Şimdi Ara

Telefon ile Arayıp Dolandırmaya Çalışan Şirketler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
7.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler. Biraz ciddi biraz ciddiyetsiz ama herkesi ilgilendiren bir yazı ile aydınlatmak istiyorum sizleri.

Bugün sizleri de arayacak olan TV de ve Radyoda da işitsel olarak haber aldığınız bir çok sahte firma bulunmakta. Cinsel gücü arttırmaktan kelliğe çözüme, bal reklamlarından tutun da sigorta şirketlerine kadar.

Son olarak Elit Asistanlık Hizmetleri'nden Feyzullah adlı kişi beni aradı. Arkada sürekli bir alkış kıyamet falan oluyor :)

Beyefendi 1 yıl boyunca bana ücretsiz sigorta verecekmiş. Beni nereden buldunuz dediğimde kredi kartı kullanan 56 milyon kişiyle irtibat halindeyiz falan dedi. Peki hangi kredi kartını kullanıyorum dedim o bilgiler bizde yok dedi. Dedim eyvallah anlat devam eee.

İşin ikinci rengi bana özel asistan kartı vereceklermiş. Bu ücretliymiş. Yılda 249 tl falan sanırım. Peki ben bunun ücretini nasıl ödeyeceğim dediğimde kredi kartınızla dedi. Garip yanı illa bir kredi kartı.

Ben kolay yem olmuyorum tabii ki :) Ama o diretiyor. İşin rengini değiştirecek cümlelere başladı...

11.....xx ile biten tc kimlik nonuz ile kayıt yapacağız vs. NE ! Benim tc kimlik numaramı sen nereden bilebilirsin ? Benim tc kimlik numaramı resmi olmayan bir firma bilemez diyerek sana güvenebilirim ? Sana güvenirsem kredi kartımı kaybedebilirim ? Hadi çıkın işin içinden... Adam tc kimlik numarama kadar bilebiliyor...

Google da araştırdım böyle bir şirket çıkmadı. Bilmem nereye kayıtlıyız dedi Asistanlık hizmetleri mi neymiş sanırım. İnternet siteniz google da çıkmadı dedim. Güncelleniyor ondan dedi. Dedim alakası olmazda neyse internet sitesi adı neydi dedim...

www.elitasistanlik.com dedi. Bu işlerden çok anlamam ama mynet proservis diye bir yerden alan adının alınabilir olup olmadığına bakıldığını biliyorum...

UYGUN
    elitasistanlik.com
    elitasistanlik.net
    elitasistanlik.org

işin özü bu tarz firmaları burada paylaşabiliriz. Sakın ola itibar etmeyin ettirmeyin...

• Türkiye'de zaten 56 milyon kredi kartı var.
    Hepsi tek bir bankaya ait olmadığına göre ve eğer bu konuda ciddilerse BKM kişisel bilgileri satıyor demek ki
  • az önce benide aradı bu hırt asistanlık şirketi . ne asistanı niye asistanlık yapıyorsunuz dedim . kredi kartı olayına girdi hangi bankalardan kredi kartım var dedim . bilmiyorum dedi. o zaman niye bana tablet hediye ediyon dedim kapattım .yok la git de dedim .ankaralı olarak çok raatım.
  • Bunlar yasal dolandiricilar hocam malesef kanan cok var kartan parayi cekerler isleri biter sonra araki bulasin eskiden bu isde calisan bi arkadasim var derdim siz dolandiricisiniz resmen zorla vermiyoruz kabul etmesinler keriz olmasinlar tarzi bisey demisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benide arada sirada ariyorlar :) yok efendim bedava sigorta kazanmisim, bilmem nereye tatil kazanmisim falan filan ....

tabi ben hemen kahkahayi basiyorum bedava bir seyler kazandigimi duydugumda sonra hediyemi sana veriyorum al sen kullan der demez telefon suratima kapaniyo :)
  • Telefon numaraları 0 850 333 64 xx şeklinde oluyor. Asistanlık hizmetleri ve sigortacılık ya da danışmanlık hizmetleri ve acil yardım filan gibi giriş yapıyorlar.

