı olacak. Nasıl 3GS'ten sonra retina ekranlı iPhone 4'e geçilince fiyat değişmediyse Mini 2'ye geçince de aynı kalır.

Sadece benim etrafımda bile Mini 2'yi bekleyen bir sürü kişi var. iPhone 5 donanımları olsun zaten yeter. İşlemciyi daha da güçlendirir bataryayı aynı performansta tutar ve cihazı kalınlaştırmazsa esas Mini 2 ile rekor kırar Apple.

Kesinlikle katılıyorum hocam. Fiyatta güzel olursa yeme de yanında yat.

• tilkinin donup dolasip gelecegi yer kurkcu dukkanidir. dunyada bu hacimde ve kalitede parca tedarik edebilcek firma sayisi son derece sinirli

• İpad mini cidden sevdiğim ve istediğim bir ürün. Bekliyoruz belki İpad Mini 2 alırız.

• Mini 2 Retina olarak çıksın, zıplayarak gidip alacağım.
  • Bence Jobs öldükten sonra Apple'ın yaptığı tek doğru hamle mini'yi çıkartmak oldu. Note 3 beklemesem alacağım tablet kesinlikle mini olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ipad mini 2 ile iphone 5s ayni anda cikacaktir.

• Ne olursa olsun mini 2 ye talibim

• Jobs'tan sonra kafayı yedi bunlar.
  • Retina olsun almam için yeterli olur

• Mini ve retina kelimesi i cihaza yok sattirir

• quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Desenizde ipad mini 4 nesildir cikan ve hala retina ekran olmayan ipadden once retina ekran olacak.Bakalim 5.nesil ipad in ekraninida retina yapacaklarmi.

Nasıl iPad'de 4 nesildir retina yok? 3. nesil (The New iPad) ve 4. nesil (iPad with Retina Display) modellerinde retina ekran zaten var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Desenizde ipad mini 4 nesildir cikan ve hala retina ekran olmayan ipadden once retina ekran olacak.Bakalim 5.nesil ipad in ekraninida retina yapacaklarmi.

ipad ekranı 3. nesilden buyana retina.

• Mini2 soylenildigi gibi cikarsa ipad 4 fiyati baya asagi iner suan 1050-1150 TL civari 16GB wifi modeli.

Ve ipad 2-3 sessizce piyasadan cekilir cekilmek zorunda kalir tabi ipad mini de daha ulasilabilir-Alinabilir seviyeye gelir 550-650. Gibi

Sonbahar diye tahmin ediliyor yilbasi diyelim suna 2014 :) bosuna kimse erken beklemesin Heveslenmesin suan Hazirandayiz 2ay sonra gelecek diyenler (Agustos) Turkiyeye ilk giris fiyati yuksek olabilir ama Satilmaya basladigindan 3-4ay sonra fiyat makul olabilir Samsung Galaxy 4 ->2000 tl cikti suan 1750 yilbasinda 1600-1500 TL ye kadar geriler yani tum urunlerde fiyat dusmesi bu sekilde buna benzer oluyor

• Enchantedd kullanıcısına yanıt
    "Enchantedd" ve "hunter78" Sizlerin bahsettigi 3. ve 4. nesil ipadler sadece cozunurlugu yukseltilmis ipadlerdir , retina ekran degillerdir.Piyasadaki benim bildigim 10" ve daha dusuk tabletler arasinda bir tane retina ekranli tablet vardir oda Samsung Google Nexus 10 modelidir.10" ve daha kucuk ekranlardaki kabul edilmis retina ekran standarti 300ppi ve ustudur.Tabletler icinde ise benim bildigim bu standarta uygun tek gercek retina ekranli tablet 2560-by-1600 (300ppi) ekrana sahip Samsung Google Nexus 10 modelidir.

Sanirim ipm2 de piyasadaki ilk 7" lik gercek retina ekranli tablet olacaktir.ipad 5 dede gercek retina ekrana gecilecektir diye dusunuyorum.Bunun icinde retina macbookPRO daki cozunurluk kullanilacaktir.Yani 2800x1800 10"(332ppi) olacaktir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.