- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
3 Ayda YGS nasıl bitirilir(2014 için hazırlananlar gelsiin)
53 Cevap6809 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4 Mesaj
14 Haziran 2013; 18:15:13 

merhabalar

Forumda 2014 için hazırlanan arkadaşlar var ve bende onlardan biriyim belki çok konu açıldı ve açılmaya devam ediyor ama tam verim alamadık gibi 2014 için hazırlananlar bu yazın neler yapacağını ve mezunlarda önerileriini yazabilir.

Bana gelince 1 ayda Mat1 ve türkçe yi bitirip ramazanda ise ygs kimya-biyolojiyi bitirmeyi düşünüyorum fiziğe ise Ağustos ta dershane ile birlikte başlayacağım(temelim olmadığı için)

Nasıl çalışacağım;
Öncelikle fem simetri ile birlikte teknofemden konu dinleyip simetride ki testleri çözeceğim.Ardından FEMSET YGS den soruları çözüp konuyu bitireceğim ve bir sonraki günde o konuyla ilgili 1-2 test çözüp tekrar yapmış olacağım.
Günde mutlaka 20 tane paragraf sorusu ve 20-30 dk kitap okuma yapacağım. İlk ay ki programım bu sizde yazarsanız kararsız kalmış arkadaşlar biraz fikir edinebilirler.

Not:Teknofem videolarında ki sorular fem simetriden alınıyor yani simetriyi çözüyorlar ve konuyu simetri üzerinden anlatıyorlar.

hedef 12.sınıf başlamadan min ygs de 100-110 netle girebilmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanozen -- 15 Haziran 2013; 16:16:15 >

36 Mesaj
14 Haziran 2013; 18:21:54 

Bu konu tutar

3 Mesaj
14 Haziran 2013; 18:22:30 

up

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM !
"Sizden kimse sakın sol eliyle yiyip içmesin. Çünkü şeytan soluyla yer içer."

7 Mesaj
14 Haziran 2013; 18:28:29 

Bende Seneye 12 olacağım Tm öğrencisiyim haftaya calısmaya baslayacağım Matematik ve geometri temelim hiç olmadığı için ilk 1 ay sadece Matematik Geometri çalışmayı düşünüyorum. Tabi günde 1 saatimi de kitap okumaya ayırıyorum 1 aydan sonra bir program yapıp tüm derslere calıscam inşallah.

Öyle pısırık pısırık yürümeyeceksin. Yürürken omzun dik alnın karşıya bakacak yere bastığın zaman hakkını vereceksin Toprak seni tanıyacak.

2 Mesaj
14 Haziran 2013; 18:52:42 

ygs bitmez, ygs bitirmek ne demek ya:D adamlar uzaydan inme aptal saptal bir sinav yapiyor, konulari bilin yeter denemelerde pratik yaparsiniz lysye asilin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

101 Mesaj
14 Haziran 2013; 19:05:43 

selam calisma seklimiz ayni bende simetrilerden devam ediyorum.bir sorum olacak ornegin simetri mat1in icindeki cozumu olmayan sari sorular var bunlar fizik kimya biyoloji icinde gecerli.bunlari biz nereden bulacagiz?

1496 Mesaj
14 Haziran 2013; 19:07:56 

ana konu yazıyonuz ya ölüyorum

Steam: Cerrh

14 Mesaj
14 Haziran 2013; 19:19:17 

Yerimi alayım, bende 2014 YGS-LYS adayıyım. Hocam sorun YGS değil bence, yazın sadece YGS çalışmamak gerekiyor kanımca. Çünkü dershane başlayacak YGS çözeceğiz, okulda genellikle YGS çalışacağız. Ee nerde kaldı LYS? YGS daha mantıksal bir sınav bana göre, yazın bence yapılması gereken (sayısal olarak konuşuyorum) Fen derslerinde 11'e kadar bitirmek, 11 dahil. Matematik de ise YG'Syi halledip LYS'nin baba konularını bitirmek. Örnek olarak türev,integral,trigonometri gibi. Geometri de ise analitik,üçgenler çoğunlukta çalışıp 11.sınıfı tekrar etmek. Benim düşüncem bu yönde yapacağım çalışmalarda buna yönelik olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guts -- 14 Haziran 2013; 19:21:55 >

Anime ve manga bağımlısı.

