Şimdi Ara

Apple: Önceliğimiz, teknolojimizin insan yaşamına katkılarını göstermek olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple: Önceliğimiz, teknolojimizin insan yaşamına katkılarını göstermek olacak

Apple geçtiğimiz gün düzenlediği Küresel Geliştiriciler Konferansı’nda sadece IOS7, MacOS X Mavericks ve yeni bilgisayarlarını tanıtmakla kalmadı aynı zamanda geleceğe dönük diğer planlarından da bahsetti. Apple tepe yöneticisi Tim Cook, açıklamasında tanıtım faaliyetlerinde bundan böyle önceliklerinin yeni ürünleri göstermek değil, Apple ürünlerinin insanlığa yaptığı faydaları ve etkileri anlatmak olacağını belirtti.

Bu amaç doğrultusunda 10 dakikalık özel bir video yayınlayan Apple, iPad ve iPhone gibi ürünlerinin insan yaşamına yaptığı etkileri anlatıyor. Video kapsamında Kenya’da yaşayan bir sağlık görevlisinin iPad üzerinde Skyscape uygulamasını kullanarak verdiği sağlık hizmetlerini, bacaklarını kaybetmiş bir sporcunun Galileo uygulamasını kullanarak protezlerini kontrol etmesini, iPad’in zihinsel engelli çocukların eğitiminde kullanılması gibi detayları izliyoruz. IOS, Android, Windows Phone ve diğerleri, hangi platform ya da hangi cihaz olursa olsun kuşkusuz günün sonunda teknolojinin insan yaşamına dokunuşu, ihtiyacı olanlar için yaptığı fayda ve katkılar bizler için en önemli konu oluyor.

• Fabrikalarda 15 saat karın tokluğuna çalışan çinlilerin yaşamına büyük katkısı olduğuna eminim.

• Ben bu avrupalıları ve amerikalıları anlamıyorum. Hem somuruyorlar hem de yardim ediyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngryGamer

Ben bu avrupalıları ve amerikalıları anlamıyorum. Hem somuruyorlar hem de yardim ediyorlar

Nötrlemeye çalışıyorlar işte.

• bulunsunn
  • quote:

Ben bu avrupalıları ve amerikalıları anlamıyorum. Hem somuruyorlar hem de yardim ediyorlar

Arafta kalmaya çalışıyorlar.

• quote:

Kendi bombaladiklari yerlere yardim götürüp bi iyiyiz mesaji veriyorlar iste

• Kim ne derse desin Apple

• quote:

+ 2013

• Kim ne derse desin Apple
  • quote:

ellerinin ayarı yok girince canına okuyolar adamların fazla olduğu için tepki görüyorlar sonra özür dileriz diye hediye paketi
  • Hatırladığım kadarıyla Apple çalışanları radyasyondan vs. kanserden ölüyorlardı. Onları da göstercek miymiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tony

Hatırladığım kadarıyla Apple çalışanları radyasyondan vs. kanserden ölüyorlardı. Onları da göstercek miymiş?

Var mı hocam sağlam,belgeli bir kaynağın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

quote:

Hatırladığım kadarıyla Apple çalışanları radyasyondan vs. kanserden ölüyorlardı. Onları da göstercek miymiş?

Çindeki Foxconn'da (Apple'ın üretim yeri) bir sürü çalışan intihar etmişti.
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-1357833/Apple-responds-suicides-Chinese-Foxconn-factory-hanging-nets.html

Onun dışında ana merkezde çalışan mühendislerin de kansere yakalandıklarını okuduğumu hatırlıyorum, kaynak bulursam koyarım onun için de.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

quote:

Çindeki Foxconn'da (Apple'ın üretim yeri) bir sürü çalışan intihar etmişti.
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-1357833/Apple-responds-suicides-Chinese-Foxconn-factory-hanging-nets.html

Onun dışında ana merkezde çalışan mühendislerin de kansere yakalandıklarını okuduğumu hatırlıyorum, kaynak bulursam koyarım onun için de.

Bildigim kadariyla foxconn ayri bir firma apple onun uretim bandinda aldigi onlemlere karisamaz sadece siparis verir onlarda uretir . Kendi bunyesinde degil diye biliyorum. Ancak appledaki muhendislerin haberi dogruysa apple ın bir sorgulanmasi gerekir

• Öyle birşey olamaz hocam internet sallanırdı yoksa Ama foxconn çalışanlarının kanser olduğu doğrudur özellikle anakart bölümünde çok sorumsuz bir firma.

• Bah sen şu Cook'a nasılda teknolojiye sahiplenerek gerine gerine konuşuyor, apple olmasa bu insanlık ne halde olurdu(!)

• Böyle bir amacınız olsa ucuz iphone fikrine bu kadar katı bakmazsınız. Sırf marka prestiji için düşük gelirli insanların teknolojiye ulaşmasını engelliyorsunuz. Yani böyle bir şeyi Apple'ın söylemesi ilginç. Yıllarca yardım kuruluşlarına az destek verdiği için eleştirilen firma yani bu.

• Bu reklamlara harcıcağınız enerjinizi nasıl daha iyisini yaparım diye harcayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doanc4n

Bu reklamlara harcıcağınız enerjinizi nasıl daha iyisini yaparım diye harcayın.

Harcamışlar işte ios 7...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.