Şimdi Ara

#direnios

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tanıtılan iOS7yi beğenmedim, ikonlar çok cıvık,çocuksu ve soyut olmuş.
    Tema windows 8 olmuş resmen. Tabi beta sürüm bu ama asıl sürüm bundan çokta farklı olmayacaktır.
    4 yıl iPhone kullandım ve kullanıyorum, bu arayüze çok zor alışacağız. Kilit ekranı falan bari kalsaydı,
    1 sürümde nasıl bu kadar değişebilir anlamadım

#direnios

• Ciddi anlamda Windows'tan esintiler taşıyor
  • Artık gereksiz 3D şekillendirmeler saçma.

Arayüz ne kadar şeffaf, ne kadar pastel ve keskin olursa o kadar iyi.

iOS 7 ve WP8 bunun somut örnekleri. Siz ne kadar "OFF YHAA ESKİSİ İYİYDİ, ESKIDEN BURALA DUTLUKDU" deseniz bile tüm arayüzler 2013'ten sonra bu yöne kayacak.

Android'de dahil bu furyaya.

iOS 7'yi çok sevdim, merak etmeyin çok sürmez sizin de alışmanız zamanında yeterince görduk zaten iPhone 4'teki radikal değişikliğe kalkan elleri.

Paşa paşa kullandı herkes.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben iOS7'yi sevdim bazi kişilerin beğenmemesi normal nedeni ise kaç yıldır iOS aynı iconları vs. kullanıyor göz alışmış bir kere kullandıkça o kesimde alışır bence.
  • İos 7 yazılımında Kalitenin 'k'sı yok o derece berbat.

• Valla Ne Yalan Söyleyeyim Bende Sevdim iOS7'yi Hatta Eskisine Nazaran Daha Güzel Görünüm Ve JB'ye Gerek Bırakmayacak Apple Bizi :)
    Elbet Bu Beta Final Sürümünde Daha Radikal Değişikliliğe Gidilecektir Ama Bundan Daha FazLası Olur mu meçhul Ama Bu Hali Bile KullanışLı :)
  • iphone 4 ve 5 yeni çıktığında da başta kimse sevmemişti bende dahil olmak üzere, hele 3gs ten 4e yok artık demiştim...

apple'ın tasarımları nedense zamanla seviliyor ve daha çok benimseniyor, ios 7 de böyle olucak muhtemelen,

ama şu ana kadar ki en radikal değişim de ios 7 oldu..

beta olduğu halde, hele ki 1. beta olduğu halde performans, takılmadan söz eden arkadaşları da anlamış değilim, sonuçta adı üstünde beta (:
  • Emin olun GM sürümünde bu şikayetlerinizi yutacaksınız. Çünkü gerçekten güzel bir iş başarmışlar. Her şeyden öte zincilerini kırmışlar.

Az önce birisi yazmış JB ile yapılan bazı şeyleri ekliyorlar diye. Evet çok doğru, JB olmasaydı bu kadar geliştiremezlerdi.

JB zincirlerin kırılıp son kullanıcının isteklerine göre şekillendirilen programlar dünyası. Apple için bundan daha güzel bir cennet olamaz.

Zira şu anki denetim merkezi ve 3d arkaplan bunların en çarpıcı örnekleri.

http://www.youtube.com/watch?v=Qx5RmSjFJzk
  • Ben de böyle düşünüyorum. Tasarımdaki değişiklikler oldukça radikal ve işlevsel. üstelik bundan 3 sene önceki cihaza da desteğini sürdürmesi herkes tarafından takdirle karşılandı.
  • arkadaşlar belki beğenmiyor tamam haklısınız ama kesinlikle bir değişiklik olması gerektiğini düşünüyorum 2007'den beri aynı sistemi temel alınarak güncellendi