93 Mesaj
14 Haziran 2013; 19:29:38 

hiç çalışasım gelmiyor lan. 1 ayda günde 3 saatten bitmez mi konular

Barışı severim ama olursa işsiz kalırım.
TONY STARK

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Haziran 2013; 19:40:34 

quote:

Orijinalden alıntı: KneeL.

ana konu yazıyonuz ya ölüyorum

+1

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
2 gün 10 sa. 9 dk. kadarı kaldı.
14 Haziran 2013; 19:44:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Juniorstu

+1

baba konu yazalım ölme :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

7 Mesaj
14 Haziran 2013; 19:45:27 

Yerimi alayım bitirdiğim konuları buraya yazarım.

22 Mesaj
14 Haziran 2013; 19:47:14 

bu konu niye ana konu la

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Haziran 2013; 19:48:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Bfc1928

@PGAL

onun nedenini kimse bilmiyor daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juniorstu -- 14 Haziran 2013; 19:50:07 >

Bu mesajda bahsedilenler: @PGAL Bu mesaja 1 cevap geldi.

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
14 Haziran 2013; 19:54:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Juniorstu

@PGAL

onun nedenini kimse bilmiyor daha

Kneel kardeşimiz değerlidir ölmesin 2014ü görmesi lazım...

1496 Mesaj
14 Haziran 2013; 20:44:22 

quote:

Kneel kardeşimiz değerlidir ölmesin 2014ü görmesi lazım...

Sagol bfc eksik olma

Steam: Cerrh

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
14 Haziran 2013; 20:49:28 

quote:

Orijinalden alıntı: KneeL.

Sagol bfc eksik olma

ne demek kneel iste ordumu getireyim eksik olmam fazla olurum...

36 Mesaj
14 Haziran 2013; 21:17:59 

Tamam BFC1928 espiri yeteneğin 0 anladık

1 Mesaj
14 Haziran 2013; 21:27:24 

beyler lys/ygs 2 ayda bitirmek için bir program hazırladım bir bakın isterseniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_76423395/tm.htm

5 Mesaj
14 Haziran 2013; 21:28:04 

quote:

Ağır troll

4 Mesaj
15 Haziran 2013; 8:28:29 

quote:

ne demek kneel iste ordumu getireyim eksik olmam fazla olurum...

beyler bırakında konu tutsun ya

4 Mesaj
15 Haziran 2013; 8:30:44 

quote:

Orijinalden alıntı: alpbor

selam calisma seklimiz ayni bende simetrilerden devam ediyorum.bir sorum olacak ornegin simetri mat1in icindeki cozumu olmayan sari sorular var bunlar fizik kimya biyoloji icinde gecerli.bunlari biz nereden bulacagiz?

aynen bazı soruların çözümü yok ben biriktirip bi hocayla veya Sayın DH üyeleriyle paylaşırız çözeriz

4 Mesaj
15 Haziran 2013; 8:33:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Guts

Yerimi alayım, bende 2014 YGS-LYS adayıyım. Hocam sorun YGS değil bence, yazın sadece YGS çalışmamak gerekiyor kanımca. Çünkü dershane başlayacak YGS çözeceğiz, okulda genellikle YGS çalışacağız. Ee nerde kaldı LYS? YGS daha mantıksal bir sınav bana göre, yazın bence yapılması gereken (sayısal olarak konuşuyorum) Fen derslerinde 11'e kadar bitirmek, 11 dahil. Matematik de ise YG'Syi halledip LYS'nin baba konularını bitirmek. Örnek olarak türev,integral,trigonometri gibi. Geometri de ise analitik,üçgenler çoğunlukta çalışıp 11.sınıfı tekrar etmek. Benim düşüncem bu yönde yapacağım çalışmalarda buna yönelik olacak.

