Şimdi Ara

Artes Q1003 16GB 10.1' IPS Tablet almak istiyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.116
Cevap
25
Favori
88.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memoro

çok sevindim gözün aydın inşallah böyle devam eder. valla arkadaşım senin bu olay beni de allak bullak etti. benim şu iade olayı oldu para hesaba yatsın, ben de yarın sipariş vereceğim artık kesinleşti. yalnız bu problem kılıftan kaynaklanıyorsa literatüre geçeceğin kesin:)) ya da bunu öğrenenler böyle bir problemle karşılaştığında ilk iş kılıfı çıkarmak olacak. örn. ben:)) tekrar gözün aydın.

Malesef şimdi denedim ve problem kılıftan kaynaklanıyor. Ama bu iade etmemem ve tablette problem olmadığı anlamınada gelmiyor. Yarın ciddi şekilde bir konuşma gerçekleştireceğim Artes servisiyle.

Ben tablet kılıfındaki manyetik alandan kaynaklanacağını düşünüyordum. Sebebide mıknatıslar olmasıydı ama o olasılıkte zayıfladı şu an, çünkü mıknatıslar tabletin üst sağ ve sol köşelerine geliyor. 1 kuruşun yarısı kadar yani nokta kadar 2 mıknatıs. Yani manyetik alan sözkonusu değil.

Kılıfın kalınlığından desem, yok o da değil. Bir diğer arkadaşınkinde problem yok ama benimki kılıfa girince yönünü şaşırıyor. Kılıftan çıkartıyorum çekiyor, internete giriyor ama kılıfa takıyorum az önceki sörf çocuğundan eser kalmıyor : ). İlginç ...

• quote:

Orijinalden alıntı: lavaboo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lavaboo

http://www.youtube.com/watch?v=_9wgKjgORMU

720 p HD modunu seçip ilerseniz birebir kaydı izlemiş olursunuz

dediğiniz gibi aslında bu aletin kullanım amacı belli. fakat kamera özelliği koyunca biz de alete fotograf makinesi ya da kamera muamelesi yapıyoruz. görüntü kalitesi gayet güzel çok sarsmadan düzgün ve kaliteli çekimler yapılabilir. video paylaşımı için teşekkürler

Teşekkürler

Bende de wifi bağlanmama sorunu oldu bir an cihazı aç kapa yaptım sorunsuz bağlandı

çok şükür alet şu anda hala 1 numara ben de (bu fiyat aralığında), sizden gelen olumlu izlenimler, paylaştığınız video ki (aslında çok da sakin bir çekim olmamış ama ona rağmen gayet kaliteli görüntü yakalamışsınız, muhtemelen fotoğrafta da tam odaklayıp çekim yapılırsa güzel sonuçlar alınacağını düşünüyorum), ve totem'den gelen wi-fi haberi...güzel güzel herşey olumlu. tekrar hayırlı olsun güle güle kazasız belasız ve arızasız bir kullanım diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ToTeM

quote:

çok sevindim gözün aydın inşallah böyle devam eder. valla arkadaşım senin bu olay beni de allak bullak etti. benim şu iade olayı oldu para hesaba yatsın, ben de yarın sipariş vereceğim artık kesinleşti. yalnız bu problem kılıftan kaynaklanıyorsa literatüre geçeceğin kesin:)) ya da bunu öğrenenler böyle bir problemle karşılaştığında ilk iş kılıfı çıkarmak olacak. örn. ben:)) tekrar gözün aydın.

Malesef şimdi denedim ve problem kılıftan kaynaklanıyor. Ama bu iade etmemem ve tablette problem olmadığı anlamınada gelmiyor. Yarın ciddi şekilde bir konuşma gerçekleştireceğim Artes servisiyle.

Ben tablet kılıfındaki manyetik alandan kaynaklanacağını düşünüyordum. Sebebide mıknatıslar olmasıydı ama o olasılıkte zayıfladı şu an, çünkü mıknatıslar tabletin üst sağ ve sol köşelerine geliyor. 1 kuruşun yarısı kadar yani nokta kadar 2 mıknatıs. Yani manyetik alan sözkonusu değil.

