Şimdi Ara

Casper'ın iki yeni akıllı telefonu raflarda boy göstermeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
3.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Casper'ın iki yeni akıllı telefonu raflarda boy göstermeye başladı

Yıllardır iç pazarda bilgisayar ürünleri ile boy gösteren Casper, önce tablet ardından da akıllı telefon pazarına giriş yapmıştı. VIA ismiyle akıllı telefon pazarına iki ürün sunan Casper'ın bu modelleri yavaş yavaş raflarda boy göstermeye başladı.

Casper'ın iki modelinden VIA A6108 modeli üst seviyeye hitap ederken, VIA A3216 modeli ise orta seviyede yer alıyor.

VIA A6108 modelinde Medfield tabanlı 2GHz saat hızına çıkan Intel işlemci kullanılmış. İşlemcinin 32nm fabrikasyon sürecine sahip tek çekirdekli Atom Z2480 olduğu sanılıyor. Bu işlemci yanında PowerVR SGX 540 grafik birimini getiriyor. VIA A6108 modeli böylece ülkemizdeki ilk Intel işlemcili akıllı telefon ünvanını eline geçiriyor.

4.7 inçlik 720p çözünürlükte IPS LCD ekran, 1GB RAM, 8GB depolama kapasitesi, 8MP çözünürlükte arka kamera,  1.3 MP çözünürlükte ön kamera, Android 4.1 işletim sistemi, 1900mAh batarya şeklinde diğer özellikleri mevcut. Modelin perakende satış fiyatı 899TL.

VIA A3216 modelinde ise 1.2GHz saat hızında çalışan Cortex-A5 tabanlı Snapdragon 200 çözümü kullanılmış. 4.7 inçlik 540 x 960 piksel çözünürlükte ekran, 1GB RAM, 16GB depolama kapasitesi, microSD desteği, Android 4.1 işletim sistemi, 9.8mm kalınlık, 2000mAh batarya, WiFi, Bluetooth, GPS, çift SIM desteği şeklinde diğer özelliklerini saymak mümkün. Bu modelin perakende satış fiyatı ise 700TL. Her iki model de Casper resmi satış noktalarında stoklara girmeye başladı.

Casper'ın iki yeni akıllı telefonu raflarda boy göstermeye başladı

• casperden hic hoşlanmam lakin bu ara dikkatii çekmeye başladı artık tüketicileri koyun gibi gormuyor heralde

• casper'demi girdi piyasaya artık tutulmaz pek sanmıyorum
  • yine nice velede kakaladığı oyun! bilgisayarları gibi 1gb ekran kartı sunuyor mu

• Casper almayın. Telefonu kendiniz toplayın.

• Stok androidle gelmiyor heralde? 4.1 demiş. Eğer öyleyse güncelleme nasıl firmalarda sıkıntı oluyorken casperde baya sıkıntı olacatır. Gerçi güncellemeyi geçtim donanımı da çok geride kalmış, üst seviye dediğinin bile. Hem bu isimler ne böyle insan düzgün bir isimlendirme yapar. Bunların nasıl çalışanları var anlamıyorum, akılları çalışmıyor heralde.

• Bu telefonları çıkarmaya utanmıyorlar mı?

• iyide olsa kötüde olsa biyerden başlamak gerekiyor.ayrıca fiyatlarda iyi sayılır.
  • VIA A6108 göze hoş görünüyor ancak o fiyat etiketiyle pazardaki ciddi rakipleri karşısında farklılaşması gerekiyor.

• ezmeye gerek yok bence. Türk firmasından normal bir telefon çıkmış. Casper gibi bilinen bir markadan bence böyle tasarım ve donanım gayet olumlu bir gelişme. Fiyatları da güzel gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Bu telefonları çıkarmaya utanmıyorlar mı?

900 liraya 4.7 inç, hd çözünürlükte ips panelli 1900mah bataryalı başka telefon var da haberimiz mi yok yahu? powervr sgx 540'da gayet güzel bir gpudur, özellikleri ve fiyatı gayet uygun, kronik bir problemi yoksa orta seviyenin güzel bir ürünü olarak değerlendirilebilir.
  • Çöp.

• Telefon incelemelerini bekliyoruz.Ozellikle diger telefonlarla karsilastirarak test edilirse daha aydinlatici olur diye dusunuyorum.Ayni fiyat seviyesindeki diger telefonlari bir arada yaristirarak bir video hazirlamanizi bekliyoruz.

• bunada şükür ama bunun yerine galaxy nexus alınır amoled ekran + android 5 gelicek

• Orta seviye bi telefon olmus ama bu urunlere yerli mali diye bakmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 900 liraya lg optimus 4x varken gerçekten fiyatlar saçma.Bide casperin bu pazara yeni girmesi.

• Mağaza görevlisi sorar:

- Merhaba ne istemiştiniz?

- VIA A6108

Diğer müşterilere döner.

- Ya siz?

-S4... 4S... One...

Hay bin Türk aklı :-)

Biz niye Japonlara benziyoruz, onlarda isim ozurlu!

• Ürünler güzel, tasarımları ve konfigürasyonları yerinde.

• Tasarım çekici marka itici...Özellikler güzel casper güven tazeler umarım bu ürünle güncellemede alıcakmış ilerleyen zamanlarda donanımhaber incelemesini izlemeden hayatta almam.700 tl çok iyi fiyat işlevsellik olarakta başarılıysa alınır neden alınmasın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.