- x
16 Kilo verdim :) ( SS'li) (27 KG OLDU) Güncelleme
429 Cevap19415 Görüntüleme120 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2149 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Madarist
13 Haziran 2013; 1:09:22 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: husegundogdu

Arkadaşlar Merhaba,

Toplam 4 Ayda 16 Kilo verdim. Bunun için kendimi çok hırpaladım ama sonuç gerçekten deydi

Diyeti bozmamak için türlü türlü yeminler önümden geçen iskenderler mantılar. oy diyorum

Herşey 105-106 Kilo civarına Çıktığında oldu.

Artık gerçekten kot pantolon bulamamaya başlamıştım. 42 Beden Kot pantolon giyiyordum Milletin içinde öküz gibi dolaşmayı filan gerçekten
problem haline getirdim takıntılı olmaya başladım. Otobüste herkesin tip tip bakması zoruma gidiyordu.

Ayrıca terlemek benim için kabus gibiydi. Ter kokusu olmuyordu ( Küçükken Buz gibi tuzlu suda yıkamışlar ) ama heryerim leş gibi su oluyordu.

Ayrıca yemek konusu benim için ayrı birşeydi. Yemek yemeği sevdiğim kadar yapamadığım yemek yoktu.
En büyük hatamı gece yemekle yapıyordum. Baklavalar , tatlilar dürümler. gece 02:00 de yediğim yemeklerin sonucu oldu kilolarım.
Sürekli KG aldıkça aldım 2-3 ay diyet yapıp 5 kg verip 7 kg olarak alıyordum. Belimde ki ve göbeğimde ki çatlaklar bunların en büyük yaraları.

Yaptığım Diyet gerçekten sakıncalıydı. Psikolojik olarak bunalıma girdim ilk 2 ay.

EN BÜYÜK DÜŞMAN Un , Tuz ve Şeker.

Arkadaşlar bunları hayatınızdan çıkartınca gerçekten Kilo vermek çok kolaylaşıyor.
Ekmeği tamamen çıkarttım hayatımdan.. Kesinlikle Şeker yok.

Sabah : 1 Bardak Light süt 2 Yumurta ve Yağsız suda kaynamış Hindi Göğsü yiyorum.
Öğle Vakti: 2 salatalık 280-300 Gram Yağsız Ton balığı.
Aksam; Hindi Göğsü Yağsız.

Her zaman Kayısı Süt ve yoğurt tüketimine önem verdim bağırsakların çalışması için.

Neden Tavuk değilde Hindi derseniz;

Tavuk üretimi ülkemizde gerçekten çok hızlanmaya başladı. bende doğal olarak Hindi tüketmeye başladım.

Kilolarım gerçekten bende ruhsal yaralar açmaya başlamıştı. Sokakta geçen herkesin bana acıyarak baktığını hissediyor gibi oluyordum.
Sonra o an dedim ki artık yeter.

Bu Kiloları verip fit bir vücut istiyorum. Acılı olacak biliyorum ama yinede yapacağım diye kendi kendime sözler veriyordum.
Mesai arkadaşlarım benle dalga geçiyordu. Kiloları veremezsin. gitgide şişiyorsun. heleki zayıf bir arkadaş sürekli uğraşırdı.
kötü amaçlı olmasa bile insan alınıyordu kendi ile dalga geçilmesinden. Herkes Dürüm döner pilav patetes kızartmaları KFC , Burgerking MC,
yerken siz Haşlanmış tavuk veya salata veya Ton balığı yiyordunuz. ( İnanın artık ilgimi çekmiyor hiç biri resmen köreldi yemek yeme isteğim )

Arkadaşlar yine ot mu yiyosun diye bayağı dalga geçtiler benimle. ama 2-3 ayın sonunda Baya kilo verdin sen düzeldin filan. Hele ki beni 4-5 ay görmeyen akrabalar nazar değdirecek seviyeye getirdi olayı süzülmüşsün hasta değilsin dimi filan

Mesela öğle yemeğimden bir resim.

0

Ama akşam yemekleri benim için eğlenceli oluyordu. Eve geldiğinizde kendinize yemek hazırlamak gibisi yoktur. Sebzelerden güzel yemekler çıkartabiliyorsunuz. yanında tabiki etler. ( herzaman et olmasada sebze oldu )

1

Devam edeceğim anlatmaya..