Kılıfın kalınlığından desem, yok o da değil. Bir diğer arkadaşınkinde problem yok ama benimki kılıfa girince yönünü şaşırıyor. Kılıftan çıkartıyorum çekiyor, internete giriyor ama kılıfa takıyorum az önceki sörf çocuğundan eser kalmıyor : ). İlginç ...

o da doğru ama tablette problem varsa kılıf dışında da problem çıkarmayacak mı? bi de kılıftaki bu mıknatısların fonksiyonu nedir? ve direk temas var mı tabletle?

• memoro M kullanıcısına yanıt
    Bende amin diyorum ve sıkıntının geçmesine bayağı memnun oldum
  • quote:

o da doğru ama tablette problem varsa kılıf dışında da problem çıkarmayacak mı? bi de kılıftaki bu mıknatısların fonksiyonu nedir? ve direk temas var mı tabletle?

Mıknatıslar tablet kılıfının kapağının tabletten ayrılmamasını sağlıyor, birnevi kapak tutacağı görevi görüyor.

Tablet kılıfa girene kadar problem yok, normal. Kılıfa girdikten sonra çekim değişmiyor işin ilginci, 4 diş çekmeye devam ediyor ama internet erişimi kesiliyor. İşin içinde manyetik alan olunca direk temasa gerek kalmıyor bu kadar yakından : ), direk temasda yok zaten. Bu problemi teknik servisin bile giderebileceğini sanmıyorum çünkü mantık dışı bir problem. Tek mantık kılıftaki manyetik alan gibi geliyor bana, arkadaşımızın tabletini etkilemeyen manyetik alan bende problem yaratıyor. Ya tablette, ya da kılıfta bir problem var.

Bakalım yarın öğrenemesemde problemin kaynağını (problemi çözebileceklerini sanmıyorum), bir şekilde çözüme ulaşırız gibime geliyor ...

• quote:

quote:

Mıknatıslar tablet kılıfının kapağının tabletten ayrılmamasını sağlıyor, birnevi kapak tutacağı görevi görüyor.

Tablet kılıfa girene kadar problem yok, normal. Kılıfa girdikten sonra çekim değişmiyor işin ilginci, 4 diş çekmeye devam ediyor ama internet erişimi kesiliyor. İşin içinde manyetik alan olunca direk temasa gerek kalmıyor bu kadar yakından : ), direk temasda yok zaten. Bu problemi teknik servisin bile giderebileceğini sanmıyorum çünkü mantık dışı bir problem. Tek mantık kılıftaki manyetik alan gibi geliyor bana, arkadaşımızın tabletini etkilemeyen manyetik alan bende problem yaratıyor. Ya tablette, ya da kılıfta bir problem var.

Bakalım yarın öğrenemesemde problemin kaynağını (problemi çözebileceklerini sanmıyorum), bir şekilde çözüme ulaşırız gibime geliyor ...

Olabilir tabii o zaman artes sana bence ona göre bir kılıf gönderir.
    Sorun kılıfta olsunda cihazda olmasın yeterki hayırlısi neyse o olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lavaboo -- 12 Haziran 2013; 1:34:22 >

• Hocam aynı fikir bendede oluştu yaw 3188 kullanan wifi düZgün cihaz sahipleri varmı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben hala kararsızım pipo m9 aynı cihaz ama pipoda bir kere bile kopma olmuyormuş hangisi alsam acaba
  • Ben bu gün geri yolluyorum makinayı. Eğer para iadesi yaparlarsa Samsung Galaxy Note N8010 alayı planlıyorum. Tabii 32GB ASUS EeePad TF300TG-1A142A ' da olabilir. "Sütden ağzı yanan yoğutdu üfleyerek yermiş" hesabı benimki. Acaba diyorum bilmediğim markalara hiç bulaşmasam mı? ...
  • quote:

Ben bu gün geri yolluyorum makinayı. Eğer para iadesi yaparlarsa Samsung Galaxy Note N8010 alayı planlıyorum. Tabii 32GB ASUS EeePad TF300TG-1A142A ' da olabilir. "Sütden ağzı yanan yoğutdu üfleyerek yermiş" hesabı benimki. Acaba diyorum bilmediğim markalara hiç bulaşmasam mı? ...

artesi ya da hızlı al'ı arayıp sorun hakkında bilgi aldın mı?
  • Artes' i aradım. Fakat telefona çıkan arkadaşın işinin ehli olduğunu sanmıyorum. Baştan sağma cevaplar verdi.