dostum senin de hakkın var ama ben ygs konularını bitirip min 100-110 netle 12.sınıfa girmek istiyorum şu an 70-75 arası gidip geliyorum ve fende çok eksiğim var onlar da kapatırsam konu eksiğim kalmaz sene içinde full e yakın lys çalışırşz

311 Mesaj
15 Haziran 2013; 8:35:48 

ortalık konu dışına dönmüş

.ama harbiden "ana konu" nedir ya.adamlar açılışta ana konu yazıyor.

konunun açılış amacına uygun birşeylerde söyleyelim.brakın ygs yi demekten dilimizde tüy kalmadı hala ygs bitirme programları filan diyorlarya adamı çileden çıkarıyorlar

dostlar ygs yi yıl içinde dershaneyle her türlü bitirirsiniz.ama lys konuları hep g.te geliyor.lys asılın

4 Mesaj
15 Haziran 2013; 8:40:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mimar*ugur

ortalık konu dışına dönmüş

.ama harbiden "ana konu" nedir ya.adamlar açılışta ana konu yazıyor.

konunun açılış amacına uygun birşeylerde söyleyelim.brakın ygs yi demekten dilimizde tüy kalmadı hala ygs bitirme programları filan diyorlarya adamı çileden çıkarıyorlar

dostlar ygs yi yıl içinde dershaneyle her türlü bitirirsiniz.ama lys konuları hep g.te geliyor.lys asılın

dostum 12. sınıfa gelmeden eylül 15 gibi ygs de konuları bitirip sonrasında full lys kasmak daha mantıklı geliyor hem dershane başlarında sınıf sıınavı için ygs yapıyorlar iyi bi sınıfa girmekte önemli biliyorsundur femlileri alt sınıflarla ilgilenmiyorlar

311 Mesaj
15 Haziran 2013; 8:46:58 

quote:

Orijinalden alıntı: osmanozen

dostum 12. sınıfa gelmeden eylül 15 gibi ygs de konuları bitirip sonrasında full lys kasmak daha mantıklı geliyor hem dershane başlarında sınıf sıınavı için ygs yapıyorlar iyi bi sınıfa girmekte önemli biliyorsundur femlileri alt sınıflarla ilgilenmiyorlar

güzel kardeşim sadece sana değil herkese mantıklı geliyor.ama yapan yok.senin o girişteki ygs sınavı dediğin sınavın ortalaması zaten 80 neti geçmiyor.

dershane ygs yi işlerken hem ygs konuları hemde lys konularını kaçırdığınızda görücem ben sizi.sonra açarsın "konular yetişmiyor [ana konu]" diye

neyse bazı şeyleri yaşarak tecrübe etmek gerekiyor demek ki.

1 Mesaj
15 Haziran 2013; 9:22:29 

2 senedir bu sınava giren biri olarak söylüyorum eğer hedefiniz boğaziçi bilkent tam burslu vs değilse kesinlikle enerjinizin çoğunu lysye vermelisiniz.Ben daha bu sene akıllandım umarım seneye istediğim yere girerim

36 Mesaj
15 Haziran 2013; 10:00:18 

açıkcası 3 ayda bitirmeyi doğru bulmuyorum ben mat1 türkçe bitirip bunun yanında üçgen ve doğru analitik bitiricem.

35 Mesaj
15 Haziran 2013; 10:16:21 

Yerimizi alalım.Bitirdiğim konuları editlerim..

Bu mesajda bahsedilenler: madleno

Üstad Kalem

190 Mesaj
15 Haziran 2013; 10:34:36 

bende yazın ygsyi halletmeyi düşünüyorum kışın deneme ile pekiştirecegim

51 Mesaj
15 Haziran 2013; 10:53:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ottis

Tamam BFC1928 espiri yeteneğin 0 anladık

hahaahaha:D:D:D:D.D.D

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
15 Haziran 2013; 11:05:27 

quote:

Orijinalden alıntı: mah2352

hahaahaha:D:D:D:D.D.D

yeteneksizsiniz anladık :)

51 Mesaj
15 Haziran 2013; 11:09:25 

quote:

yeteneksizsiniz anladık :)

yetenek derken ?