İlk Halim
0

İkinci ( 1.5 - 2 Aylık sürede )
0

Ve son Halim ( 4. ay )
0

Yüzünün ilk hali var mı
Ben de bu 3 ay denemek istiyorum zayıflamak pm den konuşalım mı

Pirates are evil!!? The Marines are righteous!!?
These terms have always changed throughout the course of history...!!!
Kids who have never seen peace and kids who have never seen war have different values!!!
Those who stand at the top determine what's wrong and what's right!
This very place is neutral ground!!!
Justice will prevail, you say!? But of course it will!!
Whoever wins this war...becomes justice!

311 Mesaj
13 Haziran 2013; 1:21:36 

Ben 2,5 ayda 21 kilo verdim

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 7 sa. 22 dk. kadarı kaldı.
13 Haziran 2013; 1:33:48 

Sadece diyet mi yaptın 4 ay boyunca yoksa diyet + spor mu spor yaptıysanız ne tür egzersiz kullandınız ? hareket türleri vs

Ve bir şey daha yağsız tonbalığı ile hindi göğüsünü nereden aldın ne marka yemek olarak listeniz sadece bumuydu eğer farklı şeylerde varsa pmden bildirirsen sevinirim.

4804 Mesaj
13 Haziran 2013; 2:57:40 

Arkadaslar karin bolgesini forma en hizli hangi sekilde sokabiliriz bu konuda bilgisi ve tecrubesi olan arkadaslardan yardim bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

740 Mesaj
13 Haziran 2013; 3:22:19 

Valla tebrik ediyorum hocam. Saglikli/sagliksiz nasil bi sistem izledin bilmiyorum ama sonuc baya basarili olmus.

93 Mesaj
13 Haziran 2013; 9:28:22 

Kilo vermek cok zor bir olay değil iradenize hakimseniz ama önemli olan mevcut kası koruyup yağdan kilo vermek bunun içinde protein ağırlık beslenerek ağırlık çalışmak gerek.

53 Mesaj
13 Haziran 2013; 10:23:15 

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Toplam 4 Ayda 16 Kilo verdim. Bunun için kendimi çok hırpaladım ama sonuç gerçekten deydi

Diyeti bozmamak için türlü türlü yeminler önümden geçen iskenderler mantılar. oy diyorum

Herşey 105-106 Kilo civarına Çıktığında oldu.

Artık gerçekten kot pantolon bulamamaya başlamıştım. 42 Beden Kot pantolon giyiyordum Milletin içinde öküz gibi dolaşmayı filan gerçekten
problem haline getirdim takıntılı olmaya başladım. Otobüste herkesin tip tip bakması zoruma gidiyordu.

Ayrıca terlemek benim için kabus gibiydi. Ter kokusu olmuyordu ( Küçükken Buz gibi tuzlu suda yıkamışlar ) ama heryerim leş gibi su oluyordu.

Ayrıca yemek konusu benim için ayrı birşeydi. Yemek yemeği sevdiğim kadar yapamadığım yemek yoktu.
En büyük hatamı gece yemekle yapıyordum. Baklavalar , tatlilar dürümler. gece 02:00 de yediğim yemeklerin sonucu oldu kilolarım.
Sürekli KG aldıkça aldım 2-3 ay diyet yapıp 5 kg verip 7 kg olarak alıyordum. Belimde ki ve göbeğimde ki çatlaklar bunların en büyük yaraları.

Yaptığım Diyet gerçekten sakıncalıydı. Psikolojik olarak bunalıma girdim ilk 2 ay.

EN BÜYÜK DÜŞMAN Un , Tuz ve Şeker.

Arkadaşlar bunları hayatınızdan çıkartınca gerçekten Kilo vermek çok kolaylaşıyor.
Ekmeği tamamen çıkarttım hayatımdan.. Kesinlikle Şeker yok.

Sabah : 1 Bardak Light süt 2 Yumurta ve Yağsız suda kaynamış Hindi Göğsü yiyorum.
Öğle Vakti: 2 salatalık 280-300 Gram Yağsız Ton balığı.
Aksam; Hindi Göğsü Yağsız.

Her zaman Kayısı Süt ve yoğurt tüketimine önem verdim bağırsakların çalışması için.

Neden Tavuk değilde Hindi derseniz;

Tavuk üretimi ülkemizde gerçekten çok hızlanmaya başladı. bende doğal olarak Hindi tüketmeye başladım.

Kilolarım gerçekten bende ruhsal yaralar açmaya başlamıştı. Sokakta geçen herkesin bana acıyarak baktığını hissediyor gibi oluyordum.
Sonra o an dedim ki artık yeter.

