Şimdi Ara

Bing, iOS 7'de Siri'nin varsayılan arama motoru olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

iOS 7 ile birlikte mobil işletim sisteminin arayüzünü baştan aşağı yenileyen Apple, sesli asistanı Siri'nin yeteneklerinde de bazı geliştirmeler yaptı.

Bu kapsamda Siri'ye kadın ve erkek sesi olmak üzere iki farklı seçenek ekleyen şirket, asistanın arama özelliklerinde de bazı yenilikler yaptı. Sesli asistanın arama yeteneklerinde yapılan bu yenilikler sayesinde, iOS 7 kullanıcıları artık Wikipedia ve Twitter üzerinden Siri'yi kullanarak arama gerçekleştirebilecek. 

Siri'ye getirilen bir diğer yenilik ise, Bing'in web arama özellikleri oldu. Bing, yeni Siri'de varsayılan arama motoru olarak yer edinirken, tek seçeneğin Bing mi olacağı halen merak konusu.   

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    iOS 7'nin Siri'sinden görüntüler

• Bing nedir ya Google varken...

• Bing = Çöp
  • google ile android davasindan dolayi yollari ayiracak herhalde apple. hayir microsoftla da bir rekabet soz konusu bing nedir harbiden ya. gerci siri Türkçe destekli degil, ama olsun olumsuz bir gelisme olmus.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Google'in yerinde olsam tüm uygulama ve desteğimi ios'dan çekerim ki biraz burunları sürtünsün. Sen alttan alttan baltala googleyi ama her nimetinden faydalan. Önce haritalar şimdi bu, google buna bir cevap vermeli artık.

• Instagram yerine de Flickr eklemişler paylaş menülerine.

Apple bazen can sıkıyor.
  • haha , apple herşeyin ikinci sınıfını sunmaya başladı , bing ne yahu ?

• Google'ın eline iOSden temiz para geçiyor,yoksa Google yapmaz mı?
    Bakın WinP8'e uygulama vermiyor çünkü yaygın değil,fazla kazanamayacak. Hem platformu baltalıyor,hem de iş gücünü harcamıyor.
  • siri kullanıcağımızı kim sölediki :))
    forever chrome...

• varsayılan olarak gelsin değiştirilir:D

• google varken hakketen bing yakışmamış apple a

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Ben Googlein yerinde olsam tüm uygulama ve desteğimi iosdan çekerim ki biraz burunları sürtünsün. Sen alttan alttan baltala googleyi ama her nimetinden faydalan. Önce haritalar şimdi bu, google buna bir cevap vermeli artık.

Google ın iyi niyetimi ? sen sana yaranmak için mi çalışıyor sanıyorsun Google ı. reklam gelirlerinden para kazanıyor. dahası android ne kadar çok satılsada hala iphone önde. Google iphone dan para kazanmak istiyor.

• İkinci bir Apple haritalar faciası olursa şaşmam

• Bir de Spotlight arama yok dimi iOS 7'de

İyice batırdılar gibi gözüküyor. iOS stabilitesi ve oyunları olmasa Android'e geçmeye adım atardım da, katlanacağız biraz daha..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Bir de Spotlight arama yok dimi iOS 7'de

İyice batırdılar gibi gözüküyor. iOS stabilitesi ve oyunları olmasa Android'e geçmeye adım atardım da, katlanacağız biraz daha..

Var. yok diyen bulamamistir. Ana menude ortadan asagi cek cikiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ios7 betayı kurunca yer imlerine bing eklenmiş geliyor..
  • Windows ta ie ve varsayılan olarak bing ile geliyor. Biz ie ye google chrome yazıp sağolsun bing in yardımıyla chromu e kuruyoruz. Daha sonra ie ye varsayılan olarak google ı ayarlıyoruz. 1dk sürmez ayarlamak apple tek hatası bu olsun.

• Haritaları değiştirdikten sonra batırmıştılar, yine de aynı hatayı tekrar yapıyorlar. Normalde apple düşmanının ürününü kullanmaya bile razı olup gene de herşeyin en basitini ve en verimlisini kullanırdı. Sanırım bu tutumlarını değiştirmişler. Böyle giderse Steve Jobs'dan önceki 2000 öncesi batan Apple hallerine geri dönecekler yavaş yavaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: reference

ios7 betayı kurunca yer imlerine bing eklenmiş geliyor..

evet bende görünce hemen sildim attım

bu gidişle safariyide kaldırıp atıcam google chrome gayet başarılı
  • Bing mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.