Saat 10:30 gibi aradım, problemi anlattım ve bana zaten duymayı beklediğim cevap olan; "ilginç bir problemmiş, daha önce benzerini yaşayan müşterimiz olmadı" cevabını verdi. Bende ne yapmam gerektiğini sordum. Bana "bizdeki Q1003 lerden çıkartayım deneyelim, sonra tekrar arayın bakarız" dedi. Cevap böyle olmamalıydı, hayır bilmiyorsanda yapıcı davranmalısın. Sanırım arkadaş saatin erken olmasından mütevellit yeni uyanmış olacak ki pek olayıda anlamadı.

Neyse sonuç olarak tekrar aramadım, Hizlial' dan iade formu doldurup 1 saat kadar önce ürünü geri yolladım. Dünde belirttiğim gibi aslında iade değilde değişim taraftarıydım, çünkü tablet genel olarak güzel. Bendeki problem biraz ekstrem bir durum, bin kişiden birinde olur sanırım. Hoş ben bin kişiden birinde olan şeyleri kaparım genelde. Örneğin MS hastalığı bin kişiden birinde olurmuş ve bende var : ))).

İadem onaylanınca Samsung Galaxy Note N8010 alacağım. 350 / 400 tL daha vereceğim ama en azından servisi, kalitesi, performansı pek tartışmaya açık değil ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 12 Haziran 2013; 14:37:23 >

• quote:

Artes' i aradım. Fakat telefona çıkan arkadaşın işinin ehli olduğunu sanmıyorum. Baştan sağma cevaplar verdi.

Saat 10:30 gibi aradım, problemi anlattım ve bana zaten duymayı beklediğim cevap olan; "ilginç bir problemmiş, daha önce benzerini yaşayan müşterimiz olmadı" cevabını verdi. Bende ne yapmam gerektiğini sordum. Bana "bizdeki Q1003 lerden çıkartayım deneyelim, sonra tekrar arayın bakarız" dedi. Cevap böyle olmamalıydı, hayır bilmiyorsanda yapıcı davranmalısın. Sanırım arkadaş saatin erken olmasından mütevellit yeni uyanmış olacak ki pek olayıda anlamadı.

Neyse sonuç olarak tekrar aramadım, Hizlial' dan iade formu doldurup 1 saat kadar önce ürünü geri yolladım. Dünde belirttiğim gibi aslında iade değilde değişim taraftarıydım, çünkü tablet genel olarak güzel. Bendeki problem biraz ekstrem bir durum, bin kişiden birinde olur sanırım. Hoş ben bin kişiden birinde olan şeyleri kaparım genelde. Örneğin MS hastalığı bin kişiden birinde olurmuş ve bende var : ))).

İadem onaylanınca Samsung Galaxy Note N8010 alacağım. 350 / 400 tL daha vereceğim ama en azından servisi, kalitesi, performansı pek tartışmaya açık değil ...

öncelikle geçmiş olsun, acil şifalar. daha önce de belirttiğim gibi çocuk için alıyorum. oyun oynasın, film izlesin yeter ilk planda. eğer senin ki gibi kılıfsız problem yoksa güncelleme ve uygulama indirme işlerini onunla halleder çocuğa veririm. kablolu internet bağlantısı için de usb bağlantılı ethernet aparatı buldum onu alıyorum. wi-fi de problem olsa bile güncelleme ve uygulama indirme işlerini oradan hallederim diye düşünüyorum. notebook olduğu için interneti oradan hallediyorum wi-fi ile... yani tablette wi-fi çok da elzem değil benim için zaten çocuktan zaman kalıp da ben kullanamayacağım. tabletin genel anlamda iyi (yeterli) olduğunu belirtiyorsunuz. bu daha önemli benim için.