Güya 1+1 yıl poliçem varmış, 1 yılı dolmuş, "yok kardeşim öyle bir sigortam" dedim, "sesli onayınız var" dedi kadın. " Tamam daha istemiyorum" dedim. "Cayma bedeli 299 tl" dedi kadın. " Bi ..ktirgit akşam akşam dedim", "görürsünüz dosyanızı gönderince" dedi kapattı. İkna etmek için şu bankadan bilmem kaçla başlayan kredi kartınızdan çekilmesi için onay veriyor musunuz diye sordu, ellerinde banka kredi kartı bilgileri olabilir bunların, nasıl demeyin şu habere istinaden yazıyorum.ama kafalarına göre para çekemiyorlar onay almaya çalışıyorlar gibiler.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/11/13/bankaleaks-5-milyon-kart-sizdi

• Az önce bana da tablet hediye göndermeye kalktılar. Ben de çalıştığım banka bilgilerini sorduğu aşamada gekenleri söylediğimde (!) telefonu kapattı : ))

İnternette elit asistanlık diye arattığımdawww.elitgrandpalas.com çıktı. Durumdan kendilerini haberdar ettim belki birşey yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

Az önce bana da tablet hediye göndermeye kalktılar. Ben de çalıştığım banka bilgilerini sorduğu aşamada gekenleri söylediğimde (!) telefonu kapattı : ))

İnternette elit asistanlık diye arattığımdawww.elitgrandpalas.com çıktı. Durumdan kendilerini haberdar ettim belki birşey yaparlar.

Hahah yok hocam ben dedim bari alan adını alın diye ama onu bile almamışlardır bu işle uğraşan birş alan adını alsında indexe dolandırıcılar diye info atsın

• dolandırıcılkla kazandığınız paraları nasıl yiyeceksiniz merek ediyorum. Ankara mamak Cd. Mihriban Sultan yokuşu Karlı Plaza Kat 7 D: 4 dekiler neyin aracılığını yaptığınızı iddia edeyorsunuz
    Ey insanlar sakın ola ki sizi arayan sigorta, ........ ne olduğu belli olmayan telefonları dikkate almayın..........
  • Böyle bir olay demin başıma geldi, bu konuyu bulduğum için yeni konu açmıyorum.
    Bu akıllı(!) insanlar bir şekilde telefon numaranızı ve adresinizi ele geçiriyorlar. Sonra sizi telefonunuzdan arıyorlar.

Demin 0 212 589 48 84 numaralı telefondan arandım, "İrfan Toğluk'la mı görüşüyorum" dedi, evet dedim,
    https://eksisozluk.com/entry/45384672 buradaki konuşmanın bir benzerini yaptık baygın baygın konuşan hanımefendi ile.
    Ben "madem böyle bir borcum var, bana sözleşme ve tebliğnameyi gönderin" dedim,
    Adresimi bildiğini gösterip beni korkutacak ya, "tamam beyfendi sizin xxxx adliyesi 1. Kat ........" derken sustu bir anda.
    Sonra da telefonu kapattı hiç konuşmadan. Adliye çalışanı olduğumu anlayınca korktu anlaşılan.

Bu şahısların telefon ve adres bilgilerimizi alışveriş yaptığımız sitelere verdiğimiz bilgilerden aldıklarını düşünüyorum.
    Çünkü bana okudukları adres Mernis adresim değil, internetten alışveriş yaparken verdiğim adresin birebir aynısıyldı.
    Öyle ki, ben kargocu doğru yeri bulsun diye adresime "1. kat" diye yazardım hep, bana 1. kat dediğinde anladım.

İki tavsiyem olacak;
    1) Bunlar beni bile buldularsa, sizi veya bir yakınınızı bulabilirler. Herkes bu dolandırıcılar karşısında sakin düşünemiyor.
    Aileleriniz, yakınlarınız kanmasın bunlara, lütfen uyarın.
    2) Adresleri ve telefonları alışveriş sitelerinden bulduklarını düşünürsek, bu bilgileri satan siteler neden kredi kartı bilgilerimizi satmasın...
    Bence kredi kartı bilgilerinizi tuttuğunuz web siteleri varsa yeni bir kart talep etin bankanızdan, web sitelerin kart bilgilerinizi tutmasına izin vermeyin.
    (Paypal, Steam, Google Wallet'ta bir sakınca görmüyorum, sizin takdirinize kalmış).
    Ayrıca kredi kartı bilgilerinizi girerken bulunduğunuz web sitesinin SSL sertifikası olduğuna da dikkat edin. Ben ki yıllardır internetten alışveriş yapıyorum,
    ama görüyorum ki bazı bilgilerimiz çok kolay satılıyor.

• insanlar gerizekalı olduğu müddetçe bunlar iş yapacak..
    şu soruyu soramıyor , ulan kim bana neden bir kazanç sağlama çabasına girsin?
  • 2013 de açtığım başlıkta yıllardır değişen hiç bir şey olmamış anlaşılan.

Geçenlerde beni yine aradılar. Bu sefer "türk telekom internet sağlayıcları servisi" imiş.