Bu Kiloları verip fit bir vücut istiyorum. Acılı olacak biliyorum ama yinede yapacağım diye kendi kendime sözler veriyordum.
Mesai arkadaşlarım benle dalga geçiyordu. Kiloları veremezsin. gitgide şişiyorsun. heleki zayıf bir arkadaş sürekli uğraşırdı.
kötü amaçlı olmasa bile insan alınıyordu kendi ile dalga geçilmesinden. Herkes Dürüm döner pilav patetes kızartmaları KFC , Burgerking MC,
yerken siz Haşlanmış tavuk veya salata veya Ton balığı yiyordunuz. ( İnanın artık ilgimi çekmiyor hiç biri resmen köreldi yemek yeme isteğim )

Arkadaşlar yine ot mu yiyosun diye bayağı dalga geçtiler benimle. ama 2-3 ayın sonunda Baya kilo verdin sen düzeldin filan. Hele ki beni 4-5 ay görmeyen akrabalar nazar değdirecek seviyeye getirdi olayı süzülmüşsün hasta değilsin dimi filan

Mesela öğle yemeğimden bir resim.

0

Ama akşam yemekleri benim için eğlenceli oluyordu. Eve geldiğinizde kendinize yemek hazırlamak gibisi yoktur. Sebzelerden güzel yemekler çıkartabiliyorsunuz. yanında tabiki etler. ( herzaman et olmasada sebze oldu )

1

Devam edeceğim anlatmaya..

İlk Halim

İkinci ( 1.5 - 2 Aylık sürede )

Ve son Halim ( 4. ay )
Sıralama hatası
Şaka bi yana baya düzelmişsin hocam.

Mesajlarımı alıntılayarak veya haberdar ederek cevaplamanız temennisiyle.:

407 Mesaj
13 Haziran 2013; 10:30:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

Banada oyle geldi cunku kol kalinligi ayni en azindan biraz incelme olurdu kolda. Bencede gobegini iceri cekmis

Kol kalinligini calistigim icin biraz daha artmasi soz konusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2500 Liter , 180 HP 401 Torque Nissan Skystar

407 Mesaj
13 Haziran 2013; 11:05:20 

Ben göbeğimin zaten tamamen kaybolduğunu söylemedim fotoğraf düz olarak çekildi.
ama içeri çekme gibi bir olayım yok.

Bu mesajda bahsedilenler: ozerpeker61

407 Mesaj
13 Haziran 2013; 11:46:02 

quote:

Orijinalden alıntı: VIPERBOLD

Sadece diyet mi yaptın 4 ay boyunca yoksa diyet + spor mu spor yaptıysanız ne tür egzersiz kullandınız ? hareket türleri vs

Ve bir şey daha yağsız tonbalığı ile hindi göğüsünü nereden aldın ne marka yemek olarak listeniz sadece bumuydu eğer farklı şeylerde varsa pmden bildirirsen sevinirim.

Diyet + Evde spor . Spor aletleri olarak Barfiks barı ve 40 kg lik dumbell seti işimi gördü diyebilirim. Ayrıca Şınav ve mekik vazgeçilmez 2 dost oldu benim için.

Zamanım olsa spor salonuna gitmek istiyorum. eğer vaktiniz varsa ev yerine spor salonunda çalışın bence.

Hocam ayrıca ben hep protein ağırlıklı beslendim. süt yogurt bunları hergün almaya özen gösterdim salata dostunuz olsun.

Ayrıca heryerde bulabilirsiniz Pınar'ın Light Ton balığı vardı 6 tl civarında 3x80 gr kutu. 100 gramında 26 Gr protein var. yağ yok içinde 100 gramda 0.3 yağ var.
yanina salatalık yeşillik ve salkım domates :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husegundogdu -- 13 Haziran 2013; 12:15:48 >

3403 Mesaj
13 Haziran 2013; 11:59:25 

Insanity kullanan var mı?

Diablo III (Season) : http://eu.battle.net/d3/en/profile/DarkEternal-2641/hero/47313998
Hearthstone : DarkEternal#2641

30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü

239 Mesaj
13 Haziran 2013; 12:05:41 

asıl zorluk şimdi başlıyor bende zamanında 14 kilo kadar verdim 4 ayda şimdi fazlasıyla geri aldım tekrar başladım diyete tekrar geri vericem insanın zaman geçtikçe nefsi köreliyor canı istemiyor gerçekten ama bir kere yiyeyim dedin mi geçmiş olsun nefis açılmaya başlıyor benim öyle oldu canım istemiyordu dedim ki bir kere yiyim nefis açılmaya başladı birazda umursamamaya başladım tekrar geri aldım kiloları çok dikkatli ol

Aslında hayatının her günü geri kalan günlerinin ilk günüdür tek bir gün hariç öldüğün gün

407 Mesaj
13 Haziran 2013; 12:11:19 

Hocam dimi aynen öyle, Gece böyle açlık krizleri yaşadığımı biliyorum. Hani önümde 1 kuzu olsa bitiricek gibi hissediyorum. o anda tüm o geçirdiğim zorlukları düşünüyorum. bol bol su içip kendimi şişiriyorum . tatlı krizlerim oluyordu başlarda onlarıda Memleketten gelen Hakiki Kara kovan balı ile ( 1 çorba kaşığı) kesiyordum.

