Şimdi Ara

Vatan'a Logitech G103 Oyun Klavyesi Gelmiş [SS] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
109
Cevap
2
Favori
23.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: osmcgrgenc

bendeki bildiğimiz gibi ince uzun değil.

Vatan'a Logitech G103 Oyun Klavyesi Gelmiş [SS]

bundaki gibi yani _?

evet

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

bendeki bildiğimiz gibi ince uzun değil.

bundaki gibi yani _?

evet

aldım klavyeyi şuan alışma dönemindeyim eski klavyem nerdeyse 4 5 yıllıktı buna alışmak biraz zaman lazım neyse bu yandaki g tuşlarını ayarlamak için g105 için driveri indiriyorum şuan sonucu yazarım.

http://www.logitech.com/tr-tr/support/g105-gaming-keyboard?crid=404&osid=14&bit=64

linkten yazılımı indirin beyler sonrası çok basit G103 ü görüyor ve basit birşekilde yapıyorsunuz memnunum g tuşları çok işime yarıyor bu sayede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 8 Temmuz 2014; 12:17:18 >

• iki farklı modelimi varmış bu ürünün
  • Yarın ya da öbür gün almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RBlood7

kaç çeşit makro kullanabiliyoruz mesela 1 sn içinde "qwer" ye sırayla basıcak yada "ctrl+d" ye durmadan basıcak makrolar yapabilir miyim ?

yapamazsam hangi klavye ile yapabilirim bu dediklerimi öneride bulunabilir misiniz ?

Arkadaş bir soru sormuş ama kimse cevaplamamış. 10'larca cevap yazılmış ama kimse bu konudan bahsetmemiş. Bence oyuncuların klavyede aradığı en büyük özelliktir kombo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 38derece

quote:

kaç çeşit makro kullanabiliyoruz mesela 1 sn içinde "qwer" ye sırayla basıcak yada "ctrl+d" ye durmadan basıcak makrolar yapabilir miyim ?

yapamazsam hangi klavye ile yapabilirim bu dediklerimi öneride bulunabilir misiniz ?

Arkadaş bir soru sormuş ama kimse cevaplamamış. 10'larca cevap yazılmış ama kimse bu konudan bahsetmemiş. Bence oyuncuların klavyede aradığı en büyük özelliktir kombo.

Dostum ben g500 mouse kullanıyorum , ordaki program üzerinden cevap vereyim , eğer bir tuşa bastığımda makro onu şu tuşlara sırasıyla basmışım gibi algılasın dersen var.Makroya birden fazla tuş ekleyebilirsin.Kopyala ,yapıştır gibi hazır eylemleri programdan ayarlaya biliyorsun.Ama şunu yapamıyorsun.Her 15 sn de bir şu kombinasyonu yap gibi...

Aslında onuda yapabilirsin , komutların arasındaki gecikmeyi uzatarak olabilir ama denemk lazım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: lütfü696

quote:

Orijinalden alıntı: 38derece

quote:

Dostum ben g500 mouse kullanıyorum , ordaki program üzerinden cevap vereyim , eğer bir tuşa bastığımda makro onu şu tuşlara sırasıyla basmışım gibi algılasın dersen var.Makroya birden fazla tuş ekleyebilirsin.Kopyala ,yapıştır gibi hazır eylemleri programdan ayarlaya biliyorsun.Ama şunu yapamıyorsun.Her 15 sn de bir şu kombinasyonu yap gibi...

Aslında onuda yapabilirsin , komutların arasındaki gecikmeyi uzatarak olabilir ama denemk lazım :D

oda güzel de benim demek istediğim şu qwer aynı anda bastığımda 4 komutu da aynı anda algılayabilmesi. g105 destekliyo bunu baktım g103 de destekliyormuş.

ama ben sırf kırmızı tuşlar yüzünden ısınamadım bu klavyeye. oyuncak gibi duruyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaslar bu klavyeyi hatta g105 olan.modelini benim imzadaki thermaltakeyle karsilastiracak olursak arada.ne gibi farklar mevcut ???

yani bendeki klavye bu urunun yaklasik 4-5 kati saha pahali kullanicilara ornek.olmasi bazinda vede.ultimate oyuncular icin.hangisi onerilebilir...

ben thermaltake kullaniyorum.pekte.memnun degilim acikcasi surekli.tozunu temizlenekten baska yaptigim.bir sey yok. :)

• Biraz önce aldım geldim klavye bana ilk görünüşte gayet güzel geldi, tuş sesi olarak bence orta, ne çok ses var nede sessiz. KAlitesi konusunda çok kaliteli klavye kulanmadığım için yorum yapmak zor olur ancak kaliteli hissi verdiğini söyleyebilirim.

