Şimdi Ara

iOS 7 betasında onaylanmamış Lightning kablo uyarısı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın WWDC 2013 etkinliğinde iOS 7 için bahsetmediği ancak beta testleri esnasında ortaya çıkan diğer bir özellik onaylanmamış Lightning kablosu takılınca ortaya çıkıyor.

Apple tarafından yetkilendirilmemiş bir Lightning kablosunu cihaza taktığınızda iOS 7 otomatik olarak kablo veya aksesuarın yetkilendirilmediğini ve iPhone'da düzgün çalışmayacağını belirten bir mesaj yayınlıyor. 

Şimdilik bu mesaj es geçilebiliyor ve kabloda sıkıntı yoksa kullanmaya devam edilebiliyor. Geçen yıl Lightning kablolarında bir onay yongası olduğu ve sistemin bu sayede kablonun orijinal olup olmadığını anlayabileceği gündeme gelmişti. 

Apple daha önce de bu tarz uyarı sistemleri kullanmıştı. Ancak Lightning kablolarında bu uyarı ilk kez yaşanıyor. Apple'ın nihai sürümde bu uyarıya yer verip vermeyeceği bilinmiyor.

• ekrem71 E kullanıcısına yanıt
    Evet benim çakma kablo ios6 da uyarı vermeden çalışıyordu. ios7 ye geçince uyarı vermeye başladı. Ama çalışıyor.
  • Yav He He En az 10 kere çıkarıp taktım hiç gelmedi böyle uyarı hayır yani öyle bir demişsin ki sanki her iPhone'de çıkıyor. Bu arada belki gene ban yiyeceğim ama kaynak:kafam yazmayı unutmuşsun.

Edit: eklemeyi unutmuşum benim kablo da orijinal değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 13 Haziran 2013; 11:02:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demekki kablo kalitesine göre değişiyor. Bende 2 tane çakma var bir tanesi ios6 da uyarı vermezdi. Şimdi ikiside veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Yav He He En az 10 kere çıkarıp taktım hiç gelmedi böyle uyarı hayır yani öyle bir demişsin ki sanki her iPhone'de çıkıyor. Bu arada belki gene ban yiyeceğim ama kaynak:kafam yazmayı unutmuşsun.

Sen ne içtin böyle, neyin kafası?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Yav He He En az 10 kere çıkarıp taktım hiç gelmedi böyle uyarı hayır yani öyle bir demişsin ki sanki her iPhone'de çıkıyor. Bu arada belki gene ban yiyeceğim ama kaynak:kafam yazmayı unutmuşsun.

Sen ne içtin böyle, neyin kafası?

Neyin kafası? Mesaja yazdım en az 10 kere çıkarıp taktım kabloyu böyle bir uyarı gelmedi diye.

• Abi benim eski 3GS de deli oluyodum. Çakma şarj aleti takınca Bu aksesuarla şarj etmeyi desteklemiyor hatası veriyordu. Aynı kablo 4s de paşa paşa şarj yapıyordu. Bir tek case u marka ürünler apple orjinaline en yakın kalitede sanırım.
  • Birşey olmaz , düzeltirler daha BETA arladaşlar zaten
  • her iphone da çıkıyor... 2 ayrı iphone 5 te denediğim her yan sanayi kablo orjinal değil uyarısı verdi :)
  • bendede bu uyarı veriyor ama yanında kapat butonu var ona basıyorsun o uyarıyı kapatıyor şarj ediyor itunes ile senkrorize edebiliyorum.beta dan kaynaklanıyor bu sorunlar beyler şuan ne sıkıntı yaşıyorsanız adı üstünde beta olduğu için ...
  • Aslında bu güzeş bir özellik.İkinci el ürün alıp satarken yanında gelen aksesuarların orjinal olup olmadığını deneyerek öğrenebileceğiz.
  • Bütün tezlerim çürüdü kablo farkını nasıl anlar ki :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHERQUAN

Bütün tezlerim çürüdü kablo farkını nasıl anlar ki :S

aslında çok basit

yukarda multiTRTY sorun yaşamıyorum yazmış çünkü elindeki çakma kablo gerçektende birebir üretilmiş ve kaliteli

bizim dükkandada rastlıyorum ucuz ve kötü kablolar daima sıkıntı çıkarıyor telefona uyarılar veriyor ama kaliteli ve pahalı olanlar gayet düzgün sorunsuz çalışıyor
  • Uyari veriyor ama calismasina engel olmuyor. Gereksiz olmus

• IOS 7'de Şarj etmiyor, CASE 4U marka kablo almıştım ITUNES ile bağlantı sağlıyor. Şarj olunca logo çıkıyor ama sadece orijinal kablolarda. APPLE'dan kimse nemalanamaz :) Yakında orijinal olmayan kılıflara da sokamayacaksın telefonu , siri den bir ses girmem lan bu orijinal değil :) diye bir ses gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHERQUAN

Bütün tezlerim çürüdü kablo farkını nasıl anlar ki :S

Kabloların içinde çip var çünkü. O devre sayesinde ters-düz her şekilde çalışıyor, ve tabi doğal olarak orjinallik bilgisi de içine gömülüyor. Lightning kablonun soyulmuş kesiti :

iOS 7 betasında onaylanmamış Lightning kablo uyarısı ortaya çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 29 Haziran 2013; 17:25:11 >
  • ios zindanına hoşgeldiniz
  • Iphone 4s kullanırken bir çinli siteden 3 metre uzunluğunda kablo almıştım evde falan kullanırken rahat oluyordu. Kablo çin malı fakat orijinal adaptör ile kullanıyordum şarjda hiçbir sıkıntı olmuyordu hızlı şarj ediyordu. Iphone 5 için üretilen 3 metre kabloyu aldım aynı siteden yine orijinal adaptör ile kullanıyorum ama orijinal lightning kablodan %50 daha yavaş şarj ediyor. Şimdi orijinal kablo kullanmaya mahkum muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

ios zindanına hoşgeldiniz

sonra elektrik yiyip ölünce vay anam apple böyle vay anam yok şöyle demeyi biliyosunuz bırakında adamlar işini yapsın
  • Steve Paul Jobs kullanıcısına yanıt
    Yılın Nick - Mesaj uyumu. Böylesi görülmedi.

EDIT: Kullanıcı + Mesaj uyumu daha doğru .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzRocK -- 4 Ağustos 2013; 23:45:42 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.