Acizane fikrim; keşke önce değişimi bir deneseydin baktım problem devam ediyor, o zaman iade ederdin. yine hayırlısı olsun. inşallah bu sefer sağlam sorunsuz bir cihaz ulaşır elinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

Merhabalar;
    Artes Q1003 Kutu içeriği aşağıdaki gibidir.

Otg Kablo
    Usb Kablo
    Adaptör (DC)
    Kulaklık
    Kılıf
    Ekran Koruyucu
    Tablet Kalemi

ben de ares Q1003 siparişi verdim bekiyorum bugün yarın elimde olur. forumda totem nickli arkadaşın wi-fi problemi konusunda şikayet ya da sorun size geliyor mu? kılıftan çıkarınca wi-fi nin sorunsuz bağlanması, kılıfta iken sorun yaşanması konusunda yardımınız ya da öneriniz var mı?

bir de cihaz için joystick almak istiyorum. cihaza uyumlu, uygun fiyatlı tak kullan şeklinde marka model var mı? varsa da, bu joystick için tablete kurulması gereken ayrı bir program falan var mı?eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum. teşekkürler.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoro -- 12 Haziran 2013; 15:27:02 >
  • quote:

öncelikle geçmiş olsun, acil şifalar. daha önce de belirttiğim gibi çocuk için alıyorum. oyun oynasın, film izlesin yeter ilk planda. eğer senin ki gibi kılıfsız problem yoksa güncelleme ve uygulama indirme işlerini onunla halleder çocuğa veririm. kablolu internet bağlantısı için de usb bağlantılı ethernet aparatı buldum onu alıyorum. wi-fi de problem olsa bile güncelleme ve uygulama indirme işlerini oradan hallederim diye düşünüyorum. notebook olduğu için interneti oradan hallediyorum wi-fi ile... yani tablette wi-fi çok da elzem değil benim için zaten çocuktan zaman kalıp da ben kullanamayacağım. tabletin genel anlamda iyi (yeterli) olduğunu belirtiyorsunuz. bu daha önemli benim için.

Acizane fikrim; keşke önce değişimi bir deneseydin baktım problem devam ediyor, o zaman iade ederdin. yine hayırlısı olsun. inşallah bu sefer sağlam sorunsuz bir cihaz ulaşır elinize.

Teşekkürler.

Şöyle söyleyim; zaten tablet kılıftayken WL çalışmaması olayı daha öncede söylediğim gibi ekstrem bir arıza. Yani sizin alacağınız tablette olacağını sanmıyorum. Hadi diyelim oldu; tablet hali hazırda kılıfta değilken zaten canavar gibi internete giriyor, güncellemeleri yapabiliyor. Yani ekstra bir modeme veya aparata ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum. Keza siz "ben güncellemeleri yapar çocuğa veririm" diyorsanız zaten problem yok ortada.

Bu arada dikkat; tabletteki Gyro sensör o kadar güzel ki, Gyro sensör özelliğini destekleyen oyunlara takılırsanız eğer çocuğunuz tableti sizden geri alamayabilir : )). Ben birkaç Bowling oyunu buldum ve vaktin nasıl geçtiğini anlamadan başında 2 saat geçirmişim.

Ayrıca tablet şekil olarakda çok güzel ve zarif duruyor. Hiç öyle internetteki resimlerdeki gibi değil. Bu arada benim WL sorununu büyütmemdeki sebep şu oldu; malum tableti arada sırada da olsa video izlemek için aldım ve Youtube' a giremediğimden dolayı benim adıma problem. Aynı şekilde eşimde problem ediyor. İnternet erişimi için kılıfından çıkartacağım, o sırada benim kız gelip kapıp kaçacak, atıp tutacak yeri geldiğinde. Kılıf olmazsa eğer çok çabuk perte çıkar.