Yazılım yükledim makro tuşlarına komutlar yerleştiriyorum ancak ya benim gözümden kaçtı yada anlayamıyorum. Bu yukarıdaki kırmızı tuş ne işe yarıyor bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı ? BAsıyorum makrolar aynı çalışıyor kapalıykende aynı çalışıyor. Profil geçişide yapmıyor yani garip geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: NanoCruel

Biraz önce aldım geldim klavye bana ilk görünüşte gayet güzel geldi, tuş sesi olarak bence orta, ne çok ses var nede sessiz. KAlitesi konusunda çok kaliteli klavye kulanmadığım için yorum yapmak zor olur ancak kaliteli hissi verdiğini söyleyebilirim.

Yazılım yükledim makro tuşlarına komutlar yerleştiriyorum ancak ya benim gözümden kaçtı yada anlayamıyorum. Bu yukarıdaki kırmızı tuş ne işe yarıyor bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı ? BAsıyorum makrolar aynı çalışıyor kapalıykende aynı çalışıyor. Profil geçişide yapmıyor yani garip geldi bana

Windows tuşunu devre dışı bırakıyor yanlışlıkla basma gibi durumların önüne geçmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silence34

quote:

Biraz önce aldım geldim klavye bana ilk görünüşte gayet güzel geldi, tuş sesi olarak bence orta, ne çok ses var nede sessiz. KAlitesi konusunda çok kaliteli klavye kulanmadığım için yorum yapmak zor olur ancak kaliteli hissi verdiğini söyleyebilirim.

Windows tuşunu devre dışı bırakıyor yanlışlıkla basma gibi durumların önüne geçmek için.

sadece windows tuşu için mi başka bir özelliği yokmu ? :S

• quote:

quote:

quote:

Nasıl bir özellik bekliyordunuz? Transformers değil klavye en nihayetinde güzel düşünülmüş bir özellik işte :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl bir özellik bekliyordunuz? Transformers değil klavye en nihayetinde güzel düşünülmüş bir özellik işte :)

tabiki anlıyorum ancak daha farklı birşey beklemiştim. Daha önce aldığım klavyeler hep multimedya klavyeydi. Oyun klavyesi mantığı ile alınca hani kırmızı tuşların birbirleriyle bir bağı vardır diye düşündüm :D

Sinir bozucu olan logitechin kendi sitesinde g103 için ayrı sayfa bulamadım. Kendi kullanma klavuzuda çok detaylı değil. g105 yazılımını indirip onunla kullanıyorum. Ancak o şekilde anlayabildim genel amaçlı bir yazılım olduğunu ama tabiki g103 ün logitechin sitesinde yer almaması bir garip geldi bana :S YAda ben beceremedim bulmayı :)

• NanoCruel N kullanıcısına yanıt
    Biraz üvey evlat muamelesi yapılmış G103'e evet ben de bulamadım sitede. Genelde giriş seviyesine hitap eden bir ürün. A4 Tech'in X7 ürünlerinin karşısına koyuluyor ve her ülkede satışı yok belli ülkelerde kendi dillerine özelleştirilmiş şekilde satılıyor. Yazılım olarak tüm G serisi ürünleri kulaklık, klavye, fare gibi Logitech Gaming Software'i kullanıyor zaten. Direksiyon, Gamepad ve Joystickler de eklense buna keşke onların yazılımı farklı. Daha üst seviyelerde ses açma kapama, durdurma, çalma, sonraki ve önceki şarkıya geçme gibi özelliklere sahip tuşlar da olan klavyeler var fakat G103 dediğim gibi giriş seviyesi bir klavye ve G tuşlarına bu fonksiyonları atayabiliyorsunuz. Dahili hafızası var mı bilmiyorum fakat zaten otomatik oyun algılamayı açarsanız masaüstünde bunları ses açma kapama gibi fonksiyonlarda kullanırken oyunlarda atamak istediğiniz başka şeyler varsa atayabilirsiniz. Hayırlı olsun klavyeniz güle güle kullanın.

• quote:

Biraz üvey evlat muamelesi yapılmış G103'e evet ben de bulamadım sitede. Genelde giriş seviyesine hitap eden bir ürün. A4 Tech'in X7 ürünlerinin karşısına koyuluyor ve her ülkede satışı yok belli ülkelerde kendi dillerine özelleştirilmiş şekilde satılıyor. Yazılım olarak tüm G serisi ürünleri kulaklık, klavye, fare gibi Logitech Gaming Software'i kullanıyor zaten. Direksiyon, Gamepad ve Joystickler de eklense buna keşke onların yazılımı farklı. Daha üst seviyelerde ses açma kapama, durdurma, çalma, sonraki ve önceki şarkıya geçme gibi özelliklere sahip tuşlar da olan klavyeler var fakat G103 dediğim gibi giriş seviyesi bir klavye ve G tuşlarına bu fonksiyonları atayabiliyorsunuz. Dahili hafızası var mı bilmiyorum fakat zaten otomatik oyun algılamayı açarsanız masaüstünde bunları ses açma kapama gibi fonksiyonlarda kullanırken oyunlarda atamak istediğiniz başka şeyler varsa atayabilirsiniz. Hayırlı olsun klavyeniz güle güle kullanın.