Nasıl yani türk telekom mu dedim hayır türk telekom internet sağlayıcıları dedi. He yanı ttnet alt yapılı dsmartnet vs mi dedim. Hayır türk telekom internet sağlayıcıları dedi. Kimsin kardeşim sen deyince kapattı.

Şimdi bazen devlet bu tarz olayları gizli gizli takip edip kökten çözüyor. Ama anlaşılan o ki bunu pek takmamışlar. Yazık halkıma.

Garip olan şu ki ;

google a ttnet yazsanız vodafone yazsanız atıyorum vestel servis yazsanız en başa bu işgüzarların siteleri ve telefonları çıkıyor.

ttnet internet sağlayıcıları 0212 xxx
    vodafoneinternet.istiyorum.biz.cc.tr mesela site
    vestelsamsungappleservisleri.ariyorum.varmidir.com.tr.tc falan filan.

ya halkıma üzülüyorum ya. Yemin ederim üzülüyorum. kıt kanaat geçinmeye çalışan halkımın nasıl olur da 3 kuruşuna göz dikerler.

• Arkadaşlar kişisel bilgiler satılıyor. Bu bir gerçek, size bu konuda çok az bulacağınız bir bilgi vereyim. Bilgilerimizi nerden alıyorlar ? Dikkat ederseniz, Telefon Şirketleri, ve bazı devlet çalışanları para karşılığı bilgileri satıyor. Sanırım bazi yerde sözleşme imzalarkende diyorlar, 3.sahis ile paylasilabilir. Bunu ona dayandiriyorlar. Hiç bir şekilde desteklemiyorum. 100.000(yüzbin) kişinin bilgisi 300-500 TL arasi satılıyor. İçinde adresinizren tutun, kredi kartınizin hangi bankaya olduğu kadar şeyler mümkün. Piyasada buna DATA derler.

Örneğin A isimli telefon şirketi düşünün. Dışarıda size soru soruyorlar. Sizde cevapliyorsunuz. Ve sizden isim soyisim birde numaranizi alıyorlar. BİNGO işte bir bilginizi verdiniz. 1 hafta yaklaşık 100.000 kişinin bilgisini rahat bulmak mümkün.
    Google DATA SATIN AL yazdığınız da bir de ne var? 30 Milyonluk data arşivi ile hava atan bir sürü site.
    En büyük müşterileri ise Bankalar, diger operatorler, yeni kurulmuş satış yapan reklam şirketleri. Kişisel bilgilerin pek korunamadigi bir çağdayız. Dikkatli olun.

• Geçen gün evde tek başımayken beni de aradılar. Güya karakoldan arıyolarmış ev telefonumuzla yasal olmayan işlemler yapmışlar evinizi aramaya gelicez dediler. Karşı çıktım adam bana bağırmaya başladı bu çok ciddi konu diye. Eve geliyorlardı hayır falan dedim. Sinirlerim bozuldu kavga ettim adamla dolandırıcısınız dedim yüzüme kapadı bu da böyle anımdı
  • Beni avukatlık bürosundan aradılar çektiri çektim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

2013 de açtığım başlıkta yıllardır değişen hiç bir şey olmamış anlaşılan.

Geçenlerde beni yine aradılar. Bu sefer "türk telekom internet sağlayıcları servisi" imiş.

Nasıl yani türk telekom mu dedim hayır türk telekom internet sağlayıcıları dedi. He yanı ttnet alt yapılı dsmartnet vs mi dedim. Hayır türk telekom internet sağlayıcıları dedi. Kimsin kardeşim sen deyince kapattı.

Şimdi bazen devlet bu tarz olayları gizli gizli takip edip kökten çözüyor. Ama anlaşılan o ki bunu pek takmamışlar. Yazık halkıma.

Garip olan şu ki ;

google a ttnet yazsanız vodafone yazsanız atıyorum vestel servis yazsanız en başa bu işgüzarların siteleri ve telefonları çıkıyor.

ttnet internet sağlayıcıları 0212 xxx
    vodafoneinternet.istiyorum.biz.cc.tr mesela site
    vestelsamsungappleservisleri.ariyorum.varmidir.com.tr.tc falan filan.

ya halkıma üzülüyorum ya. Yemin ederim üzülüyorum. kıt kanaat geçinmeye çalışan halkımın nasıl olur da 3 kuruşuna göz dikerler.

aynen benide aradılar 5 gün önce ben direk o lafını bitirmeden söze daldım dedim ben taahhütmü 2 sene olarak yeniletmiştim dedim kadında ama yenilenmemiş bizde yenilenmemiş gözüküyor dedim allalala derken ben hat kesildi sonra engelledim telefonlarını

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.