Bu mesajda bahsedilenler: AMDPhenom

670 Mesaj
13 Haziran 2013; 12:18:20 

tebrikler hocam umarım amacına ulaşırsın

1956 Mesaj

[6 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

13 Haziran 2013; 12:23:18 

şurada kıvrıl

My Only Dream;METU CENG

453 Mesaj
13 Haziran 2013; 12:56:13 

Helal olsun. İradene hayran kaldım. Bende 10-11 kilo vermek istiyorum. Boyum 1.81 77 kiloyum ama fena bi göbek var. Birden asılırsam çatlak oluşur diye korkuyorum. Bunun için bi bilgin var mı kardeşim?

-Şimdiye kadar filozoflar dünyayı değişik biçimde yorumlamakla yetindiler, oysa asıl mesele onu değiştirmektir.

890 Mesaj
13 Haziran 2013; 13:50:49 

quote:

İnanın kolesterolüm , şekerim terlemelerim nefes nefese kalmalarım geçti gitti. Kan değerlerim gayet normal. 2-3 haftada bir ölçüme gidiyorum.
Diyetisyenlerin verdiği listelerden bıkkınlık gelmişti. Ve işin en iyi yanı Kas erimesi yok tam aksine hacimlenme var.

Sağlıksız gibi duruyor olabilir ama değerler tam tersini söylüyor

Oncelikle Cok tebrikler , Azim bu işte :) 16 yasindayim boyum 1.85 kilomda 83 civari bende gobek disinda fazla bir sarkma yok gogustebfalan sarkma yok yani ne varsa gobekte :) onun disinda kalibimdan memnunum . Sadece gobek eritmek icin ne onerirsiniz :)

tolunaycakar.blogspot.com.tr

219 Mesaj
13 Haziran 2013; 15:46:56 

Gecen sene verdigim 12 kiloyu universite sinavindan dolayi geri aldim.lysden sonra tekrar baslicam spora diyete.bu arada tebrikler :)

672 Mesaj
13 Haziran 2013; 16:27:09 

öncelikle iyi kilo vermişsin tebrikler herşeyden önce sağlık açısından kendine büyük iyilik yapmışsın

hatırlatma

diyet yaparak kilo verdikten sonra eğer yüksek oranda 15 20kg civarı vermeyi başardıysanız daha sonra

muhakkak spor yaparak vücudu sıkılaştırın kas oranını arttırın yoksa vücut tekrar kilo almaya elverişli olarak devam eder.

spor salonuna da gitmenize gerek yok evde günde 100 mekik 100sınav birazda dumble çalışırsanız. İlerde vücudun tekrar kilo almasını zorlaşacaktır.... Yağ dokusu çabuk yenilenir Kas dokusu ise parçalanması zordur...

bunları yaptığınızda hem kol kasları hem karın kasları hemde göğüs kasları yağ dokusundan ve kilo verdikten sonraki sarkmalardan tamamiyle kurtulacaktır...

ben uğraşamam eziyet gibi bana geliyor mekikti carttı curttu derseniz

2.seçenek
bol bol yüzün vücuttaki yağları enerji ye dönüştürür ve vücudun daha kolay şekil almasını sağlar...1saat yüzmek ortalama 800 kolari vücuttan gitmesi demek omuz ve kanat kaslarını epey toparlar. Göğüs bölgesinide epey sertleştirir. Yapılan araştırmada düzenli yüzen yada yüzücü olan kişilerin vücut yapısına bakıldığında ağırlık çalışmadıkları halde vücuttaki kasların normal yüzmeyen insanlara göre 5kat daha fazla olduğu gözlenmiş....Tuzlu suda deniz okyanus gibi yerlerde sürekli yüzen insanların ise kas dokusu ilginç şekilde yüzde 7 oranında daha fazla tuzlu suyun yağları daha çabuk parçaladığı gözlenmiş....