çok teşekkür ediyorum umarım uzun süre kullanılmaya müsait bir klavyedir :) İyi günler diliyorum

• Merhabalar.

Ben de G103 almayı düşünüyorum. Tüm yorumları da okudum. Ama gidip de bir tekno markette şahsen dokunamadığım için hala kararsız durumdayım. Normalde oyuncu klavyesi tercih etmezdim. Artık ölü kombinasyonlu klavyelerden illallah ettiğimden böyle bir ürün almaya karar verdim. G103'te ölü kombinasyonlar ne durumda? Var mı? Bir kerede en fazla kaç tuşa aynı anda basabiliyoruz? Bu tarz konularda sıkıntı çıkardığı oldu mu?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: OsbourneReynolds

Merhabalar.

Ben de G103 almayı düşünüyorum. Tüm yorumları da okudum. Ama gidip de bir tekno markette şahsen dokunamadığım için hala kararsız durumdayım. Normalde oyuncu klavyesi tercih etmezdim. Artık ölü kombinasyonlu klavyelerden illallah ettiğimden böyle bir ürün almaya karar verdim. G103'te ölü kombinasyonlar ne durumda? Var mı? Bir kerede en fazla kaç tuşa aynı anda basabiliyoruz? Bu tarz konularda sıkıntı çıkardığı oldu mu?

Teşekkürler.

Ben G103 alalı bir kaç gün oldu pek kullanma fırsatım olmadı ama ilk 2-3 saatlik kullanımda bayagı zorlandım hep CTRL tuşuna basarken elim G tuslarına kaydı ESC basarken G1 tuşuna bastım 8 yıldır Sürekli kullanılan microfost'un bir klavyesinden sonra iyi ce zorlandım hatta bi ara değiştirip yine benim eski klavyeme benziyen bir model almayı düşündüm. Sonrasında bu G103 ve benzeri modelleri kullananlar uzaydan gelmedi ya alışırız diyerek vaz geçtim bakalım ilerleyen süreçte nasıl olucak F/P bir klavye olduğu kanısındayım

• DreamX kullanıcısına yanıt
    FPS oynamayı denediniz mi peki? W, A tuşlarına basarken Q, 1, 2, CTRL, ALT, SHIFT, SPACE gibi tuşlara basınca algılıyor mu? Bir kerede en fazla kaç tuşa basabiliyorsunuz?
  • quote:

FPS oynamayı denediniz mi peki? W, A tuşlarına basarken Q, 1, 2, CTRL, ALT, SHIFT, SPACE gibi tuşlara basınca algılıyor mu? Bir kerede en fazla kaç tuşa basabiliyorsunuz?

Açıkcası counter Strike Global ofansive'de denedim malum Fps oyunu bir de LOL'de denedim ikisin de de zorluk çektim aynı oyun geregi bir çok tuşa bastım ama kaç tuşa bastığımı hesaplamadım açıkcası ama genel olarak güzel ama dediğim gibi tuş dizilişine alışgın olmayan biri için biraz zor bana da zor geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamX

quote:

Merhabalar.

Teşekkürler.

Ben G103 alalı bir kaç gün oldu pek kullanma fırsatım olmadı ama ilk 2-3 saatlik kullanımda bayagı zorlandım hep CTRL tuşuna basarken elim G tuslarına kaydı ESC basarken G1 tuşuna bastım 8 yıldır Sürekli kullanılan microfost'un bir klavyesinden sonra iyi ce zorlandım hatta bi ara değiştirip yine benim eski klavyeme benziyen bir model almayı düşündüm. Sonrasında bu G103 ve benzeri modelleri kullananlar uzaydan gelmedi ya alışırız diyerek vaz geçtim bakalım ilerleyen süreçte nasıl olucak F/P bir klavye olduğu kanısındayım

Alışma süreci kas hafızanızla alakalı. Normalde eski klavyeniz gidiyor şu anda kafanız ve en soldaki tuşa basmayı düşünüyorsunuz esc için doğal olarak fakat onun yerinde başka bir tuş olunca G1'e basmış oluyorsunuz. En geç 1 haftaya geçecek bir sorun her yeni klavyede başınıza gelir hayırlı olsun alışma sürecini dert etmeyin :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.