Adınıza hayırlısı olsun.

Not: Bu arada ciddi şekilde Travian oynuyorum. Sanırım buda WL olayını benim için önemli kılıyor. Cep telefonunda çok zorlanıyorum. Özellikle dışardayken, çay bahçesi, park v.b en azından borwser oyunlarına erişim sağlayabilmeliyim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 12 Haziran 2013; 15:16:14 >

• quote:

quote:

Teşekkürler.

Şöyle söyleyim; zaten tablet kılıftayken WL çalışmaması olayı daha öncede söylediğim gibi ekstrem bir arıza. Yani sizin alacağınız tablette olacağını sanmıyorum. Hadi diyelim oldu; tablet hali hazırda kılıfta değilken zaten canavar gibi internete giriyor, güncellemeleri yapabiliyor. Yani ekstra bir modeme veya aparata ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum. Keza siz "ben güncellemeleri yapar çocuğa veririm" diyorsanız zaten problem yok ortada.

Bu arada dikkat; tabletteki Gyro sensör o kadar güzel ki, Gyro sensör özelliğini destekleyen oyunlara takılırsanız eğer çocuğunuz tableti sizden geri alamayabilir : )). Ben birkaç Bowling oyunu buldum ve vaktin nasıl geçtiğini anlamadan başında 2 saat geçirmişim.

Ayrıca tablet şekil olarakda çok güzel ve zarif duruyor. Hiç öyle internetteki resimlerdeki gibi değil. Bu arada benim WL sorununu büyütmemdeki sebep şu oldu; malum tableti arada sırada da olsa video izlemek için aldım ve Youtube' a giremediğimden dolayı benim adıma problem. Aynı şekilde eşimde problem ediyor. İnternet erişimi için kılıfından çıkartacağım, o sırada benim kız gelip kapıp kaçacak, atıp tutacak yeri geldiğinde. Kılıf olmazsa eğer çok çabuk perte çıkar.

Adınıza hayırlısı olsun.

Not: Bu arada ciddi şekilde Travian oynuyorum. Sanırım buda WL olayını benim için önemli kılıyor. Cep telefonunda çok zorlanıyorum. Özellikle dışardayken, çay bahçesi, park v.b en azından borwser oyunlarına erişim sağlayabilmeliyim ...

işin aslı desene çocuk için değil kendim için alıyorum:)))

kullanım şekline göre önem arz eden özellikler değişir tabi. bende de oyun hastalığı var. sırf moh, call of duty gibi oyunlar için masa üstü bilgisayardan kopamadım. bi de anlattığın gibiyse sıkıntı olabilir tabi. fakat benim çocuktan (uyanıkken) alabileceğimi düşünmüyorum. muska gibi yanında taşıyacak eminim. ben de o uyurken idare ederim artık.

birkaç soru sormak istiyorum. cihaz geldiğinde epey oyun var mıydı içinde? googleplayden güncelleme ve oyun indirme işlerini rahatlıkla yapabildin mi?

bir de tablete joystick almak istiyorum. bu konuda bir önerin olur mu? teşekkürler @ToTeM

inşallah istediğiniz gibi olur.

• quote:

işin aslı desene çocuk için değil kendim için alıyorum:)))

kullanım şekline göre önem arz eden özellikler değişir tabi. bende de oyun hastalığı var. sırf moh, call of duty gibi oyunlar için masa üstü bilgisayardan kopamadım. bi de anlattığın gibiyse sıkıntı olabilir tabi. fakat benim çocuktan (uyanıkken) alabileceğimi düşünmüyorum. muska gibi yanında taşıyacak eminim. ben de o uyurken idare ederim artık.

birkaç soru sormak istiyorum. cihaz geldiğinde epey oyun var mıydı içinde? googleplayden güncelleme ve oyun indirme işlerini rahatlıkla yapabildin mi?

bir de tablete joystick almak istiyorum. bu konuda bir önerin olur mu? teşekkürler @ToTeM

inşallah istediğiniz gibi olur.

Hocam tablet ilk geldiğinde içinde hiçbirşey yüklü değil.