;

407 Mesaj
13 Haziran 2013; 16:46:56 

Değerli bilgiler için teşekkürler hocam :)

Bu mesajda bahsedilenler: yununu

4032 Mesaj
13 Haziran 2013; 17:20:16 

kilo verip mi ağırlık çalışılmalı yoksa 2si aynı anda mı olmalı

http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/turkey/

197 Mesaj
14 Haziran 2013; 17:35:07 

Hocam yeşil çay için neden en fazla dediğinizi anlamadım ben günde çok rahat 3-4 bardak içiyorum bazen 5-6 bile olduğu oluyor fazlasının ne gibi bir zararı var ?

Bir de bir şey sormak istiyorum ben çekirdeği çok seven bir insanım. Fakat çekirdeğin içeriğine baktığımda 100 gr da 50gr yağ var peki bu iyi yağ mıdır kötü yağ mıdır yani çekirdeği bol bol yesem de sorun olur mu direk böyle sorayım

Bir asosyal yaşamına nasıl devam edebilir ?
Yemeği, temizliği, kalacak yeri başkası tarafından sağlandığı için. Bu ihtiyaçları karşılandığı için asosyal olarak yaşayabilir. Asosyal olarak yaşamak aslında bir lüks. Yemek, temizlik ve kalacak yeri sağlanmasa ölmeye karar vermediyse çalışmaktan başka şansı yok.
Zamanımızı diğer insanları anlamak, onlar gibi olmak yerine kendimizi anlamlandırmaya çalışsaydık dünyada asosyal insan kalmazdı.

303 Mesaj
15 Haziran 2013; 12:57:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mX-L4S3R

Hocam yeşil çay için neden en fazla dediğinizi anlamadım ben günde çok rahat 3-4 bardak içiyorum bazen 5-6 bile olduğu oluyor fazlasının ne gibi bir zararı var ?

Bir de bir şey sormak istiyorum ben çekirdeği çok seven bir insanım. Fakat çekirdeğin içeriğine baktığımda 100 gr da 50gr yağ var peki bu iyi yağ mıdır kötü yağ mıdır yani çekirdeği bol bol yesem de sorun olur mu direk böyle sorayım

İnsan vücudunun %60-%70'lik kısmı sudur ve su metabolik faaliyetlerin düzenli bir şekilde devam etmesi için olmazsa olmazdır. Yeşil çayın bildiğiniz gibi idrar söktürme özelliği vardır. Ne kadar çok yeşil çay o kadar fazla su kaybına neden olacaktır.

Yüksek miktarlarda günlük yeşil çay tüketimi, tartıda gördüğünüz değerin azalmasını sağlar ama kaybettiğiniz kilo su olacaktır.

Bazı (ismi lazım değil) zayıflatıcı haplar da bu mantıkla vücuttan su attırır ve insanlara 2 saatte 2 kilo verin gibi vaatlerde bulunarak pazarlanır. Vücuttan atılan aşırı su, insanı ölüme bile götürebilir.

Sizin 5-6 bardak yeşil çayınız bahsettiğim kadar çok su kaybetmenize neden olmazi ama yine de ben 3-4 bardak üstünü önermiyorum.

Çekirdek olayına gelirsek, içeriğindeki yağı biliyorsun. Kalorisini de biliyorsun. Gidip 100 gr çekirdek tüketip aldığın 600 kaloriyi yakmazsan elbette kilo alırsın. Ama aldığın kaloriyi yakma felsefesini kafana kazırsan, her gün pasta kaçamağı yapsan da kilo almazsın.

Kısacası, vücuda giren kalori çıkan kaloriden büyük olduğu sürece, domates yesen bile kilo alacaksın.

Çekirdek yağına göre içerdiği yağ asitleri bakımından, ceviz-badem-fındık gibi yemişler daha çok tavsiye ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 15 Haziran 2013; 12:58:25 >

TODAY TOMORROW TOYOTA

460 Mesaj
15 Haziran 2013; 13:01:18 

helal olsun cok iyi olmus daha da istedigin gibi olur insallah.

G A L A T A S A R A Y

477 Mesaj
15 Haziran 2013; 13:04:16 

3 sene önce 24 günde 11 kilo vermiştim

Aslında herkes dahidir ama sen bir balığı ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsan bütün hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir.

A.Einstein

296 Mesaj
15 Haziran 2013; 13:17:47 

@husegundogdu

Tebrikler hocam. Boy kaç bu arada? Ben 80 kilo olmama rağmen son fotondan daha kilolu duruyorum. (1.80)

Bu mesajda bahsedilenler: @husegundogdu Bu mesaja 1 cevap geldi.