artık sağlam bir değişiklik şarttı şuan beta sürüm çok cıvık orası doğru ana sürümde durumu toparlar diye düşünüyorum toplamassada android değerlendirebilir.
  • Ben ikonlara karşı tepkiliyim, hepsi birlikte iyi hoş uyumlu duruyor ama çabucak yapıp bitirelim demiş gibiler.
    2 gündür beta kullanıyorum, hoşuma gitti iOS7 bence başarılı son kullanıcı sürümü kesinlikle başarılı olacak ve kendini sevdirecek.
    Umuyorum ki ikonlarda değişiklikler yaparlar. Notes App'i de eskisine benzer sıcak bir arayüz ile sunsunlar.
  • Senelerdir aynı arayüz arkadaşlar hani ilk iphone'dan beri öyle aman aman değişiklikte olmadı,hep aynı şey insanları sıkıyor değişmesi kaçınılmazdı,ben bile sıkılmıştım bunca yıldır aynı arayüzü görmekten ki ilk iphone'dan beri kullanıyorum,hernekadar aman amanda olmasa yeni ios 7 bence güzel sayılır,şahsen ilk betadaki sorunlar gitsin beta 2 yada 3 de geçebilirim,elimde ios 6.1.2 jb li cihaz var,haliyle jb den olacağım ilk beta için biraz daha bekliyorum,şarj sıkıntıları uygulama sıkıntıları kararlılık sorunları vs. giderilmesi için saçma birşey yüzünden tekrar 6.1.2 dönemeyeceğim,cihazım ip5 seve seve bana 6.1.4 kurduracak.
  • Ana ekranın en altında duran şeridi kaldırmaları gerekiyor bence. Klasörlerin şeffaflığını kendimiz ayarlamalıyız. Rehberde harflerin bulunduğu mavi şeritte harf açıklığı arttırılmalı, arama alanı sabit kalmamalı ve isim gruplarının başındaki harfler renklendirilmeli. 15 dakikadır beta sürümü kullanıyorum ilk gözüme çarpanlar bunlar.
  • Benim korkum bu kadar teferruat ve hareketlilikten sonra İOS'un stabilitesini kaybetmesi.
    Bu konuda Android'e kızarken İOS'un da Android'e doğru kayması beni hiçte memnun etmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle ios stabilitesini kaybetmeyecektir.
    Ios'un bu kadar stabil olmasının en önemli sebebi her parçasının apple tarafından üretilmesidir.
    Mesela samsung bir telefon aldığınızda işletim sistemini google yapmıştır, telefonu samsung yapmıştır.
    İnsanlar ios'un sürekli aynı kalmasından sıkılmıştı, değişiklik yeni bir hava getirecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  #direnios

Androidten bi farkı kalmadı, çoğu androidçide zaten iOS 7 çıktığı için iPhone geçecek.
    Acı ama gerçek iPhone zaten iOS ile iyi satış yapıyordu şimdi eski iPhone kullanıcılarının çoğunu kaybedip androidçi tayfayı kazanacak.
    Resmen çakma iOS camera ikonu, pusula ikonu, ayarlar ikonu ve daha fazlası neye uğramış.

Biz iPhone böyle tanıdık
     #direnios

#direnios

Bari bunu ellemeseydin ... ikonlar zaten Nokia terk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmanders -- 15 Haziran 2013; 1:17:28 >

• Millet sürekli değişiklik istiyordu. Arayüz değişsin falan diye mailler atıyorlardı Apple'a. Şimdi de arayüz değişti diye yakınanlar var. Sonuçta herkesi memnun etmek münkün değil. Demekki çoğunluk böyle bir değişikliği talep etti ki adamlar yaptılar. Ayrıca ios stabilitesini jailbreak'le kaybetmiyor. Neden jailbreaksiz haliyle jailbreak uygulamaları eklenince kaybetsin? Adamlar zaten övündükleri stabiliteyi bile bile tehlikeye atmazlar herhalde. Bir gün oturup hadi ios 7 yapalım diyip ertesi gün tanıtmadılar herhalde. Kim ne derse desin ne macos nede ios stabiliteyi kaybetmeden en iyi şekilde gelişmeye devam eder.
  • başlık tamda konuya oturmuş güzel olmuş. ikonlar benimde herkes gibi hoşuma gitmedi ve benle aynı fikri paylaşan ios cu kardeşlerime tavsiyem jb den eski ikonları yüklemeleri.

ikonların hepsi ayrı bir çirkin hele ki fotoğraflar ikonu. lgbt ikonu gibi olmuş valla bu tim cook iyice bozdu bu apple'ı. ayrıyetten bu safari ikonu da bir tuhaf. benim için ios ile başlayan tasarım faciası ios7 ile devam ediyor. bu genel durumdan anlaşılıyor ki jonathan ive i çekip çeviren steve jobs'muş.
  • Bu simge setiyle, bu dock haliyle, o not uygulamasi ile apple ios un klasini bozdu. Acikcasi control panel falan guzel, gecisler falan hos ama simgelerde jony hayalkirikligi yaratti. Gerci hemen jony'in takimi tasarlamadi, bu devam eden calisma dediler ama kismet

• quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

#direnios

Androidten bi farkı kalmadı, çoğu androidçide zaten iOS 7 çıktığı için iPhone geçecek.
    Acı ama gerçek iPhone zaten iOS ile iyi satış yapıyordu şimdi eski iPhone kullanıcılarının çoğunu kaybedip androidçi tayfayı kazanacak.
    Resmen çakma iOS camera ikonu, pusula ikonu, ayarlar ikonu ve daha fazlası neye uğramış.

Biz iPhone böyle tanıdık
     #direnios

#direnios

Bari bunu ellemeseydin ... ikonlar zaten Nokia terk.

Bu sürükleyerek açma/kapama devri bitti mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.