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
15 Haziran 2013; 11:26:19 

quote:

Orijinalden alıntı: mah2352

yetenek derken ?

espri yeteneğim sıfır ya yeteneksizsiniz

27 Mesaj
15 Haziran 2013; 13:18:22 

sınava girmiş biri olarak anladım ki ygs çalıştığınıza değmeyen bir sınav..hatta ygs den sonra o kadar pişman oldum ki o değerli vakitlerimi lys çalışmayıp ygs saçmalığına çalışarak harcadığım için..ygs den sonra başlarsanız lys bitmiyor arkadaşlar ve biliyosunuz ki lys çok daha önemli bir sınav..size tavsiyem yazın lys temeli yapın kendinize..çünkü yazın ygs bitirp sonra lys çalışırım diye düşünmeyin bütün arkadaşlarınız deli gibi ygs çalışırken siz de ygs çalışmak isticeksiniz lys çalışmak istemezsiniz daha zaman var hallederim derseniz böyle benim gibi mezun kalmayı düşünürsünüz..lys tamamen bilgi ve yoğun bir sınav yazın mutlaka lys çalışın..ama ygs şans birazda mesela ben ygs fiziğe bütün sene çalışmadım son hafta fen denemeleri çözdüm yapamadığım bütün soruları kestim sınav pazar günüydü cumartesi sabah gittim dersaneye fizikçiye sordum o soruları sonra gittim gezdim sınavda fizikten sadece 1 yanlış yaptım ama fiziğe hakkıyla çalışan full beklediğimiz arkadaşlar 3 4 yanlış yaptı yani ygs çalışanla çalışmayanı ayırmıyor tamamen şans..demek istediğim yazın lys çalışın pişman olmazsınız

8626 Mesaj
15 Haziran 2013; 13:56:31 

quote:

merhabalar

Forumda 2014 için hazırlanan arkadaşlar var ve bende onlardan biriyim belki çok konu açıldı ve açılmaya devam ediyor ama tam verim alamadık gibi 2014 için hazırlananlar bu yazın neler yapacağını ve mezunlarda önerileriini yazabilir.

Bana gelince 1 ayda Mat1 ve türkçe yi bitirip ramazanda ise ygs kimya-biyolojiyi bitirmeyi düşünüyorum fiziğe ise Ağustos ta dershane ile birlikte başlayacağım(temelim olmadığı için)

Nasıl çalışacağım;
Öncelikle fem simetri ile birlikte teknofemden konu dinleyip simetride ki testleri çözeceğim.Ardından FEMSET YGS den soruları çözüp konuyu bitireceğim ve bir sonraki günde o konuyla ilgili 1-2 test çözüp tekrar yapmış olacağım.
Günde mutlaka 20 tane paragraf sorusu ve 20-30 dk kitap okuma yapacağım. İlk ay ki programım bu sizde yazarsanız kararsız kalmış arkadaşlar biraz fikir edinebilirler.

Not:Teknofem videolarında ki sorular fem simetriden alınıyor yani simetriyi çözüyorlar ve konuyu simetri üzerinden anlatıyorlar.

Simetrideki tüm soruları çözüyor mu tekno fem ? Yoksa belirli soruları mı çözüyorlar anlatmak için ?

PSN ID: Scofield1- Steam ID: MarstonTR

4 Mesaj
15 Haziran 2013; 16:11:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

Simetrideki tüm soruları çözüyor mu tekno fem ? Yoksa belirli soruları mı çözüyorlar anlatmak için ?

belirli sorular çözüyor ama çözdüğü soruların hepsi simetriden

4 Mesaj
15 Haziran 2013; 16:14:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Lfecyd

bende yazın ygsyi halletmeyi düşünüyorum kışın deneme ile pekiştirecegim

aynen dostum ygs konularını yazın bitirip dönem içinde deneme çözerek soru tipi görüp konu tekrarı yapmış olacağız.