Tabletin yerel hafızasında birkaç yüklü olmayan uygulama mevcut sadece, gerekli olabilecek readerlar, Flash player falan. Araştırırken zaten bulur ve kurarsınız. Onun dışında ben ilk tablet geldiğinde kılıfında kullanmaya çalıştığımdan akşam geç saatlere kadar oyun falan yükleyememiştim ama sonradan tableti geri göndermek adına kılıfından çıkartıp son birkez açtığımda fark ettim zaten WL olayının sadece kılıf içerisinde sapıttığını.

WL kılıfta değilken gayet başarılı, 16 mps internete sahip olduğumdan oldukca hızlı bir şekilde 5-6 tane oyun indirdim. Adroid sistemi zaten sizi gerekli olabilecek programların ve tercih edilen oyunların olduğu kısımlara yönlendiriyor. Zaten tabletin program listesi içerisinde Google Play' i görebileceksiniz. Tıklayın ve açılan sayfadan size uygun olacak, çocuğunuzun hoşuna gidebilecek oyunları, programları, v.s indirin. Herhangi bir zorluğu yok.

Tahmin ediyorum ki GamePad' i kablosuz almanız gerekiyor. Tablete uyar mı bilemem ama ben evde kablosuz Logitech F710 kullanıyorum ve tek kelimeyle "mükemmel" diyebilirim. Eğer uyumluysa araştırın ve fiyatına bakmadan alın derim.

F710' u kullanmaya başlayalı ortalama 1 sene oldu, pek kullanmıyorum ama kızım falan arada eline alıyor, sağa sola fırlatıyor, düşürüyor, oyun oynuyor. Şu ana kadar paket içeriğinde gelen 2x AA Duracell pili değiştirme gereği duymadım çünkü ortalama 5 mt. mesafeden halen hassasslığını korumakta. Bazı yorumlarda 2-3 senedir hergün oyun oynadığı halde pil değiştirmemiş olanları okuyabilirsiniz. Ben Vatan Bilgisayardan indirimli 90 tL civarına almıştım geçen sene, şu an 130 tL civarında fiyatı ama araştırma yaparak daha uygunu belki bulunabilir. Bence fiyatına pek aldırış etmeyin, çünkü fazlasını hakediyor diyebilirim.

Tabii tabletinizle uyumlu mu değil mi bilemiyorum. Ama bir GamePad tavsiyesi isterseniz Logitech F710' u tek geçerim.

Edit: Bu arada ben LCD T.v' den Pc kullandığım için klavyem ve mouseum' da kablosuz. Logitech firmasını hali haızrda daha kablosuzlar yokkende tercih ediyor ve mouse, klavye gibi ürünleri kaliteye önem verdiğimden Logitech firmasının ürünleri arasından seçiyordum. Şu an klavyemLogitech K350 (2 senedir pil değiştirmedim), Mouse olarakta Logitech M705 (ortalama 2 senedirde pil değiştirmedim) kullanıyorum. Tekrar klavye, mouse, gamepad, ses sitemi alacak olsam yine tercihim bir Logitech olur ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 12 Haziran 2013; 15:45:14 >

• eğer bu iki tablet arasında kaldıysan kesinlikle q1003 al derim cunku o tableti Pipo markası üretip ülkemize ihraç ediyor. O tabletin yurt dışındaki aynısı Pipo M9 diye adlandırılıyor.
  • Merhabalar
    Ürün için inceleme isteyen arkadaşlar buradan bilgi sahibi olabilirler.
    http://www.technopat.net/2013/06/11/artes-q1003-tablet-incelemesi/
  • harici usb vb. anten ile wireless çekim gücünü arttırmak mümkünmüdür ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

Merhabalar
    Ürün için inceleme isteyen arkadaşlar buradan bilgi sahibi olabilirler.
    http://www.technopat.net/2013/06/11/artes-q1003-tablet-incelemesi/

sizce q1003 mü yoksa q972 mi oyun için alcam bide şarzı uzun giderse iyi olur
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.