315 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:29:32 

Bundan 2 sene önce 110 küsür kiloydum tam olarak hatırlamıyorum tek hatırladığım şey 120ye çok az kaldığıydı tartının. O gece tartıya çıktıktan sonra tartılara küsmüştüm resmen. Daha sonra sadece akşam yemeklerini erken yiyerek ve pilav makarnayı keserek bir miktar kilo verdim ama halen tartıya çıkmıyordum. Çevremden gelen tepkiler bu yöndeydi.

Daha sonra sivilce ilaçlarına başladım (bu bildiğiniz haplar karaciğeri mahfeden) herneyse 6 ay boyunca bunu kullanırken çevremden gene aynı tepkiler geliyordu gitgide zayıflıyodum sanırım ama halen tartıya çıkmıyordum.

Bu sene üniversite 1 bitti. Geçtiğimiz yaz okula başlarken aşırı derecede kilolu değildim. 38 beden pantolon ve XL tshirtler, gömlekler giyiyordum. En başta bu bedenler 42 ye XXL felandı. Sene içinde beslenmem gerçekten çok düzenliydi. Hiçbirşeyden kısmıyordum ama sabah en geç 8 kahvaltı, öğlen 12.30 1 okulda yemek, akşamda en geç 6 da akşam yemeğimi yiyordum. Sene boyunca eve her gelişimde arkadaşlarım, ailem sürekli tepki veriyordu kilo verdin, yüzün küçüldü diye. Bu sefer kilo verdiğimin farkındaydım bende en son 36 beden pantolon ve L beden tshirtler giymeye başladım. Aynaya felan bakıyorum gerçekten göbek felan gitmiş böyle bir özgüven geldi bana tartıya çıktım 2 hafta önce. Tam 85 kiloya düşmüşüm inanamadım kendime gerçekten çok büyük mutluluk yaşadım.

Şuanda dediğim gibi 1.85 boy ve 85-86 arası gidip geliyorum aç tok. Son 1 haftadır her sabah 45 dakika 1 saat koşuyorum. Yemek olarak gene çok fazla bişey kesmiyorum sadece ekmek tm buğday ekmeği, çaya şeker yok, salataya, sabah yediğim domates salatalığa tuz yok.
Bahsettiğiniz sarkmalar istemeden kilo verdiğim için çok olmasada kolumda ve bel çevremde biraz var. Bugün fark ettim neden olduklarını gerçekten bilgisizim biraz bu konuda. Yavaş yavaş ağırlık, mekik, şınava başlamayı düşünüyorum. Hedefim 80 kilo daha aşşağısını istemiyorum.

Belkide yaptığım yanlış sanırım bundan sonra kilo vermek anlamsız olucak gibi. Kafamı kurcalayan sorular var kısacası. Biraz uzun bir yazı oldu ama kısaca son 2 senemin özeti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hard Coder -- 15 Haziran 2013; 14:34:40 >

407 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:39:44 

Teşekkür ederim hocam benim boy 1.84

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husegundogdu -- 15 Haziran 2013; 14:47:32 >

Bu mesajda bahsedilenler: TeaTone

2652 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:41:06 

sen kafadan gunde 10-15 tl lık mal yıyıorsun kardeş, 15 tl olsa gunluk bende öyle zayıflıcamda para yok

Her maskenin altında karanlık bir yolcu vardır
    Kimisi için Ete Duyulan açlık
    Kimisi için Güce duyulan açlık
    Kimisi içinse Kana duyulan açlıktır karanlık yolcu,
    Bazısı cesurca kabullenir onu dizginler
    Bazısı Görmezden gelir fakat günden güne esiri olur.
    Bazısı ıse artık odur ! onun kendisi olmuştur.

407 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:46:32 

Hocam inan sen kafana koyduktan sonra zayıflarsın. Ayrıca 15 TL'lik gibi gözüküyor ama hindi ortalama 5.50 tl tutuyor. Evde illaki salatalık salata yapıcak malzeme vardır.
para yok diye önyargılı davranıyorsun. benimde parasızlıktan su ile geçirdiğim günlerim oluyordu. Hiç olmadı sebze yemeği yiyin. yağsız suyunu içmeyin

439 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:51:29 

quote:

Ölmedim daha

95 kiloyum evde oturuyorum kilo vermek istiyorum ama hocam bu sizin yediklerinizi yesem açlıktan ölürüm galiba

2652 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:58:06 

quote:

Hocam inan sen kafana koyduktan sonra zayıflarsın. Ayrıca 15 TL'lik gibi gözüküyor ama hindi ortalama 5.50 tl tutuyor. Evde illaki salatalık salata yapıcak malzeme vardır.
para yok diye önyargılı davranıyorsun. benimde parasızlıktan su ile geçirdiğim günlerim oluyordu. Hiç olmadı sebze yemeği yiyin. yağsız suyunu içmeyin

bende yaklasık 10 kılo verdım, ekmegı keserek aksam 8 den sonra yemeğı keserek, fakat bütçe olsa mesela haşlanmış tavuk olsun, ton balıgı olsun bunları salataya serpiştirince yenesı geliyor yoksa kuru salataya midede isyan edıyor
ı var7

not; hındı etı tavuk etınden daha yağlı degılmı ? bıde mıdeyı bozuyor söylentısi vardı

Her maskenin altında karanlık bir yolcu vardır
    Kimisi için Ete Duyulan açlık
    Kimisi için Güce duyulan açlık
    Kimisi içinse Kana duyulan açlıktır karanlık yolcu,
    Bazısı cesurca kabullenir onu dizginler
    Bazısı Görmezden gelir fakat günden güne esiri olur.
    Bazısı ıse artık odur ! onun kendisi olmuştur.

570 Mesaj
15 Haziran 2013; 17:04:53 

Hocam bende sizin gibi geçen sene abandım ve 115 kiloda 100 e dustum ama artik diyet yapamiyorum.Yani bir başlasam devamı gelicek ama olmuyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

249 Mesaj
15 Haziran 2013; 17:08:26 

3 ayda 10 kilo verdim bende ama yag olarak sonra kas olarak geri aldim :D gobek demiyeyim de yaglanma var karin kisminda. karnimi sıktıgımda 6 pakette belli oluyor insan istediginda yapiyor..

Hicbir seyim yok ama herseyimsin

4032 Mesaj
16 Haziran 2013; 12:43:04 

25 kilo verdım yıne sısmanım bı 15 daha vermeden rahat yok

http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/turkey/

861 Mesaj
20 Haziran 2013; 23:45:47 

quote:

Ölmedim daha

hocam bende spora başlamak istiyorum boy 1.80 kilo 108 şimdi yaz okulu var yine eve gideceğim 1 ay lahmacun döner çiğ köfte arkadaşlarla açıkıp gece söyleyeceğiz bir şeyler dışarda porsiyon dayanmaz pahalı evde yemek yapanda yok doğru düzgün ne yapacağım bilmiyorum

549 Mesaj
20 Haziran 2013; 23:51:32 

Bende 2 aydır spor yapıyorum 10 kilo verdim.

20 Mesaj
21 Haziran 2013; 0:03:52 

109 kilodan 77 kiloya düştüm ben de. kilolu bir görüntüm yoktu ama çok iri görünüyordum şuan kaslar da belirginlesti iyice. zayıflamak isteyenlere tavsiyem bol su + düzenli beslenme + spor üçlüsü. yine de kilo veremiyorsanız vitaminer takviyesi yapın(gnc,l-carnitine,koenzimQ10 gibi)
[bu arada boy 1.91]

407 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:33:12 

Güncellendi 29.07.2013 Fotoğrafları konu başında görebilirsiniz

895 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:36:52 

Helal olsun be sana.

Kazmapolitan 2009 dan beri

3725 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:41:53 

sağlam kilo vermişsin hacı helal

Giden Her Sevgilinin Ardından,
Hep Biz Olduk El Sallayan,Haykırsak Duyarlar Mı Sesimizi,
Hangi Sevdadan Galip Çıktık Ki?
Zaten Aşklar Hep Yalan Dolan, Sonu Hep Acı Hüsran,
Bize Her Sevdadan Geriye Kalan,
Sadece Galatasaray.
Umut K.

2 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:43:23 

good job

6261 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:44:34 

Her gün aynı şey yenirmi hocam

İPHONE 5 16 GB BLACK 7.0.4
SONY PLAYSTATİON 4 500GB
PSN:Omers25

1418 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:45:29 

Vay kardeşim helal olsun valla şekil olmuşsun saçlar falanda yakışmış :)

407 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:46:34 

Hocam artık beslenme şeklim değişti. Ama altın kurallar geçerli.

un tuz şeker yok.
akşam 6dan sonra tıkınma yok. ( Ramazan var şuanda :D iftarda yiyorum sahurda kahvaltı yapıyorum

426 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ru1Nz
29 Temmuz 2013; 11:51:18 

hocam bravo tebrikler

XBLive: Kryphton | PSN: ru1nZ | Steam: ArShaD1903

2516 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:51:46 

Ben de 102den 86 ya düştüm unlu şekerli şeyler yemeyince herşey çok kolay.
Hedefim de aynı seninle, 80 olup spora başlıcam ağır bir şekilde

2002 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:59:11 

100 lerden filan inmek kolayda 80'li kilolardan sonra zorluk başlıyor.80 kilyoyum 5-10 vermek istiyom ama inemiyorum sanırım spor şart diyetle olacak iş değil.