32 Mesaj
15 Haziran 2013; 16:19:35 

ya her şey iyi de yeni sınav sistemi diye bir şey duyurdular uygulama aşamaları hakkında bilgim yok diyelim ki ygs olmadı da seneye lys de uyguladılar bilmediğimiz sisteme eski usulle çalışacağız ve acemilikten olsa gerek yeni sistemde bocalıyacağız yeni sisteme nasıl hazırlanmalıyız ki acep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyundelisi333 -- 15 Haziran 2013; 16:19:58 >

sen gidersen yalnız hayaller ölür bana bir şey olmaz ben içimde de yaşatırım seni sorun olmaz

58 Mesaj
15 Haziran 2013; 16:30:09 

Ben yazın türkçeyi bitirip dershane başlayana kadar matematiktende bildiğim konuları pekiştirmeye ağırlık vereceğim bir program yapıp temmuzda başlayacağım zaten 4-5 tane kalan konum var.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tarih -2014-

144 Mesaj
15 Haziran 2013; 16:35:29 

matematik ve geo başladım. Henüz fen derslerine başlamadım ama 15 gün daha mat-geo gideceğim sonra fene geçiş yapıcam.

Dünyanın en güzel, tatlı ve kültürlü kadınına ithafen..

8 Mesaj
15 Haziran 2013; 16:45:34 

Ben bu sene sınava giren biri olarak diyorum ki YGS'yi kasmayın her türlü yaparsınız LYS çok önemli arkadaşlar tüm ağırlınızı LYS ye verin

MAKÜ Veteriner Fakültesi

22 Mesaj
15 Haziran 2013; 17:16:58 

yerimizi alalım

4 Mesaj
16 Haziran 2013; 11:27:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Vince Gilligan

matematik ve geo başladım. Henüz fen derslerine başlamadım ama 15 gün daha mat-geo gideceğim sonra fene geçiş yapıcam.

ramazana kadar mat ve geo ramazanda ise fen bnm programım da bu inş başarılı oluruz

150 Mesaj
16 Haziran 2013; 11:51:39 

beyler aklıma birşey takıldı 1-1,5 ay boyunca matematik geometri çalışmaktansa hergün azar azar çalışmak daha mantıklı değilmi

144 Mesaj
16 Haziran 2013; 11:57:36 

quote:

ramazana kadar mat ve geo ramazanda ise fen bnm programım da bu inş başarılı oluruz

inşallah kardeşim

Dünyanın en güzel, tatlı ve kültürlü kadınına ithafen..

29 Mesaj
16 Haziran 2013; 12:00:19 

Bende 2014 için hazırlanıyorum fakat beyler yazın sadece YGS çalışmayın LYS daha önemli.

171 Mesaj
16 Haziran 2013; 14:51:06 

yazin bende mat1 geo ve turkceyi calismayi dusunuyorum okul zamanindada lys asilmam gerek

Benimle para kazanmak isteyen pm atsın.

2 Mesaj
3 Mayıs 2014; 17:11:46 

Dedigin gibi yapabildin mi ? Ygs nasildi ? İse yaradi mi yani?

4 Mesaj
3 Mayıs 2014; 18:03:40 

YGS HİCBİR ZAMAN BİTMEZ

47 Mesaj
3 Mayıs 2014; 19:45:33 

quote:

merhabalar

Nasıl çalışacağım;

Hocam mahzuru yoksa siralamanizin nasil oldugunu ve kac net yaptiginizi soyleyebilir misiniz ?

Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar. John Steinbeck

13 Mesaj
3 Mayıs 2014; 19:49:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Altay.

Bende 2014 için hazırlanıyorum fakat beyler yazın sadece YGS çalışmayın LYS daha önemli.

adam hakliymis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

397 Mesaj
4 Mayıs 2014; 17:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Tony.Stark

hiç çalışasım gelmiyor lan. 1 ayda günde 3 saatten bitmez mi konular

Oğlum sana hayırdıır??