407 Mesaj
29 Temmuz 2013; 11:59:18 

Şeker ve un gidince kgde kaybolup gidiyor :)

Bu mesajda bahsedilenler: römercan

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Temmuz 2013; 12:04:47 

Spor yapıyor musunuz?

Bu mesajda bahsedilenler: @husegundogdu Bu mesaja 1 cevap geldi.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
5 gün 23 sa. 2 dk. kadarı kaldı.
29 Temmuz 2013; 12:05:51 

tebrikler. ben de 76-77 kiloyum. boy 1.79. 68 kilo olmak istiyorum. yalnız ben çok abur cubur yiyiyorum. onları kessem otomatik inecek gibiyim de irade işte...

1505 Mesaj
29 Temmuz 2013; 12:07:22 

25 verdim bende, biraz daha vereyim konusunu acicam. Helal olsun iyi dayanmissin

308 Mesaj
29 Temmuz 2013; 12:44:01 

valla helal olsun irade meselesi ben 170 boy 77 kilo 10 kilo vermem lazım ama olmuyo senelerdir aynı . tek yaşamanın sıkıntısı olsa gerek hep hazır yemek hep abur cubur bayramdan sonra bi eve gidip geleyim bakalım denicem ilk defa hayatımda diyetimsi bişi yapacam bakalım nolcak :D:D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

407 Mesaj
29 Temmuz 2013; 13:49:36 

quote:

Orijinalden alıntı: CriticalDistance

Spor yapıyor musunuz?

Evet spor planım hala aynı. ramazandan sonra,

bisiklet ile işe gidip gelmeyi düşünüyorum günlük 20 KM ( Vosvos alacaktım hala kararsızım )

Spor salonuna yazılacağım

5334 Mesaj
29 Temmuz 2013; 13:55:04 

Helal olsun millet diyetisyene para kaptıracağına böyle yapmalı

861 Mesaj
31 Temmuz 2013; 4:30:58 

quote:

Hocam artık beslenme şeklim değişti. Ama altın kurallar geçerli.

un tuz şeker yok.
akşam 6dan sonra tıkınma yok. ( Ramazan var şuanda :D iftarda yiyorum sahurda kahvaltı yapıyorum

Hocam helal olsun.

Bende basladim dikkat etmeye 1 hafta once tartilmistim eczanede

Kilom 111.3 tü carsamba veua persembe tartildim tam hatirlamiyorum neyse bir iki gun yedim bir seyler dikkat etmedim sonra basladim adam akilli nerede oturuyorsun bilmiyorum kadikoyden kozyatagina yururum hem spira basladigm zaman bu seferde yurudum cok yerim ederim yakin yerlere otobusle taksiyle gitseydim kilom sabit kalmazdi boyumda 1.80 son 1 aydir hamur isini abarttim 103 105 gidip gelirdim

Bizim burada yeni pastane acilinca aldik yedik surekli hamur belki sekerden bile tehlikeli

Kadikoy kiziltoprak bagcat caddesi erenkoy inonu cad.

Yurudum oradan ise Palladium gitt yurerek biraz dinlenip istesem o yolu bile yururm tekrardan daha once bir cok kez yurudum ama hep gaza geliyordum vericem edcm diye tekrar aliyordum

Mesela suan universitede yaz okulu yeni bitti bu yaz cok yoruldum kafa olarak bu yüzden tatilimi boyle gec yatip kalkarak yapiyorum bu yüzden kahvaltiyi sabah yapamiyorum

Kalktigimde genellikle 2-3 arasi domates keser 2 dilim yemee basladim sonra 4-5 arasi porsiyon tavul doner veua tavuk sis yerim yaninda patates kizartmasi az geliyorum yerim cunku babam olsun ye vucudun onada ihtiyaci var diyor

Son gunlerde her gece 1 saat yuruyorum o uzun mesefali yoluda bundan sonra haftada 2-3 kez yuruyorum

Metroda merdivenleri kullaniyorum ciktigimda pert oluyorsunuz ama duzeliyorum kendime geliyorum isin tuhafi kimse kullanmaz ben kullandigimda kendimi tuhaf hissediyorum bende yarin veya persembe tartilacagim neyse tekrar tebrikler bekliyoruz iyi haberlerini bende haftada bir iki kacamak yapabilirim